گزارش کارآموزی شیمی

دانلود گزارش کارآموزی رنگرزی ،چاپ و تکمیل در کارخانه رنگرزی پارچه

دانلود گزارش کارآموزی رنگرزی و چاپ و تکمیل در کارخانه تولید پارچه

 • موضوع گزارش کارآموزی : رنگرزی و چاپ و تکمیل در کارخانه رنگرزی پارچه
 • مربوط به رشته : مهندسی شیمی
 • فرمت اجرایی : در قالب Word
 • تعداد صفحات : ۱۵۸ صفحه

توضیحی مختصر از گزارش کارآموزی رنگرزی و چاپ و تکمیل در کارخانه رنگرزی پارچه :

در تعدادی از پارچه‌ های نساجی که در اثر قرار گرفتن در محیط خیس پارچه به فرم لوله‌ ای (طنابی) در آمده و چروک می شود و در نتیجه مشکلات نایکنواختی در رنگرزی ، ژیگر بوجود می آید، دیگر نمی توان از ماشین‌ آلات طنابی استفاده کرد و از دستگاه‌ های با عرض باز نظریر ژیگر استفاده نمود. مجاورت با هوای آزاد علاوه بر نایکنواختی حرراتی، موجب اکسیداسیون ناخواسته بعضی از رنگ ها نیز خواهد شد و اختلاف شید به وجود می آید لذا ضروری است از ژیگر های در بسته استفاده شد.

به طور کلی ماشین ژیگر از دو غلطک و یک حمام و یک راهنمای پارچه در داخل حمام و راهنمای پارچه در داخل حمام تشکیل شده است. دو غلطک در دو طرف و بالا شاستی قرار دارد. رنگرزی به این صورت انجام می گیرد که ابتدا پارچه به دور یک غلطک پیچیده می شود سپس پارچه از راهنماهای داخل حمام گذشته و به دور یک غلطک پیچیده می شود سپس پارچه از راهنماهای داخل حمام گذشته و در طرف دیگر به روی غلطک دوم پیچیده می شود و در طول رنگرزی و یا در عملیات دیگر پارچه از روی یک غلطک باز شده و بعد از عبور از حمام به روی غلطک دیگر پیچیده می شود و در نهایت جهت حرکت عوض می شود. به هر بار عبور پارچه از یک غلطک به غلطکک دیگر یک پاساژ می گویند. برای یکنواختر شدن رنگرزی معمولاً مواد را به دو قسمت تقسیم کرده و شروع دور اول نیمی از مواد را به حمام اضافه کرده و نیمه دیگر در شروع دور دوم به حمام اضافه می شود. (اضافه کردن رنگینه در یک مرحله به ماشین ژیگر ممکن است تفاوت در عمق رنگ را برای ابتدا و انتهای غلطک پارچه به همراه داشته باشد.)

شما عزیزان برای دانلود گزارش کارآموزی رنگرزی و چاپ و تکمیل در کارخانه رنگرزی پارچه و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید… .

ادامه + دانلود

دانلود گزارش کارآموزی در آزمایشگاه داروسازی رشته شیمی و داروسازی

دانلود گزارش کارآموزی در آزمایشگاه داروسازی رشته شیمی و داروسازی

 • موضوع گزارش کارآموزی : فعالیت در آزمایشگاه داروسازی
 • مربوط به رشته های : شیمی و داروسازی
 • فرمت اجرایی : در قالب Word
 • تعداد صفحات : ۹۸ صفحه

توضیحی مختصر از گزارش کارآموزی در آزمایشگاه داروسازی :

طرز تهینه محلول شاهد در آزمایشگاه داروسازی به این گونه می باشد که مقدار ۲ میلی لیتر از محلول نمونه را به داخل دکانتور ۱۲۵ میلی لیتری ریخته و ۲ میلی لیتر از محلول استاندارد به داخل دکانتور ۱۲۵ میلی لیتری دیگری بریزید و به هر کدام از دکانتورها مقدار ۵ میلی لیتر از محلول بافر استات Ph=5 و مقدار ۲۵ میلی لیتر از محلول متیل اورانژ افزوده ml و با کلروفرم (۳۰*۴) استخراج کرده و کلروفرم ها را از روی پنبه آغشته به کلروفرم به دو بالن ژوژه ۲۵۰ میلی لیتری مجزا بریزید و با کلروفرم به حجم برسانید سپس مقدار ۱۰ میلی لیتر از محلول حاصل و ۱۰ میلی لیتری از محلول استاندارد برداشته و در دو بالن ژوژه ۲۵ میلی لیتری ریخته و مقدار ۲ میلی لیتر متانول و ۲٫۵ میلی لیتر از محلول اسید الکل به هر یک اضافه کرده و با کلروفرم به حجم برسانید. جذب محلول نهایی استاندارد و محلول نهایی نمونه بدست آمده را در طول موج ۵۲۳ nm با اسپکتروسکپی مناسب در مقابل محلول شاهد در سل یک سانتیمتری اندازه گیری کنید.

شما عزیزان برای دانلود گزارش کارآموزی در آزمایشگاه داروسازی رشته شیمی و داروسازی و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید… .

ادامه + دانلود

دانلود گزارش کارآموزی پالایشگاه روغن سازی شرکت نفت

دانلود گزارش کارآموزی پالایشگاه روغن سازی شرکت نفت

 • موضوع گزارش کارآموزی : پالایشگاه روغن سازی شرکت نفت
 • مربوط به رشته : مهندسی نفت و شیمی
 • فرمت اجرایی : در قالب word
 • تعداد صفحات : ۳۸ صفحه

توضیحی مختصر از گزارش کارآموزی پالایشگاه روغن سازی شرکت نفت :

فشار مخزن پروپان حدوداً ۱۵ KPa است. در مخزن پروپان V-110q یک دیوار حائل وجود دارد پروپان ها به علت چگالی کمتر رو می ‌ایستند و پروپان مرطوب در یک طرف و در طرف دیگر روغن و آسفالت در بوتها جمع می شوند چنانچه فشار مخزن پروپان بالا رود گاز پروپان را به کوره های انتهای پالایشگاه روغن سازی می فرستیم  تا بیهوده بسوزد بوت روغن و آسفالت را هر چند وقت یکبار باز کرده روغن و آسفالت آن را به پالایشگاه روغن سازی بر می گردانند تا به عنوان نفت سیاه به فروش رود. آب جمع شده در بوت آب نیز به وسیله پمپ ll05 به V-1104 یعنی Spray condenser فرستاده می شود. دمای مخزن پروپان در حدود  و فشار آن ۱۵ KPa است همانطور که مشاهده شد ما ۴ شاخه پروپان داشتیم یکی به عنوان حلال اولیه قبل از extractor یکی به عنوان حلال ثانویه در extractor و دو شاخه نیز برای تنظیم حرارت HP و LP که هر چهار شاخه پروپان پس از بازیافت و نهایتاً برگشتن به مخزن V-1117 مجدداً از همین وسل تامین می شوند. این مخزن به وسیله یک جداساز به دو قسمت تقسیم می شود. مایعات وارد شده به یک سمت این مخزن می ریزد در این قسمت یک ناحیه در فازی ایجاد می شود و آب گوگرد دار معروف به آب ترش در زیر آب معمولی قرار می گیرد و در نتیجه آب معمولی از بالای جداساز به سمت دیگر سرزیر می شود و توسط پمپ ۱۴۰۴ به پساب فرستاده می شود. آب ترش نیز در ادامه به گوگرد سازی پالایشگاه روغن سازی فرستاده می شود مقدار کمی گاز های جدا شده در این مخزن نیز وجود دارد که به H-1401 به عنوان سوخت فرستاده می شوند. نهایتاً روغن خروجی که ۷۰% آن هیدروژنه شده است با کیفیت بالاتر آماده مصرف است همچنین این واحد علاوه بر ارتباط با بخش‌ های مخازن و آب بخار پالایشگاه روغن سازی با واحد تهیه هیدروژن نیز در ارتباط است تا کاهش هیدروژن را در موارد احتمالی برطرف سازد.

شما عزیزان برای دانلود گزارش کارآموزی پالایشگاه روغن سازی شرکت نفت و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید… .

ادامه + دانلود

دانلود گزارش کارآموزی اکتشاف، حفاری و استخراج نفت

دانلود گزارش کارآموزی وظایف و فعالیت های صنعت بالادستی نفت

 • موضوع گزارش کارآموزی : اکتشاف، حفاری و استخراج نفت
 • مربوط به رشته : صنایع شیمیایی
 • فرمت اجرایی : در قالب Word
 • تعداد صفحات : ۱۵۶ صفحه

توضیحی مختصر از گزارش کارآموزی اکتشاف، حفاری و استخراج نفت :

اولین چاه اکتشاف نفت در سال ۱۷۴۵ در فرانسه حفر شد و اولین چاه استخراج نفت توسط کلنل در یک در پنسیلوانیا در سال ۱۸۵۹ با عمق ۵/۶۹ فوت حفاری شد. نام کلنل در تاریخ جستجوی نفت هم زمان با حفراین چاه ثبت شد. اگر چه این واقعه، صنعت حفاری نفت را آغاز کرد، اما با این وجود قبل از این تعداد زیادی از چاه ها به منظور تولید آب، نمک و قیر حفر می شده اند.حفاری شد. این آغازی برای اکتشافات زیر سطحی نفت بود که بعد ها، خصوصا بعد از افزایش تقاضا برای استخراج نفت در طول جنگ جهانی اول، شدت گرفت.

قدیمی ترین تئوری برای اکتشاف نفت، تئوری طاقدیس  بود ه به وسیله هانت  در سال ۱۸۶۱ معرفی شد. کاربرد این تئوری برای یافتن نفت در قله طاقدیس ها ابزار موفقی بود. این تئوری به عنوان تئوری اصلی برای اکتشافات مهم نفتی امریکا، ونزوئلا، آرژانتین، برمه و به خصوص در مسجد سلیمان ایران مورد استفاده قرار گرفت.

بعد از پیدا شدن نفت در سال ۱۸۸۰ در رسوبات دریایی پنسیلوانیا که ارتباطی با ساختمان های طاقدیسی نداشت و شکل گیری نفتگیر صرفا ناشی از تغییر رخساره رسوبات بود، مشخص شد که ذخایر نفتی می توانند در حوضچه های غیر چین خورده هم وجود داشته باشند. در نتیجه مفهوم نفتگیرهای چینه ای  با این کشف فراگیر شد. تا اواسط دهه ۱۹۲۰، تهیه و استفاده از نقشه های سحطی طاقدیس ها ابزار اصلی اکتشافات نفتی بود و پیدا کردن نفتگیرهای چینه ای معمولا به صورت اتفاقی رخ می داد.

شما عزیزان برای دانلود گزارش کارآموزی اکتشاف، حفاری و استخراج نفت و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید… .

ادامه + دانلود

گزارش کارآموزی کنترل فیزیکی و شیمیایی دارو در شرکت داروسازی

گزارش کارآموزی کنترل فیزیکی و شیمیایی دارو در شرکت داروسازی

 • موضوع گزارش کارآموزی : کنترل فیزیکی و شیمیایی دارو در شرکت داروسازی
 • مربوط به رشته : شیمی
 • فرمت اجرایی : در قالب Word
 • تعداد صفحات : ۱۴۱ صفحه

توضیحی مختصر از گزارش کارآموزی کنترل فیزیکی و شیمیایی دارو در شرکت داروسازی :

با مرور زمان و با گسترش علم و فن و تجهیز وسایل جدید تکنولوژی پیشرفته ،‌انسان به طب نوین و درکنار آن به مقوله ((دارو)) به شکل نوین توجه بیشتری نشان داد . پیشرفت های جدید جامعه کنونی ما را قادر ساخته است که تا حد بالایی توانایی مقابله با درد و آسیب های قابل جبران را با توجه به نوع و محل ضایعه و امکانات موجود داشته باشیم . موجود زنده ای چون انسان ،‌ترکیب پیچیده ای از انواع ارگانیسم ها و مکانیسم های حیاتی عالی است و در واقع بنا به تعبیری شاهکار خلقت است .هر گونه عدم توازن و عدم تعادلی می تواند منجر به بروز بیماری و اختلال در سیستم های بدنی و کارآئی کلی انسان گردد ، بنابراین نحوه بکاربردن دارو، میزان دقیق مصرف تعداد دفعاتی که می بایستی مصرف گردد و اینگونه امور معمولاً توسط اولیای امور (پزشکان و مسئولان امور دارویی) در اختیار مصرف کننده قرار می گیرد ، به غیر از آن مسئله مهم دیگر نحوه ساخت و کیفیت دارو می باشد که مربوط به امور داروسازی و کارخانجات تولید مواد دارویی می شود . بطور کلی هر دارویی به غیر از ماده موثر به یک سری مواد جانبی و کمکی احتیاج دارد که این مواد جانبی برای کمک به پرس کردن قرص ها ، زمان باز شدن قرص و کپسول در محیط داخلی بدن ، کمک به افزایش مقاومت قرص در برابر ضربه یا پایداری دارو و حتی برای کمک به افزایش اثرات درمانی دارو به ان افزورده می شوند .

شما عزیزان برای دانلود گزارش کارآموزی کنترل فیزیکی و شیمیایی دارو در شرکت داروسازی و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید… .

ادامه + دانلود

دانلود گزارش کارآموزی سیالات برش در شرکت نفت

دانلود گزارش کارآموزی سیالات برش در شرکت نفت

 • موضوع گزارش کارآموزی : سیالات برش در شرکت نفت
 • مربوط به رشته : شیمی کاربردی
 • فرمت اجرایی : در قالب Word
 • تعداد صفحات : ۱۵۸ صفحه

توضیحی مختصر از گزارش کارآموزی سیالات برش در شرکت نفت :

از آنجایی که روانکاری و خنک کاری از جمله مهم ترین وظایف مربوط به سیالات برش می باشد از این رو بسته به نوع عملیات برش کاری می ‎توان از روغن خالص (به منظور نیاز به روانکاری بیشتر به عنوان مثال در عملیات خازنی) یا سیال حل شونده (به عنوان مثال در عملیات سنگ زنی به جهت خنک کاری) استفاده نمود. نقش یک سیال فلزکار در عملیات سنگ زنی، براده برداری و متعاقباً کاهش سایش و اصطکاک می ‎باشد. با کاهش اصطکاک گرمای ناشی از اصطکاک نیز کاهش می یابد. اگر درجه حرارت کاهش نیابد در غلطک سائیدگی ایجاد می گردد. خواص فیزیکی آن تغییر می نماید و در نتیجه دقت سنگ زنی کاهش می یابد به همین دلیل خنک کاری در این نوع عملیات از اهمیت زیادی برخوردار می باشد.

شما عزیزان برای دانلود گزارش کارآموزی سیالات برش در شرکت نفت و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید… .

ادامه + دانلود

دانلود گزارش کارآموزی کنترل کیفیت مواد نفتی در پالایشگاه

دانلود گزارش کارآموزی کنترل کیفیت مواد نفتی رشته شیمی

 • عنوان گزارش کارآموزی : کنترل کیفیت مواد نفتی در پالایشگاه
 • مربوط به رشته : شیمی کاربردی
 • فرمت اجرایی : در قالب Word
 • تعداد صفحات : ۶۹ صفحه

توضیحی مختصر از گزارش کارآموزی کنترل کیفیت مواد نفتی در پالایشگاه :

آزمایش های متعددی روی مواد نفتی و روغنی در بخش کنترل کیفیت پالایشگاه صورت می ‎گیرد تا کنترل کیفیت مربوط به هر کدام صورت گیرد با انجام این تست ها و گزارش مربوط به هر کدام کیفیت مواد نفتی و روغنی از  لحاظ وجود مواد مزاحم مشخص می ‎شود از جمله تست های موجود در این قسمت می ‎توان به موارد زیر اشاره کرد. مسائل ایمنی و بهداشتی کار از جمله مسائلی هستند که امروزه توجه بسیاری از مسئولان و مدیران را در سطوح خرد و کلان جامعه به خود جلب کرده است و اقدامات مؤثری نیز در این زمینه انجام گرفته است. ولی متأسفانه به رغم این توجهات و سرمایه گذاری ها همه ساله در تمام جهان شاهد حوادث و سوانحی هستیم که موجب مرگ هزاران انسان بی گناه و مجروح و معلول شدن میلیون ها انسان دیگر می ‎شود و خسارات جبران ناپذیری ایجاد می ‎کند. تلفات ناشی از  حوادث و سوانح در محیط های کاری از سال ۱۹۵۵ میلادی بیش از مرگ و میرهای ناشی از جنگ ها و حوادث طبیعی بوده است.حوادثی از قبیل حوادث نیروگاه های اتمی، وسایل حمل و نقل موتوری، فرو ریختن سقف ساختمان ها، سقف معادن با انفجارهای درون آن، همه ساله جان میلیون ها انسان را در معرض خطر قرار داده و میلیاردها دلار خسارت مالی، درمانی و مستغلاتی ایجاد می کند.

شما عزیزان برای دانلود گزارش کارآموزی کنترل کیفیت مواد نفتی در پالایشگاه و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید… .

ادامه + دانلود

دانلود گزارش کارآموزی مواد شوینده برای رشته شیمی

دانلود گزارش کارآموزی مواد شوینده برای رشته شیمی

 • عنوان گزارش کارآموزی : مواد شوینده
 • مربوط به رشته : شیمی
 • فرمت اجرایی : در قالب Word
 • تعداد صفحات : ۸۶ صفحه

توضیحی مختصر از گزارش کارآموزی مواد شوینده :

مواد فعال کننده سطحی مهمترین گروه را در زمره اجزای مواد شوینده تشکیل می دهند و بدین مناسبت به عنوان اجزایی فراگیر در کلیه انواع شوینده ها حضور دارند . معمولا این گونه مواد به صورت عواملی محلول در آب و دارای قابلیت فعالیت در سطح می باشند و از یک بخش آبگریز (عموما یک زنجیره آلکیل طویل ) که به گروه های آبدوست یا گرو های تشدید کننده انحلال پذیری متصل است ، تشکیل شده اند . ظرف سی سال گذشته، تکنولوژی مواد شوینده شاهد دگرگونی ها و تحولات عمده ای بوده است. بازار منسوجات نیز دستخوش تحولات ژرفی شده و الیاف مصنوعی نقش فزاینده ای را ایفا نموده است. تنوع گسترده سطوح پاک شونده (substrates) و تفاوتهای آنان از حیث قدرت شویندگی مورد نیازشان، تولید کنندگان را بر آن داشته تا مواد فعال کنندۀ سطحی با طیف اثر گسترده ابداع نمایند. در واقع هیچیک از مواد فعال کنندۀ سطحی به تنهایی قادر به تامین بهینه کلیه تقاضاهای موجود نیست، بدین مناسبت گرایشی به سمت بهره گیری روز افزون از مخلوط های این گونه مواد شکل گرفته است تا بر این اساس، ویژگی های دیگر اجزا باشد. دامنه تقاضای رو به گسترش مواد فعال کنندۀ سطحی مورد استفاده در شوینده ها نه تنها ناشی از عملکرد آنان است بلکه تامین ملاحظاتی عدیده، از قبیل سم شناسی ، حفظ محیط زیست و شرایط اقتصادی را نیز در بر میگیرد.

شما عزیزان برای دانلود گزارش کارآموزی مواد شوینده برای رشته شیمی و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید… .

ادامه + دانلود
گرافیک و طراحی : پارس تمز

Copyright © 2015 All rights Reserved

تمام حقوق مادی و معنوی و طرح قالب برای "تک آی آر" محفوظ است و هر گونه کپی برداری خلاف قوانین می شود.