پایان نامه مهندسی مواد

پایان نامه صفحات فشرده چوبی یا فراورده های کامپوزیت

 • موضوع پایان نامه : صفحات فشرده چوبی یا فراورده های کامپوزیت
 • مربوط به رشته : مهندسی صنایع
 • فرمت اجرایی : در قالب word
 • تعداد صفحات : ۱۱۱ صفحه

صفحات فشرده چوبی یا فراورده های کامپوزیت

صفحات فشرده چوبی از نظر کاربرد دارای امتیازهای ویژه و منحصر به فردی می باشند، از جمله اینکه در ابعاد بزرگ تولید می گردند، دارای سطوح صاف و متراکم هستند، فاقد معایب متمرکز می باشند، ویژگی ها و خواص کاربرد آنها در قسمت های مختلف یک صفحه و در صفحات مختلف یکنواخت است.
صفحات فشرده چوبی در مقایسه با چوب ماسیو و فراورد های لایه ای چوب دارای محدودیت هایی نیز می باشند، که ممکن است کاربرد آنها در مصارف ساختمانی با مشکلاتی مواجه سازد. از جمله این محدودیت ها قدرت تحمل بار در درازمدت مقاومت ها و ضریب الاستیسیته در جهت طولی و پایداری ابعاد پانل های چوبی می باشد که کمتر از چوب های بریده و تخته لایه است.

صفحات فشرده چوبی یا فراورده های کامپوزیت

صفحات فشرده چوبی یا فراورده های کامپوزیت

شایان ذکر است که با پیشرفت ها و دگرگونی هایی که امروزه در طراحی ساختمان و تکنولوژی ساخت صفحات فشرده چوبی به وجود آمده مصرف آنها را در ساختمان سازی امکان پذیر ساخته است. تولید خرده چوب هایی با فرم هندسی مناسب و به کارگیری تکنیک های لایه ای کردن و جهت دار کردن ذرات چوب در تخته ،امکان تولید پانل های ساختمانی با خواص کاربردی برابر و حتی بالاتر از ساختمان را به وجود آورده است. تیمار کردن خرده چوب ها با مواد ضد آتش ،مواد حفاظتی و تثبیت کننده ابعاد ،کیفیت این فراورده ها را بهبود بخشیده و دامنه مصرف آنها را به طور قابل ملاحظه ای گسترش داده است.

فهرست مطالب پایان نامه صفحات فشرده چوبی یا فراورده های کامپوزیت

 1. فصل اول : آشنایی با صفحات فشرده چوبی

 2. مقدمه
 3. تعاریف
 4. صفحات فشرده چوبی از فیبر و خرده چوب
 5. تخته فیبر حاصل از فرایند تر
 6. تقسیم بندی تخته فیبر فرایند تر
 7. تخته فیبر سخت
 8. تخته فیبر سخت با دانسیته متوسط
 9. تخته فیبر سخت با دانسیته بالا
 10. تقسیم بندی تخته خرده چوب
 11. تاریخچه تولید صفحات فشرده چوبی در جهان
 12. تخته خرده چوب
 13. تخته فیبر به روش تر
 14. فصل دوم : فرایند و روش های تولید صفحات چوبی

 15. تخته فیبر به روش خشک
 16. تخته فیبر نیمه سنگین
 17. پانل های فشرده با اتصال معدنی
 18. فراورده های قالبی چوب
 19. تاریخچه تولید صفحات فشرده چوبی در ایران
 20. تخته خرده چوب
 21. تخته فیبر
 22. مصرف صفحات فشرده چوبی
 23. تولید در جهان
 24. تولید در ایران
 25. فرایند های تولید به روش خشک
 26. فرایند های پرس مسطح
 27. عوامل مهم تولید در فرایند پرس مسطح
 28. کلیات فرایند
 29. فرایند هایی که از فیبر استفاده می کنند
 30. فرایند هایی که از ذرات چوب و تراشه استفاده می کنند
 31. سیستم های پرس مسطح
 32. فرایند تولید با سینی (فرایندسینی دار)
 33. فرایند تولید بدون سینی
 34. سیستم نوار با قاب
 35. سیستم صفحه ای
 36. فرایند سینی پلاستیک
 37. فرایند نوار پیوسته
 38. فرایند توری سیمی
 39. مقایسه فرایندهای پرس مسطح
 40. فرایند تولید به روش اکستروزیون
 41. پانل های صاف
 42. پانل های شیاردار (پروفیل دار)
 43. فاقد منابع

بانک ملت

ایمیل:
کلیه کارت های عضو شبکه شتاب امکان پرداخت اینترنتی را دارند.
لینک دانلود پس از پرداخت در اختیار شما قرار می گیرد.
مبلغ قابل پرداخت: ۵,۰۰۰تومان
ادامه + دانلود

ساخت قطعات کامپوزیتی با استفاده از فرآیند نورد کاری

ساخت قطعات کامپوزیتی با استفاده از فرآیند نورد کاری

 • موضوع پایان نامه : ساخت قطعات کامپوزیتی با استفاده از فرآیند نورد کاری
 • مربوط به رشته : مهندسی و علم مواد
 • فرمت اجرایی : در قالب Word
 • تعداد صفحات : ۱۲۱ صفحه

توضیحی مختصر از پایان نامه ساخت قطعات کامپوزیتی با استفاده از فرآیند نورد کاری :

با استفاد هاز روش های طراحی و ساخت مناسب،‌می توان قطعات کامپوزیتی کارآمد و مؤثر تری تولید کرد. کامپوزیت‌ ها این اجازه را به ما می دهند که آزادی عمل زیادی در طراحی قطعات کامپوزیتی داشته باشیم بطوری که کارایی محصول حفظ شده و از طراحی اضافی خودداری شود. این عمل با تغییر جهت الیاف، نوع الیاف و یا سیستم‌ های رزینی حاصل می گردد. روش های کلاسیک طراحی محصولات فلزی، در کتاب های راهنمای (هند بوک ها) ماشین‌ کاری، اطلاعات درباره فلزات و کتاب های راهنمای طراحی ارائه می شود. اطلاعات زیادی در مورد طراحی فلزات در دسترس است، اما به دلیل فقدان اطلاعات اساسی درباره‌ کامپوزیت‌ ها چنین کتاب هایی برای طراحی قطعات کامپوزیتی وجود ندارد.

مقاومت گرمایی قطعات کامپوزیتی به مقاومت زمینه‌ کامپوزیت در برابر حرارت بستگی دارد. چون در زمینه‌ اکثر کامپوزیت‌ ها از مواد پلیمری استفاده می شود، مقاومت در برابر حرارت کامپوزیت به خواص پلاستیکی آن محدود می شود. بطور متوسط کامپوزیت‌ ها در محدوده دمایی C ْ۴۰- تا C  ْ۱۰۰+ کار می کنند . در محدوده دمایی بالاتر ،‌بین Cْ۱۵۰+ و Cْ۲۰۰+ از پلاستیک های مقاوم در برابر حرارت از قبیل اپوکسی ها، بیس ‌آلمیدها و پیک (PEEK) استفاده می شود. در روزهای اولیه، فرایند لایه‌‌ گذاری تریک روش مهم برای ساخت قطعات کامپوزیتی بشمار می رفت. هنوز هم بطور وسیع از این روش در صنعت کشتی سازی برای ساخت نمونه‌ های اولیه استفاه می شود. شرایط کاری سخت در این فرایند به انتشار مواد شیمیایی مربوط می شود، چون قالب باز است، در این فرآیند، رزین مایع در قالب استفاده می شود و سپس ماده‌ مسلح کننده روی آن قرار داده می شود. جهت آغشته کردن الیاف با رزین از غلتک استفاده می شود. رزین و لایه مسلح کننده دیگری اعمال می شود تا ضخامت مناسب ایجاد شود. این فرایند بسیار انعطاف‌ پذیر است و به کاربر اجازه می دهد ،‌تا بوسیله جایگذاری انواع مختلف لایه های بافته شده قطعه را بهینه کند.

شما عزیزان برای دانلود پایان نامه ساخت قطعات کامپوزیتی با استفاده از فرآیند نورد کاری و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید… .

ادامه + دانلود

دانلود پایان نامه خصوصیات چینی و سرامیک (رشته مهندسی مواد)

دانلود پایان نامه خصوصیات چینی و سرامیک (رشته مهندسی مواد)

 • عنوان پایان نامه : خصوصیات چینی و سرامیک
 • مربوط به رشته : مهندسی مواد
 • فرمت اجرایی : در قالب Word
 • تعداد صفحات : ۱۸۳ صفحه

توضیحی مختصر از پایان نامه خصوصیات چینی و سرامیک :

ویژگی هایی که در ساخت اشیاء سرامیکی وجود داشت موجب تداوم، تکرار و تکثیر آن وسایل گردید. به عبارتی دیگر هر آنچه که بشر می اندیشید می توانست بدون مانعی بسازد و این خود باعث اندوختن و انباشتن دانستنی ها و تجربیات فراوانی گشت. قرن ها قبل از طرح علوم فیزیکی و شیمیایی و حتی بیش از اقدام به کیمیاگری، انسان اولیه از این دانستنی ها و تجربیات بهره گرفته، به صورتی با علم و تکنیک سرامیک ها آشنایی پیدا کرده بود. هم چنین نظری به محتوی فرم های اولیه و نقوش آنها نشان می دهد که بشر همواره از طریق ساخت و تزئین اجسام سرامیکی در جهت حس زیبایی دوستی، فلسفه ها و خلاقیت های هنری خود مدد گرفته، چنانکه فرهنگ، آداب و رسوم، عواطف و احساسات او همواره در تولید و خلق این اشیاء مؤثر بوده است. به جهت گسترش صنعت سرامیک در مسیر بررسی و شناخت این اشیاء لازم به نظر می رسد که پس از مقدمه ذکر شده و تعاریف آینده نگاهی گذرا به تاریخ سرامیک انداختده و سپس به پژوهش در طبیعت، مواد خام درون آن و نیز بهره گیری از هر عنصر بپردازیم و آنگاه روش ها، تکنیک ها و سایر عوامل سازنده را بر اساس ساخت و تولید سرامیک ها، مورد تجزیه و تحلیل قرار دهیم.

شما عزیزان برای دانلود پایان نامه خصوصیات چینی و سرامیک (رشته مهندسی مواد) و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید… .

ادامه + دانلود

دانلود مقاله رشته متالورژی آلیاژهای منگنز ( manganese alloys )

دانلود مقاله رشته متالورژی آلیاژهای منگنز manganese alloys

 • عنوان مقاله : آلیاژ های منگنز ( manganese alloys )
 • مربوط به رشته : متالورژی
 • فرمت اجرایی : در قالب WORD
 • تعداد صفحات : ۷۳ صفحه

توضیحی مختصر از مقاله رشته متالورژی آلیاژهای منگنز ( manganese alloys ) :

آلیاژهای منگنز ، عنصر های شیمیایی است که در جدول تناوبی ، دارای نشان Mn و عدد اتمی ۲۵ می‌ باشد. منگنز فلزی است که به طور گسترده ای در بافت های بدن گیاهان و حیوانات وجود دارد.منگنز یک ماده معدنی کمیاب نامیده می شود زیرا به مقدار بسیار کم در بدن انسان یافت می شود. بدن ما تقریبا حدود ۲۰ میلی گرم منگنز، به طور عمده در استخوان ها، ذخیره دارد. منگنز در تشکیل بافت همبند چربی و کلسترول، استخوان،‌عوامل انعقاد خون و پروتئین نقش دارد. این ماده همچنین برای عملکرد طبیعی مغز ضروری است. منگنز جزئی از ترکیب منگنز سوپر اکسید دیسموات (MnSaD) است. این ترکیب یک ضد اکسیدان است که بدن را از مواد سمی حفظ می کند. به دست آوردن مقدار کافی منگنز از رژیم غذایی، کار ساده ای است.

شما عزیزان برای دانلود مقاله رشته متالورژی آلیاژهای منگنز ( manganese alloys ) و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید… .

ادامه + دانلود

پایان نامه متالورژی جوشکاری اصطکاکی کامپوزیت های زمینه فلزی

دانلود مقاله کامپوزیت های زمینه فلزی و جوشکاری صنعتی برای رشته متالوژی صنعتی

 • عنوان پایان نامه : جوشکاری اصطکاکی کامپوزیت های زمینه فلزی
 • مربوط به رشته : مهندسی متالورژی صنعتی
 • فرمت اجرایی : در قالب Word
 • تعداد صفحات : ۸۸ صفحه

توضیحی مختصر از پایان نامه متالورژی صنعتی جوشکاری اصطکاکی کامپوزیت های زمینه فلزی :

کامپوزیت مخلوطی در مقیاس ماکروسکوپیک از دو تا چند ماده مختلف است که این مواد خصوصیات فیزیکی و شیمیایی خود را حفظ کرده و مرز مشخصی را با یکدیگر تشکیل می دهند. این مخلوط در مجموع و با توجه به برخی معیار ها خواص بهتری از هر یک از اجزای تشکیل دهنده خود دارا می باشد. هر کامپوزیت عموما دو ناحیه متمایز یعنی فاز پیوسته و فاز ناپیوسته وجود دارند. روش های اتصال کامپوزیت ها به سه صورت پروسه ذوبی، پروسه حالت جامد و دیگر انواع است. یکی از این روش ها جوشکاری اصطکاکی چرخشی می باشد. این روش، روشی نسبتا جدید و مناسب برای اتصال کامپوزیت های زمینه فلزی است . در این روش دو قطعه نسبت به یکدیگر ثابت بوده و به یک صفحه نگهدارنده متصل اند و توسط ابزار مخصوص این روش، اتصال بین ۲ کامپوزیت صورت می گیرد. در این روش، ناحیه اتصال بسیاری از عیوب میکرو ساختاری موجود در روش های معمول اتصال مانند قوس الکتریکی ندارند.

شما عزیزان برای دانلود پایان نامه متالورژی صنعتی جوشکاری اصطکاکی کامپوزیت های زمینه فلزی و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید… .

ادامه + دانلود

دانلود مقاله رشته مهندسی مواد و متالورژی سرامیک های پیزوالکتریک

دانلود مقاله سرامیک های پیزوالکتریک

 • عنوان مقاله : بررسی سرامیک های پیزوالکتریک
 • مربوط به رشته : مهندسی مواد و متالورژی
 • فرمت اجرایی : در قالب word
 • تعداد صفحات : ۶۱ صفحه

توضیحی مختصر از مقاله رشته مهندسی مواد و متالورژی سرامیک های پیزوالکتریک :

پیزوالکتریک ها نوعی سرامیک هستند که با اعمال اختلاف ولتاژ های معمولی به دو سر آن طول آن از مرتبه یک آنگستروم تغییر می کند.از این مواد برای جابجایی های بسیار دقیق استفاده می شود. پیزوالکتریک­ ها گروهی از سرامیک ­های پیشرفته هستند که کاربرد های وسیعی در صنایع الکترونیک ، صنایع مصرفی ، پزشکی و صنایع نظامی دارند. کاربرد سنسور های پیزوالکتریک در صنایع مختلف از جمله صنایع غذایی، دارویی، لوازم برقی و خودرو در حال پیشرفت است. در زیر گزارشی از کاربرد، مقیاس بازار و مسائل فنی این مواد نقل شده و سپس تحلیلی راجع به وضعیت این تکنولوژی در کشور ارائه شده است: پیزوالکتریسیته توسط پیروژاک کوری در سال ۱۸۹۲ کشف گردید و از واژه یونانی Piezin به معنی “فشار” مشتق می­ شود. اعمال فشار به برخی کریستال­ ها مانند کوارتز یا برخی سرامیک­ ها الکتریسیته تولید می­­کند. فشار یا تنش مکانیکی وارد شده به برخی کریستال­ ها باعث جابه­ جایی دو قطبی­ های ایجاد شده و پدید آمدن میدان الکتریکی می­ شود.

شما عزیزان برای دانلود مقاله رشته مهندسی مواد و متالوژی سرامیک های پیزوالکتریک و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید… .

ادامه + دانلود
گرافیک و طراحی : پارس تمز

Copyright © 2015 All rights Reserved

تمام حقوق مادی و معنوی و طرح قالب برای "تک آی آر" محفوظ است و هر گونه کپی برداری خلاف قوانین می شود.