اطلاعیه ی سایت
با سلام و احترام خدمت شما بازدیدکنندگان لطفا موارد زیر را به دقت مطالعه نمایید :
 • عزیزانی که به هر دلیل موفق به دریافت و یا دانلود فایل مورد نظرشان نشده اند (می توانند با مراجعه به صفحه تماس با ما مشکل خود را اطلاع داده تا مشکل آن ها برطرف گردد)
 • به اطلاع شما عزیزان می رسانیم با توجه به اینکه شبکه شاپرک اقدام به تهیه پروتکل امنیتی لایه باز کرده است و این شرکت نیز هم اکنون از نسخه 39 و نسخه های پایین تر مرورگر های گوگل کروم و موزیلا فایرفاکس پشتیبانی نمی کند، بنابراین الزامی است که برای پرداخت وجه مرورگر شما به روز شده باشد و از آخرین نسخه مرورگرتان استفاده کنید.
عدم آپدیت (به روز بودن) مرورگر باعث می شود، به جای صفحه درگاه بانک، خطای عدم تایید خرید را مشاهده نمایید. راه حل : با آپدیت نمودن مرورگرتان، می توانید از بروز تراکنش های ناموفق پیشگیری کنید و خریدتان بدون مشکل انجام می شود.

اقتصاد سیاسی رسانه ها و نظریه های مربوط به آن

اقتصاد سیاسی رسانه ها و نظریه های مربوط به آن

 • موضوع مقاله : اقتصاد سیاسی رسانه ها و نظریه های مربوط به آن
 • مربوط به رشته : جامعه شناسی
 • فرمت اجرایی : در قالب Doc
 • تعداد صفحات : ۴۶ صفحه

توضیحی مختصر از مقاله اقتصاد سیاسی رسانه ها و نظریه های مربوط به آن :

برای درک ماهیت اقتصاد سیاسی باید جنبه های اجتماعی اقتصادی و سیاسی جامعه و کنش و واکنش متقابل این نهادها با یکدیگر مورد توجه قرار گیرد. دولت، بازار و روابط متقابل بین این دو واژه های کلیدی اقتصاد سیاسی هستند به ویژه مکتب اقتصاد – سیاسی چگونگی تأثیربازارها و نیروهای اقتصادی بر توزیع قدرت و رفاه بین دولت ها و فعالان سیاسی را ردیابی می کند. رابطه بین دولت و بازار بویژه تفاوت بین این دو محور اصلی اقتصاد سیاسی است از نظر دولت مرزهای جغرافیایی پایه لازم برای استقلال ملی و وحدت سیاسی است اما بازار خواهان حذف تمامی محدودیت ها و موانع سیاسی  وغیرسیاسی است که برعملکرد ساز و کار قیمت تأثیر دارند. منطق بازار قرار دادن فعالیت های اقتصادی در مکان هایی است که این فعالیت های مولد تر و سود آورتر باشند اما همزمان منطق دولت تصاحب و کنترل فرایند رشد اقتصادی و انباشت سرمایه است در این خصوص «رابرت گیلپین» می نویسد. قرن هاست که بحث درباره ماهیت و نتایج برخورد دو منطق متضاد بازار و دولت ادامه دارد. و نظرات متفاوتی در مورد کنش و واکنش اقتصاد و سیاست مطرح است. تفاسیر متضاد سه ایدئولوژی اساسا متفاوت از اقتصاد سیاسی را به دست می دهد، لیبرالیسم اقتصادی ،اقتصاد ملی گرا، و مارکسیسم هر یک از این سه ایدئو لوژی حول اثر رشد اقتصاد بازار جهانی بر ماهیت و پویش های روابط بین الملل دور می زنند. هر یک از این سه دید گاه به ترتیب از نظرات مرکانتیلیست های قرن ۱۸ – اقتصاد دانان کلاسیک و نئوکلاسیک دو قرن گذشته، مارکیست های قرن ۱۹ و منتقدان رادیکال سرمایه داری و اقتصاد بازاری جهانی ریشه می گیرند.

شما عزیزان برای دانلود مقاله اقتصاد سیاسی رسانه ها و نظریه های مربوط به آن و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید… .

فهرست مطالب مقاله اقتصاد سیاسی رسانه ها و نظریه های مربوط به آن به صورت زیر می باشد :

 1. مقدمه
 2. ماهیت اقتصاد سیاسی
 3. اقتصاد سیاسی رسانه ها
 4. چارچوب مفهومی مکتب اقتصاد سیاسی رسانه ها
 5. پیوند تاریخی توسعه ارتباطات با اقتصاد سیاسی
 6. مروری بر دیدگاه های هربرت شیلر
 7. خصوصی سازی – تضعیف بخش عمومی
 8. خصوصی سازی ایدئولوژیک و تبلیغات
 9. نظریه های اندیشمندان در مورد اقتصاد سیاسی رسانه ها
 10. ریموند ویلیامز
 11. نیکلاس گارنهام
 12. ادوارد هرمان و نائوم چامسکی
 13. سیس . جی . هاملینک
 14. یحیی کمالی پور
 15. حمید مولانا
 16. فرد فیجس
 17. آرماند ما تلار
 18. جیمز دی هالوران
 19. مجید تهرانیان
 20. جمع بندی
 21. منابع

بانک ملت

ایمیل:
کلیه کارت های عضو شبکه شتاب امکان پرداخت اینترنتی را دارند.
لینک دانلود پس از پرداخت در اختیار شما قرار می گیرد.
مبلغ قابل پرداخت: ۳,۰۰۰تومان
0 لایک
۰ تا کنون ثبت شده است
گرافیک و طراحی : پارس تمز

Copyright © 2015 All rights Reserved

تمام حقوق مادی و معنوی و طرح قالب برای "تک آی آر" محفوظ است و هر گونه کپی برداری خلاف قوانین می شود.