پایان نامه ساخت و تولید

دانلود مقاله کوره های قوس الکتریکی و القائی

دانلود مقاله کوره های قوس الکتریکی و القائی

  • موضوع مقاله : کوره های قوس الکتریکی و القائی
  • فرمت اجرایی : در قالب Doc
  • تعداد صفحات : ۴۰ صفحه

توضیحی مختصر از مقاله کوره های قوس الکتریکی و القائی :

مقاله بررسی کوره های قوس الکتریکی و القائی که در ۴۰ صفحه و با فرمت ورد جمع آوری شده است با موضوع تاریخچه و پیدایش آهن شروع شده و بعد از آن به موضوع استخراج آهن اشاره شده است و در آخر به موضوع بررسی تولید آهن در کوره ها پرداخته شده است .

استخراج آهن از سنگ معدن های آن طی فرآیند های فیزیکی و مکانیکی و شیمیایی تحت شرایط ویژه ای صورت می گیرد.

در مرحله آغازی، سنگ معدن باید طی چندین مرحله از عملیات از جمله: خرد کردن، آسیاب کردن، سرند کردن، شستشو، استفاده از جداکننده مغناطیسی و یا به روش فلوتاسیون تغلیظ شود. محلول غلیظ شده معمولاً دارای ۶۰ تا ۶۵% آهن، ۸ تا ۱۲ % سلیس می باشد. پس از تلغیظ سنگ معدن آن را باید به اندازه هایی به ابعاد ۶ تا ۲۵ میلی متر که مناسب برای تغذیه کوره های وزشی است، تبدیل کرد که یان عمل را اصطلاحاً آگلومریزه شدن می نامند. استخراج آهن از سنگ معدن های آن عمدتاً با استفاده از کوره های وزشی صرت می گیرد که درحقیقت یک راکتور بزرگ شیمیایی است که در آن مخلوطی از سنگ آهک، سنگ معدن آهن، و ذغال کک گره داده می شود.

شما عزیزان برای دانلود مقاله کوره های قوس الکتریکی و القائی و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید … .

ادامه + دانلود

دانلود پایان نامه فلز پاشی یا پاشش فلزات (Metal Spray)

دانلود پایان نامه فلز پاشی یا پاشش فلزات (Metal Spray)

  • موضوع پایان نامه : فلز پاشی یا پاشش فلزات (Metal Spray)
  • مربوط به رشته : ساخت و تولید
  • فرمت اجرایی : Word
  • تعداد صفحات : ۱۱۵ صفحه

توضیحی مختصر از پایان نامه فلز پاشی یا پاشش فلزات (Metal Spray) :

از مجموعه عوامل فلز پاشی بحث خود را روی دستگاه پاشش فلزات بر روی سطوح خارجی اجسام متمرکز نموده و در این پروژه تلاش شده با توجه به امکانات موجود بررسی هائی را در مورد بکارگیری تکنولوژی فلز پاشی در حفاظت تاسیسات بعمل آورد. در حقیقت بکارگیری پوشش فلز روی سطوح اجسام بدلیل مقاومت بالای فلزات مناسب و رعایت مسائل مختلف تکنیکی و کسب مهارت های لازم در نحوه استفاده می توان نقش ارزنده خود را در افزایش طول عمر مفید دستگاه ها نشان دهد. لذا لازم است قبل از پرداختن به نحوه کار و بررسی های مختلف علمی بکارگیری نوع فلزات ، در زمینه معرفی دستگاه و انواع روش های آن بحث خواهیم کرد که در این پایان نامه در فصل اول آن سیستم فلز پاشی قوس الکتریکی که شامل بخش های معرفی نحوه عملکرد اسپری با قوس الکتریکی ،  تجهیزات و الحاقات مربوطه  ،  آماده سازی سطح و غیره می باشد ، عنوان گردیده است . در فصل دوم سیستم فلز پاشی به روش پلاسما  که شامل  بخش های فلز پاشی با استفاده از روش پلاسما ،  تجهیزات سیستم و غیره می باشد ، مطرح گردیده است . در فصل سوم سیستم فلز پاشی به روش شعله‌ ای که شامل بخش های سیستم فلز پاشی سیمی ،  خصوصیات سیم های مصرفی ، دستگاه پودر فلز پاشی شعله ای و غیره است مطرح گردیده است و در فصل چهارم  کنترل کیفیت و روش های آماده سازی استاندارد که شامل بخش های کنترل کیفیت و آزمایشات استاندارد ، کنترل ضخامت مواد اولیه ، کنترل کیفیت مرحله آماده سازی و غیره است ، مطرح شده است . و در پایان منابع و مآخذ و ضمائم آورده شده است .

شما عزیزان برای دانلود پایان نامه فلز پاشی یا پاشش فلزات (Metal Spray) و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید… .

ادامه + دانلود
گرافیک و طراحی : پارس تمز

Copyright © 2015 All rights Reserved

تمام حقوق مادی و معنوی و طرح قالب برای "تک آی آر" محفوظ است و هر گونه کپی برداری خلاف قوانین می شود.