اطلاعیه ی سایت
با سلام و احترام خدمت شما بازدیدکنندگان لطفا موارد زیر را به دقت مطالعه نمایید :
 • عزیزانی که به هر دلیل موفق به دریافت و یا دانلود فایل مورد نظرشان نشده اند (می توانند با مراجعه به صفحه تماس با ما مشکل خود را اطلاع داده تا مشکل آن ها برطرف گردد)
 • به اطلاع شما عزیزان می رسانیم با توجه به اینکه شبکه شاپرک اقدام به تهیه پروتکل امنیتی لایه باز کرده است و این شرکت نیز هم اکنون از نسخه 39 و نسخه های پایین تر مرورگر های گوگل کروم و موزیلا فایرفاکس پشتیبانی نمی کند، بنابراین الزامی است که برای پرداخت وجه مرورگر شما به روز شده باشد و از آخرین نسخه مرورگرتان استفاده کنید.
عدم آپدیت (به روز بودن) مرورگر باعث می شود، به جای صفحه درگاه بانک، خطای عدم تایید خرید را مشاهده نمایید. راه حل : با آپدیت نمودن مرورگرتان، می توانید از بروز تراکنش های ناموفق پیشگیری کنید و خریدتان بدون مشکل انجام می شود.

دانلود پروژه مراحل حسابداری پیمانکاری

 • موضوع پروژه : مراحل حسابداری پیمانکاری
 • مربوط به رشته : حسابداری
 • فرمت اجرایی : در قالب word
 • تعداد صفحات : ۱۰۹ صفحه

همه چیز درباره مراحل حسابداری پیمانکاری

در بکارگیری روش شناسایی سود پیمان های بلندمدت ساخت، تفاوت عمده ای بین کشورها وجود دارد. رویه بیشتر کشورها نظیر بریتانیا، دانمارک، نروژ، بلژیک، برزیل و ژاپن مشابه ایالات متحد آمریکا است . در هلند، روش درصد پیشرفت کار را تنها در مواردی می توان به کار گرفت که یک بخش مشخص از پیمان در دست اجرا پایان یافته و مبلغ آن وصول شده باشد. در سوئیس، شرکتها در بکارگیری هر یک از دو روش مختارند. طبق استاندارد بین‌ المللی ۱۱ و بیانیه شماره ۹ رهنمودهای حسابداری در ایران تنها روش درصد پیشرفت کار مجاز است.

شناسایی زیان دوره جاری پیمانکاری

این وضعیت هنگامی رخ می‌ دهد که پیش بینی مخارج لازم برای تکمیل پیمان افزایش در خور ملاحظه ای پیدا کرده باشد، اما این افزایش مانع از سودآوری کل پیمان نشود. در این حالت، فقط در روش درصد پیشرفت کار، سود ناخالص پیمان که در دوره های قبل شناسایی شده است باید برگشت شده و به عنوان زیان دوره جاری ثبت شود. چون پیش بینی می شود که پیمان در نهایت سودآور باشد در روش کار تکمیل شده نیاز به اصلاح حسابها نیست.

مراحل حسابداری پیمانکاری

مراحل حسابداری پیمانکاری

زیان ناشی از قراردادهای بلند مدت در حسابداری پیمانکاری

هرگاه آخرین برآورد از مخارج و درآمد قرارداد پیمانکاری، زیان نشان دهد کل زیان باید بدون توجه به کاری که انجام شده است در هر دو روش یعنی روش درصد پیشرفت کار و روش کار تکمیل شده در همان دوره ای که احتمال وقوع زیان بوجود آمده است شناسایی شود و در دوره های بعد سود یا زیانی گزارش نشود مگر آن که آخرین برآوردها نشان دهنده تغییر در میزان زیان پیمان در سالهای بعد باشد. این شیوه برخورد با مفهوم احتیاط در حسابداری پیمانکاری که شناسایی فوری هزینه ها و زیانها را در صورت وجود قرینه های کافی توجیه می‌کند منطبق است. به منظور تشخیص این که پیمانی به زیان می انجامد یا خیر باید اطلاعات زیر در مورد هر یک از پیمانهای در  دست اجرا در پایان دوره مالی موجود باشد:

 • الف- مخارج واقعی پیمان
 • ب- باقیمانده مخارج برآوردی برای تکمیل پیمان
 • ج- کل درآمد برآوردی پیمان

در صورتی که حاصل جمع مخارج انجام شده و باقیمانده مخارج لازم برای تکمیل پیمان از کل درآمد برآوردی پیمان بیشتر باشد باید کل مبلغ زیان برآوردی پیمان شناسایی شود. در قراردادهای حسابداری پیمانکاری ممکن است:

 1. عملیات دوره جاری به زیان بیانجامد اما پیمان در کل سودآور باشد.
 2. پیمان در نهایت زیانده باشد.

فهرست مطالب پروژه مراحل حسابداری پیمانکاری

 1. چکیده
 2. ارکان اصلی حسابداری پیمانکاری
 3. انواع قرارداد های حسابداری پیمانکاری
 4. مراحل اجرای طرح
 5. مطالعات مقدماتی طرح
 6. مطالعات تفصیلی طرح
 7. اجرای طرح
 8. تنظیم و پرداخت صورت وضعیت کارها
 9. تحویل موقت
 10. تحویل قطعی
 11. ثبت عملیات مالی قراردادهای بلند مدت پیمانکاری
 12. حسابداری قراردادهای بلند مدت پیمانکاری
 13. روش های متداول شناسایی سود پیمانکاری
 14. خلاصه مبانی شناسایی درآمد پیمانکاری
 15. پیوست : نمونه فرم بیمه نامه ها و کارها
 16. منابع

بانک ملت

ایمیل:
کلیه کارت های عضو شبکه شتاب امکان پرداخت اینترنتی را دارند.
لینک دانلود پس از پرداخت در اختیار شما قرار می گیرد.
مبلغ قابل پرداخت: ۴,۰۰۰تومان
1 لایک
۰ تا کنون ثبت شده است
گرافیک و طراحی : پارس تمز

Copyright © 2015 All rights Reserved

تمام حقوق مادی و معنوی و طرح قالب برای "تک آی آر" محفوظ است و هر گونه کپی برداری خلاف قوانین می شود.