پایان نامه دامپزشکی

دانلود پایان نامه رفلاکس ادراری و درمان آندوسکوپیک در سگ

 • موضوع پایان نامه : رفلاکس ادراری و درمان آندوسکوپیک آن با ماده جدید زیست محیط سازگار در سگ
 • مربوط به رشته : دامپزشکی
 • مربوط به مقطع : دکتری
 • فرمت اجرایی : در قالب Word
 • تعداد صفحات : ۱۲۰ صفحه
 • این پایان نامه فاقد تصویر می باشد

رفلاکس ادراری و درمان آندوسکوپیک در سگ

دراین مطالعه سعی بر تهیه مدل حیوانی بیمار دارای رفلاکس ادراری برای ارزیابی یک ماده زیست سازگار تزریقی جایگزین در درمان vur می باشد. به همین دلیل اهداف مطالعه حاضر بشرح ذیل می باشد:

 1. ایجاد رفلاکس ادراری بصورت تجربی و تایید آن در سگ
 2. پیدا کردن روش درمانی ارزان، اقتصادی و سهل الوصول
 3. تولید و استفاده از داروی جدید در داخل کشور با روش آندوسکوپی
 4. مصرف بدون عوارض داروی جدید درمقایسه با داروی متداول مصرفی
 5. پیگیری خاصیت عدم مهاجرت بافتی داروی جدید در مقایسه با داروی نوع خارجی
ادامه + دانلود

دانلود مقاله بیماری انگلی کوکسیدیوز در طیور

دانلود مقاله بیماری انگلی کوکسیدیوز در طیور

 • موضوع مقاله : بیماری کوکسیدیوز در طیور
 • مربوط به رشته : دامپزشکی
 • فرمت اجرایی : در قالب Doc
 • تعداد صفحات : ۴۷ صفحه

توضیحی مختصر از مقاله بیماری انگلی کوکسیدیوز در طیور :

کوکسیدیوز مهمترین و متداولترین بیماری انگلی طیور است که می‌ تواند موجب ایجاد خسارات اقتصادی عمده‌ ای در مرغداری های صنعتی گردد.

زیان ناشی از تلفات، کاهش میزان تولید، اشکالات ایجاد شده در میزان ضریب تبدیل غذائی، رشد و عملکرد گله در اشکال بالینی و تحت بالینی کوکسیدیوز از جمله این موارد بشمار می‌ آیند. در سال های نخست پرورش تجاری طیور، وقوع فراوان کوکسیدیوز اغلب منجر به بروز مسائل حادی می‌ گردید پس از آن تفکیک تمایز شکل بالینی کوکسیدیوز از موارد تحت بالینی آغاز شد بطور کلی این مسئله مورد قبول قرار گرفته که در مرغداری ها اغلب اشکال تحت بالینی و یا سطح پائین آلودگی با کوکسیدیوز دیده می‌ شود که فاقد اهمیت اقتصادی قابل توجه می‌ باشند. با این حال پس از گذشت چند سال، به دنبال افزایش شواهد بدست آمده این نتایح مورد بازنگری قرار گرفته است. مطالعات دقیقی که توسط (B raunius) و Voeten و همکاران در سطح فارم بعمل آمد حاکی از آن است که سطوح پایین آلودگی با کوکسیدیوز قادر است بر روی عوامل مؤثر بر تولید تأثیر زیانباری داشته باشد. وسعت آسیب‌ ها و ضایعات ناشی از این بیماری بستگی به زمان وقوع در دوره پرورش دارد، در صورتی که جوجه‌ ها در دروه بحرانی  یعنی هفته سوم، چهارم و پنجم مبتلا به بیماری شوند، در دروه پس از بیماری تا زمان کشتار در جوجه‌ های گوشتی و زمان تولید در مرغان تخمگذار خسارت وارده به تولید دیگر قابل جبران نخواهد بود.

این بیماری از لحاظ اقتصادی ضررهای هنگفتی را در بردارد که در نوع خود بی‌‌ نظیر است زیرا در جهان این بیماری سالیانه حدود ۶۰ تا ۱۲۰ میلیون دلار خسارت‌ مالی ایجاد می‌ کند که این امر بخوبی گویای عمق فاجعه است علاوه بر این هزینه‌‌ هایی که به طور سالانه در دنیا صرف خرید دارو، درمان و یا پیش‌ گیری کوکسیدیوز می‌ گردد، رقم اعجاب‌ آور ۱۵۰ میلیون دلاری می باشد.

شما عزیزان برای دانلود مقاله بیماری انگلی کوکسیدیوز در طیور و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید … .

ادامه + دانلود

دانلود پایان نامه دامپزشکی سالمونلوز Salmonellosis در طیور

دانلود پایان نامه دامپزشکی سالمونلوز Salmonellosis در طیور

 • موضوع پایان نامه : سالمونلوز Salmonellosis در طیور
 • مربوط به رشته : دامپزشکی و علوم آزمایشگاهی
 • فرمت اجرایی : در قالب Word
 • تعداد صفحات : ۱۲۵ صفحه

توضیحی مختصر از پایان نامه سالمونلوز Salmonellosis در طیور :

بدون شک بخشی از پیروزی‌ ها و پیشرفت هایی که در زمینه علم پزشکی، داروسازی، زیست شناسی، گیاه شناسی، جانور شناسی و صنعت تهیه و نگهداری مواد غذایی حاصل شده مدیون زحمات علمای میکروبیولوژی است. جهان امروز با مشکل کنترل میکروب های بیماری‌ زا بخصوص در کشورهای جهان سوم روبروست و دانشمندان در پی مقابله با آنها هستند. یکی از این میکروب ها سالمونلا است که باعث بیماری عفونی سالمونلوز در انسان و حیوانات می‌ شود و ضررهای اقتصادی فراوانی به نسل بشری می‌ زند. یکی از راه های شایع انتقال سالمونلا در انسان مصرف و استفاده از گوشت‌ طیور آلوده به این میکرو ارگانیسم است. این آلودگی‌ ها در طیور به سالمونلوز ممکن است ناشی از تیفویید طیور بیماری پولوروم پاراتیفویید طیور و آریزونوز باشد. بیماری سالمونلوز همواره خسارات سنگین زیادی به اقتصاد کشور و جامعه بهداشت زده و همواره بهداشت بشری را تهدید کرده است. با توجه به طولانی بودن دوره‌ بیماری و مقاومت زود هنگام سویه‌‌ های سالمونلایی به آنتی بیوتیک ها کنتر و درمان این بیماری مشکل است از این رو برای مبارزه با این بیماری باید از رشد و تکثیر باکرتی در کانون ایجاد آلودگی جلوگیری شود. انتقال بیماری سالمونلوز بیشتر از طریق دستگاه گوارش است. بنابراین آب و مواد غذایی آلوده و منشع مهم ایجاد سالمونلاوز است که باید آب را با روش های تصفیه مناسب عاری از پاتوژن کنیم و در بین مواد غذایی گوشت طیور را باید با روش های صحیح عمل آوریم و عرضه کنیم چون گوشت طیور یکی از مساعد ترین ماده غذایی برای رشد سالمونلا ها هستند.

شما عزیزان برای دانلود پایان نامه دامپزشکی سالمونلوز Salmonellosis در طیور و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید… .

ادامه + دانلود

پروژه روش های ویروس شناسی تخم مرغ جنین دار و کشت سلول Elisa،HI،PCR

پروژه روش های ویروس شناسی تخم مرغ جنین دار و کشت سلول Elis،HI،PCR

 • موضوع پروژه : روش های ویروس شناسی تخم مرغ جنین دار و کشت سلول Elisa،HI،PCR
 • مربوط به رشته : دامپزشکی و علوم آزمایشگاهی
 • فرمت اجرایی : در قالب Word
 • تعداد صفحات : ۱۲۵ صفحه

توضیحی مختصر از پروژه روش های ویروس شناسی تخم مرغ جنین دار و کشت سلول Elisa،HI،PCR :

استفاده بسیار جالب و جدید از کشت سلول عبارت است از علوم پزشکی تهیه واکسن های ضد بیماری های ویروسی انسان و همچنین تحقیقات سرطان شناسی نئوپلازی، تولید سلول های زنجیره ای Cell Iine کاربرد آنها جهت تهیه ویروس ها موجب پیشرفت کشت سلول بصورت مدرن شده است بخصوص آندسته سلول هائی که برای آنالیز مواد شیمیائی مورد نیاز می باشند. اینکارها موجب فعالیت شرکت های خصوصی سازنده محیط های غذائی مناسب کشت سلول همچنین سرم های مناسب اعم از F.B.S or Calf serum سرم تهیه شده ازجنین گوساله گردیده است. ناگفته نماند که  استفاده از آنتی بیوتیک ها، کار کردن در زیر چادرهای هوای استریل کمک شایان توجهی به عرضه کشت سلول می باشد. استفاده از کشت سلول زمینه تحقیق را برای پژوهشگران باز می گذارد تا تجربیات پیچیده علمی را بتوانند خارج از محیط بدن انسان یا حیوان بصورت Invitro عملی نمایند و نتایج صحیح را بگیرند. علاوه بر کاربرهای ویروس شناسی و سرطان شناسی روش های دیگری نیز مورد عمل قرار گرفته که عبارتند از ادغام دو سلول در یکدیگر Cell Fussion که اگر چه از سال ۱۹۶۱ آغاز شده بود ولی تا سال ۱۹۹۳ تحقیقات مربوطه ادامه داشته است بعلاوه تهیه سرم های Specific منوکلونال که بجای Polyclonal بکار رفته تا نتایج صحیح تری بدهد.

ویروس ها ازجمله کوچکترین عوامل عفونی می باشند که به علت دارا بودن خصوصیات مختص خود با سایر موجودات زنده تفاوت دارند. ویروس ها را نمی توان درمحیط های مصنوعی آزمایشگاهی به راحتی تشخیص داد و به منظور کشت سلول ، جداسازی و نهایتاَ شناسائی آنها از حیوانات حساس، تخم مرغ جنین دار و کشت سلول استفاده می شود. در اثر استفاده از تخم مرغ جنین دار برای کشت ویروس ها پیشرفت قابل ملاحظه ای در راه شناسایی و جداسازی این عوامل عفونی حاصل شده است.

شما عزیزان برای دانلود پروژه روش های ویروس شناسی تخم مرغ جنین دار و کشت سلول Elisa،HI،PCR و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید… .

ادامه + دانلود
گرافیک و طراحی : پارس تمز

Copyright © 2015 All rights Reserved

تمام حقوق مادی و معنوی و طرح قالب برای "تک آی آر" محفوظ است و هر گونه کپی برداری خلاف قوانین می شود.