پایان نامه رشته کشاورزی

دانلود پایان نامه ارزیابی و آنالیز کمی آب

 • موضوع پایان نامه : ارزیابی و آنالیز کمی آب
 • مربوط به رشته : کشاورزی
 • فرمت اجرایی : در قالب word
 • تعداد صفحات : ۱۰۲ صفحه

ارزیابی و آنالیز کمی آب و ارائه راهکار جهت کاهش و کنترل آن

تا کنون روشهای مختلفی جهت آنالیز کمی آب به حساب نیامده ارائه گردیده است که اکثر آنها بر اثر مشکلات مختلفی از قبیل تعدد عوامل موثر بر نوع و میزان مولفه ها و متغیر بودن این عوامل در شبکه های مختلف و نیز عدم دسترسی مستقیم به اجزا شبکه، از قابلیتهای مورد نظر از جلمه دقت مناسب، ارائه آنالیز مولفه ایی و یا کاربرد فراگیر برای شرایط مختلف برخوردار نمی باشند.

ادامه + دانلود

دانلود مقاله کشت خاک های هیدروپونیک

 • موضوع مقاله : کشت خاک های هیدروپونیک
 • مربوط به رشته : کشاورزی
 • فرمت اجرایی : در قالب Word
 • تعداد صفحات : ۱۲۹ صفحه

کشت خاک های هیدروپونیک

آبکشت یا هیدروپونیک روش نوینی برای پرورش گیاهان است که درآن خاک زراعی بکار نمی رود. پایه و اساس این تکنیک عبارت است از تغذیه گیاه در محلولی که کلیه عناصر غذایی لازم و اساسی گیاه در آن وجود دارد. ریشه گیاه ممکن است یا مستقیما در محلول غذایی قرار گیرد و یا در بستری از مواد خنثی که آغشعته به محلول غذایی است.

فن کشت بدون خاک عناوین مختلفی دارد : آبکشت یا هیدروپونیک، هوا کشت یا ایروپونیک ، هواکشت معلق، کشت در مایع یا هایدروکالچر ، در این بخش از مقاله سعی میکنیم عناوین فوق را که معمولاً به روش های مختلف آبکشت اطلاق می شود شرح دهیم.

ادامه + دانلود

دانلود مقاله آیش بندی و تناوب زراعی زمین

 • موضوع مقاله : آیش بندی و تناوب زراعی زمین
 • مربوط به رشته : کشاورزی
 • فرمت اجرایی : در قالب word
 • تعداد صفحات : ۸۷ صفحه

آیش بندی و تناوب زراعی

یک تناوب زراعی که به حفظ حاصلخیزی و باروری خاک کمک می کند ، در صورتی که به طور صحیح برنامه ریزی شده باشد نسبت به یک کشت تک محصولی یا زراعت های پیاپی تصادفی دارای مزایای زیادی می باشد که منافع حاصل از آن عبارتند از :

 • افزایش محصول : یک طرح تناوب خوب در طولانی مدت به جای تخلیه کردن مواد غذایی و حاصل خیزی خاک آن را نگهداری نموده و بهبود می بخشد و با تداوم حاصل خیزی خاک باعث افزایش محصول می گردد .
 • ذخیره مواد آلی خاک و افزایش آن : زمانی که پوشش پر تراکمی از لگوم یا گیاهان دیگر در تناوب قرار گیرند ، مقدار زیادی از بقایای گیاهی با شخم به زیر خاک رفته و مواد آلی خاک حفظ و افزایش می یابند . زیرا در اصل تقریباً همه مواد آلی خاک از گیاهان به دست می آیند . مواد آلی خاک های جنگلی از پوسیدن برگ ها ، ریشه ها ،درختها و درختچه ها ، اندوخته می گردد . علف های هرز ، کاه و کلش و سایر بخش های گیاهی که برداشت نمی شوند و محصولاتی که به عنوان کود سبز زیر خاک می روند منابع عمده مواد آلی در اراضی کشاورزی هستند . البته مقدار ذخیره آنها در خاک به شرایط آب و هوایی و نوع استفاده از زمین بستگی دارد . در مناطق حاره و نیمه حاره که درجه حرارت بالا و طول فصل رشد زیاد است.
آیش بندی و تناوب زراعی

آیش بندی و تناوب زراعی

در عین حال که مقدار زیادی، مواد آلی تولید می شود ، خاکها مقدار نسبتاً کمی مواد آلی دارند زیرا که به دلیل سرعت تجزیه و طولانی بودن زمان پوسیدن آنها است. در مناطقی که دوره رشد کوتاه و درجه حرارت کم است ، هر سال گیاهان کمی تولید می شوند ولی تجزیه در این مناطق کند و زمان مناسب برای پوسیدن مواد در هر سال کوتاه است ، در نتیجه مقدار زیاد تری مواد آلی در خاک ذخیره می شود. همچنین عملیات زراعی و تهویه، خاک فعالیت باکتری ها را افزایش داده و این افزایش به حدی است که نسبت به سرعت پوسیدن مواد آلی بیش از مقدار افزوده شده به خاک می شود یا وقتی زمین بدون پوشش رها می شود مقدار زیادی از مواد غذایی حاصل از پوسیدن مواد آلی توسط فرسایش و آبشویی به هدر می‌ رود.

 • جلوگیری از تجمع آفات ، علفهای هرز و بیماری های خاکزی : هر چند تناوب علف های هرز و بیماری ها را به طور کلی کنترل نمی کند ولی در کم کردن شیوع آنها تا حد زیادی تاثیر دارد و مزرعه ای که هر ساله برای کشت یک محصول مورد استفاده قرار می گیرد . اغلب شدیداً به علف های هرز معینی آلوده می شود . بعضی از آفات و بیماری ها فقط به گونه ای معین یا گروه محدودی از گیاهان حمله می کند و با تکرار کشت هر ساله یک گیاه معین این آفات از سالی به سال دیگر زنده می مانند و سرانجام این آفات تا حدی افزایش می یابند که کشت محصول مقرون به صرفه نخواهد بود .
 • کنترل فرسایش خاک : مواد آلی پوسیده شده یعنی هوموس ، در خصوصیات فیزیکی خاک تاثیر مهم تری که دارد ، بهبود ساختمان خاک است که ظرفیت جذب و حفظ رطوبت در خاک را افزایش می دهد و به این ترتیب آبشویی و فرسایش مواد غذایی با ارزش در خاک کاهش می یابد و با کشت محصولات حفظ کننده خاک در تناوب می توان تقریباً به طور کلی از هدر رفتن این مواد جلوگیری کرد .
 • تضمین توازن برنامه کار در طول سال : در تناوب صحیح کار مزرعه به طور یکنواخت تری توزیع می شود . استفاده کارآمد تر از نیروی کار یکی از مهمترین موارد در کشاورزی امروزی است . زمانی که در مزرعه ای یک محصول یا چند محصول مشابه کشت می شوند نیروی کار مورد نیاز به خصوص در روزهای آماده کردن زمین ، موقع کاشت یا زمان برداشت زیاد است و در باقیمانده فصل رشد این نیاز کم است . بنابراین در دوره هایی به کارگر اضافی نیاز خواهد بود و در دوره هایی کار کافی و موثر برای کارگران در مزرعه وجود ندارد . بر این اساس یک تناوب خوب باید طوری طراحی شود که محصولات مختلفی را شامل گردد تا کار یکنواخت تقسیم شده و احتیاج به استخدام کارگر اضافی نباشد .
 • کاهش خطرات و تثبیت درآمد : خطرات زیادی در زراعت وجود دارد . ممکن است قبل از فرارسیدن زمان برداشت محصول شرایط نامساعد آب و هوایی ،بیماری ها یا حشرات زیان آور به مزرعه حمله نموده و میزان محصول را کاهش داده یا کل محصول از بین برود .

وقتی یک کشاورز فقط یک محصول کشت می کند ، ریسک بزرگی کرده و همه شانس درآمد خود را به زمان برداشت آن محصول و بهای آن موکول کرده ، هر چند این کشاورز ممکن است موفق باشد و تحمل آن برایش آسان ولی بیشتر کشاورزان توانایی تحمل این خطرات را ندارند و بهتر است که از تناوب زراعی پیروی کنند و این ریسک را بین محصولات مختلف توزیع نمایند.

 • حفظ رطوبت از یک فصل به فصل دیگر و ذخیره آن.

فهرست مطالب مقاله آیش بندی و تناوب زراعی زمین

 1. مقدمه
 2. آیش بندی و تناوب زمین
 3. آیش بندی Fallowing
 4. آیش Fallow
 5. اهداف آیش
 6. هدف از آیش تابستانه
 7. کارائی حفاظت آب در آیش تابستانه
 8. تناوب زراعی
 9. مزایای تناوب زراعی صحیح
 10. اصول فنی تناوب زراعی
 11. دیدگاهی جدید در مورد تناوب زمین
 12. چه زمانی تناوب لازم نیست؟
 13. محدودیت های سیستم تک کشتی
 14. بررسی کاشت غلات و تناوب در استان خراسان (شهرستان بجنورد)
 15. ویژگی‌ های استان خراسان
 16. بررسی شرایط هم اقلیمی گندم و جو در شهرستان بجنورد
 17. یخبندان
 18. نمودارهای بارندگی شهرستان بجنورد
 19. تفسیر نمودارهای بجنورد
 20. تناوب گندم – جو – آیش – گندم – جو
 21. اکولوژی گندم
 22. تناوب (گردش زراعی گندم)
 23. تهیه زمین گندم
 24. روش‌ های مختلف کاشت گندم
 25. زمان کاشت گندم
 26. مشخصات گیاه‌ شناسی جو
 27. گردش زراعی جو
 28. آماده‌ سازی زمین
 29. مواد غذایی مورد نیاز جو
 30. زمان کاشت جو
 31. زمان برداشت جو
 32. فهرست منابع

بانک ملت

ایمیل:
کلیه کارت های عضو شبکه شتاب امکان پرداخت اینترنتی را دارند.
لینک دانلود پس از پرداخت در اختیار شما قرار می گیرد.
مبلغ قابل پرداخت: ۵,۰۰۰تومان
ادامه + دانلود

دانلود پایان نامه اصول کشت خیار گلخانه ای

 • موضوع پایان نامه : اصول کشت خیار گلخانه ای
 • مربوط به رشته : کشاورزی
 • فرمت اجرایی : در قالب word
 • تعداد صفحات : ۸۰ صفحه

روش ها و اصول کشت خیار گلخانه ای

کشت خیار در خاک های مرغوب که هوموس کافی داشته و نسبت به آب قابل نفوذ باشد نتیجه خوبی می دهد. بهترین خاک برای خیار گلخانه ای، خاکی سبک، شنی، لیمونی و عمیق است که مرتباً با کود دامی تقویت شده باشد، زیرا خاک سبک و جریان هوای کافی برای توسعه ریشه خیار ضروری است. در خاک های سنگین که قابلیت نفوذ کمتری نسبت به آب دارند باید در تسطیح زمین و آبیاری دقت کافی مبذول گردد تا آب اضافی در خاک باقی نماند و ریشه ها در اثر زیادی آب و کمبود هوا آسیب نبینند. بهتر است برای این منظور از خاکی با ترکیب مساوی از چهار جزء خاکبرگ، خاک زراعی، ماسه و کود پوسیده دامی استفاده نمود. چنانچه زودرسی مورد توجه باشد، خاک باید شنی لومی باشد، ولی اگر هدف به دست آوردن محصول بیشتر باشد باید خیار را در خاک های رسی لومی بکاریم.

روش ها و اصول کشت خیار گلخانه ای

روش ها و اصول کشت خیار گلخانه ای

احتیاج خیار به کودهای مختلف، بستگی به نوع خاک و میزان مواد غذایی موجود در آن دارد. برای تعیین مقدار کودهای مورد نیاز گیاه باید قبل و بعد از کشت خیار در فواصل معین از خاک، نمونه برداری شود و مقدار مواد غذایی موجود آن توسط آزمایشگاه اندازه گیری شود.

فهرست مطالب پایان نامه اصول کشت خیار گلخانه ای

 1. فصل اول

 2. تاریخچه کشت خیار گلخانه ای
 3. واریته های مناسب خیار گلخانه ای
 4. مشخصات گیاه شناسی
 5. فصل دوم

 6. گلخانه پرورش خیار
 7. اسکلت گلخانه
 8. پوشش گلخانه
 9. شیشه
 10. پلاستیک
 11. فصل سوم

 12. نشاء کاری
 13. گلدان و خاک برای نشاء
 14. محل نگهداری نشاء
 15. آبیاری و تغذیه گلدان ها
 16. آماده سازی نشاء برای انتقال به زمین اصلی
 17. فصل چهارم

 18. خاک بستر
 19. تهیه زمین
 20. مقادیر مجاز EC
 21. فصل پنجم

 22. خط کشی و فواصل کشت خیار گلخانه
 23. فواصل کشت خیار در آبیاری قطره ای
 24. کاشت بذر
 25. زمان کاشت
 26. فصل ششم

 27. عوامل موثر در گلخانه
 28. کنترل حرارت
 29. وسایل ایجاد گرما
 30. دماسنج
 31. تهویه و خنک کردن گلخانه
 32. تهویه برای کاهش درجه حرارت
 33. تهویه برای تامین گاز کربنیک
 34. تهویه برای کاهش رطوبت
 35. نور
 36. آبیاری
 37. مقادیر مجاز برای EC در آبیاری
 38. آبیاری قطره ای
 39. کودها
 40. کودهای مورد نیاز خیار
 41. ازت
 42. فسفر
 43. پتاسیم
 44. نحوه دادن کود
 45. مقدار و زمان مصرف کودهای مورد نیاز خیار
 46. فصل هفتم

 47. تربیت بوته
 48. تازه کردن بوته خیار از طریق هرس
 49. فصل هشتم
 50. آفات و بیماری ها
 51. نکات مهم برای پیشگیری از امراض آفات
 52. نکات لازم در سمپاشی گلخانه
 53. منابع

بانک ملت

ایمیل:
کلیه کارت های عضو شبکه شتاب امکان پرداخت اینترنتی را دارند.
لینک دانلود پس از پرداخت در اختیار شما قرار می گیرد.
مبلغ قابل پرداخت: ۴,۰۰۰تومان
ادامه + دانلود

بحران آلودگی آب و سیاستهای دولت برای مقابله با این بحران

 • موضوع پایان نامه : بحران آلودگی آب و سیاستهای دولت برای مقابله با این بحران
 • مربوط به رشته : مهندسی آب و کشاورزی
 • فرمت اجرایی : در قالب word
 • تعداد صفحات : ۱۷۰ صفحه

حل بحران آلودگی آب

با یک مطالعه­ ی اجمالی و نگاهی به کارنامه ­ی دولت و سازمان های متولی محیط زیست در ایران می­ توان دریافت که نمره ­ی همه­ ی آنها ناپلئونی است و هیچکدام حتی به پایین­ ترین سطح استانداردهای جهانی هم نرسیده ­اند و هیچگاه فعالیت های انجام شده کافی نیست و نمی­ تواند پاسخگوی ملت ایران برای حل مشکل بحران آلودگی آب باشد.

حل مشکل بحران آلودگی آب

حل مشکل بحران آلودگی آب

دامنه­ ی بحث حل بحران آلودگی آب سیاسی نیست که به ضعف زیرساختارهای غلط در نظام اداره­ ی کشور اشاره شود و این که مسئله­ ی آلودگی آب ، چیزی جدا از سایر مسائل کلان کشوری نیست که توجه ویژه ­ای را نطلبد؛ هدف هم این نیست که در یک تحقیق درسی دولت ایران و سیاست های آن نقد شود که شاید مصداق سنگ بزرگ نشانه ­ی نزدن باشد. حتی پیشنهاد اینکه مثلاً شهرداری، یا شرکت آب و فاضلاب، یا سازمان محیط زیست یک اقدام اساسی را سرلوحه­ ی فعالیت های خود قرار دهند و از بنیان عمل کنند و پیشگیری بهتر از درمان را حتی از هم اکنون که آلودگی به بحرانی­ ترین سطح خود رسیده است، عملی کنند هم شاید در حد این تحقیق نباشد. پیشنهاد تدریس محیط زیست از سال های اولیه­ ی تحصیل دانش آموزان ایرانی هم که منتفی است. تدریس دانشگاهی، حتی تدریس آلودگی آب به دانشجویان رشته­ ی مهندسی آب هم به جای تدریس درس های بی­ ربطی که صرفاً نقش تکمیل واحد دارند و بیگمان بی­ سود و فایده، هم که حتماً راه به جایی نمی ­برد. پس تنها باید امیدوار بود که معجزه شود و مثلاً که حالا که دولت و رییس آن تغییر کرده است، شبی آقای رییس جمهور خواب ببینند که در بیابانی سوزان، تشنه لب گرفتار شده ­اند و تنها آبی که دارند آبی با طعم بد و بوی مشئز کننده است، تا شاید اقدامی اساسی صورت گیرد و دولت ایران برنامه ­ی حفاظت محیط زیست (بحران آلودگی آب) را به اندازه ­ی انرژی اتمی خود مهم بداند.

فهرست مطالب پایان نامه بحران آلودگی آب و سیاستهای دولت برای مقابله با این بحران

 1. مقدمه
 2. بخش اول : درآمدی بر آلودگی آب

 3. آلاینده های آب و تأثیرات آنها بر حیات انسان
 4. آلودگی آب، فراتر از یک مسئله‌ ی ساده
 5. آلاینده های صنعتی آب
 6. تاثیر فعالیتهای‌ کشاورزی‌ بر کیفیت‌ آبهای‌ سطحی‌ و زیرزمینی‌
 7. بخش دوم : دامنه‌ ها و پیامدهای بحران

 8. تهران، شهر بی دفاع
 9. کارون، یادگار ایرانی
 10. آلودگی نفتی روستای اسماعیل‌ آباد شهر ری، یک قدم تا پایتخت
 11. زاینده‌ رود، رود مرده
 12. خزر زیبا، میان مرگ و زندگی
 13. مشهد: آیا آب آلوده است؟
 14. سد قشلاق، زیبای آلوده
 15. رودخانه‌ ها، شریان های حیات
 16. تمام ایران، سرای من است
 17. بخش سوم : قانون های بسیار، ضمانت اجرایی اندک

 18. آیین نامه ی جلوگیری از آلودگی آب (مصوب۱۸/۲/۱۳۷۳)
 19. آیین‌نامه‌ ی بهداشت محیط، مصوب هیأت دولت
 20. متن کامل کنوانسیون حفاظت از محیط زیست دریای خزر
 21. قطعنامهی هفدهمین کنگرهی بین المللی آبیاری و زهکشی اسپانیا – گرانادا
 22. آیین‌نامه ی اجرایی ماده ۱۳۴ قانون
 23. بخش چهارم : چه کرده‌ایم؟ چه بایدکرد؟

 24. تشکیل کمیته ی کشوری حفاظت از رودخانه ها، میراث طبیعی بی جان را نجات می دهد
 25. بررسی تخلف سازمانهای مسئول حفاظت از رودخانه ها در مجلس
 26. حفاظت از رودخانه های کشور متولی مشخصی ندارد
 27. طرح مجلس برای جلوگیری از آلودگی آب
 28. نشست مشترک مدیران آب منطقه ای مازندران و گلستان با قضات به منظور بررسی راهکارهای حفاظت از انفال عمومی
 29. ایران عضو دائم منابع زیست محیطی خزر شد
 30. ‌آموزش خانه به خانه‌‌ ی مقابله با آلودگی آب، طرح اداره ی کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان
 31. دفتر بررسی آلودگی آب و خاک، گامی به جلو
 32. الگوی ارزیابی زیست محیطی کارخانجات فولاد تدوین شد
 33. پالایشگاه تهران بیش از ۲۰۰ میلیارد ریال جریمه شد
 34. اجرای پروژه ی جمع آوری فاضلاب روستاهای اطراف شهر تهران
 35. عملیات اجرایی شش واحد تصفیه خانه ی فاضلاب تهران آغاز می شود
 36. نتیجه گیری
 37. فهرست منابع و مأخذ

بانک ملت

ایمیل:
کلیه کارت های عضو شبکه شتاب امکان پرداخت اینترنتی را دارند.
لینک دانلود پس از پرداخت در اختیار شما قرار می گیرد.
مبلغ قابل پرداخت: ۵,۰۰۰تومان
ادامه + دانلود

شناسایی مشکلات کمبود یا سمیت بور در گیاهان و روش حل آن

 شناسایی مشکلات کمبود یا سمیت بور در گیاهان و روش حل آن

شناسایی مشکلات کمبود یا سمیت بور در گیاهان و روش حل آن

 • موضوع پایان نامه : شناسایی مشکلات کمبود یا سمیت بور در گیاهان و روش حل آن
 • مربوط به رشته : کشاورزی
 • فرمت اجرایی : در قالب Word
 • تعداد صفحات : ۶۹ صفحه

توضیحی مختصر از پایان نامه شناسایی مشکلات کمبود یا سمیت بور در گیاهان و روش حل آن

بور در گیاه

بور موجود در محلول خاک بیشتر به صورت اسید بوریک است و به احتمال قوی به همین فرم نیز جذب گیاه می گردد که در سال ۱۹۷۸ توسط منگل و کرکبی مطرح شده است.

بور به دو  صورت H2Bo3-1, HBo3 -2 توسط گیاه جذب می شود مقدار کل بور در اعضای گیاهی معادل ۱۰۰-۲ پی پی ام می باشد در محصولات مختلف حداکثر بور در حد کفایت در برگها ۳۰-۵ پی پی ام  می باشد و در برخی برگها ممکن است حتی به ۱۰۰ پی پی ام نیز برسد بور موجود در محلول خاک مورد استفاده گیاه قرار می گیرد و باقیمانده بور در محلول خاک از نظر مواد غذایی مورد استفاده گیاه نیز از اهمیت خاصی برخوردار است.

فاکتورهایی همچون  مواد آلی و کانی های رسی ، مینرال ها و اکسیدهای آهن و آلومینیوم و کربنات ها و مدیریت های کشاورزی می تواند بر روی میزان بور قابل جذب برای گیاه اثر بگذارد.

میزان بور محلول در آب در خاک با افزایش PH زیاد می شود ولی این مطلب عموماً نمی تواند برای تمام موارد صحیح باشد.

در جنوب شرقی کشور پرو با یک سری خاک های مواجه می شویم که دارای غلظت زیادی از بور محلول در آب می باشد که غلظت بور در این خاک ها به صورت محلول چیزی حدود۳  پی پی ام یا بیشتر می باشد و در بسیاری از مناطق آن به ۱۰۰۰ پی پی ام نیز می باشند به هر حال در  دو گیاه کتان و آلفا آلفا به راحتی در چنین خاک هایی می توانند به رشد خود ادامه دهند در این خاک ها مواد و ویژگی ها و فاکتورهای مهم به قرار زیر است.

PH برابر۷/۰ و۸/۰ CEC یا ظرفیت تبادل کاتیونی خاک ۴/۱ میلی اکی والان برصد گرم، بافت خاک مورد نظر لومی ولومی شنی می باشد ،کلسیم آن ۸۰ درصد و مواد آلی آن ۹/۱ درصد و درصد کربنات کلسیم موجود در آن چیزی حدود ۵تا ۵/۰ درصد می باشد.

 شما عزیزان برای دانلود پایان نامه شناسایی مشکلات کمبود یا سمیت بور در گیاهان و روش حل آن و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید… .

ادامه + دانلود

دانلود پایان نامه بررسی نحوه بیمه باغات

دانلود پایان نامه بررسی نحوه بیمه باغات

دانلود پایان نامه بررسی نحوه بیمه باغات

 • موضوع پایان نامه : بررسی نحوه بیمه باغات
 • مربوط به رشته : کشاورزی
 • فرمت اجرایی : در قالب Word
 • تعداد صفحات : ۳۱ صفحه

توضیحی مختصر از پایان نامه بررسی نحوه بیمه باغات

با توجه به نقش و اهمیت بیمه در فعالیت های تولیدی و تجاری و توجه سرمایه گذاران به آن و عدم آشنایی و آگاهی اغلب کشاورزان و باغداران نسبت بیمه محصولات کشاورزی و باغی، نحوه بیمه باغات مورد ارزیابی قرار گرفته است.

اطلاعات و آمار مورد نیاز برای این مطالعه از صندوق بیمه محصولات کشاورزی و سازمان جهاد کشاورزی گرفته شده است. در این مطالعه به ارزیابی مختصر بعضی از فرم های بیمه نامه پرداخته شده و همچنین محاسبات درصد خسارت و غرامت پرداختی مورد بررسی قرار گرفته است.

سطح زیر کشت باغات سیب، انگور و بادام (در حال حاضر فقط همین ۳ نوع باغ تحت پوشش بیمه قرار می گیرند) بصورت کشت آبی، ۵۹۱۸ هکتار می باشد.

سطح بیمه شده این باغات در این سال زراعی، ۴۰۱ هکتار است. یعنی ۷۸/۶ درصد باغات بیمه شده اند. نتایج حاصله، بیانگر عدم استقبال از بیمه، نزد باغداران منطقه شهرستان مشهد می باشد. این عدم استقبال را می توان متاثر از عوامل متعددی از قبیل: محدود بودن محصولات تحت پوشش (سیب، انگور، بادام)، تحت پوشش قرار نگرفتن باغاتی که بصورت چند کشتی هستند، تحت پوشش قرار نگرفتن باغاتی که بصورت حصار یا حاشیه و یا پراکنده هستند، و همچنین عدم آگاهی بسیاری از باغداران از بیمه و مزیتهای آن و … دانست.

همواره فعایت های تولیدی کشاورزی، باریسک همراه بوده و می باشد. تغییرات شرایط تولید و نرخ بالای ریسک در این بخش، سرمایه گذاری را تحت تاثیر قرار می دهد. همچنین شرایط اقلیمی و اقتصادی، تولید در بخش کشاورزی را تحت تاثیر قرار می دهد. نوسانات قیمتی در بازار محصولات کشاورزی، افزایش عرضه محصولات و حاشیه بازاریابی ناکارا، همچنین بروز خشکسالی ها، آفات ، بیماری ها و شرایط غیر قابل پیش بینی آب و هوایی ،درآمد کشاورزان را به مخاطره می اندازد. به جهت تامین درآمد مطمئن، جهت کشاورزان و باغداران، راهکارهای متعددی در بخش کشاورزی توسط سیاست گذاران این بخش ارائه شده است. بیمه محصولات کشاورزی یکی از چندین راه حصول اطمینان جهت تولید در بخش کشاورزی می باشد.

امروزه بیمه در سراسر فعالیت های تجاری و تولیدی مورد توجه سرمایه گذاران قرار گرفته و اهمیت و نقش خود را نشان داده است. در بخش کشاورزی نیز به دلیل بروز شرایط غیر قابل پیش بینی، بیمه یکی از راهکارهای مهم محسوب می شود.

شما عزیزان برای دانلود پایان نامه بررسی نحوه بیمه باغات و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید… .

ادامه + دانلود

دانلود پایان نامه سلنیوم و اصلاح آلودگی آن در خاک

دانلود پایان نامه سلنیوم و اصلاح آلودگی آن در خاک

 • موضوع پایان نامه : سلنیوم و اصلاح آلودگی آن در خاک
 • مربوط به رشته : کشاورزی
 • فرمت اجرایی : در قالب word
 • تعداد صفحات : ۸۴ صفحه

توضیحی مختصر از پایان نامه سلنیوم و اصلاح آلودگی آن در خاک :

در این پایان نامه بر حسب نیاز به تحقیق و مطالعه این موضوع بنا به پیشنهاد و راهنمایی استاد محترم در ابتدا با بیان مقدمه ای کوتاه در مورد تاریخچه سلنیوم به بررسی خصوصیات فیزیکی و شیمیایی و نیز اشکال سلنیوم در طبیعت برای آشنایی بیشتر پرداخته شده است. و پس از آن موارد مصرف این عنصر در صنایع مطرح گردیده و با دادن یک دید کلی راجع به ماهیت سلنیوم به بررسی تاثیرات آن بر جانداران از جهت خطرات مصرف زیاد و نیز مصرف کم آن پرداخته شده  است و نهایتاً به بررسی دقیق نقش سلنیوم در بدن انسان و نیاز روزانه به آن با توجه به سن و شرایط محیطی پرداخته شده در ادامه نیز به روش های جبران کمبود سلنیوم در دام و همچنین از نمونه خوراکی های حاوی سلنیوم زیاد یاد گردیده است در قسمت دوم این پروژه به بررسی خاک های حاوی سلنیوم پرداخته شده و نیز بر آلودگی خاک توسط این عنصر تکیه گردیده است و در آخر به روش گیاه پالایی به عنوان راهی برای از بین بردن این آلودگی از محیط نگاه شده است و در این بین به معرفی برخی از گونه های گیاهی موثر در این روش و همچنین بررسی نتایج آزمایش های مربوط به مفید بودن گیاه پالایی برای از بین بردن آلودگی سلنیوم از محیط آورده شده است. و در انتها به عنوان راهبردی مفید نتایج و اثرات ورود علم بیوتکنولوژی و مهندس ژنتیک و اصلاح نباتات را در گیاه پالایی معرفی گردیده است.

شما عزیزان برای دانلود پایان نامه سلنیوم و اصلاح آلودگی آن در خاک و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید … .

ادامه + دانلود

پایان نامه بیماریهای زیتون (عوامل بیماری زای قارچی و باکتریایی)

پایان نامه بیماریهای زیتون (عوامل بیماری زای قارچی و باکتریایی)

 • موضوع پایان نامه : بیماریهای زیتون (عوامل بیماری زای قارچی و باکتریایی)
 • مربوط به رشته : کشاورزی
 • فرمت اجرایی : در قالب Word
 • تعداد صفحات : ۷۹ صفحه

توضیحی مختصر از پایان نامه بیماریهای زیتون (عوامل بیماری زای قارچی و باکتریایی) :

عوامل بیماری زای قارچی و باکتریایی زیتون از مهمترین عوامل کاهش تولید زیتون در دنیا محسوب می گردد. با توجه به اهمیت این محصول، در راستای اجرای برنامه های توسعه کشت زیتون، مطالعات و تحقیقات همه جانبه‌ ای در استان های کشور انجام شده است. باغات زیتون کشور و نیز باغات مادری زیتون درشهرستان هایی که کانون تولید قلمه و نهال زیتون در کشور هستند، از لحاظ عوامل بیماری زای و تعیین پراکنش هر یک از بیماریهای زیتون بررسی شده اند.

باغات مورد بررسی به طور تصادفی انتخاب شده و پس از بررسی درختان موجود در هر باغ، از علائم مشکوک و آلوده به بیماریهای زیتون نمونه برداری و به منظور جداسازی عوامل بیماری زای به آزمایشگاه منتقل شده اند. به روش های معمول آزمایشگاهی و روش های توصیه شده برای هر عامل نسبت به جداسازی ، خالص سازی و اثبات بیماری زای عوامل قارچی اقدام گردیده و نمونه های مشکوک به عوامل باکتریایی و ویروسی در مؤسسات تحقیقات آفات و بیماریهای زیتون مورد بررسی قرار گرفته اند. در هر باغ و کل منطقه براساس تعداد درختان بازدید شده و بیمار و تعداد باغات بررسی شده، میزان آلودگی و پراکنش آن ها برآورد گردیده است.

شما عزیزان برای دانلود پایان نامه بیماریهای زیتون (عوامل بیماری زای قارچی و باکتریایی) و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید… .

ادامه + دانلود

بررسی فیزیولوژیک تحمل به تنش کم آبی در ژنوتیپ های بهاره کلزا

بررسی فیزیولوژیک تحمل به تنش کم آبی در ژنوتیپ های بهاره کلزا

 • موضوع پایان نامه : بررسی فیزیولوژیک تحمل به تنش کم آبی در ژنوتیپ های بهاره کلزا
 • مربوط به رشته : کشاورزی
 • فرمت اجرایی : در قالب Word
 • تعداد صفحات : ۵۰ صفحه

توضیحی مختصر از پایان نامه بررسی فیزیولوژیک تحمل به تنش کم آبی در ژنوتیپ های بهاره کلزا :

به منظور بررسی اثر تنش کم آبی در مرحله رشد زایشی بر صفات زراعی و فیزیولوژیک ژنوتیپ های کلزا ، آزمایشی به صورت کرت‌ های خرد شده در قالب طرح پایه بلوک های کامل تصادفی در یکی از مزرعه های تحقیقاتی مؤسسه تقحیقات اصلاح و تهیه نهال و بذر اجرا شد. در این آزمایش، آبیاری به عنوان عامل اصلی در دو سطح آبیاری معمول براساس ۸۰ میلی تبخیر از تشتک کلاس A (شاهد) و تنش کم آبی (قطع آبیاری از مرحله ساقه‌ دهی به بعد تا مرحله بلوغ فیزیولوژیکی) و ژنوتیپ های بهاره کلزا به عنوان عامل فرعی در ۱۰ سطح شامل اوگلا، نوزده- اچ، هایولا ۴۰۱ (کانادا)، هایولا ۴۰۱ (صفی‌آباد)، هایولا ۴۰۱ (برازجان)، سین-۳، هایولا ۴۲۰، آپشن ۵۰۰، هایولا ۳۰۸ و کوانتوم بودند. نتایج حاصل نشان داد که قطع آبیاری از مرحله ساقه‌ دهی به بعد، تأثیر نامطلوبی بر فعالیت‌ های رشدی، عملکرد و اجزاء عملکرد داشت. در میان اجزاء عملکرد دانه، کاهش وزن هزار دانه (۸ درصد) و به ویژه تعداد دانه در خورجین (۳/۱۱ درصد)، بیشترین سهم را در کاهش عملکرد دانه (۱۶ درصد) ژنوتیپ های بهاره کلزا در شرایط تنش کم آبی دارا بودند. ژنوتیپ ها در شرایط تنش کم آبی میزان آمینواسید پرولین بالاتری در برگ داشتند، در حالی که میزان محتوای نسبی آب برگ و میزان کلروفیل b, a و کل در آنها پایین‌ تر بود. کم آبی ، نسبت کلروفیل a به b را افزایش داد که این امر ناشی از کاهش بیشتر میزان کلروفیل b نسبت به کلروفیل a بود. میزان پرولین تجمع یافته در برگ در شرایط تنش کم آبی ، بیان‌ گر میزان خسارت وارده به ژنوتیپ ها بوده و ارتباطی با تحمل به تنش نداشت. همچنین، کاهش میزان محتوای نسبی آب برگ در ژنوتیپ های حساس به کم آبی بیشتر بود. ژنوتیپ هایی که در شرایط تنش کم آبی ، محتوای نسبی آب برگ خود را به میزان بالاتری حفظ نمودند، عملکرد دانه بالاتری را تولید نمودند. بر پایه نتایج، این گونه استنباط می شود که ژنوتیپ های  سین- ۳، نوزده- ۱چ، هایولا ۴۲۰، هایولا ۴۰۱ (برازجان) و هایولا ۴۰۱ (کانادا) با شاخص تحمل به تنش بالاتر نسبت به سایر ژنوتیپ های مورد بررسی، سازگاری مناسب‌ تری با تنش کم آبی داشتند و توانستند هم در شرایط آبیاری معمول و هم تنش کم آبی ، میزان عملکرد دانه بالاتری را تولید نمایند. در مقابل، ژنوتیپ های ولا ۳۰۸، بیشترین حساسیت را به کم‌ آبی در میان ژنوتیپ ها مورد بررسی دارا بود.

شما عزیزان برای دانلود پایان نامه بررسی فیزیولوژیک تحمل به تنش کم آبی در ژنوتیپ های بهاره کلزا و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید… .

ادامه + دانلود

دانلود پروژه اثرات تنش خشکی در مراحل انتهایی رشد بر صفات زراعی

دانلود پروژه اثرات تنش خشکی در مراحل انتهایی رشد بر صفات زراعی

 • عنوان پروژه : دانلود پروژه اثرات تنش خشکی در مراحل انتهایی رشد بر صفات زراعی و شاخص های رشد ارقام بهاره کلزا
 • مربوط به رشته : مهندسی کشاورزی
 • فرمت اجرایی : در قالب Word
 • تعداد صفحات : ۲۰۵ صفحه

توضیحی مختصر از پروژه اثرات تنش خشکی در مراحل انتهایی رشد بر صفات زراعی :

به منظور بررسی اثرات تنش خشکی در مراحل انتهایی رشد بر صفات زراعی و شاخص های رشد ارقام بهاره کلزا (Brassica napus L.) آزمایشی به صورت کرت‌ های یک بار خرد شده در قالب طرح پایه بلوک های کامل تصادفی در چهار تکرار در سال در مزرعه تحقیقاتی مؤسسه تحقیقات اصلاح و تهیه نهال و بذر کرج اجرا شد. در این آزمایش، آبیاری به عنوان عامل اصلی در دو سطح شامل آبیاری معمول یا آبیاری پس از ۶۰ میلی متر تبخیر از تشتک کلاس A ( شاهد) و تنش خشکی (قطع آبیاری از مرحله خورجین دهی به بعد) و ارقام بهاره کلزا به عنوان عامل فرعی در ده سطح بودند. در این تحقیق از کلیه مراحل فنولوژیکی گیاه یادداشت برداری به عمل آمد. همچنین صفاتی نظیر: ارتفاع بوته، تعداد شاخه فرعی در بوته، قطر ساقه ، طول خورجین ساقه اصلی، شاخه فرعی، طول خورجین، تعداد خورجین در ساقه اصلی و شاخه فرعی ، تعداد خورجین در بوته ، تعداد دانه در خورجین ساقه اصلی و شاخه فرعی، تعداد دانه در خورجین، وزن هزار دانه، عملکرد دانه، عملکرد بیولوژیک، شاخص برداشت و درصد روغن دانه و عملکرد روغن دانه، اندازه گیری شدند.نتایج حاصل نشان داد که اثر سطوح مختلف آبیاری بر صفات تعداد شاخه فرعی دربوته، قطر ساقه، طول خورجین شاخه فرعی، تعداد خورجین در ساقه اصلی و شاخه فرعی، تعداد خورجین در بوته، تعداد دانه در خورجین ساقه اصلی و شاخه فرعی، تعداد دانه در خورجین، وزن هزار دانه و عملکرد روغن دانه معنی دار گردید.

شما عزیزان برای دانلود پروژه اثرات تنش خشکی در مراحل انتهایی رشد بر صفات زراعی و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید… .

ادامه + دانلود
گرافیک و طراحی : پارس تمز

Copyright © 2015 All rights Reserved

تمام حقوق مادی و معنوی و طرح قالب برای "تک آی آر" محفوظ است و هر گونه کپی برداری خلاف قوانین می شود.