پایان نامه رشته مکانیک

دانلود پایان نامه انتقال حرارت به سیالات

 • موضوع پایان نامه : انتقال حرارت به سیالات
 • مربوط به رشته : مکانیک
 • فرمت اجرایی : در قالب Word
 • تعداد صفحات : ۱۱۳ صفحه

انتقال حرارت به سیالات

انتقال حرارت به سیالات با خواص متغیر موضوعی است که از بیش از نیم قرن پیش مورد توجه محققان قرار گرفته است.

خواص ترمودینامیکی و انتقالی در سیالات معمولا تابعی از دما و فشار سیال است. این خواص در دماها و فشارهای معمولی تقریبا ثابت است. یکی از پیچیده ترین و کلی ترین سیالات با خواص متغیر و تابع شدید دما و فشار سیال فوق بحرانی می باشد. این سیال به دلیل تغییر بسیار زیاد خواص آن به خصوص در نقطه بحرانی بسیار مورد توجه است و همواره به عنوان یک سیال خواص متغیر کامل مورد استفاده قرار می گیرد.

ادامه + دانلود

دانلود پایان نامه طراحی رباط شوینده هوشمند (کارواش اتوماتیک)

دانلود پایان نامه طراحی رباط شوینده هوشمند (کارواش اتوماتیک)

 • موضوع پایان نامه : طراحی رباط شوینده هوشمند (کارواش اتوماتیک)
 • مربوط به رشته : مکانیک
 • فرمت اجرایی : در قالب Doc
 • تعداد صفحات : ۹۳ صفحه

توضیحی مختصر از پایان نامه طراحی رباط شوینده هوشمند (کارواش اتوماتیک) :

به طور معمول یک نوع رباط شوینده تونلی است که هزینه بسیار بالایی بر نصب و راه اندازی دارد و به صورت ریلی است و نوع دیگر رباط شوینده بصورت سه برس می باشد که هزینه بسیار کمتری نسبت به رباط شوینده تونلی دارد.

علت نامیدن این نوع رباط شوینده یا کارواش به تونلی یا ریلی به این دلیل است که تمامی تجهیزات شستشو در یک تونل قرار دارد و ماشین بر روی ریل رو به جلو حرکت می کند و به ترتیب پروسه شستشو انجام می شود و در نهایت از سمت دیگر تونل خارج می شود.

این نوع کارواش با توجه به تونلی بودن تمامی پروسه شتسشو به صورت مرحله به مرحله و در یک فضای بسته و یا نیمه باز صورت می پذریرد. بنابراین می بایست از فضای زیادی استفاده کند و همینطور در این نوع کارواش ها ماشین بوسیله غلتک هایی که به کمک الکترو موکوزو گیر بکس حرکت می کنند باعث حرکت خودرو به جلو می شوند و تمامی دستگاه‌ ها و تجهیزات بوسیله سنسورهایی که در طول مسیر قرار دارند تحریک می شوند و سیستم  شروع به کار می کند و عملیات شتسشو را بر روی ماشین انجام می دهند که کار این مکانیزم شستشو بطور کامل شرح داده خواهد شد از محاسبات بزرگ این نوع کارواش این است که در صورت خرابی یک قسمت، کلیه سیستم از کار نمی افتد می توان کار را ادامه داد کار بصورت ناقص انجام خواهد شد مثلاً قسمت پاشیدن آب خراب باشد تا قاب تعمیر شود مثلاً می توان خود بصورت دستیی همان عمل را انجام داد و کل سیستم را به خاطر نپاشیدن آب از کار نخواهیم انداخت و این بزرگترین مزیت این نوع کارواش می باشد. البته به دلیل و بالای این نوع کارواش ها، سرمایه گذاران خصوصی از این نوع کارواش استفاده نمی کنند و بیشتر از کارواش‌ های اتوماتیک ثابت استفاده می کنند. تعداد برس هایی که در این نوع کارواش استفاده می شود به نوع کارواش و سرعت عملکرد کارواش برای شستن هر ماشین یعنی زمانی را که برای شستن ماشین حرف خواهد نمود بستگی خواهد داشت معمولاً از پنج برای شستشو استفاده می کنند.

شما عزیزان برای دانلود پایان نامه طراحی رباط شوینده هوشمند (کارواش اتوماتیک) و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید… .

ادامه + دانلود

اصول مفاهیم اولیه مکانیک شکست و کاربرد آن در روسازی های بتنی

اصول مفاهیم اولیه مکانیک شکست و کاربرد آن در روسازی های بتنی

 • موضوع پایان نامه : اصول مفاهیم اولیه شکست و کاربرد آن در روسازی های بتنی
 • مربوط به رشته : مکانیک
 • فرمت اجرایی : در قالب Word
 • تعداد صفحات : ۱۰۰ صفحه

توضیحی مختصر از پایان نامه اصول مفاهیم شکست و کاربرد آن در روسازی های بتنی :

علم مقاومت مصالح دارای شاخه‌ های گوناگونی می باشد که رشد قابل توجهی داشته اند. یکی از شاخه های این علم با کاربرد زیاد و تحلیل علمی نسبتاً مشکل، مکانیک شکست می باشد. به توجه به لزوم بکارگیری مواد جدید و گوناگون در گستره وسیع تکنولوژی معیار های نوینی در روش های طراحی را الزامی نموده است. در این میان علم مکانیک شکست مورد توجه خاصی قرار گرفته است.

مکانیک شکست به عنوان نظم مهندسی در دهه ۱۹۵۰ و توسط آقای Georg Rirwin در لابراتور تحقیقاتی ناوال (NRL) معرفی شد. در سال های بعد در دهه ۱۹۶۰ مفاهیم مکانیک شکست طی تحقیقات مختلف در دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی گسترش داده شدند. اصول مکانیک شکست کاربرد های مختلفی در طراحی مهندسی شامل آنالیز شکست سازهای تردد و پیش بینی گسترش ترک خستگی ، دارند. با توجه به اینکه ۸۰ درصد شکست‌ های ترد ریشه  در گسترش ترک خستگی دارند استفاده از مکانیک شکست می تواند بسیارمفید باشد. در این پایان نامه سعی شده است اصول  مفاهیم اولیه مکانیک شکست و کاربرد آن در روسازی های بتنی به اختصار توضیح داده شود.

با پیشرفت تکنولوژی در عصر حاضر، پدیده شکست در اجسام از اهمیت بیشتری نسبت به گذشته برخوردار شد متلاشی شدن بسیاری از هواپیما ها و فضاپیما ها در طی دهه ای گذشته لزوم درک دقیق تری از مکانیک شکست در اجسام را در علوم جدید ایجاب می کند در واقع گسیختگی ناگهانی بسیاری از تجهیزات در سازه های صنعتی نه تنها عواق جانی ناگواری در پی دارد بلکه ضررهای چشمگیر اقتصادی را نیز مسبب می شود. در طی سال های پس از جنگ جهانی دوم پیشرفت های زیادی در مکانیک شکست حاصل شد ولی تا دانسته‌ های زیادی همچنان باقی است و زمینه برای تحقیقات بیشتر فراهم می باشد.

شما عزیزان برای دانلود پایان نامه اصول مفاهیم اولیه مکانیک شکست و کاربرد آن در روسازی های بتنی و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید… .

ادامه + دانلود

بررسی امکان پذیری طراحی و ساخت قالب های فورج مدولار (Modular)

بررسی امکان پذیری طراحی و ساخت قالب های فورج مدولار (Modular)

 • موضوع پایان نامه : بررسی امکان پذیری طراحی و ساخت قالب های فورج مدولار (Modular)
 • مربوط به رشته : مکانیک
 • فرمت اجرایی : در قالب word
 • تعداد صفحات : ۱۰۴ صفحه

توضیحی مختصر از پایان نامه بررسی امکان پذیری طراحی و ساخت قالب های فورج مدولار (Modular) :

با توجه به آمار و ارقام و تحلیل‌ های علمی و کاربردی صنعتی که انجام شده است، باید پروسه طراحی و ساخت قالب های فورج که شامل طراحی علمی و محاسباتی قالب است و انتخاب مواد قالب و مراحل ساخت و ماشینکاری و عملیات حرارتی قطعات و مونتاژ قالب های فورج به شکل صحیح و علمی انجام شود تا قالب‌ ها عمر و بازدهی مفیدی داشته باشند و محصولات تولیدی شان نیز کیفیت مطلوب، عالی و استانداردی را پیدا نمایند. در ساخت قالب های فورج از روش‌ های جدید تکنولوژی ماشین‌ کاری و اسپارک استفاده می کنند، به این شکل که ابتدا محفظه قالب های فورج را با روش سنتی ماشین‌ کاری می کنند و اندازه نهایی را با ساختن الکترودهای مسی که شکل و ابعاد دقیق قطعه کار است، با عملیات اسپارک اورژن انجام می دهند. البته مدل های مسی (الکترودها) با روش کپی کاری گرافیت روی دستگاه سه بعدی کپی سازی طراحی و ساخته می شوند.

در طراحی و ساخت قالب های فورج باید به قدرت بلوک ها، اسکلت قالب های فورج، با توجه به فشار بالا، و مقدار تناژ لازم و نیرویی که برای تولید به کار می رود، توجه نمود.

شما عزیزان برای دانلود پایان نامه بررسی امکان پذیری طراحی و ساخت قالب های فورج مدولار (Modular) و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید… .

ادامه + دانلود

دانلود پایان نامه راه اندازی وب سرور هاست (Host)

دانلود پایان نامه راه اندازی وب سرور هاست (Host)

 • عنوان پایان نامه :  راه اندازی وب سرور هاست (host)
 • مربوط به رشته : کامیوتر
 • فرمت اجرایی : در قالب Word
 • تعداد صفحات : ۱۱۵ صفحه

توضیحی مختصر از پایان نامه راه اندازی وب سرور هاست (Host) :

وب سرور بعنوان یک پروژه از Tim Bern-lee در مرکز اروپایی فیزیک علمی (cern) شروع شد . هدف اصلی ارائه یک رابط ثابت بود برای محققان و دانشمندانی که به صرت جغرافیایی در کل گیتی پخش شده بودند و سعی داشتند به اطلاعاتی با فرمت های گوناگون دسترسی پیدا نمایند . از این ایده مفهوم بکارگیری یک سرویس گیرنده (مرور وب) برای دسترسی به داده ها ( متن , تصاویر , اصوات] ویدئو و فایلهای باینری) از نوع سرویس دهنده finger .wais ,NNTP,SMTP,FTP,HTTP و سرورهای streaming – media استخراج شد. وب سرور معمولا دارای یک وظیفه مشابه می باشد : درخواست ها Hyper Text Transfer Protocol (HTTP) و ارسال یک پاسخ به کلانیت ، اگر چه این وظیفه وب سرور می تواند پیچیده تر گردد ( همانند کاری که سرور می تواند انجام دهد).

شما عزیزان برای دانلود پایان نامه راه اندازی وب سرور هاست (Host) و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید… .

ادامه + دانلود

دانلود پایان نامه سیستم هیدرولیک و حرکت لودر (رشته مکانیک سیالات)

دانلود پایان نامه سیستم هیدرولیک و حرکت لودر (رشته مکانیک سیالات)

 • عنوان پایان نامه : سیستم هیدرولیک و حرکت لودر
 • مربوط به رشته : مکانیک سیالات
 • فرمت اجرایی : در قالب Word
 • تعداد صفحات : ۷۳ صفحه

توضیحی مختصر از پایان نامه سیستم هیدرولیک و حرکت لودر :

لودر یک وسیله برای بارگیری مواد معدنی و غیره می باشد. در مواردی از قبیل کارخانه جات سیمان ، معادن سنگ و شن و معادن و پالایشگاه ها و مواد گوگرد کارایی دارد. سیستم هیدرولیک لودر اهمیت بسیاری دارد که اکثر حرکت های آن در جهات مختلف توسط سیستم های هیدرولیکی کنترل می شود. لودر در طول زمان تغییرات زیادی داشته است و هر تکنولژی آن در حال پیشرفت بوده است که این تغییرات باعث آن شده است که کارایی های آن زیاد شود و راحتی کار را برای اوپراتور دستگاه به وجود آورده است. در قسمت عقبی (شاسی جلو)  لودر محل لولا شدن پین قسمت کمرشکن می باشد که این خود محل فرمان گیری لودر می باشد. که کمر لودر حول آن ۳۵ درجه شکسته می شود و همزمان با جابجایی قسمت بیل و دکل نیز جابجا می شود این مدل حرکت به لودر این امکان را می دهد که در فضا های کوچک بتواند قدرت مانور بیشتری را داشته باشد. این فرمان گیری توسط یک جفت جک که حول پین کمر شکن ایجاد یک کوپل مکند قسمت شاسی جلو در جهت y جابجا می کند و باعث می شود با ثابت بودن چرخ ها لودر قابلیت فرمان کیری را داشته باشد .در شروع این تحقیق به بررسی مدارهای هیدرولیک روغن کاری و خنک کاری آن می پردازیم .موتور چهار زمان (مکش ، تراکم احتراق، تخلیه) که این مراحل در شکل شماتیک نشان داده شده است .

شما عزیزان برای دانلود پایان نامه سیستم هیدرولیک و حرکت لودر (رشته مکانیک سیالات) و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید… .

ادامه + دانلود

دانلود پایان نامه بررسی انتقال حرارت در وسایل و تجهیزات نیروگاه

دانلود پایان نامه بررسی انتقال حرارت در وسایل و تجهیزات نیروگاه

 • عنوان پایان نامه : بررسی انتقال حرارت در وسایل و تجهیزات نیروگاه
 • مربوط به رشته : مهندسی مکانیک در حرارت و سیالات
 • فرمت اجرایی : در قالب Word
 • تعداد صفحات : ۳۹۴ صفحه

توضیحی مختصر از پایان نامه بررسی انتقال حرارت در وسایل و تجهیزات نیروگاه :

بویلر یا دیگ بخار دستگاهی است که برای انتقال حرارت آزاد شده توسط احتراق سوخت، به آب و برای آب داغ، بخار خشک، بخار اشباع یا بخار داغ استفاده می شود؛ آب یا بخار با مشخصات ذکر شده پس از تولید به محل مصرف انتقال می یابند.لفظ بویلر از فعل to boil که به معنای جوشاندن می باشد، استخراج شده است و کلمه بویر به معنای جوشاننده است و معمولا در صنایع حرارتی و پتروشیمی ها با مصارف مختلف ساخت می شود و مورد استفاده واقع می گردد. انتقال حرارت کنوکسیونی توسط جریان گازها در درون لوله ها رسما توسط بسیاری از نویسندگان و نیز در کتب مختلف مورد بحث قرار گرفته است. رودریک، مواری و وال نشان داده اند چنان چه انتقال حرارت تشعشعی با واقع بینی و سعه صدر بیشتری منظور شود امکان پیش بینی مقادیر واقعی و تعیین انتقال حرارت کنوکسیونی به کمک محاسبات تئوری وجود دارد.

شما عزیزان برای دانلود پایان نامه بررسی انتقال حرارت در وسایل و تجهیزات نیروگاه و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید… .

ادامه + دانلود

دانلود پایان نامه انتخاب یک سیستم خنک سازی توربین گازی

دانلود پایان نامه انتخاب یک سیستم خنک سازی توربین گازی

 • عنوان پایان نامه : انتخاب یک سیستم خنک سازی توربین گازی
 • مربوط به رشته : مکانیک
 • فرمت اجرایی : در قالب Word
 • تعداد صفحات : ۲۰۸ صفحه

توضیحی مختصر از پایان نامه انتخاب یک سیستم خنک سازی توربین گازی :

خنک سازی توربین گازی : عملکرد یک موتور توربین گازی تا حد زیادی تحت تاثیر دمای ورودی توربین می باشد و افزایش عملکرد قابل توجهی را می توان با حداکثر دمای ورودی مجاز توربین بدست آورد. از نقطه نظر عملکردی، احتراق با دمای ورودی توربین در حدود می تواند یک ایده ال به شمار آید چون هیچ کاری برای کمپرس کردن هوای مورد نیاز برای رقیق کردن محصولات احتراقی به هدر نمی رود. بنابراین روند صنعتی جاری, دمای ورودی توربین را به دمای استوکیومتری سوخت بخصوص برای موتورهای نظامی, نزدیکتر می کند. با این وجود دمای مجاز اجزای فلزی نمی تواند از تخطی کند. برای کارکردن در دماهای بالای این حد, یک سیستم موثر خنک سازی اجزا مورد نیاز است. پیشرفت در خنک سازی , یکی از ابزار اصلی برای رسیدن به دماهای ورودی توربین بالاتر می باشد و این امر به اصلاح عملکرد و بهبود عمر توربین منتهی می شود. انتقال حرارت یک عامل مهم طراحی برای همه بخش های یک توربین گاز پیشرفته بخصوص در بخش های توربین و محفظه احتراق می باشد. در بحث وضعیت خنک سازی مصنوعی بخش داغ، باید به خاطر داشته باشید که طراح توربین مرتباً تحت فشارهای شدید برنامه زمانبدی توسعه, قابلیت پرداخت, دوام و انواع دیگر محدودیت های درون نظامی می باشد و همه این ها قویاً انتخاب یک طرح خنک سازی را تحت تاثیر قرار می دهند.

شما عزیزان برای دانلود پایان نامه انتخاب یک سیستم خنک سازی توربین گازی و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید… .

ادامه + دانلود

دانلود پایان نامه بررسی و ساخت انواع سنسور ها و سنسور پارک خودرو

دانلود پایان نامه بررسی و ساخت انواع سنسورها و سنسور پارک خودرو

 • عنوان پایان نامه : بررسی و ساخت انواع سنسور ها و سنسور پارک خودرو
 • مربوط به رشته : مکانیک سیالات
 • فرمت اجرایی : در قالب Word
 • تعداد صفحات : ۱۱۸ صفحه

توضیحی مختصر از پایان نامه بررسی و ساخت انواع سنسور ها و سنسور پارک خودرو :

امروزه وابستگی علوم کامپیوتر، مکانیک و الکترونیک نسبت به هم زیاد شده‌ اند و هر مهندس و با محقق نیاز به فراگیری آن‌ ها دارد، و لذا چون فراگیری هر سه آن ها شکل به نظر می رسد حداقل باید یکی از آن‌ ها را کاملا آموخت و از مابقی اطلاعاتی در حد توان فرا گرفت. اهمیت فراگیری علوم مختلف را هر روز بیشتر حس می شود و تصمیم گرفته شده به غیر از رشته تحصیلی مکانیک سایر علوم مرتبط با خودرو را محک بزنیم. می دانیم که سال‌ ها است علوم کامپیوتر و الکترونیک با ظهور میکروچیپ‌ ها پیشرفت قابل ملاحظه‌ ای کرده‌اند و این پیشرفت دامنگیر صنعت خودرو نیز شده است، زیرا امروزه مردم نیاز به آسایش، ایمنی، عملکرد بالا از خودرو خود توقع دارند. از نشانه‌ های ظهور الکترونیک و کامپیوتر در خودرو پیدایش سنسور ها در انواع مختلف، و سیستم‌ های اداره موتور و سایر تجهیزات متعلقه می باشد. این تجهیزات روز و به روز تعدادشان بیشتر و وابستگی علم مکانیک به آن ها بشتر می شود. در ادامه سعی شده است نگاهی به تولید و سنسور های موجود در بازار انداخته شود و زمینه را برای ساخت یک سنسور پارک  مهیا شود، تا از ابزار های موجود حداکثر بهره‌ را برده و عملکرد مطلوب ارائه داد.

شما عزیزان برای دانلود پایان نامه بررسی و ساخت انواع سنسور ها و سنسور پارک خودرو و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید… .

ادامه + دانلود

دانلود پایان نامه طراحی سیستم ترمز ماشین

دانلود پایان نامه سیستم ترمز خودرو برای رشته مکانیک

 • عنوان پایان نامه : طراحی سیستم ترمز ماشین
 • مربوط به رشته : مکانیک
 • فرمت اجرایی : در قالب WORD
 • تعداد صفحات : ۱۰۴ صفحه

توضیحی مختصر از پایان نامه سیستم ترمز ماشین :

وقتی شما پدال ترمز را  می فشارید،ماشین نیروی پای شما را از طریق یک سیال به ترمزها منتقل می کند.زیرا ترمز های واقعی نیرویی خیلی بیشتر از نیرویی که شما توسط پایتان وارد می کنید نیاز دارد.ماشین باید نیروی پای شما را چند برابر کند. سیستم ترمز با توجه به نیازمندی های خودرو و ضروریات ذاتی خود سیستم طراحی می شود . در صورت در نظر گرفتن مشخصات خودرو ، مرکز ثقل خودرو و تقسیم بندی نیروی ترمزی ما بین اکسل جلو عقب و مشخص کننده مقدار نیروی ترمزی اعمالی قبل از قفل شدن چرخ ها  با توجه به مقدار چسبندگی لاستیک و سطح جاده می باشد . طراحی سیستم ترمز با توجه به ابعاد ترمزهای چرخ و دستگاه های کنترل آن انجام می گیرد . مهمترین عواملی که در طراحی سیستم ترمز نقش دارند عبارتند از : گشتاور ترمزی موتور و هم چنین نوع سیستم ترمز (دیسکی ، کاسه ای ) ، دوام (مقاومت در برابر سایش و بار وارده بر خودرو ) و فضای مورد نیاز جهت نصب سیستم .

شما عزیزان برای دانلود پایان نامه رشته مکانیک سیستم ترمز ماشین و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید… .

ادامه + دانلود

دانلود پایان نامه بررسی ربات های صنعتی و مشخصات آنها در جوشکاری

دانلود پایان نامه بررسی ربات های صنعتی و مشخصات آنها در جوشکاری

 • عنوان پایان نامه : بررسی ربات های صنعتی و مشخصات آنها در جوشکاری
 • مربوط به رشته : مکانیک و جوشکاری
 • فرمت اجرایی : در قالب Word
 • تعداد صفحات : ۱۳۲ صفحه

توضیحی مختصر از پایان نامه بررسی ربات های صنعتی و مشخصات آنها در جوشکاری :

گزارش حاضر به منظور پژوهش بر روی ربات های صنعتی تهیه شده است. که در آن جایگاه و کاربرد ربات ها در صنعت، مزایای استفاده از ربات ها، تجزیه و تحلیل اقتصادی استفاده از ربات در فرایند های تولیدی و همچنین متداول ترین کاربرد ربات در صنعت آمده است و همچنین با ربات ها و بخش های اصلی آن، اصطلاحات فنی در این علم آشنا می شویم. و در فصل سوم ربات های صنعتی جوشکار مورد بررسی قرار گرفته است و پارامتر ها و ویژگی هایی که در انتخاب ربات های جوشکار باید مورد توجه قرار گیرد بیان می گردد. در فصل چهارم سیستم های خودکار جوشکاری به کمک کامپیوتر (CWS) بررسی شده است که درآن نحوه کار با CWS توضیح داده شده است و همچنین در مورد دستگاه شبیه ساز جوشکاری (Simulator) که هدف آن ایجاد شرایطی برای تجزیه و تحلیل آسانتر جوشکاری می باشد بحث شده است و اجزا و متعلقات آن و نحوه محاسبه خطاها از طریق این دستگاه بررسی شده است. در فصل پنجم نمونه ای از ساخت ربات جوشکار در داخل کشور و استفاده از ربات جوشکار در صنعت کشتی سازی آورده شده است. در فصل پنجم طراحی مکانیزم و اجزای اولیه ربات با استفاده از آموخته‌ های رشته مکانیک انجام شده است .

شما عزیزان برای دانلود پایان نامه بررسی ربات های صنعتی و مشخصات آنها در جوشکاری و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید… .

ادامه + دانلود
گرافیک و طراحی : پارس تمز

Copyright © 2015 All rights Reserved

تمام حقوق مادی و معنوی و طرح قالب برای "تک آی آر" محفوظ است و هر گونه کپی برداری خلاف قوانین می شود.