پایان نامه محیط زیست

دانلود پایان نامه بررسی تاثیرات آلودگی محیط زیست بر رفتار

 • موضوع پایان نامه : بررسی تاثیرات آلودگی محیط زیست بر رفتار
 • مربوط به رشته : محیط زیست
 • فرمت اجرایی : در قالب Word
 • تعداد صفحات : ۷۸ صفحه

تأثیرات آلودگی محیط زیست بر رفتار

موضوعی که امروزه توجه زیادی را به خود معطوف کرده است، اثر بالقوه تماس زیاد با سرب و اثر بر سیستم عصبی – رفتاری کودکان می باشد. نتایج می دهد که تماس زیاد با این آلودگی محیط زیست موجب کاهش ضریب هوشی، کاهش در حافظه ی کوتاه مدت، ناتوانی های گفتار، کاهش مهارت های حرکتی ظریف و همچنین کاهش سرعت عکس العمل ها و کاهش میزان هماهنگی چشم با دست خواهد شدهمچنین تحقیقات اپیدمیولوژیکی نیز برای تعیین رابطه ی سطح سرب خون و رفتار در دوران کودکی و نوزادی صورت گرفته است.

ادامه + دانلود

بحران آب، بررسی استفاده از فاضلاب جهت کشاورزی و مشکلات زیست محیطی

بحران آب، بررسی استفاده از فاضلاب جهت کشاورزی و مشکلات زیست محیطی

 • موضوع پایان نامه : بحران آب و بررسی استفاده مجدد از فاضلاب جهت کشاورزی و مشکلات زیست محیطی ناشی از آن
 • مربوط به رشته : کارشناسی محیط زیست
 • فرمت اجرایی : در قالب Doc
 • تعداد صفحات : ۶۹ صفحه

 توضیحی مختصر از پایان نامه بحران آب و بررسی استفاده مجدد از فاضلاب جهت کشاورزی و مشکلات زیست محیطی ناشی از آن :

بحران آب و بررسی استفاده مجدد از فاضلاب جهت کشاورزی و مشکلات زیست محیطی ناشی از آن عنوان پایان نامه ای است که امروز برای دانشجویان و محققان رشته محیط زیست تدارک دیده ایم و لازم به ذکر است که این مطلب برای اولین بار در بین سایت ها انتشار می یابد که امیدواریم مورد قبول شما عزیزان قرار گیرد. تعداد صفحات این پایان نامه ۶۹ صفحه بوده و عکس هم در این مقاله به کار برده شده است.

واحد های تصفیه فاضلاب شهری در ایالت متحده آمریکا جهت فاضلاب خام شهری شامل مراحل مقدماتی ،اولیه و ثانویه می شوند و در برخی از مراحل تصفیه های اضافی به پساب تصفیه شده (که یک جریان تغلیظ شده از جامدات در مایع است)بنام لجن تبدیل می شود. لجن تصفیه شده مورد نیاز برای مصرف یا در دسترس که تصفیه اضافی پساب ممکن است فرصت مصرف مجدد آن را فراهم کند. در روش اجرائی تصفیه فاضلاب شهری که شامل مرحله مقدماتی برای تخلیه پساب تصفیه شده به آب های سطحی استفاده  می شود نه برای تسهیل استفاده بر روی محصولات کشاورزی .

چون روش های تصفیه فاضلاب شهری در ایالت متحده آمریکا به خوبی تاسیس شده و چون پساب مربوط به برخی قسمت های تصفیه فاضلاب شهری هر دو به آب های سطحی تخلیه می شوند و نیز برای آبیاری زمین های کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرد ،سطوح بالاتر یا ثانویه تصفیه فاضلاب اساسا بر استفاده مجدد فاضلاب در آبیاری زمین های کشاورزی در ایالت متحده آمریکا مقدم تر است.

این مبحث بطور خلاصه مقادیر و ویژگی های لجن و پساب تصفیه شده را مرور می کند ،سپس فرایند های استفاده شده در تصفیه متعارف فاضلاب (که به عنوان تصفیه مقدماتی ،اولیه ،ثانویه تعریف شده است) به ویژه فرایند های مربوط به یکنواخت سازی کاربرد فاضلاب برای محصولات کشاورزی و فرایندهای تصفیه لجن را امتحان می کند .

با توجه به قوانین و شرایط محلی درجاتی از تصفیه فاضلاب مورد نیاز است تا خروجی فاضلاب جهت تولیدات کشاورزی مناسب باشد تصفیه اختصاصی برای پذیرش در کشاورزی استفاده می شود. در واقع در قدیم تصفیه متعارف اولیه و ثانویه در آمریکا استفاده و توجهی به آن نمی شد در تشخیص کمیت تصفیه فاضلاب برای تولیدات کشاورزی کمیت شامل تامین کیفیت بهداشتی و محیطی ، کیفیت آب مورد نیاز کشاورزی ، آب مورد نیاز جهت ذخیره برای آبیاری و سیستم انتقال (به منظور اجتناب از ایجاد بو و طعم و گرفتگی لوله ها بستگی دارد) می شود.

شما عزیزان برای دانلود پایان نامه بحران آب و بررسی استفاده از فاضلاب جهت کشاورزی و مشکلات زیست محیطی و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید … .

ادامه + دانلود

دانلود پایان نامه طراحی سیستم جمع آوری شیرابه در مدفن پسماند

دانلود پایان نامه طراحی سیستم جمع آوری شیرابه در مدفن پسماند

 • موضوع پایان نامه : طراحی سیستم جمع آوری شیرابه در مدفن پسماند
 • مربوط به رشته : محیط زیست
 • فرمت اجرایی : Word
 • تعداد صفحات : ۱۶۷ صفحه

توضیحی مختصر از پایان نامه طراحی سیستم جمع آوری شیرابه در مدفن پسماند :

کیفیت و کمیت تولید شیرابه طی دوره فعال زندگی و پس از دفن پسماند در کنترل دفن پسماند اهمیت دارد.بعلاوه کیفیت شیرابه تصفیه آن بسیار مهم است شیرابه بدلیل تراوش یا نفوذ آب و دیگر مواد پسماند و فشرده شدن این پسماند ها در اثر وزن خودشان بوجود می آید.بنابراین شیرابه را می توان بعنوان مایعی تعریف کرد که وقتی آب یا دیگر مایعات با مواد زائد تماس پیدا می کنند، بوجود می آید. شیرابه یک مایع آلوده است که حاوی مواد معلق و محلول است.بخشی از نزولات آسمانی (برف و باران) که بر روی پسماند ها می ریزند از نظر شیمیایی و فیزیکی با این پسماندها واکنش می دهند و به پایین نفوذ می کنند.در زمان نفوذ،این آب بعضی مواد شیمیایی در پسماندرااز طریق واکنش شیمیایی حل می کند.آب نفوذ کرده ممکن است همچنین آبی را که از فشرده شدن پسماندبدلیل وزنشان ایجاد شده را هم حل کند.مطالعات و بررسی های زیادی انجام شد تا نقش فعالیت های میکروبی در تجزیه پسماندهای شهری و ایجاد شیرابه مشخص شود.

شما عزیزان برای دانلود پایان نامه طراحی سیستم جمع آوری شیرابه در مدفن پسماند و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید… .

ادامه + دانلود

دانلود مقاله نقش بازیافت مواد در حفظ منابع طبیعی

دانلود مقاله نقش بازیافت مواد در حفظ منابع طبیعی

 • موضوع مقاله : نقش بازیافت مواد در حفظ منابع طبیعی
 • مربوط به رشته : محیط زیست
 • فرمت اجرایی : در قالب Word
 • تعداد صفحات : ۴۴ صفحه

توضیحی مختصر از مقاله نقش بازیافت مواد در حفظ منابع طبیعی :

سیستم بازیافت مواد طوری می باشد که کاغذ ،مقوا، پلاستیک، شیشه، فلزات آهنی و غیر آهنی از جمله مواد قابل بازیافت اصلی در مواد زاید جامد شهری هستند. در هر موقعیتی تعمیم برای بازیافت هر یک  از این مواد معمولاً با تکیه بر ارزیابی اقتصادی و ملاحضات محلی صورت می گیرد.در ارزیابی اقتصادی بازیافت مواد مشخصات مواد حائز اهمیت است. به منظور جداسازی اجرای دخلواه و انجام فرایند به مواد قابل اشتعال برای بازیافت مواد یا انرژی لازم است و دیاگرام های عملیاتی ترسیم شود. دیاگرام های عملیاتی برای بازیابی اجرای مواد زاید و تهیه مواد قابل احتراق به عنوان منبع سوخت به ترتیب در شکل های ترسیم شده ارائه شده‌ اند مواد سبک قابل احتراق معمولاً به نام سوخت حاضل از دورریز (RDF) خوانده می شود. در سال های اخیر سیستم های متنوعی که انواع متعدد سیستم‌ های فرایندی و تبدیلی انرژی را به کار می گیرند ارائه گردیه‌ اند. متأسفانه تنها تعداد اندکی از واحدهای مقیاس بزرگ ساخته شده با موفقیت همراه بوده‌ اند. اگر چه مسایل اقتصادی علت اصل عدم موفقیت آنها  بوده است اما در برخی از موارد مشکلات فنی موجب از کار افتادگی آنها شده‌ اند بنابراین اگر استفاده از یک سیستم بازیافت مواد و انرژی مورد نظر باشد. سیستم‌ هایی که هم اکنون در حال کارند باید بازبینی و تجزیه و تحلیل شوند و هزینه‌ های تخمینی واقعی آنها برآورد گردند.

شما عزیزان برای دانلود مقاله نقش بازیافت مواد در حفظ منابع طبیعی و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید… .

ادامه + دانلود

دانلود پروژه نقش اتم در خدمات کشاورزی و منابع طبیعی

دانلود پروژه نقش اتم در خدمات کشاورزی و منابع طبیعی

 • موضوع پروژه : نقش اتم در خدمات کشاورزی و منابع طبیعی
 • مربوط به رشته : کشاورزی و محیط زیست
 • فرمت اجرایی : در قالب Word
 • تعداد صفحات : ۱۴۳ صفحه

توضیحی مختصر از پروژه نقش اتم در خدمات کشاورزی و منابع طبیعی :

 منبع انرژی بشر در گذشته دور منحصر به قوای عضلانی انسان و انرژی آفتاب بوده است. بعدها آتش کشف گردید و از جریان آب رودخانه ها برای حمل و نقل استفاده شد از اینرو کشف آتش را می‎ توان یکی از مهمترین یافته های بشر دانست. کلیه منابع انرژی غیر از نیروی اتم در نتیجه تأثیر خورشید بوجود آمده است و به زبان دیگر به استثنای انرژی مواد رادیواکتیو منبع عموم انرژی ها خورشید است زیرا رشد گیاهان در پرتو نور خورشید انجام می ‎شود و غذای حیوانات بطور مستقیم یا غیرمستقیم از مواد آلی گیاهی نتیجه می گردد. انرژی اتمی در یافته های تازه بشر است و آن را می ‎توان از مهمترین اکتشافات بشر دانست یعنی برای نخستین بار بر پایه اصول فرضیه نسبی از انیشتن این نتیجه به دست آمد که جرم نوعی از انرژی است و ممکن است این دو را به یکدیگر تبدیل نمود. بعدها صحت فرضیه انیشتن به ثبوت رسید و این فکر قوت گرفت که به جای استفاده از ذخائر جزئی انرژی خورشید از نیروی از بند رسته اتم برای پیشرفت بشریت استفاده شود باید توجه داشت که خود زمین هم از لحاظ حرارت درونی و رادیواکتیویته قشر آن یک نوع منبع انرژی محسوب می‎شود ولی به علت ناچیزی این انرژی مقابل انرژی اتمی نمی توان آن را مورد استفاده قرار داد.

شما عزیزان برای دانلود پروژه نقش اتم در خدمات کشاورزی و منابع طبیعی و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید… .

ادامه + دانلود

دانلود پایان نامه تصفیه فاضلاب صنایع غذایی – رشته محیط زیست

دانلود پایان نامه تصفیه فاضلاب صنایع غذایی - رشته محیط زیست

 • عنوان پایان نامه : تصفیه فاضلاب صنایع غذایی
 • مربوط به رشته : محیط زیست
 • فرمت اجرایی : در قالب word
 • تعداد صفحات : ۸۰ صفحه

توضیحی مختصر از پایان نامه تصفیه فاضلاب صنایع غذایی :

تصفیه فاضلاب صنایع غذایی : نتیجه مصرف آب در صنایع غذایی ایجاد فاضلاب است که بر حسب نوع تولید و فرآیند هم از لحاظ حجم وهم از لحاظ کیفیت از تنوع گسترده ای برخوردار است . به عنوان نمونه مقدار اکسیژن مورد نیاز بیولوژیکی فاضلاب این صنایع در برخی موارد پایین تراز ۱۰۰ و گاهی بیشتر از ۱۰۰۰۰۰ میلی گرم در لیتر است. میزان مواد معلق نیز در فاضلاب های صنایع غذایی بسیار متغیر بوده و ممکن است تاحدود ۱۲۰۰۰۰ میلی گرم در لیتر متفاوت باشد . در بین صنایع مختلف غذایی صنایع کنسرو سازی بیشترین فاضلاب را تولید می کند و صنعت نیشکر بالاترین بار مواد معلق را ایجاد می کند. حضور آلاینده های سمی در جریان فاضلاب از جمله مواردی است که می تواند در فاضلاب صنایع غذایی مهم  تلقی شود. این آلاینده ها ممکن  است شامل آفت کش های حذف شده از مواد خام در طی عملیات شستشو حلال های استفاده شده برای استخراج هیدروکربورهای پلی آروماتیک ورودی از آب شستشوی رودخانه مواد شمیایی گندزدا و قارچ کش های استفاده شده برای تولیدات یا مصرف شده در شستشو کانال ها و دیگر تجهیزات و ترکیبات فنلی که به طور طبیعی در مواد اولیه حضور دارند.

شما عزیزان برای دانلود پایان نامه تصفیه فاضلاب صنایع غذایی – رشته محیط زیست و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید… .

ادامه + دانلود

دانلود پروژه ارزیابی اثرات توسعه صنعتی بر محیط زیست

دانلود پروژه ارزیابی اثرات توسعه صنعتی بر محیط زیست

 • عنوان پروژه : ارزیابی اثرات توسعه صنعتی بر محیط زیست
 • مربوط به رشته : محیط زیست
 • فرمت اجرایی : در قالب Word
 • تعداد صفحات : ۱۱۲ صفحه

توضیحی مختصر از پروژه ارزیابی توسعه صنعتی بر محیط زیست :

امروزه مباحث تخصصی و کاربردی در حوزه صنعت از وسعت شایان توجهی برخوردار است و با توجه به وجود رویه های مختلف در عملکرد عوامل مرتبط با امور محیط زیست انسانی، برقراری ارتباط و استفاده از تجربیات مثبت گروه های داوطلب ایجاد وحدت رویه بین واحد های استفاده کننده از خدمات زیست محیطی و بالاخره شناخت فراگیر و سهل الوصول شرکت های مشاور طراح و سازنده تجهیزات و تاسیسات مربوطه دارای اولویت مهمی می باشد. خوشبختانه دسترسی به شبکه های جهانی اطلاعات، دستیابی به بخشی از موارد فوق را تسهیل نموده و لیکن با نگاهی واقع بینانه فقر اطلاعاتی غیر قابل انکاری در حوزه محیط زیست صنعتی کشور مشهود است که انجام اقدامات موثر و ضربتی را توجیه پذیر و الزامی می نماید. تحول در راهبردهای حفاظت محیط زیست ، حاکی از تحول رو به تکامل رویکردهای زیست محیطی می باشد که در رابطه با بسط مفهوم توسعه قرار می گیرند. در چند دهه اخیر، تحول های مختلف صنعتی عبارت بوده اند از نادیده گرفتن مشکل، رقیق کردن (Dilution) ، کنترل آلودگی در انتهای خط (End-of-pipe) ، بازیافت، استفاده مجدد و پیشگیری از آلودگی (Pollution Prevention) که هر یک از این رویکردها در دوره زمانی خاصی مورد توجه قرار گرفته است. با توجه به روند رو به رشد صنایع و فراگیر شدن آلودگی ناشی از آنها، اخیرا توجه به رویکردهای بیولوژیک رشد فزاینده ای یافته است.

شما عزیزان برای دانلود پروژه ارزیابی اثرات توسعه صنعتی بر محیط زیست و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید… .

ادامه + دانلود

بحران ملی آلودگی منابع آب و سیاست دولت برای مقابله با این بحران

دانلود مقاله بحران ملی آلودگی منابع آب و مقاله با این بحران

 • عنوان پایان نامه : بحران ملی آلودگی منابع آب و سیاستهای دولت برای مقابله با بحران
 • مربوط به رشته : مهندسی محیط زیست
 • فرمت اجرایی : در قالب Word
 • تعداد صفحات : ۲۱۵ صفحه

توضیحی مختصر از پایان نامه بحران ملی آلودگی منابع آب و سیاستهای دولت برای مقابله با بحران :

اینکه جهان کنونی با بحران محیط زیست روبه ­رو است، مسئله تازه­ ای نیست که اینجا از آن صحبت شود. کتاب ها و مقاله ­های بسیاری روزانه در سراسر جهان منتشر می­ شود که هشدار دهنده­ این مسئله است. در کشور ما هم تا کنون کتاب های زیادی منتشر شده، مقاله­ های زیادی منتشر شده و روزنامه­ ها و نشریات بارها و بارها به این نکته­ مهم پرداخته­ اند که تکرار آن اینجا ضرورتی ندارد و از موضوع بحث دور است. چیزی که حائز اهمیت است و کارشناسی تخصصی می­طلبد این است که به طور ویژه در ایران برای مقابله با این آلودگی ها چه اقداماتی شده است؟ سازمان های متولی محیط زیست تا چه اندازه توانسته­ اند در این راستا موفق عمل کنند و باری از آلودگی روزافزون محیط زیست ایران را بردارند؟ آن هم در کشوری که با بحران محیط زیست روبه ­رو است و این را همه می­ دانند؛ حتی عموم مردم، هرچند که این مطلب را ابتدایی درک کرده باشند؛ چه اینکه مردم ایران هر روز شاهد آلودگی های بسیاری هستند؛ از آلودگی هوای شهرها گرفته تا طعم بد آبی که استفاده می ­شود. طراوت جنگل ها و رودخانه ­ها و دریاهای زیبای ایران از بین رفته و مردم به طور فزاینده­ای با این بحران روبه­ رو هستند و شاید وقت آن رسیده باشد که صراحتا اعلام شود اگر فکری به حال این معضل نشود آلودگی همچون یک بمب ساعتی عمل می­ کند و بالاخره روزی منفجر می­ شود و آنگاه تمام سازمان هایی که خود را مدافع این مهم می­ دانند باید پاسخگو باشند.

شما عزیزان برای دانلود پایان نامه بحران ملی آلودگی منابع آب و سیاستهای دولت برای مقابله با بحران و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید… .

ادامه + دانلود

دانلود مقاله رشته زمین شناسی تاثیر کارخانجات بر آلودگی محیط زیست

بررسی نقش کارخانه ها بر آلودگی محیط زیست

 • عنوان مقاله : بررسی تاثیر کارخانجات بر آلودگی محیط زیست
 • مربوط به رشته های : زمین شناسی و محیط زیست
 • فرمت اجرایی : در قالب Word
 • تعداد صفحات : ۵۸ صفحه

توضیحی مختصر از مقاله رشته زمین شناسی تاثیر کارخانجات بر آلودگی محیط زیست :

یکی از بحران هایی که امروزه گریبان جامعه و ما آدم ها شده است گسترش تکنولوژی و پیشرفت های صنعتی و کشاورزی بوده که تاثیر آن آلودگی محیط زیست می باشد . اگر رشد این عوامل را کنترل نکنند با فاجعه محیط زیست روبرو خواهیم شد. در یک تعریف ساده، آلودگی محیط زیست عبارت است از هرگونه تغییر در ویژگی های اجزای محیط زیست به طوری که استفاده پیشین از آن ها را ممکن نمی سازد و به طور مستقیم یا غیر مستقیم حیات موجودات زنده را به خطر می اندازد . اجزای محیط زیست را می توان آب، خاک، هوا و موجودات زنده نامید. مساله آلودگی محیط زیست یکی از مهم ترین و اصلی ترین مسائل ناشی از تمدن انسانی در جهان امروز به شمار می رود چرا که از اعماق چند هزار متری زمین گرفته تا معادن ، آب های تحت الارضی، بیوسفر، تروپوسفر و حتی در داخل هواپیما های بلند پرواز و جو خارجی زمین ، چرخه و سیستم حیات را مورد تهدید قرار داده اند . مولکول آلاینده ای که امروز از کارخانه یا منبع آلوده کننده دیگری مثلا در اروپا، وارد محیط می شود اگر سریع تجزیه نشود یا تغییر شکل ندهد احتمالا بعد از چندی می تواند در ریه انسان هایی که در قلب جنگل های آفریقا یا دشت های وسیع آسیا زندگی می کنند وارد شود و اثرات مخربی را برای انسان ها به وجود آورد.

شما عزیزان برای دانلود مقاله رشته زمین شناسی تاثیر کارخانجات بر آلودگی محیط زیست و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید… .

ادامه + دانلود

دانلود مقاله در مورد انرژی پاک و سوخت پاک

دانلود مقاله در مورد انرژی پاک و سوخت پاک

 • عنوان مقاله : انرژی پاک و سوخت پاک
 • فرمت اجرایی : در قالب word
 • تعداد صفحات : ۶۹ صفحه

توصیحی مختصر از مقاله در مورد انرژی پاک و سوخت پاک :

انرژی پاک و سوخت پاک

ما برای تامین انرژی مورد نیاز خود سه گروه انرژی را در اختیار داریم. گروه اول مواد سوختی سنگواره‌ ای ، از قبیل زغال سنگ ، نفت و گاز طبیعی هستند که بازمانده گیاهان و جانورانی می‌ باشند که میلیون ها سال قبل می‌ زیسته‌ اند. جالب این است که ، این منابع بسیار مهم انرژی ، که می‌ توان از آن ها دارو و بسیاری از مواد مصنوعی ارزشمند دیگر را تهیه کرد، در حجم وسیعی سوزانده می‌ شوند. گروه دوم منابع انرژی تجدید شدنی است. مانند خورشید ، باد ، جزر و مد ، نیروی آب و گرمای محیط ، که بدون دخالت انسان خود به خود تجدید می‌ شوند و به محیط زیست نیز صدمه نمی‌ زنند. متاسفانه استفاده چندانی از این گونه انرژی ها به عمل نمی‌ آید. گروه سوم نیز مواد سوختنی هسته‌ ای مانند”اورانیوم و پلوتونیوم هستند که انرژی عظیم و شگفت آوری را برای ما به ارمغان می‌ آورند و این انرژی از هسته اتم به عمل می‌ آید. جالب است بدانید که از سوختن یک کیلوگرم زغال سنگ تقریبا هشت کیلو وات ساعت حرارت بدست می‌ آید، در صورتی که از یک کیلوگرم اورانیم ۲۳۰۰۰۰۰۰ کیلو وات ساعت حرارت حاصل می‌ شود. البته این انرژی در صورت استفاده نادرست خطرات غیر قابل باوری را به همراه می‌ آورد.

شما عزیزان برای دانلود مقاله در مورد انرژی پاک و سوخت پاک و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید… .

ادامه + دانلود
گرافیک و طراحی : پارس تمز

Copyright © 2015 All rights Reserved

تمام حقوق مادی و معنوی و طرح قالب برای "تک آی آر" محفوظ است و هر گونه کپی برداری خلاف قوانین می شود.