گزارش کارآموزی کشاورزی

گزارش کارآموزی آشنایی با حشره شناسی ، آفات گیاهی و حشره کش ها

گزارش کارآموزی آشنایی با حشره شناسی ، آفات گیاهی و حشره کش ها

 • موضوع گزارش کارآموزی : آشنایی با حشره شناسی ، آفات گیاهی و حشره کش ها در موسسه تحقیقات آفات و بیماری های گیاهی
 • مربوط به رشته : کشاروزی
 • فرمت اجرایی : در قالب Doc
 • تعداد صفحات : ۲۷۳ صفحه

توضیحی مختصر از گزارش کارآموزی آشنایی با حشره شناسی ، آفات گیاهی و حشره کش ها :

تاریخچه گیاهپزشکی در ایران در واقع تاریخچه مؤسسه تحقیقات آفات و بیماری های گیاهی نیز هست. در ایران بررسی های گیاهپزشکی نسبت به سایر رشته های کشاورزی شروعی زود هنگام تر داشته است. آغازگر این بررسی ها در کشور، شادروان استاد جلال افشار بود که پس از پایان تحصیلات در روسیه در سال ۱۲۹۸ هجری شمسی به ایران بازگشت و شروع به تدریس در مدرسه برزگران (سلف دانشکده کشاورزی کرج) نمود.

آن شادروان در سال ۱۳۰۲ هـ .ش، واحد کوچکی را در انستیتو پاستور ایران با نام «اداره تشخیص محلی آفات و مبارزه با آن ها» بنیان گذاشت و تحقیق پیرامون حشرات و جانوران زیان آور کشاورزی و بعضاً دامی و انسانی را آغاز نمود و این شروع رسمی تحقیقات گیاهپزشکی در ایران و نیز هسته اولیه و سنگ بنای مؤسسه تحقیقات آفات و بیماری های گیاهی امروزی بود. شادروان افشار در چند زمینه دیگر نیز پیشگام و بنیانگذار بود. از جمله اولین کسی بود که تدریس حشره شناسی و آفات گیاهی را پایه گذاری نمود، علاوه بر آن جمع آوری و شناسایی حشرات و جانوران از جمله عوامل بیماری زا در انسان و دام و به اصطلاح امروزی حشره شناسی و جانورشناسی پزشکی و دامپزشکی نیز با افشار آغاز شد و نیز او برخلاف برخی مدعیات، پایه گذار تحقیقات جانورشناسی و همچنین اولین موزه جانورشناسی و حشره شناسی در ایران بود.

ادامه + دانلود

دانلود گزارش کارآموزی کشاورزی زراعت و اصلاح ذرت در گلخانه شهرداری

 • موضوع گزارش کارآموزی : زراعت و اصلاح ذرت در گلخانه شهرداری
 • مربوط به رشته : کشاورزی
 • فرمت اجرایی : در قالب Doc
 • تعداد صفحات : ۴۹ صفحهدانلود گزارش کارآموزی کشاورزی زراعت و اصلاح ذرت

توضیحی مختصر از گزارش کارآموزی کشاورزی زراعت و اصلاح ذرت در گلخانه شهرداری :

ذرت گیاه زارعتی از تیره غلات یکساله بوده و بومی نیمکره جنوبی است که برای اولین  بار توسط کریستف کلمب کشف شد. گیاهی تک پایه که گل نر بصورت خوشه در رأس و گل ماده (بلال) مخروطی و در پایین قرار دارد هر گل از ۳ عدد پرچم تشکیل شده است و تعداد برگ ها بین ۸ تا ۴۸ بود و بطور متوسط ۱۳ تا ۱۸ عدد است.

از واریته‌ های مهم آن می توان به ذرت داندان اسبی- ذرت بلوری- ذرت آردی- ذرت شیرین قندی- ذرت غلاف دار اشاره کرد. ذرت به دلیل تولید بذر زیاد و صفات ژنتیکی ساده و خود گشن بودن که باعث دو رگ گیری ساده‌ تر می شود از اهیمت ژنتیکی بالایی برخوردار است و این ویژگی ها باعث شده که اصلاح کنندگان بر روی ذرت بیشتر کار کنند. از جمله روش های اصلاح ذرت می توان به سلکیون- تهیه و واریته‌ های هیبرید و واریته مصنوعی  اشاره کرد که می توان با این روش ها به اهدافی مانند بالا برردن عملکرد – مقاومت در برابر خشکی و گرما مقاومت در برابر خوابیدگی، آفات و بیماری ها دست یافت. ذرت نیز مانند دیگر گیاهان زراعی دارای آفت هایی می باشد مانند کرم ذرت، کرم ساقه خوار شب پره زمستانی یا کرم طوقه نام برد و بیماری ها مانند بیماری ها سیاهک ذرت،‌ بیماری سوختگی برگ، بیماری زنگ، بیماری موزائیک اشاره کرد.

عمقی که باید در کاشت ذرت در نظر گرفت بین ۳ تا ۱۰ سانتی متر است که البته بسته به شرایط آب و هوایی منطقه، درجه حرارت محیط به هنگام کاشت- درصد رطوبت خاک و زمان کاشت بستگی دارد. و به دو صورت دستی و مکانیزه می توان اقدام به کاشت آن کرد که کاشت مکانیزه از عملکرد بالاتری برخوردار است. از مشاین های مورد استفاده برای برداشت می توان به ذرت کن‌ ها، ذرت چین پوست کن، ذرت چین دانه کن- کمباین‌ های غلات- و چاپرها اشاره کرد. البته برداشت ذرت بر خلاف سایر غلات چندان تابع زمان و فصل معین نبوده و تحت شرایط زمان کاشت، طول روز- حرارت- دفعات آبیاری قرار می گیرد.

شما عزیزان برای دانلود گزارش کارآموزی کشاورزی زراعت و اصلاح ذرت در گلخانه شهرداری و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید… .

ادامه + دانلود

کارآموزی حشره شناسی کشاورزی و آفات گیاهی و نقش آنها در حفظ گیاهان

کارآموزی حشره شناسی کشاورزی و آفات گیاهی و نقش آنها در حفظ گیاهان

 • موضوع گزارش کارآموزی : مطالعاتی پراکنده در مورد حشره شناسی کشاورزی و آفات گیاهی بانضمام UAV،GPS ،GIS و نقش آنها در حفظ گیاهان در موسسه تحقیقات آفات و بیماری گیاهان
 • مربوط به رشته : حشره شناسی و کشاورزی
 • فرمت اجرایی : در قالب Word
 • تعداد صفحات : ۲۱۲ صفحه

توضیحی مختصر از گزارش کارآموزی حشره شناسی کشاورزی و آفات گیاهی و نقش آنها در حفظ گیاهان :

کشتار بی رحمانه و گسترده بیماری های همه‌ گیری همچون طاعون، وبا، مالاریا، تب زرد، سل و … در دوران‌ های گذشته گاهی نسل بشر را حتی تا آستانه نیستی و نابودی برده است و زیان‌ های وسیع آفات گیاهی و بیماری های گیاهی نظیر ملخ، سن، بیماری های قارچی و ….  با ایجاد قطحی های هولناک، مرگ‌ های دسته جمعی ناشی از گرسنگی را به دنبال داشته است. در تاریخ بشر تلفیق زیان‌ های این دو گروه کرارا دیده شد که فجایع سهمگینی آفریده است. تا حدود یک قرن پیش، به واقع بشر پس مانده خوار سفره آفات گیاهی و بیماریی های گیاهی بود که حاصل دسترنج او در کشتزارها و انبارها را نابود می ساخت و تنها از اوایل قرن بیستم میلادی، بشر توانسته است به کمک دانش و فناوری، مبارزه موثری را با این عوامل آغاز کند. تحقیقات گیاه پزشکی و جستجو برای یافتن راه‌ حل‌ های موثر در مبارزه با آفات گیاهی در کشاورزی زمانی ممکن شد که انسان بر خلاف گذشته این عوامل را سرنوشت محکوم و گریزناپذیر ندانست بلکه عوامل طبیعی به شمار آورد که می توان به کمک هوش و دانش بر آنها چیره شد.

شما عزیزان برای دانلود گزارش کارآموزی حشره شناسی کشاورزی و آفات گیاهی و نقش آنها در حفظ گیاهان و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید… .

ادامه + دانلود

دانلود گزارش کارآموزی بررسی ارقام مختلف پنبه

دانلود گزارش کارآموزی بررسی ارقام مختلف پنبه

 • عنوان گزارش کارآموزی : بررسی ارقام مختلف پنبه
 • مربوط به رشته : کشاورزی
 • فرمت اجرایی : در قالب doc
 • تعداد صفحات : ۷۴ صفحه

توضیحی مختصر از گزارش کارآموزی بررسی ارقام مختلف پنبه :

پنبه (cotton) دارای چند گونه زراعی می باشد که به نظر می رسد منشاء اولیه آنها آفریقای استوایی باشد. ظاهراً پنبه از این منطقه و در زمانی که تمام قاره ها به هم وصل بوده‌ اند، به سایر مناطق جهان شامل جنوب غربی و جنوب شرقی آسیا، استرالیا و آمریکا راه یافته است. پس از جدا شدن قاره ها از یکدیگر (در حدود ۱۰۰ میلیون سال پیش و در دوره مزوزوئیک)، گروه های ژنتیکی مستقل در آمریکای جنوبی، آمریکای مرکزی، جنوب غربی آسیا، شمال شرقی آفریقا و هند تکامل یافتند. ظاهراً دو گونه دیپلوئید (۲۶=n2) گوسیپیوم آربوریوم (Gossypium arboreum) و گوسیپیوم هر باسیوم (G.herbaceum) در اتیوپی و مناطق عرب نشین از G.herbaceum race africanum بوجود آمده اند. سابقه تولید و مصرف الیاف این گونه ها در مناطق فوق به حدود ۵۰۰۰ سال پیش می رسد. بعضی عقیده دارند که این دو گونه دیپلوئید در هند و آسیای شرقی اهلی شده و از هند به مصر، چین و جنوب اقیانوس آرام رفته است. سابقه مصرف پنبه در هند و پاکستان به حدود ۳۰۰۰ سال پیش از میلاد مسیح می رسد.

شما عزیزان برای دانلود گزارش کارآموزی بررسی ارقام مختلف پنبه و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید… .

ادامه + دانلود

دانلود گزارش کارآموزی اسانس گیری گیاهان دارویی

دانلود گزارش کارآموزی اسانس گیری

 • عنوان گزارش کارآموزی : اسانس گیری گیاهان دارویی
 • مربوط به رشته : کشاورزی گرایش گیاهان دارویی
 • فرمت اجرایی : در قالب Word
 • تعداد صفحات : ۹۱ صفحه

توضیحی مختصر از گزارش کارآموزی اسانس گیری گیاهان دارویی :

یک روش تقطیر با بخار آب است که به وسیله آب مقطر اسانس گیری انجام می شود ابتدا آب مقطر را به مقدار لازم (یک پارچ) داخل ظرف استیم ریخته و توری را روی آب مقطر و داخل استیم قرار می دهیم و گیاه را روی توری می ریزیم ولی فشار نمی دهیم، سپس درب استیم را می بندیم و استیم را به یک مبرد وصل می کنیم و دهانه مبرد را چرب می کنیم. خروجی پایین مبرد به شیر آب وصل می شود تا دستگاه خنک بماند و خروجی بالائی به تخلیه وصل می شود تا آب گرم خارج شود. سپس شیر مخصوص مبرد را می بندیم و از دهانه بالائی مبرد آب مقطر را به اندازه کافی اضافه می کنیم و دهانه را می بندیم تا بخارها خارج نشوند. دستگاه را روی حرارت زیاد قرار می دهیم تا جوش بیاید وقتی در مبرد بخار جمع شد حرارت دستگاه را کم می کنیم و با همان حرارت پایین ۴۵ دقیقه می ماند. اسانس گیاه روی آب قرار می گیرد و بعد از پایان کار شیر دستگاه را آرام باز می کنیم تا سطح مقعر اسانس به شیر دستگاه برسد، سپس اسانس را در ظروف شیشه ای کوچک جمع آوری می کنیم.

شما عزیزان برای دانلود گزارش کارآموزی اسانس گیری گیاهان دارویی و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید… .

ادامه + دانلود
گرافیک و طراحی : پارس تمز

Copyright © 2015 All rights Reserved

تمام حقوق مادی و معنوی و طرح قالب برای "تک آی آر" محفوظ است و هر گونه کپی برداری خلاف قوانین می شود.