پایان نامه رشته سخت افزار کامپیوتر

دانلود پایان نامه اترنت در مایل اول

 • موضوع پایان نامه : اترنت در مایل اول
 • مربوط به رشته : کامپیوتر گرایش سخت افزار
 • فرمت اجرایی : در قالب Word
 • تعداد صفحات : ۱۰۱ صفحه

اترنت در مایل اول

به ارتباط میان کاربر نهایی و شبکه عمومی مایل اول یا First mile گفته می شود. در بخش قبل در مورد فناوری های گوناگونی که در مایل اول مورد استفاده قرار گرفته صحبت شد. دیدیم که تمامی فناوری های موجود دارای یک نقطه ی ضعف مشترک می باشند. این نقطه ی ضعف مشترک پهنای باند پایینی است که این فناوری ها ارائه می کنند.

ادامه + دانلود

دانلود پایان نامه طراحی سیستم کنترل آسانسور (رشته کامپیوتر)

دانلود پایان نامه طراحی سیستم کنترل آسانسور (رشته کامپیوتر)

 • عنوان پایان نامه : طراحی سیستم کنترل آسانسور
 • مربوط به رشته : کامپیوتر گرایش سخت افزار
 • فرمت اجرایی : در قالب Word
 • تعداد صفحات : ۸۷ صفحه

توضیحی مختصر از پایان نامه طراحی سیستم کنترل آسانسور :

در این پایان نامه هدف طراحی سیستم کنترل آسانسور با استفاده از میکروکنترلرهای AVR، برای کنترل آسانسور می باشد. این سیستم کنترلی برای یک آسانسور سه طبقه فرض و طراحی شده است. برای آزمایش و بررسی طرح ماکت چاهک آسانسوری سه طبقه طراحی و ساخته شد. در سیستم کنترل آسانسور مورد نظر باید انواع روش های استاندارد شده پاسخ دهی به درخواست های احضارات خارجی و داخلی کابین پیاده سازی شود. مانند کلکتیو دان، کلکتیو آپ، فول کلکتیو، کلکتیو سلکتیو و پوش باتن. همچنین حالت کنترل حرکت دستی آسانسور در حالت تعمیر یا سرویس (رویزیون) نیز پیاده سازی شده است. طراحی با استفاده از میکروکنترلر AVR روشی ساده می باشد که می تواند جایگزین طراحی با FPGA و PLC شود.

شما عزیزان برای دانلود پایان نامه طراحی سیستم کنترل آسانسور (رشته کامپیوتر) و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید… .

ادامه + دانلود

دانلود پایان نامه کنترل از راه دور وسایل خانگی با تلفن

دانلود پایان نامه کنترل از راه دور وسایل خانگی با تلفن

 • عنوان پایان نامه : کنترل از راه دور وسایل خانگی با تلفن
 • مربوط به رشته : کامپیوتر
 • فرمت اجرایی : در قالب Word
 • تعداد صفحات : ۷۵ صفحه

توضیحی مختصر از پایان نامه کنترل از راه دور وسایل خانگی با تلفن :

این پروژه به دستگاه های کنترل از دور همانند سیستم های کنترل از راه دور یا کنترل ها (کنترل تلویزیون و … ) مربوط می شود که در واقع بدین معناست که سیگنال های متعدد دستوری بیرون از منزل از طریق خط تلفن می توانند انتقال یابند تا عملیات دستگاه های الکتریکی موجود در منزل (مکانی که سیگنال ها دریافت می شوند) را کنترل کند. به طور خاص، پروژه حاضر مربوط به دستگاه های کنترل از راه دوری می شود که به طور اتوماتیک اگر کسی در محل نباشد پاسخ تماس گیرنده را داده و عملیات دستگاه الکتریکی کنترل می کنند. دستگاه های کنترل از راه دور متداول با استفاده از خط تلفن سیگنال دستورات تماس گیرنده را انتقال می دهند، که در این حالت سیگنال ها به طور معمول شامل یک دستگاه پاسخ گو اتوماتیک است که به طور اتوماتیک به تماس وارده و دستگاه مربوطه (با توجه به سیگنال دستور) پاسخ می دهد. با جزئیات بیشتر، دستگاه پاسخ گوی اتوماتیک به تماس گرفته شده عکس العمل نشان داده و یک پیغام از پیش معین شده به همراه یک سیگنال کنترلی مشخص برای حالت مخصوص عملیات دستگاه به تماس گیرنده ارسال می کند. سیگنال کنترلی به وسیله یک دستگاه که دستگاه های داخل منزل را کنترل می کند ترجمه می شود. با این روش ( فعلی کنترل از راه دور ) کاربر باید دقیقاً در زمان مورد نظر دستورات را به دستگاه مورد نظر در خانه انتقال بدهد تا دستگاه مورد نظر را کنترل کند. به مفهوم دیگر عملیات مربوطه قابل انجام نخواهد بود مگر اینکه در لحظه بحرانی تلفن در دسترس کاربر باشد.

شما عزیزان برای دانلود پایان نامه کنترل از راه دور وسایل خانگی با تلفن و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید… .

ادامه + دانلود

دانلود پایان نامه پیش بینی دما با استفاده از روش های هوشمند

دانلود پایان نامه پیش بینی دما با استفاده از روش های هوشمند

 • عنوان پایان نامه : پیش بینی دما با استفاده از روش های هوشمند
 • مربوط به رشته : کامپیوتر گرایش سخت افزار
 • فرمت اجرایی : در قالب Word
 • تعداد صفحات : ۱۲۰ صفحه

توضیحی مختصر از پایان نامه پیش بینی دما با استفاده از روش های هوشمند :

پیش بینی یا پیشگویی در دنیای کنونی جز لاینکف زندگی بشر محسوب می شوند، پپیش بینی دما به علت اهمیت آن در صنعت بیمه، کشاورزی، خشکسالی و … اهمیت فوق العاده ای در پیش بینی های هواشناسی دارد. بنابراین در ابتدا در رابطه با اهمیت دما و عوامل موثر بر آن مطالبی ارائه می کنیم. طبق بررسی های به عمل آمده از آنجا که دو روش منطق فازی و الگوریتم ژنتیک از روش های مطرح شده با دقت پیش بینی بالا هستند در یک فصل به دو مبحث منطق فازی و ریاضیات فازی اشاره می شود و در فصلی دیگر توضیحی اجمالی از الگوریتم ژنتیک خواهیم داشت. در نهایت مقالات معتبر علمی مرتبط با پیش بینی دما ارائه شده اند که حاوی انجام آزمایشات و مشاهداتی هستند که توسط دو روش الگوریتم ژنتیک و منطق فازی پیش بینی دما می شوند.

شما عزیزان برای دانلود پایان نامه پیش بینی دما با استفاده از روش های هوشمند و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید… .

ادامه + دانلود

پایان نامه بررسی و کاربرد هوش ازدحامی در مسئله مدیریت بحران

پایان نامه بررسی و کاربرد هوش ازدحامی در مسئله مدیریت بحران

 • عنوان پایان نامه : بررسی و کاربرد هوش ازدحامی در مسئله مدیریت بحران
 • مربوط به رشته : کامپیوتر گرایش سخت افزار
 • فرمت اجرایی : در قالب Word
 • تعداد صفحات : ۷۶ صفحه

توضیحی مختصر از پایان نامه بررسی و کاربرد هوش ازدحامی در مسئله مدیریت بحران :

مدیریت بحران در سال های اخیر اهمیت بسیاری پیدا کرده است . علت امر مدیریت بحران گسترش محیط های شهری و کمبود واحد های خدمات اورژانسی به نسبت سطح حادثه است . در حوادثی مانند سیل و زلزله همه شهر درگیر حادثه می شود . در چنین شرایطی با واحد های اورژانسی محدود نمی توان به همه محل های حادثه دیده نیرو اعزام کرد . در این جا مسئله مدیریت منابع جهت تخصیص منابع اورژانسی به حوادث براساس اولویت مطرح می شود. هوش ازدحامی روش های بهینه ای برای مدیریت منابع در بحران ارائه می دهد . امروزه سیستم های مدیریت اورژانسی به طور قابل توجهی از این روش های جدید استفاده می کنند . جهت آزمایش این روش ها محیط عملیات نجات روبوکاپ شبیه سازی شده است . در این محیط برای مدیریت بحران با بکارگیری عامل های مختلف برنامه ریزی می شود . در این پروژه روش های هوش ازدحامی برای تخصیص تعداد بهینه از منابع در محیطی با چند بحران پیشنهاد شده است. این روش ها تکنیک های جدیدی در مدل کردن روند بحرانی با جمعیتی از عامل ها و تخصیص منابع است به طوری که همه بحران ها بتوانند از منابع مورد نظرشان استفاده کنند. هوش ازدحامی سیستمی است متشکل از تعداد زیادی افراد که با یک کنترل نا متمرکز و خود سامانده متعادل و هماهنگ می شوند . هوش ازدحامی ، منبع الهامی جهت توسعه سیاست های تخصیص گردش کار است. الگوریتم هایی که از این رفتار الهام می گیرند به طور موفقیت آمیزی جهت کاهش زمان های تنظیم شده و زمان های عملکرد در تولید زمان بندی صنعتی به کار می رود .

شما عزیزان برای دانلود پایان نامه بررسی و کاربرد هوش ازدحامی در مسئله مدیریت بحران و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید… .

ادامه + دانلود

دانلود پایان نامه نحوه عملکرد ادوات ذخیره کننده اطلاعات دیجیتالی

ذخیره اطلاعات

 • عنوان پایان نامه : نحوه عملکرد ادوات ذخیره کننده اطلاعات دیجیتالی
 • مربوط به رشته های : فیزیک و کامپیوتر
 • فرمت اجرایی : در قالب word
 • تعداد صفحات : ۱۴۰ صفحه

توضیحی مختصر از پایان نامه نحوه عملکرد ادوات ذخیره کننده اطلاعات دیجیتالی :

در این پروژه به بررسی انواع حافظه‌ ها ، چگونگی عملکرد دیسک‌ ها و نیز نحوه ذخیره اطلاعات بر روی آنها و به طور کل ضبط روی مواد مغناطیسی می پردازیم. هنگامی که اطلاعات بر روی یک به اصطلاح واسطه ذخیره یا ضبط می گردند (در اشکال متفاوت ضبط مغناطیسی) ، در می یابیم همواره چه در زمان گذشته و چه در زمان حال این فن آوری بوده است که بر صنعت تسلط داشته است. ذرات مغناطیسی با لایه‌ های نازک دارای کورسیوتیه چند صد … هستند و به آسانی قادر به حفظ یک الگوی مغناطیسی از اطلاعات ثبت شده ( در چگالی ده‌ ها هزار بیتی ) برای صد‌ ها سال بوده و با این حال هنگامی که مطلوب باشد، الگو با نوشتن اطلاعات جدید بر روی قدیم به سادگی قابل تغییر می باشد. از آنجایی که فرآیند ضبط مستلزم یک تغییر در جهت استپین‌ های الکترون است ، فرآیند به طور نامحدود معکوس پذیر است و اطلاعات جدید ممکن است فورا بدون هیچ فرآیندی توسعه لازم را داشته باشد. این مقاله با توسعه خواص مغناطیسی مواد ضبط می پردازد که از ۱۹۷۵ رخ داده اند.

شما عزیزان برای دانلود پایان نامه نحوه عملکرد ادوات ذخیره کننده اطلاعات دیجیتالی و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید… .

ادامه + دانلود

دانلود پایان نامه کامپیوتر بررسی تکنولوژی رادیو شناسه (RFID)

دانلود مقاله کامپیوتر گرایش سخت افزار RFID

 • عنوان پایان نامه : بررسی تکنولوژی رادیو شناسه (RFID)
 • مربوط به رشته : کامپیوتر گرایش سخت افزار
 • فرمت اجرایی : در قالب Word
 • تعداد صفحات : ۹۸ صفحه

توضیحی مختصر از پایان نامه بررسی تکنولوژی RFID :

RFID یا همان رادیو شناسه به معنی ابزار تشخیص امواج رادیویی است. RFID یک تکنولوژی برای شناسایی خودکار اشیا است. در برچسب های RFID یک وسیله الکتریکی با یک قلم کالا ضمیمه می شود و به مجرد درخواست انتقال کالا اطلاعاتی را از قبیل ویژگی محصولات و… در اختیار قرار می دهد. برچسب RFID دستگاه ­الکترونیکی کوچکی است که شامل یک تراشه کوچک و یک آنتن می­ باشد. این تراشه قادر به حمل ۲۰۰۰ بایت اطلاعات یا کمتر است. برای روشن ­تر شدن مطلب می­ توان گفت دستگاه RFID کاربردی شبیه بارکد و نوار های مغناطیسی نصب شده روی کارت های اعتباری دارد . RFID برای هر شی یک مشخصه واحد ایجاد می کند که از دیگر اشیا قابل شناسایی خواهد شد. و همین طور که از روی بارکد یا نوار مغناطیسی می­توان اطلاعات را خواند RFID هم می­ تواند توسط خواننده ها، خوانده شده و از آن طریق اطلاعات آن دریافت یا اصلاح شود. .در سال های اخیر روش های شناسایی خودکار در میان صنایع، حرفه ها و شرکت های مختلف عمومیت یافته اند. از این روش ها برای جمع آوری اطلاعات در مورد افراد، حیوانات، کالا ها و محصولات در حال حمل استفاده می شود.

شما عزیزان برای دانلود پایان نامه کامپیوتر بررسی تکنولوژی رادیو شناسه (RFID) و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید… .

ادامه + دانلود

دانلود پایان نامه رشته سخت افزار کامپیوتر کارت های هوشمند

دانلود مقاله کامپیوتر کارت های هوشمند

 • عنوان پایان نامه : کارت های هوشمند
 • مربوط به رشته : سخت افزار کامپیوتر
 • فرمت اجرایی : در قالب Word
 • تعداد صفحات : ۱۰۵ صفحه

توضیحی مختصر از پایان نامه رشته سخت افزار کامپیوتر کارت های هوشمند :

از حدود چهار دهه قبل، اولین کارت های هوشمند به بازار عرضه شدند و به دلیل کاربرد های گسترده آن ها با سرعت فزاینده ای در کشور های مختلف مورد استفاده قرار گرفتند. یک کارت هوشمند عبارت است از جسم فیزیکی کارت های هوشمند که یک تراشه کامپیوتری بر روی کارت های هوشمند نصب شده باشد. ظرفیت حافظه کارت های هوشمند بین ۱ الی ۶۴ کیلو بایت قابل تغییر است. از طرفی، قابلیت ذخیره سازی و پردازش اطلاعات و نیز، قابلیت بالای مراقبت از اطلاعات ذخیره شده، کاربرد این کارت ها را به کلیه عرصه های زندگی انسان گسترش داده است. در این پروژه ضمن معرفی کارت های هوشمند و اشاره ای به تاریخچه ظهور و رشد آن ها، به فناوری انواع کارت های هوشمند پرداخته شده و پس از بر شمردن مزایای استفاده از این کارت ها، به کاربرد های کارت در پنج حوزه مختلف، از جمله: حمل و نقل، گردشگری، فرهنگی رفاهی، پرداخت های روزمره شهروندان و خدمات نیروی انسانی سازمان ها پرداخته شده است.

شما عزیزان برای دانلود پایان نامه رشته سخت افزار کامپیوتر کارت های هوشمند و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید… .

ادامه + دانلود
گرافیک و طراحی : پارس تمز

Copyright © 2015 All rights Reserved

تمام حقوق مادی و معنوی و طرح قالب برای "تک آی آر" محفوظ است و هر گونه کپی برداری خلاف قوانین می شود.