گزارش کارآموزی صنایع غذایی

دانلود گزارش کارآموزی در کارخانه تولید آرد

 • موضوع گزارش کارآموزی : کارورزی در کارخانه تولید آرد
 • مربوط به رشته : صنایع غذایی
 • فرمت اجرایی : در قالب Word
 • تعداد صفحات : ۲۲ صفحه

گزارش کارآموزی در کارخانه تولید آرد

فرآیند تولید آرد شامل مراحل مختلف از مرحله ورود گندم به کارخانه تا خروج آرد نهایی می باشد .آرد، یکی از اجزای مهم در تهیه ی انواع غذاها است. ماده ی پودر مانندی است که از دانه ی غلات یا سایر مواد نشاسته ای بدست می آید. معمولاً آرد را از آسیاب نمودن دانه ی گندم تهیه می کنند؛ اما از دانه ی ذرت، گندم سیاه یا (چاودار)، جو، نخود و برنج هم آرد تهیه می شود.

گزارش کارآموزی در کارخانه تولید آرد

گزارش کارآموزی در کارخانه تولید آرد

اساس آرد را نشاسته تشکیل می دهد که خود، یکی از پیچیده ترین انواع هیدرات کربن می باشد. معمولاً وقتی سخن از آرد به میان می آید، منظور آرد گندم است، چون این نوع آرد بخش عمده ی آرد لازم برای تهیه ی نان و پاستا را شامل می شود. دلیل استفاده وسیع از آرد گندم خواص آن می باشد. وقتی این آرد را با آب مخلوط می کنیم، نوعی پروتئین پیچیده به نام گلوتن ایجاد می شود. وجود گلوتن به خمیر خاصیت ارتجاعی می دهد و می توان آن را به هر شکلی در آورد. همین خاصیت گلوتن، سبب می شود که گازهای حاصله درون خمیر باقی بمانند و وجود این گازهاست که سبب تردی و حالت اسفنجی محصول نهایی می گردد. این خاصیت آرد گندم در تهیه ی انواع نان و کیک بسیار حائز اهمیت می باشد.

فهرست مطالب گزارش کارورزی در کارخانه تولید آرد

 1. مقدمه
 2. اصطلاحات و تعاریف
 3. آزمایشات
 4. روش کار
 5. نیازهای بهداشتی محل تهیه و تولید مواد اولیه
 6. تأسیسات – طراحی – تسهیلات
 7. شرایط ایمنی کارخانجات تولیدی آرد
 8. فاقد منابع

بانک ملت

ایمیل:
کلیه کارت های عضو شبکه شتاب امکان پرداخت اینترنتی را دارند.
لینک دانلود پس از پرداخت در اختیار شما قرار می گیرد.
مبلغ قابل پرداخت: ۳,۰۰۰تومان
ادامه + دانلود

دانلود گزارش کارآموزی در کارخانه تولید همبرگر رشته صنایع غذایی

 • دانلود گزارش کارآموزی در کارخانه تولید همبرگر رشته صنایع غذاییموضوع گزارش کارآموزی : گزارش کارآموزی در کارخانه تولید همبرگر
 • مربوط به رشته : صنایع غذایی
 • فرمت اجرایی : در قالب Doc
 • تعداد صفحات : ۱۱۱ صفحه

توضیحی مختصر از گزارش کارآموزی در کارخانه تولید همبرگر رشته صنایع غذایی :

کارخانه تولید همبرگر دارای بهترین وسایلی برودتی و سرمایشی و دستگاه قالب گیری اتوماتیک، نیمه اتوماتیک و میکسر چرخ گوشت و تونل شیرینگ و سایر دستگاه های بسته بندی تمام استیل می باشد و از جمله امکانات مطرح این واحد تولیدی می توان به آزمایشگاه های کنترل کیفیت اشاره کرد که شامل آزمایشگاه میکروبی و شیمیایی است و دارای تجهیزات آزمایشگاهی پیشرفته و مزین است همچنین دارای چندین کامیون و کامیونت سردخانه دار جهت توزیع فرآورده های گوشتی منجمد (کباب و انواع همبرگر) است.

محدانلود گزارش کارآموزی در کارخانه تولید همبرگر رشته صنایع غذاییصولات تولیدی این کارخانه شامل همبرگر ممتاز، همبرگر معمولی و کباب لقمه می باشد. نظربه اینکه مسئولین شرکت معتقدند که به لحاظ کمی و کیفی و تنوع محصولات می بایست خود را به معیارهای بین المللی نزدیک کنیم تولید محصولاتی نظیر پیتزای منجمد، مرغ برگر و قارچ برگر را در دستور کار خود قرار داده اند امروزه با مطرح شدن سیستم های جدید نظارتی و بهداشتی در دنیا و ارتقاء سطح کنترل کیفیت بهداشتی و تا حد امکان نزدیک به معیارهای بین المللی ازعمده مطالب سطوح در سلامت مواد غذایی است بطور کلی در سراسر جهان دو سیستم نظارتی از دیدگاه بهداشتی وجود دارد.

همبرگر با محصولات چرخ شده تحت عنوان patries  شناخته شده علاوه بر این بعد این گونه از محصولات همبرگر نیز می گویند معروفترین برگر از گوشت گاو تهیه شده که اصطلاحاً به آن همبرگر می گویند. به طور کلی در کشورهای مختلف من جمله ایران طی تکنولوژی خاصی گوشت چرخ شده را همراه با برخی افزودنی ها مخلوط کرده پس از شکل دهی و بسته بندی بصورت منجمد عرضه می نماید.

شما عزیزان برای دانلود گزارش کارآموزی در کارخانه تولید همبرگر رشته صنایع غذایی و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید… .

ادامه + دانلود

دانلود گزارش کارآموزی در کارخانه فراورده های گوشتی گوشتیران

دانلود گزارش کارآموزی در کارخانه فراورده های گوشتی گوشتیران

 • موضوع گزارش کارآموزی : فعالیت در کارخانه فراورده های گوشتی گوشتیران
 • مربوط به رشته : صنایع غذایی
 • فرمت اجرایی : در قالب word
 • تعداد صفحات : ۱۲۴ صفحه

توضیحی مختصر از گزارش کارآموزی در کارخانه فراورده های گوشتی گوشتیران :

گوشت و فراورده های گوشتی یکی از منابع پرارزش پروتئینی در ارتباط با  تغذیه بشر محسوب می گردد. در کشور ما صنایع گوشت به ویژه در چند سال اخیر یکی از مهمترین و مسئله سازترین شاخه های صنایع غذایی به شمار آید. فراورده های متنوع و گوناگونی که امروزه از گوشت های مختلف تهیه می گردند، بدون دانش فنی و اطلاعات کافی در زمینه گوشت و علوم وابسته به آن و همچنین تکنولوژی تهیه‌ فراورده های گوشتی مسلماَ از کیفیت خوراکی و بهداشتی مناسبی برخوردار نخواهند بود . و استفاده بی رویه و نابهنجار از مواد افزودنی مختلف که بسیاری از آنها خطرات جبران ناپذیری را برای مصرف کنندگان فراهم می ‌آورند نیز بیشتر ناشی از عدم آگاهی از تکنولوژی این صنعت می باشد. فراورده های گوشتی فرآورده هایی را می نامند که لاآقل نیمی ا‌ز آنها را گوشت تشکیل داده باشد. معمولاَ‌ زمانی که در کتب و مقالات علمی در رابطه با علوم و صنایع گوشت صرفاَ از گوشت نام برده می شود‏ منظور گوشت قرمز بوده و فرآورده هایی که از گوشت قرمز تهیه می گردند تحت عنوان “ فراورده های گوشتی “ نامیده می شوند. فراورده های گوشتی از جمله انواع کباب ها‏‏، استیک ها، سوسیس ها وکالباس های ادویه‌ دار، انواع ماهی، میگو و صدها غذای تهیه شده از انواع گوشت، منابع غذایی لذیذ هستند که می توانند هر انسانی را از گرسنگی نجات داده و رشد جسمی و مغزی برای وی به ارمغان آورند. با ایجاد صنایع بزرگ از فراورده های گوشتی نه تنها اقتصاد یک کشور شکوفا می شود بلکه شادابی و سلامتی نیز در افراد یک کشور و نسل های آینده پدیدار میگردد. جامعه سالم و ملتی که به سوی توسعه گام بر می دارد نباید از جهت تأمین پروتئین به مثابه رکن اصلی تغذیه عقب بماند. امروزه اهمیت پروتئین حیوانی به عنوان یکی از نیازمندی های انسان بر کسی پوشیده نیست و در این میان گوشت از جایگاه ویژه ای برخوردار است. استفاده از فراورده های گوشتی به عنوان تأمین کننده قسمتی از پروتئین مصرفی و جایگزین آن به جای درصدی از گوشت مصرفی سرانه می تواند پاسخگوی مقداری از مشکلات اقتصادی- تغذیه‌ ای جامعه باشد.

شما عزیزان برای دانلود گزارش کارآموزی در کارخانه فراورده های گوشتی گوشتیران و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید… .

ادامه + دانلود
گرافیک و طراحی : پارس تمز

Copyright © 2015 All rights Reserved

تمام حقوق مادی و معنوی و طرح قالب برای "تک آی آر" محفوظ است و هر گونه کپی برداری خلاف قوانین می شود.