پایان نامه رشته گرافیک

دانلود پایان نامه تاریخچه تایپوگرافی در ایران و جهان

 • موضوع پایان نامه : تاریخچه تایپوگرافی در ایران و جهان
 • مربوط به رشته : گرافیک
 • فرمت اجرایی : در قالب word
 • تعداد صفحات : ۷۳ صفحه

تاریخچه تایپوگرافی در ایران و جهان

«چاپ» پیچیدگی‌ های حروف را وادار به ساده‌ شدن می‌کند و این استیلیزه کردن در غرب توسط صنعتگر چاپ و هنرمند طراح بر روی حروف لاتین انجام می‌ شود. اینگونه است که «تایپوگرافی» با قدرت در کنار «پیکتوگرافی» مطرح می‌ شود.

این بابی است برای بیان مفاهیم اجتماعی که با استفاده از تصویر بسیار سخت جلوه می‌ نمود و در حقیقت «تایپوگرافی» نیز به تبلیغات شهری و سایر کاربردهای تبلیغات راه پیدا می‌ کند و با گذشت زمان مورد اقبال مخاطبان و علی‌ الخصوص هنرمند طراح قرار می‌ گیرد.

ادامه + دانلود

دانلود پایان نامه سیستم گردش محصولات چاپی به روش افست

دانلود پایان نامه سیستم گردش محصولات چاپی به روش افست

 • موضوع پایان نامه : سیستم گردش محصولات چاپی به روش افست
 • مربوط به رشته : مدیریت و خدمات چاپ و نشر
 • فرمت اجرایی : در قالب word
 • تعداد صفحات : ۱۲۳ صفحه

توضیحی مختصر از پایان نامه سیستم گردش محصولات چاپی به روش افست :

ارتباط یکی از مهم‌ ترین نیازهای بشر می باشد. انسان از طریق ارتباط با دیگران به قابلیت و نوآوری در زمینه‌ های گوناگون دست می یابد و زندگی اجتماعی خود را شکل می دهد. که در این تبادل از یک سو اندیشه‌ های او را پربارتر می کند و از سوی دیگر تجربیات و دانش او به سایرین منتقل می گردد. برای جاودانه ماندن خاطرات خود را با علایم و نشانه‌ ها ثبت کرد که بتدریج با تبدیل و تکمیل این علایم خط اختراع شد. این اختراع تغییرات زیادی را در زندگی انسان‌ ها ایجاد کرد و به عنوان یکی از مهمترین دستاوردهای بشر ثبت شد و از ارتباط مستقیم و رودررو بی نیاز گردید. دست نوشته‌ های اولیه بر روی سنگ، چوپ و چرم انجام می شد. با افزایش جمعیت و توسعه علوم دست نوشته‌ های کارآیی خود را از دست دادند وا نسان درصدد یافتن راهی برآمد که اطلاعات را سریعتر در دسترس همگان قرار دهد. نخستین کوشش انسان در  این راه حکاکی کلمات روی لوحه گلی بود. کوشش بعدی در راه چاپ، حک کلمات روی قطعات چوب و سفال بود که بی شک تمدن های باستانی مشرق زمین تلاش عظیمی در راه تکثیر به کار بستند و تجریبات اندوختند.

پیدایش فنون جدید چاپ در اروپا همزمان با رنسانس اقتصادی و فرهنگی بود. ابتدا چاپ از طریق صفحات حکاکی شده انجام پذیرفت و سرانجام به دلیل مسائل و مشکلاتی که وجود داشت حروف متحرک گوتنبرگ اختراع شد با پیشرفت در دانش و علوم و فنون با تکمیل روش‌ های چاپ، چاپ افست که بر پایه روش چاپ لیتو بود کامل گردید و در سال ۱۹۰۴ میلادی ابداع گردید که تا بحال در حال ابداع و کامل شدن تکنیک های مختلف در روش چاپ افست می باشد.

چاپ به روش افست برای چاپ انواع محصولات تجاری و فرهنگی کاربر دارد (شامل: اوراق، برگ‌ های تجاری، کاتالوگ، پوستر، جعبه و بسته‌ بندی، کتاب و انواع مجله و روزنامه) .روش چاپ افست وابسته به ملزومات دیگری است که بدون آن قادر به فعالیت نیست به عبارتی با هم لازم و ملزم می باشند ملزوماتی از قبیل: کاغذ، مرکب و سایر مواد مصرفی که با توضیح و ارتباط آنها با یکدیگر سعی به ارائه مختصات فنی درهر بخش به اختصار، هماهنگی مابین آنها روشن گردد.

برای تهیه این تحقیق از منابع مختلفی استفاده شده که در آخر این فصل پایان‌ نامه آمده است. این تحقیق جمع‌ آوری از مطالب کتب و مقالاتی بوده که حاصل تجربیات و فعالیت از گذشته تا حال تمامی افرادی است که برای تجلی این صنعت زحمت و کوشش فراوان کرده‌ اند. امید است در این راه توفیقی حاصل شده باشد.

شما عزیزان برای دانلود پایان نامه سیستم گردش محصولات چاپی به روش افست و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید… .

ادامه + دانلود

دانلود پروژه نقش گرافیک در راهنمایی و رانندگی

دانلود پروژه نقش گرافیک در راهنمایی و رانندگی

 • عنوان پروژه : نقش گرافیک در راهنمایی و رانندگی
 • مربوط به رشته : گرافیک
 • فرمت اجرایی : در قالب word
 • تعداد صفحات : ۵۴ صفحه

توضیحی مختصر از پروژه نقش گرافیک در راهنمایی و رانندگی :

ما می دانیم که در کشور ما یکی از عواملی که باعث می شود روزانه جان صدها نفر گرفته شود در اثر حوادث رانندگی و رعایت نکردن قوانین راهنمایی و رانندگی و همچنین سرعت بیش از حد است که سرعت یکی از رفتار های پر خطر ترافیکی در رانندگی است که افزایش میانگین سرعت در معابر کشور بر اساس آیین نامه جدید راهنمایی و رانندگی قابل توجه است بر این اساس رانندگان باید با رعایت قوانین در آزادراه ها و خیابان ها باعث ایجاد امنیت و کاهش حوادث در رانندگی شوند. در بیان این موضوع هدف ما کاهش حوادث در رانندگی و خطرات ناشی از بی توجهی رانندگان و همچنین سایر عابرین پیاده در خیابان ها و هشدار به رانندگان از طریق تابلوهای راهنمایی و رانندگی و همچنین توجه به قانون و عمل به آن است. همچنین با طرح چند پیشنهاد که امیدوارم در آینده با مشکلاتی که بوجود آمده روبه رو نباشیم. بتوانیم با استفاده از عوامل گرافیکی و بصری و همچنین ارتباطات تبلیغاتی ، بتوانیم به میزان چشمگیری این مشکلات را کاهش دهیم.

شما عزیزان برای دانلود پروژه نقش گرافیک در راهنمایی و رانندگی و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید… .

ادامه + دانلود

دانلود پایان نامه بررسی سه مقوله تبلیغات ، لباس و مد

دانلود پایان نامه بررسی سه مقوله تبلیغات ، لباس و مد

 • عنوان پایان نامه : بررسی سه مقوله تبلیغات ، لباس و مد
 • مربوط به رشته : هنر ارتباط تصویر (گرافیک)
 • فرمت اجرایی : در قالب Word
 • تعداد صفحات : ۱۴۷ صفحه

توضیحی مختصر از پایان نامه بررسی سه مقوله تبلیغات ، لباس و مد :

این پایان نامه به چهار فصل تقسیم بندی شده است که به ترتیب در فصل اول در ابتدا تاریخچه کوتاهی از لباس و مختصری از نحوه پوشش در قرن های ۱۷، ۱۸ و ۱۹ مورد بررسی قرار می گیرد که در پی آن جریان های هندی قرن ۱۹ به بعد را تا به امروز بسیار کوتاه و خلاصه بررسی خواهیم کرد و اینکه تا به چه حد و لباس از این جریانات تحت تاثیر قرار گرفته اند در فصل دوم بطور کامل تمامی جزئیات لباس و طراحی آن در سال های اخیر دهه به دهه مورد بررسی قرار می گیرد در فصل سوم اصل ارتباط، هنر تبلیغات و ارتباط آن با دنیای مد شرح داده خواهد شد و در فصل چهارم گزیده ای از ارتباط مد و طراحی لباس با شاخه های مختلف هنر ارتباط تصویری (گرافیک) و ابزار آن بررسی می گردد.

شما عزیزان برای دانلود پایان نامه بررسی سه مقوله تبلیغات ، لباس و مد و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید… .

ادامه + دانلود

دانلود پروژه پردازش تصویر دیجیتال (تشخیص صورت ها در تصاویر)

دانلود پروژه پردازش تصویر دیجیتال (تشخیص صورت ها در تصاویر)

 • عنوان پروژه : پردازش تصویر دیجیتال ( تشخیص صورت ها در تصاویر )
 • مربوط به رشته : گرافیک
 • فرمت اجرایی : در قالب Word
 • تعداد صفحات : ۱۶۱ صفحه

توضیحی مختصر از پروژه پردازش تصویر دیجیتال ( تشخیص صورت ها در تصاویر ) :

پردازش تصویر دیجیتال دانش جدیدی است که سابقه آن به پس از اختراع رایانه های دیجیتال باز می گردد . با این حال این علم نوپا در چند دهه اخیر از هر دو جنبه نظری و عملی پیشرفت های چشمگیری داشته است . سرعت این پیشرفت به اندازه ای بوده است که هم اکنون و پس از این مدت نسبتا کوتاه ، به راحتی می توان رد پای پردازش تصویر دیجیتال را در بسیاری از علوم و صنایع مشاهده نمود . علاقه به روش های پردازش تصویر دیجیتال از دو محدوده کاربردی اصلی نشات می گیرد که آن محدوده ها عبارتند از : بهبود اطلاعات تصویری به منظور تعبیر انسانی و پردازش داده های صحنه برای ادراک ماشینی مستقل می باشد.

شما عزیزان برای دانلود پروژه پردازش تصویر دیجیتال (تشخیص صورت ها در تصاویر) و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید… .

ادامه + دانلود

پایان نامه راهکارهای موفقیت تجاری و هنری در زمینه انیمیشن سازی

راهکارهای موفقیت تجاری و هنری در زمینه انیمیشن سازی

 • عنوان پایان نامه : راهکارهای موفقیت تجاری و هنری در زمینه سازی
 • مربوط به رشته : تصویر متحرک ( انیمیشن سازی )
 • فرمت اجرایی : در قالب Word
 • تعداد صفحات : ۱۶۴ صفحه

توضیحی مختصر از پایان نامه راهکارهای موفقیت تجاری و هنری در زمینه انیمیشن سازی :

موضوع این پروژه راهکارهای موفقیت تجاری و هنری در بخش نظری برای اخذ درجه کارشناسی ارشد در رشته ارشد در رشته تصویر متحرک ( انیمیشن سازی ) است که مطلب آن در فصل اول شامل تاریخچه فیلم های موفق انیمیشن در جهان و بررسی فیلم ها و سریال های انیمیشن موفق در جهان است و هدف آن علاوه بر جمع آوری انیمیشن های موفق در کنار یکدیگر است، بررسی عمل موفقیت های آن ها نیز می باشد که به صورت کامل تری در فصل های بعدی به آن پرداخته شده است. از آنجا که موفق بودن یک انیمیشن از دو دیدگاه سنجیده می شود و آن موفقیت از لحاظ هنری و دیگری از جهت تجاری می باشد هر فیلمی که حتی از یکی از جهات بالا دارای پیشرفتی تا موفقیتی بوده نام برده شده است. به دلیل اینکه در این قسمت از رساله هدف جمع آوری انیمیشن های موفق در سراسر جهان بود و چنین اطلاعاتی به صورت موثق در منابع زیادی وجود ندارد و بیشتر کتاب ها و جود داشت به ناچار از یک منبع استفاده شده است و در فصل دوم شامل عواملی است که باعث این موفقیت شده اند از قبیل صدا، حرکت، شخصیت سازی، فیلمنامه نویسی، بازاریابی و غیره و در پایان کار هم به نتیجه گیری پرداخته شده است که امید است مورد توجه و عنایت دوستداران هنر قرار گیرد.

شما عزیزان برای دانلود پایان نامه راهکارهای موفقیت تجاری و هنری در زمینه انیمیشن سازی و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید… .

ادامه + دانلود

دانلود پایان نامه رشته هنر گرافیک بررسی نور در گرافیک

دانلود مقاله برای دانشجویان رشته گرفیک در مورد نور در گرافیک

 • عنوان پایان نامه : بررسی نور در گرافیک
 • مربوط به رشته : هنر گرافیک
 • فرمت اجرایی : در قالب Word
 • تعداد صفحات : ۶۵ صفحه

توضیحی مختصر از پایان نامه رشته هنر گرافیک بررسی نور در گرافیک :

 این انسان است که با استفاده از اختیارات خود به طبیعت نظم و هماهنگی می دهد و در آن تنوع ، تعادل و انگیزه ایجاد می کند. مثلا وقتی تابش یک نور یا یک رنگ انسان را متاثر می سازد احساس او را بر می انگیزد و او را دگرگون می کند. این دگرگونی هم می تواند جنبه مثبت داشته باشد و هم منفی. او می تواند نور ها و رنگ هایی را انتخاب کند که مطابق امیال و سلایق او باشد و بدینوسیله یک تعادل و توازن در طبیعت به وجود آورد. تا به این تعادل و توازن تضاد های منفی طبیعتی را بالان دهد تا انسان راحت زندگی کند، و در زندگی خود احساس آرامش نماید. فرض کنید در نور پردازی یا نقاشی فضای یک بیمارستان از یک نور یا رنگ غلط و منفی استفاده شود. طبعا نمی توان در چنین جایی انتظار بهبودی و سلامت بیماران را داشت. امروز طراحان با استفاده از وسایل و طراحی نور پردازی ، آثار خود را به نتیجه مطلوب می رسانند و به آن ها جلوه خاص می بخشند. بطور کلی نور پردازی در عصر حاضر در گرافیک محیطی از اهیمت خاص برخوردار است و شرکت های سازنده تجهیزات آن در پی رقابت با یکدیگر هستند و هر روز کالای جدیدی را به بازار عرضه می کنند، که یک طراح باید با ویژگی هر یک از این ها آشنا شود. در این تحقیق طراح می تواند ضمن آشنایی با جنبه های فیزیکی و روانشناختی نور ، با نور پردازی متداول و تجهیزات آن آشنا شود و با درک ضرورت یادگیری به سراغ آن برود.

شما عزیزان برای دانلود پایان نامه رشته هنر گرافیک بررسی نور در گرافیک و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید… .

ادامه + دانلود
گرافیک و طراحی : پارس تمز

Copyright © 2015 All rights Reserved

تمام حقوق مادی و معنوی و طرح قالب برای "تک آی آر" محفوظ است و هر گونه کپی برداری خلاف قوانین می شود.