پایان نامه رشته مدیریت جهانگردی

دانلود پایان نامه توریسم و اکوتوریسم در استان گلستان

دانلود پایان نامه توریسم و اکوتوریسم در استان گلستان

 • موضوع پایان نامه : توریسم و اکوتوریسم در استان گلستان
 • مربوط به رشته : مدیریت جهانگردی
 • فرمت اجرایی : در قالب Doc
 • تعداد صفحات : 67 صفحه

توضیح مختصر از پایان نامه توریسم و اکوتوریسم در استان گلستان :

سير و ساحت و گردشگری استفاده منطقی از اوقات فراغت به ويژه ديد و بازديد و تفريح و هوای آزاد محيطی است. امروزه توسعه شهرنشينی به ويژه در دهه اخير ساكنين شهرهای كوچک و بزرگ را به تفريح و استفاده معقول از ساعت فراغت ترغيب می نمايد. از آنجائی كه ويژگی های فرهنگی و اجتماعی نسل ها و قوم های مختلف هر كدام ويژگی های خاص خود را دارند جاذبه های تاريخی و طبیعی و نيز به تبعيت از آنها شكل می گيرند و به همين دليل حوزه های فعاليت جهانگردی نيز متنوع بوده و از حوزه ای به حوزه ديگر فرق مي‌كند. از طرف ديگر افزايش روزافزون جمعيت جهان به ويژه در كشوهای در حال توسعه و فقر اقتصادی و پايين بودن سطح درآمد ملی كشورهای مذكور باعث شده تا جمعيت اين كشورها در فشار و تنگناهای اقتصادی قرار گيرند . در بررسی علت عقب افتادگی، اين كشورها علی رغم داشتن منابع طبيعی مناسب و دارا بودن منابع بالقوه درآمدی ، فقر و محروميت را پذيرفته و در واقع پايين بودن سطح دانش و فن آوری و آگاهی نداشتن از نحوه بهره برداری از پتانسيل های موجود ، مزيد بر علت شده و همچون تازيانه ای بر پيكره بی جان اين كشور ها كوبيده می شود .

يكی از منابعی كه به صورت عمده در عصر كنونی می تواند درآمدهای قابل توجهی را رقم زند و يا بالابردن توليد ناخالص ملی و در نهايت درآمد ملی را در صحنه بين المللی افزايش دهد ، صنعت توریسم و اکوتوریسم می باشد كه در چند دهه گذشته اين صنعت توانسته جای پای مناسبی را در روابط بين المللی يافته و با ايجاد پيوند ميان كشورهای مختلف ، منبع درآمد خوبی نيز برای بسياری از كشورهای جهان گردد. همچنين برقراری ارتباط ميان ملل مختلف از طريق آشنايی با فرهنگ ها ، آداب و رسوم ها و پيشنيه های تاريخی و فرهنگی يكديگر ، موجبات استحكام پيوندهای اجتماعی و سياسی ملی را فراهم آورده و در بسط و توسعه تفاهم آميز روابط بين المللی نقش بسزايی خواهد داشت .

شما عزیزان برای دانلود پایان نامه توریسم و اکوتوریسم در استان گلستان و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید… .

ادامه + دانلود

دانلود پایان نامه صنعت جهانگردی و مسافرت رشته مدیریت جهانگردی

پایان نامه صنعت جهانگردی و مسافرت

 • موضوع پایان نامه : صنعت جهانگردی و مسافرت
 • مربوط به رشته : مدیریت جهانگردی
 • فرمت اجرایی : در قالب Word
 • تعداد صفحات : 226 صفحه

توضیحی مختصر از پایان نامه صنعت جهانگردی و مسافرت :

صنعت جهانگردی و مسافرت به عنوان بزرگ‌ ترين و متنوع‌ ترين صنعت در دنيا به حساب می آيد. بسياری از كشورها اين صنعت پويا را به عنوان منبع اصلی درآمد، اشتغال زايی، رشد بخش خصوصی و توسعه ساختار زيربنايی می دانند. صنعت جهانگردی در سراسر دنيا، به ويژه در كشورهای در حال توسعه، كه شكل‌ های ديگر اقتصادی مانند توليد يا استخراج منابع طبيعی به صرفه نيست، بسيار مورد توجه می باشد.

مردم به دليل متعدد و مختلفی به مسافرت می روند. رشد سريع و قدرتمند جهانگردی در مدتی نسبتاٌ كوتاه، باعث شده است كه تأثير فراوانی بر مسافرت‌ های تجربی بگذارد. در ابتدا، مسافرت و جابه‌ جايی به مكان‌ های دور، بعيد به نظر می رسيد و از نظر مالی بيشتر مردم توانايی اين كار را نداشتند. ميهمان خانه‌ ها و رستوران‌ هايی در نقاط مختلف به صورت يكی از اقلام عمده بودجه شهرهای بزرگ در آمدند ،همگی در صدد ايجاد مكان‌ هايی كنار فرودگاه‌ ها، راه‌ های اصلی و مناطق روستايی برآمدند. خدمات مهمی كه ‌آژانس‌ های مسافرتی و دست‌ اندركاران و متصديان امور مسافرتی ارائه می دادند، و كارهايی را كه دفاتر گردشگری در بخش دولتی انجام می دادند و سرانجام فناوری پيشرفته، همه باعث شدند كه مسافران بالقوه كنونی بتوانند سفرهايی سالم، بي‌خطر، آرام و لذت‌ بخش انجام دهند. با درک واژگان و مفاهيم اصولی كه در محتوای مسافرت و صنعت جهانگردی به كار برده می شود، چارچوبی ارائه می شود كه بيشتد بحث‌ های مربوط به اين صنعت بر اساس آن است. به علت ناملموس بودن ماهيت اين صنعت، از نظر واژه‌ شناسی، تعريف عمومی ارائه شده كه از جهات مختلفی حائز اهميت است.

شما عزیزان برای دانلود پایان نامه صنعت جهانگردی و مسافرت رشته مدیریت جهانگردی و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید… .

ادامه + دانلود

دانلود مقاله پیرامون جهانگردی و هتلداری – طراحی هتل

دانلود پایان نامه پیرامون جهانگردی و هتلداری

 • عنوان مقاله : جهانگردی و هتلداری – طراحی هتل
 • مربوط به رشته : مدیریت جهانگردی و هتلداری – معماری
 • فرمت اجرایی : در قالب word
 • تعداد صفحات : 117 صفحه

توضیحی مختصر از مقاله پیرامون هتلداری و جهانگردی – طراحی هتل :

با گسترش و توسعه سمع و خارق العاده وسايل و امكانات حمل و نقل هتلداری و هتل به صنعتی واقعی تبديل گرديد به طريقی كه هتل به صورت هر محصول صنعتی ديگری توليد می شود، يقينا هتل و هتلداری می بايد سود آوری مورد انتظار و متعارف سرمايه گذار را تامين كند، اما هتلداری وجود ديگری نيز هست بسيار و متنوع و شگرف زيرا فضايی است كه مانند ديگر فضاها به شيوه خاص خود انسان جمعی انسان را به صورت فردی و گروهی مورد خطاب قرار می دهد جمعی كه فرد فرد آن دارای ويژگی های خاص خود بوده و نبايد در قالبی از پيش فرض شده و قرار داده شود. بنابراين مهمان خانه، هتل، هتل آپارتمان، زائرسرا، مسافرخانه، متل، فضای اقامت موقت و … بخشی از فضای اجتماعی است كه در آن برخوردهای اجتماعی بايد ممكن گردد و از اين منظر هتل بخشی از فضای برخورد اجتماعی و گاه آميزش با فضای فرهنگی است كه بايد از اهداف صرفا تجاری فراتر رود. معماری يک هتل می تواند ايجاد حس تعلق به آن فضا و محيط را تسهيل كند و در نتيجه باعث حس امنيت و اطمينان شود. پس می تواند چنين پنداشت كه هتل قابل زنجيره شدن و تكرار مشابه از اين مكان به آن مكان با تشابهات اغراق آميز حتي در جزئيات و ابراز آن يعنی فضای مدل هويت خاص نمی باشد بلكه فضايی است مانونس كه می توان به آن احساس تعلق كرد.

شما عزیزان برای دانلود مقاله پیرامون جهانگردی و هتلداری – طراحی هتل و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید… .

ادامه + دانلود

پروژه رشته مدیریت عوامل جذب گردشگر خارجی به آثار تاریخی ایران

عوامل جذب گردشگر خارجی به آثار تاریخی ایران مخصوص رشته مدیریت

 • عنوان پروژه : عوامل جذب گردشگر خارجی به آثار تاریخی ایران
 • مربوط به رشته : مدیریت
 • فرمت اجرایی : در قالب Word
 • تعداد صفحات : 104 صفحه

توضیحی مختصر از پروژه رشته مدیریت عوامل جذب گردشگر خارجی به آثار تاریخی ایران :

کشور ایران از قدیم همواره مورد توجه گردشگر ها بوده است و کسانی که در طی سالیان متمادی برای شناخت تمدن و فرهنگ کهن سرزمین ما به ایران آمده اند به شدت تحت تاثیر هنر و اخلاق و خصوصیات مردم این کشور قرار گرفته و بررسی های فراوانی در این خصوص به عمل آورده اند. در واقع سفر و جهانگردی یکی از اموری است که اخیرا مورد توجه بسیار قرار گرفته و توجه به آن روز به روز بیشتر می شود. در دنیای امروز مسافرت و سیاحت بزرگترین منبع تجاری بین المللی است که از نظر اقتصادی بسیار مهم و پر ارزش می باشد. به این منظور هدف کلی از انجام این پروژه معرفی جاذبه های گردشگری ایران و ارائه راهکار هایی برای افزایش ظرفیت کار و درآمد ملی ( هم به صورت ارز خارجی و هم به صورت سرعت گردش پول ) است. علاوه بر این سعی شده در این پروژه به بررسی عوامل موثر در جذب گردشگر ها و اثر گذاری گردشگر ها خارجی بر اقتصاد، امنیت اجتماعی، میراث فرهنگی و منابع طبیعی در ایران پرداخته شود.

شما عزیزان برای دانلود پروژه رشته مدیریت عوامل جذب گردشگر ها خارجی به آثار تاریخی ایران و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید… .

ادامه + دانلود

دانلود پایان نامه مدیریت گردشگری و توریست و تاثیرش بر امنیت ملی

دانلود پایان نامه مدیریت گردشگری و توریست و تاثیرش بر امنیت ملی

 • عنوان پایان نامه : گردشگری و توریست و تاثیرش بر امنیت ملی
 • مربوط به رشته : مدیریت جهانگردی
 • فرمت اجرایی : در قالب Word
 • تعداد صفحات : 85 صفحه

توضیحی مختصر از پایان نامه گردشگری و توریست و تاثیرش بر امنیت ملی :

جهانگردی، پیشه انسان هایی است که در اندیشه وسعت نگاه خود اقناع حس کنجکاوی، رنج سفر را بر عافیت حضر می خرند و پنجه در پنجه شدائد به کشف ناگفته ها و نادیده ها می پردازند. دیگران از اندوخته های آنان بهره برده و در سکون و آرامش خود به رمز هزاران سوال نهفته پی می برند. این نوع جهانگردی که به زمان های دور مربوط می شود، امروزه چهره متفاوتی پیدا کرده است. در عصر حاضر میلیون ها تن در طول سال به انگیزه مشاهده آثار باستانی و طبیعی، آشنایی با آداب و رسوم سنت های ملی و مذهبی، شرکت در جشنواره ها، بازدید از اماکن مقدسه دینی که غالبا آمیزه ای از عشق، هنر و مهارت است، قدم بر عرصه کشور هایی می گذارند که صد ها سال قبل محل سکونت و حیات آدمیان بوده است. توریست به عنوان عنصر اصلی جهانگردی محسوب که با ورود خود به یک کشور موجبات اشتغال و ارزآوری و همچنین دارای مزایای ارتباطی، سیاسی، فرهنگی و تاثیرات بین الملل است. در این تحقیق سعی شده با مشخص نمودن وضعیت حقوقی جهان گردان غیر مسلمان و ارائه مزایا و معایب صنعت توریست و اشاره به خطرات حضور افراد خارجی در کشور با ارائه پیشنهاد در این خصوص افزایش توریست و چگونگی کنترل صحیح توریست ها در کشور عزیزمان باشیم.

شما عزیزان برای دانلود پایان نامه رشته مدیریت گردشگری و توریست و تاثیرش بر امنیت ملی و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید…

ادامه + دانلود
گرافیک و طراحی : پارس تمز

Copyright © 2015 All rights Reserved

تمام حقوق مادی و معنوی و طرح قالب برای "تک آی آر" محفوظ است و هر گونه کپی برداری خلاف قوانین می شود.