پروژه رشته مخابرات

دانلود پروژه آشنایی با سیستم های مخابراتی طیف گسترده

طیف گسترده عنوان این پروژه می باشد که مشخصات این پروژه به صورت زیر می باشد :

 • موضوع پروژه : آشنایی با سیستم های مخابراتی طیف گسترده
 • مربوط به رشته : الکترونیک ، برق و مخابرات
 • فرمت اجرایی : در قالب Doc
 • تعداد صفحات : ۸۶ صفحه

بررسی سیستم های طیف گسترده مخابرات

توضیحی مختصر از پروژه آشنایی با سیستم های مخابراتی طیف گسترده :

طراحان سیستمهای مخابراتی در گذشته و حال همواره به دنبال دستیابی به تکنیک های مدولاسیون و دمدولاسیونی هستند که نیازهای مخابراتی و ملاحظاتی مورد نظر آنها را به بهترین صورت مرتفع سازند. اکثر این تکنیک ها سعی در بهینه سازی استفاده از یک یا هر دو پارامتر مخابرات یعنی قدرت و پهنای باند داشته، هدف اصلی آنها کم کردن احتمال خطای بین در ارسال سیگنال از یک محل به محل دیگر، با فرض حضور نویز گوسی سفید جمع شونده می ‎باشد.

با این وجود گاهی نیاز به تکنیک های مدولاسیونی که نیازهایی غیر از موارد مذکور را برآورده کنند به چشم می خورد. به عنوان مثال علاوه بر کانال های AWGN کانال های دیگری وجود دارند که از این مدل تبعیت نمی کنند. مثلا سیستمهای مخابراتی نظامی که تحت تاثیر تداخل عمدی «اختلال»  قرار می گیرد، یا کانال  چند مسیره که به خاطر انتشار سیگنال از چند مسیر ایجاد می شود نمونه هایی از این کانال ها می باشند، لذا امروزه استفاده از تکنیک های مدولاسیون با خواصی نظیر مقاومت در برابر اختلال، عملکرد در طیف انرژی پایین، دسترسی چندگانه بدون کنترل خارجی ایجاد کانال های سری بدون امکان شنود خارجی و … به سرعت ر و به افزایش است. یک روش مدولاسیون و دمدولاسیون که می ‎تواند در اینگونه موارد مناسب باشد تکنیک طیف گسترده می ‎باشد.

استفاده از سیستمهای مخابراتی طیف گسترده باعث بهبود کیفیت انتقال اطلاعات در سیستمهای مخابراتی می ‎شود. بطور کلی مقدار بهبود کیفیتی را که دراثر استفاده از یک سیستم طیف گسترده بدست می ‎آید بهره پردازش می گوییم. به عبارت دیگر آن را می ‎توان تفاوت میان عملکرد سیستمی که از طیف گسترده استفاده می ‎کند و عملکرد سیستمی که از این تکنیک استفاده نمی کنند، هنگامی که بقیه شرایط برای دو سیستم یکسان باشد تعریف نمود، بنابراین بهره پردازش پارامتری است که با آن می ‎توان کیفیت سیستم طیف گسترده را نشان داد. سه رابطه رایج برای بهره پردازش در نظر گرفته شده است.

شما عزیزان برای دانلود پروژه آشنایی با سیستم های مخابراتی طیف گسترده و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید… .

ادامه + دانلود

جایگاه فیبر و ادوات نوری در شبکه مخابراتی نسل آینده (NGN)

جایگاه فیبر و ادوات نوری در شبکه مخابراتی نسل آینده (NGN)

 • عنوان مقاله : جایگاه فیبر و ادوات نوری در شبکه مخابراتی نسل آینده (NGN)
 • مربوط به رشته : مخابرات – موج
 • فرمت اجرایی : در قالب Word
 • تعداد صفحات : ۴۳ صفحه

توضیحی مختصر از مقاله جایگاه فیبر و ادوات نوری در شبکه مخابراتی نسل آینده (NGN) :

این مقاله براوردی از شبکه‌ های نسل آینده،که در فصل اول فواید NGN و همچنین نقش مهم تکنولوژی انتقال فیبر نوری را که اخیراً توسعه داده شده است را ارائه می کند. تکنولوژی DWDM دسترسی به NGN را میسر می سازد. خدمات NGN مبنی بر سوییچینگ پیشرفته با یک سطح کنترل یکپارچه خواهد بود. در فصل دوم تعریفی از NGN ارائه و معماری و اجزا اصلی آن معرفی می شود .در فصل سوم اتصال های متقابل نوری و فوتونی بررسی می شود. در فصل چهارم فیبرها و ظرفیت‌ آن ها در شبکه NGN، اجزا ارسال سیستم انتقال فیبر نوری و درنهایت برد فیبر های موجود بررسی می شود. انتخاب معماری شبکه عنوان فصل پنجم این مقاله می باشد در این قسمت سه معماری شبکه مختلف معرفی می شود شبکه Shared Ip-Only ، شبکه مرکب و شبکه فیبر. و در فصل ششم به dark fibre ها پرداخته می شود و نگاهی به تکنولوژی های موجود و آینده، تکنولوژی های فیبر و سوییچینگ نوری آخرین فصل این مقاله به شمار می آید. تعریف واحد و پذیرفته شده‌ ای از NGN وجود ندارد و در حال حاضر عبارت مبهمی است. تعاریف ارائه شده از NGN نسبتاً گسترده هستند.

شما عزیزان برای دانلود مقاله جایگاه فیبر و ادوات نوری در شبکه مخابراتی نسل آینده (NGN) و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید… .

ادامه + دانلود

دانلود پروژه بررسی سیستم مدیریت پرواز (FMS) در هواپیمای فوکر ۱۰۰

دانلود پروژه بررسی سیستم مدیریت پرواز (FMS) در هواپیمای فوکر 100

 • عنوان پروژه : بررسی سیستم مدیریت پرواز (FMS) در هواپیمای فوکر ۱۰۰
 • مربوط به رشته : برق و مخابرات و الکترونیک
 • فرمت اجرایی : در قالب Word
 • تعداد صفحات : ۹۶ صفحه

توضیحی مختصر از پروژه بررسی سیستم مدیریت پرواز (fms) در هواپیمای فوکر ۱۰۰ :

از زمانی که سیستم مدیریت پرواز اتوماتیک در صنعت هواپیمایی به کار گرفته شد تحولاتی نظیر توسعه قابل توجه ناوبری، کاهش کنترل فردی خلبان در مسیرهای پر ترافیک و کنترل میزان سوخت و کاهش هزینه‌ های ناشی از آن را در پی داشت از این رو تجهیز هر هواپیما به این دستگاه از مزایای رتبه اول آن محسوب می شود. این مهم را مدیریت های هواپیمایی، خلبانان و کادر فنی بدان اذعان دارند. در این بررسی سعی گردیده است موضوع، از دیدگاه فنی عملیاتی مورد دقت نظر قرار گیرد و در طی سه فصل به بحث و بررسی بر روی قسمت های مختلف سیستم مدیریت پرواز و کاربردهای آن به لحاظ عملیاتی و ناوبری و ارائه اطلاعات و راهنمائی های مناسب به گروه پروازی، پرداخته شود. در فصل اول از نظر کلی، قسمت های مختلف سیستم مدیریت پرواز تحت بررسی قرار خواهد گرفت و در فصل دوم سیستم FMS یکی از نمونه هواپیماهای موجود در ایران (فوکر ۱۰۰) تحت بررسی قرار گرفته و فصل سوم به ارائه یک نتیجه‌ گیری  کلی و مطالب حاشیه ای پرداخته است.

شما عزیزان برای دانلود پروژه بررسی سیستم مدیریت پرواز (FMS) در هواپیمای فوکر ۱۰۰ و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید… .

ادامه + دانلود

دانلود پروژه رشته برق و مخابرات پیرامون اکولایزر صوتی

دانلود پروژه رشته برق و مخابرات پیرامون اکولایزر صوتی

 • عنوان پروژه : اکولایزر صوتی
 • مربوط به رشته : برق و مخابرات
 • فرمت اجرایی : در قالب word
 • تعداد صفحات : ۸۴ صفحه

توضیحی مختصر از پروژه رشته برق و مخابرات پیرامون اکولایزر صوتی :

در فصل اول به معرفی سیگنال صوت و روش های تولید آن می پردازیم. در فصل دوم این پایان نامه، بلوک دیاگرام مربوط به ساختار اکولایزر صوتی و توضیحی مختصر در باره نحوه کار با اکولایزر صوتی را خواهیم دید. در فصل سوم، تعریف فیلتر و سنتز مدار و همچنین معرفی پارامترهای فیلتر می آوریم و در فصل چهارم، دو تقریب معروف چبی شف و باتر ورث را به اختصار توضیح میدهد. سپس در فصل پنجم و ششم، پس از مقایسه فیلترهای فعال و غیر فعال، استفاده از تقویت کننده عملیاتی را در فیلترهای فعال بالاگذر و پائین گذر و میان گذر خواهیم دید. و پس از آن به معرفی فیلترهای فعال به کار رفته در این اکولایزر صوتی خواهیم پرداخت. فصل هفتم کاربردهای مختلف LM380 را به عنوان تقویت کننده صورتی، بیان می کند.

امروزه تمام ادوات صوتی مانند رادیو ، ضبط ، اکو ،آمپلی فایر و … مدارات متعادل کننده به انواع مختلف دیجیتال و آنالوگ وجود دارد .که از لحاظ تعداد کانال های فرکانسی نیز گوناگون می باشند بسته به نیاز معمولا از ۳ کانال تا ۲۰ کانال در صورت امکان دیده می شود که هر چه تعداد کانال ها بیشتر باشد امکان کار روی صوت بیبشتر می شود در عین حال هزینه و حجم مدار وسیع تر خواهد شد. اصول کار اکولایزر بر اساس فیلترهای میان گذر می باشد که برای هر کانال فیلترهایی در نظر گرفته می شود در پروژه جاری سعی شده است که سیگنال صوت و روش های تولید آن بررسی شود ضمن اینکه به ورودی و خروجی مدارات صوتی یعنی میکروفون و بلندگو نیز توجه شده است .

شما عزیزان برای دانلود پروژه رشته برق و مخابرات پیرامون اکولایزر صوتی و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید… .

ادامه + دانلود
گرافیک و طراحی : پارس تمز

Copyright © 2015 All rights Reserved

تمام حقوق مادی و معنوی و طرح قالب برای "تک آی آر" محفوظ است و هر گونه کپی برداری خلاف قوانین می شود.