گزارش کارآموزی شیمی

دانلود گزارش کارآموزی رنگرزی ،چاپ و تکميل در کارخانه رنگرزی پارچه

دانلود گزارش کارآموزی رنگرزی و چاپ و تکميل در کارخانه تولید پارچه

 • موضوع گزارش کارآموزی : رنگرزی و چاپ و تکمیل در کارخانه رنگرزی پارچه
 • مربوط به رشته : مهندسی شیمی
 • فرمت اجرایی : در قالب Word
 • تعداد صفحات : 158 صفحه

توضیحی مختصر از گزارش کارآموزی رنگرزی و چاپ و تکمیل در کارخانه رنگرزی پارچه :

در تعدادی از پارچه‌ های نساجی كه در اثر قرار گرفتن در محيط خيس پارچه به فرم لوله‌ ای (طنابی) در آمده و چروک می شود و در نتيجه مشكلات نايكنواختی در رنگرزی ، ژیگر بوجود می آيد، ديگر نمی توان از ماشين‌ آلات طنابی استفاده كرد و از دستگاه‌ های با عرض باز نظرير ژيگر استفاده نمود. مجاورت با هوای آزاد علاوه بر نايكنواختی حرراتی، موجب اكسيداسيون ناخواسته بعضی از رنگ ها نيز خواهد شد و اختلاف شيد به وجود می آيد لذا ضروری است از ژيگر های در بسته استفاده شد.

به طور كلی ماشين ژيگر از دو غلطک و يک حمام و يک راهنمای پارچه در داخل حمام و راهنمای پارچه در داخل حمام تشكيل شده است. دو غلطک در دو طرف و بالا شاستی قرار دارد. رنگرزی به اين صورت انجام می گيرد كه ابتدا پارچه به دور يک غلطک پيچيده می شود سپس پارچه از راهنماهای داخل حمام گذشته و به دور يک غلطک پيچيده می شود سپس پارچه از راهنماهای داخل حمام گذشته و در طرف ديگر به روی غلطک دوم پيچيده می شود و در طول رنگرزی و يا در عمليات ديگر پارچه از روی يک غلطک باز شده و بعد از عبور از حمام به روی غلطک ديگر پيچيده می شود و در نهايت جهت حركت عوض می شود. به هر بار عبور پارچه از يک غلطک به غلطكک ديگر يک پاساژ می گويند. برای يكنواختر شدن رنگرزی معمولاً مواد را به دو قسمت تقسيم كرده و شروع دور اول نيمی از مواد را به حمام اضافه كرده و نيمه ديگر در شروع دور دوم به حمام اضافه می شود. (اضافه كردن رنگينه در يک مرحله به ماشين ژيگر ممكن است تفاوت در عمق رنگ را برای ابتدا و انتهای غلطک پارچه به همراه داشته باشد.)

شما عزیزان برای دانلود گزارش کارآموزی رنگرزی و چاپ و تکميل در کارخانه رنگرزی پارچه و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید… .

ادامه + دانلود

دانلود گزارش کارآموزی در آزمایشگاه داروسازی رشته شیمی و داروسازی

دانلود گزارش کارآموزی در آزمایشگاه داروسازی رشته شیمی و داروسازی

 • موضوع گزارش کارآموزی : فعالیت در آزمایشگاه داروسازی
 • مربوط به رشته های : شیمی و داروسازی
 • فرمت اجرایی : در قالب Word
 • تعداد صفحات : 98 صفحه

توضیحی مختصر از گزارش کارآموزی در آزمایشگاه داروسازی :

طرز تهینه محلول شاهد در آزمایشگاه داروسازی به این گونه می باشد که مقدار 2 ميلی ليتر از محلول نمونه را به داخل دكانتور 125 ميلی ليتری ريخته و 2 ميلی ليتر از محلول استاندارد به داخل دكانتور 125 ميلی ليتری ديگری بريزيد و به هر كدام از دكانتورها مقدار 5 ميلی ليتر از محلول بافر استات Ph=5 و مقدار 25 ميلی ليتر از محلول متيل اورانژ افزوده ml و با كلروفرم (30*4) استخراج كرده و كلروفرم ها را از روی پنبه آغشته به كلروفرم به دو بالن ژوژه 250 ميلي ليتری مجزا بريزيد و با كلروفرم به حجم برسانيد سپس مقدار 10 ميلي ليتر از محلول حاصل و 10 ميلی ليتری از محلول استاندارد برداشته و در دو بالن ژوژه 25 ميلی ليتری ريخته و مقدار 2 ميلی ليتر متانول و 2.5 ميلی ليتر از محلول اسيد الكل به هر يک اضافه كرده و با كلروفرم به حجم برسانيد. جذب محلول نهايی استاندارد و محلول نهايی نمونه بدست آمده را در طول موج 523 nm با اسپكتروسكپی مناسب در مقابل محلول شاهد در سل يک سانتيمتری اندازه گيری كنيد.

شما عزیزان برای دانلود گزارش کارآموزی در آزمایشگاه داروسازی رشته شیمی و داروسازی و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید… .

ادامه + دانلود

دانلود گزارش کارآموزی پالایشگاه روغن سازی شرکت نفت

دانلود گزارش کارآموزی پالایشگاه روغن سازی شرکت نفت

 • موضوع گزارش کارآموزی : پالایشگاه روغن سازی شرکت نفت
 • مربوط به رشته : مهندسی نفت و شیمی
 • فرمت اجرایی : در قالب word
 • تعداد صفحات : 38 صفحه

توضیحی مختصر از گزارش کارآموزی پالایشگاه روغن سازی شرکت نفت :

فشار مخزن پروپان حدوداً 15 KPa است. در مخزن پروپان V-110q يک ديوار حائل وجود دارد پروپان ها به علت چگالی كمتر رو می ‌ايستند و پروپان مرطوب در يک طرف و در طرف ديگر روغن و آسفالت در بوتها جمع می شوند چنانچه فشار مخزن پروپان بالا رود گاز پروپان را به كوره های انتهای پالایشگاه روغن سازی می فرستيم  تا بيهوده بسوزد بوت روغن و آسفالت را هر چند وقت يكبار باز كرده روغن و آسفالت آن را به پالایشگاه روغن سازی بر می گردانند تا به عنوان نفت سياه به فروش رود. آب جمع شده در بوت آب نيز به وسيله پمپ ll05 به V-1104 يعنی Spray condenser فرستاده می شود. دمای مخزن پروپان در حدود  و فشار آن 15 KPa است همانطور كه مشاهده شد ما 4 شاخه پروپان داشتيم يكی به عنوان حلال اوليه قبل از extractor يكی به عنوان حلال ثانويه در extractor و دو شاخه نيز برای تنظيم حرارت HP و LP كه هر چهار شاخه پروپان پس از بازيافت و نهايتاً برگشتن به مخزن V-1117 مجدداً از همين وسل تامين می شوند. اين مخزن به وسيله يک جداساز به دو قسمت تقسيم می شود. مايعات وارد شده به يک سمت اين مخزن می ريزد در اين قسمت يک ناحيه در فازی ايجاد می شود و آب گوگرد دار معروف به آب ترش در زير آب معمولی قرار می گيرد و در نتيجه آب معمولی از بالای جداساز به سمت ديگر سرزير می شود و توسط پمپ 1404 به پساب فرستاده می شود. آب ترش نيز در ادامه به گوگرد سازی پالایشگاه روغن سازی فرستاده می شود مقدار كمی گاز های جدا شده در اين مخزن نيز وجود دارد كه به H-1401 به عنوان سوخت فرستاده می شوند. نهايتاً روغن خروجی كه 70% آن هيدروژنه شده است با كيفيت بالاتر آماده مصرف است همچنين اين واحد علاوه بر ارتباط با بخش‌ های مخازن و آب بخار پالایشگاه روغن سازی با واحد تهيه هيدروژن نيز در ارتباط است تا كاهش هيدروژن را در موارد احتمالی برطرف سازد.

شما عزیزان برای دانلود گزارش کارآموزی پالایشگاه روغن سازی شرکت نفت و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید… .

ادامه + دانلود

دانلود گزارش کارآموزی اکتشاف، حفاری و استخراج نفت

دانلود گزارش کارآموزی وظایف و فعالیت های صنعت بالادستی نفت

 • موضوع گزارش کارآموزی : اکتشاف، حفاری و استخراج نفت
 • مربوط به رشته : صنایع شیمیایی
 • فرمت اجرایی : در قالب Word
 • تعداد صفحات : 156 صفحه

توضیحی مختصر از گزارش کارآموزی اکتشاف، حفاری و استخراج نفت :

اولین چاه اکتشاف نفت در سال 1745 در فرانسه حفر شد و اولین چاه استخراج نفت توسط کلنل در یک در پنسیلوانیا در سال 1859 با عمق 5/69 فوت حفاری شد. نام کلنل در تاریخ جستجوی نفت هم زمان با حفراین چاه ثبت شد. اگر چه این واقعه، صنعت حفاری نفت را آغاز کرد، اما با این وجود قبل از این تعداد زیادی از چاه ها به منظور تولید آب، نمک و قیر حفر می شده اند.حفاری شد. این آغازی برای اکتشافات زیر سطحی نفت بود که بعد ها، خصوصا بعد از افزایش تقاضا برای استخراج نفت در طول جنگ جهانی اول، شدت گرفت.

قدیمی ترین تئوری برای اکتشاف نفت، تئوری طاقدیس  بود ه به وسیله هانت  در سال 1861 معرفی شد. کاربرد این تئوری برای یافتن نفت در قله طاقدیس ها ابزار موفقی بود. این تئوری به عنوان تئوری اصلی برای اکتشافات مهم نفتی امریکا، ونزوئلا، آرژانتین، برمه و به خصوص در مسجد سلیمان ایران مورد استفاده قرار گرفت.

بعد از پیدا شدن نفت در سال 1880 در رسوبات دریایی پنسیلوانیا که ارتباطی با ساختمان های طاقدیسی نداشت و شکل گیری نفتگیر صرفا ناشی از تغییر رخساره رسوبات بود، مشخص شد که ذخایر نفتی می توانند در حوضچه های غیر چین خورده هم وجود داشته باشند. در نتیجه مفهوم نفتگیرهای چینه ای  با این کشف فراگیر شد. تا اواسط دهه 1920، تهیه و استفاده از نقشه های سحطی طاقدیس ها ابزار اصلی اکتشافات نفتی بود و پیدا کردن نفتگیرهای چینه ای معمولا به صورت اتفاقی رخ می داد.

شما عزیزان برای دانلود گزارش کارآموزی اکتشاف، حفاری و استخراج نفت و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید… .

ادامه + دانلود

گزارش کارآموزی کنترل فیزیکی و شیمیایی دارو در شرکت داروسازی

گزارش کارآموزی کنترل فیزیکی و شیمیایی دارو در شرکت داروسازی

 • موضوع گزارش کارآموزی : کنترل فیزیکی و شیمیایی دارو در شرکت داروسازی
 • مربوط به رشته : شیمی
 • فرمت اجرایی : در قالب Word
 • تعداد صفحات : 141 صفحه

توضیحی مختصر از گزارش کارآموزی کنترل فیزیکی و شیمیایی دارو در شرکت داروسازی :

با مرور زمان و با گسترش علم و فن و تجهيز وسايل جديد تكنولوژی پيشرفته ،‌انسان به طب نوين و دركنار آن به مقوله ((دارو)) به شكل نوين توجه بيشتری نشان داد . پيشرفت های جديد جامعه كنونی ما را قادر ساخته است كه تا حد بالايی توانايی مقابله با درد و آسيب های قابل جبران را با توجه به نوع و محل ضايعه و امكانات موجود داشته باشيم . موجود زنده ای چون انسان ،‌تركيب پيچيده ای از انواع ارگانيسم ها و مكانيسم های حياتی عالی است و در واقع بنا به تعبيری شاهكار خلقت است .هر گونه عدم توازن و عدم تعادلی می تواند منجر به بروز بيماری و اختلال در سيستم های بدنی و كارآئی كلی انسان گردد ، بنابراين نحوه بكاربردن دارو، ميزان دقيق مصرف تعداد دفعاتی كه می بايستی مصرف گردد و اينگونه امور معمولاً توسط اوليای امور (پزشكان و مسئولان امور دارويی) در اختيار مصرف كننده قرار می گيرد ، به غير از آن مسئله مهم ديگر نحوه ساخت و كيفيت دارو می باشد كه مربوط به امور داروسازی و كارخانجات توليد مواد دارويی می شود . بطور كلی هر دارويی به غير از ماده موثر به يک سری مواد جانبی و كمكی احتياج دارد كه اين مواد جانبی برای كمک به پرس كردن قرص ها ، زمان باز شدن قرص و كپسول در محيط داخلی بدن ، كمک به افزايش مقاومت قرص در برابر ضربه يا پايداری دارو و حتی برای كمک به افزايش اثرات درمانی دارو به ان افزورده می شوند .

شما عزیزان برای دانلود گزارش کارآموزی کنترل فیزیکی و شیمیایی دارو در شرکت داروسازی و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید… .

ادامه + دانلود

دانلود گزارش کارآموزی سیالات برش در شرکت نفت

دانلود گزارش کارآموزی سیالات برش در شرکت نفت

 • موضوع گزارش کارآموزی : سیالات برش در شرکت نفت
 • مربوط به رشته : شیمی کاربردی
 • فرمت اجرایی : در قالب Word
 • تعداد صفحات : 158 صفحه

توضیحی مختصر از گزارش کارآموزی سیالات برش در شرکت نفت :

از آنجايی كه روانكاری و خنک كاری از جمله مهم ترين وظايف مربوط به سیالات برش می باشد از اين رو بسته به نوع عمليات برش کاری می ‎توان از روغن خالص (به منظور نياز به روانكاری بيشتر به عنوان مثال در عمليات خازنی) يا سيال حل شونده (به عنوان مثال در عمليات سنگ زنی به جهت خنک كاری) استفاده نمود. نقش يک سيال فلزكار در عمليات سنگ زنی، براده برداری و متعاقباً كاهش سايش و اصطكاک می ‎باشد. با كاهش اصطكاک گرمای ناشی از اصطكاک نيز كاهش می يابد. اگر درجه حرارت كاهش نيابد در غلطک سائيدگی ايجاد می گردد. خواص فيزيكی آن تغيير می نمايد و در نتيجه دقت سنگ زنی كاهش می يابد به همين دليل خنک كاری در اين نوع عمليات از اهميت زيادی برخوردار می باشد.

شما عزیزان برای دانلود گزارش کارآموزی سیالات برش در شرکت نفت و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید… .

ادامه + دانلود

دانلود گزارش کارآموزی کنترل کیفیت مواد نفتی در پالایشگاه

دانلود گزارش کارآموزی کنترل کیفیت مواد نفتی رشته شیمی

 • عنوان گزارش کارآموزی : کنترل کیفیت مواد نفتی در پالایشگاه
 • مربوط به رشته : شیمی کاربردی
 • فرمت اجرایی : در قالب Word
 • تعداد صفحات : 69 صفحه

توضیحی مختصر از گزارش کارآموزی کنترل کیفیت مواد نفتی در پالایشگاه :

آزمايش های متعددی روی مواد نفتی و روغنی در بخش کنترل کیفیت پالایشگاه صورت می ‎گيرد تا كنترل كيفيت مربوط به هر كدام صورت گيرد با انجام اين تست ها و گزارش مربوط به هر كدام كيفيت مواد نفتی و روغنی از  لحاظ وجود مواد مزاحم مشخص می ‎شود از جمله تست های موجود در اين قسمت می ‎توان به موارد زير اشاره كرد. مسائل ايمنی و بهداشتی كار از جمله مسائلی هستند كه امروزه توجه بسياری از مسئولان و مديران را در سطوح خرد و كلان جامعه به خود جلب كرده است و اقدامات مؤثری نيز در اين زمينه انجام گرفته است. ولی متأسفانه به رغم اين توجهات و سرمايه گذاری ها همه ساله در تمام جهان شاهد حوادث و سوانحی هستيم كه موجب مرگ هزاران انسان بی گناه و مجروح و معلول شدن ميليون ها انسان ديگر می ‎شود و خسارات جبران ناپذيری ايجاد می ‎كند. تلفات ناشی از  حوادث و سوانح در محيط های كاری از سال 1955 ميلادی بيش از مرگ و ميرهای ناشی از جنگ ها و حوادث طبيعی بوده است.حوادثی از قبيل حوادث نيروگاه های اتمی، وسايل حمل و نقل موتوری، فرو ريختن سقف ساختمان ها، سقف معادن با انفجارهای درون آن، همه ساله جان ميليون ها انسان را در معرض خطر قرار داده و ميلياردها دلار خسارت مالی، درمانی و مستغلاتی ايجاد می كند.

شما عزیزان برای دانلود گزارش کارآموزی کنترل کیفیت مواد نفتی در پالایشگاه و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید… .

ادامه + دانلود

دانلود گزارش کارآموزی مواد شوینده برای رشته شیمی

دانلود گزارش کارآموزی مواد شوینده برای رشته شیمی

 • عنوان گزارش کارآموزی : مواد شوینده
 • مربوط به رشته : شیمی
 • فرمت اجرایی : در قالب Word
 • تعداد صفحات : 86 صفحه

توضیحی مختصر از گزارش کارآموزی مواد شوینده :

مواد فعال کننده سطحی مهمترین گروه را در زمره اجزای مواد شوینده تشکیل می دهند و بدین مناسبت به عنوان اجزایی فراگیر در کلیه انواع شوینده ها حضور دارند . معمولا این گونه مواد به صورت عواملی محلول در آب و دارای قابلیت فعالیت در سطح می باشند و از یک بخش آبگریز (عموما یک زنجیره آلکیل طویل ) که به گروه های آبدوست یا گرو های تشدید کننده انحلال پذیری متصل است ، تشکیل شده اند . ظرف سی سال گذشته، تکنولوژی مواد شوینده شاهد دگرگونی ها و تحولات عمده ای بوده است. بازار منسوجات نیز دستخوش تحولات ژرفی شده و الیاف مصنوعی نقش فزاینده ای را ایفا نموده است. تنوع گسترده سطوح پاک شونده (substrates) و تفاوتهای آنان از حیث قدرت شویندگی مورد نیازشان، تولید کنندگان را بر آن داشته تا مواد فعال کنندۀ سطحی با طیف اثر گسترده ابداع نمایند. در واقع هیچیک از مواد فعال کنندۀ سطحی به تنهایی قادر به تامین بهینه کلیه تقاضاهای موجود نیست، بدین مناسبت گرایشی به سمت بهره گیری روز افزون از مخلوط های این گونه مواد شکل گرفته است تا بر این اساس، ویژگی های دیگر اجزا باشد. دامنه تقاضای رو به گسترش مواد فعال کنندۀ سطحی مورد استفاده در شوینده ها نه تنها ناشی از عملکرد آنان است بلکه تامین ملاحظاتی عدیده، از قبیل سم شناسی ، حفظ محیط زیست و شرایط اقتصادی را نیز در بر میگیرد.

شما عزیزان برای دانلود گزارش کارآموزی مواد شوینده برای رشته شیمی و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید… .

ادامه + دانلود
گرافیک و طراحی : پارس تمز

Copyright © 2015 All rights Reserved

تمام حقوق مادی و معنوی و طرح قالب برای "تک آی آر" محفوظ است و هر گونه کپی برداری خلاف قوانین می شود.