پایان نامه رشته مدیریت جهانگردی

دانلود پایان نامه توریسم و اکوتوریسم در استان گلستان

دانلود پایان نامه توریسم و اکوتوریسم در استان گلستان

 • موضوع پایان نامه : توریسم و اکوتوریسم در استان گلستان
 • مربوط به رشته : مدیریت جهانگردی
 • فرمت اجرایی : در قالب Doc
 • تعداد صفحات : ۶۷ صفحه

توضیح مختصر از پایان نامه توریسم و اکوتوریسم در استان گلستان :

سیر و ساحت و گردشگری استفاده منطقی از اوقات فراغت به ویژه دید و بازدید و تفریح و هوای آزاد محیطی است. امروزه توسعه شهرنشینی به ویژه در دهه اخیر ساکنین شهرهای کوچک و بزرگ را به تفریح و استفاده معقول از ساعت فراغت ترغیب می نماید. از آنجائی که ویژگی های فرهنگی و اجتماعی نسل ها و قوم های مختلف هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند جاذبه های تاریخی و طبیعی و نیز به تبعیت از آنها شکل می گیرند و به همین دلیل حوزه های فعالیت جهانگردی نیز متنوع بوده و از حوزه ای به حوزه دیگر فرق می‌کند. از طرف دیگر افزایش روزافزون جمعیت جهان به ویژه در کشوهای در حال توسعه و فقر اقتصادی و پایین بودن سطح درآمد ملی کشورهای مذکور باعث شده تا جمعیت این کشورها در فشار و تنگناهای اقتصادی قرار گیرند . در بررسی علت عقب افتادگی، این کشورها علی رغم داشتن منابع طبیعی مناسب و دارا بودن منابع بالقوه درآمدی ، فقر و محرومیت را پذیرفته و در واقع پایین بودن سطح دانش و فن آوری و آگاهی نداشتن از نحوه بهره برداری از پتانسیل های موجود ، مزید بر علت شده و همچون تازیانه ای بر پیکره بی جان این کشور ها کوبیده می شود .

یکی از منابعی که به صورت عمده در عصر کنونی می تواند درآمدهای قابل توجهی را رقم زند و یا بالابردن تولید ناخالص ملی و در نهایت درآمد ملی را در صحنه بین المللی افزایش دهد ، صنعت توریسم و اکوتوریسم می باشد که در چند دهه گذشته این صنعت توانسته جای پای مناسبی را در روابط بین المللی یافته و با ایجاد پیوند میان کشورهای مختلف ، منبع درآمد خوبی نیز برای بسیاری از کشورهای جهان گردد. همچنین برقراری ارتباط میان ملل مختلف از طریق آشنایی با فرهنگ ها ، آداب و رسوم ها و پیشنیه های تاریخی و فرهنگی یکدیگر ، موجبات استحکام پیوندهای اجتماعی و سیاسی ملی را فراهم آورده و در بسط و توسعه تفاهم آمیز روابط بین المللی نقش بسزایی خواهد داشت .

شما عزیزان برای دانلود پایان نامه توریسم و اکوتوریسم در استان گلستان و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید… .

ادامه + دانلود

دانلود پایان نامه صنعت جهانگردی و مسافرت رشته مدیریت جهانگردی

پایان نامه صنعت جهانگردی و مسافرت

 • موضوع پایان نامه : صنعت جهانگردی و مسافرت
 • مربوط به رشته : مدیریت جهانگردی
 • فرمت اجرایی : در قالب Word
 • تعداد صفحات : ۲۲۶ صفحه

توضیحی مختصر از پایان نامه صنعت جهانگردی و مسافرت :

صنعت جهانگردی و مسافرت به عنوان بزرگ‌ ترین و متنوع‌ ترین صنعت در دنیا به حساب می آید. بسیاری از کشورها این صنعت پویا را به عنوان منبع اصلی درآمد، اشتغال زایی، رشد بخش خصوصی و توسعه ساختار زیربنایی می دانند. صنعت جهانگردی در سراسر دنیا، به ویژه در کشورهای در حال توسعه، که شکل‌ های دیگر اقتصادی مانند تولید یا استخراج منابع طبیعی به صرفه نیست، بسیار مورد توجه می باشد.

مردم به دلیل متعدد و مختلفی به مسافرت می روند. رشد سریع و قدرتمند جهانگردی در مدتی نسبتاٌ کوتاه، باعث شده است که تأثیر فراوانی بر مسافرت‌ های تجربی بگذارد. در ابتدا، مسافرت و جابه‌ جایی به مکان‌ های دور، بعید به نظر می رسید و از نظر مالی بیشتر مردم توانایی این کار را نداشتند. میهمان خانه‌ ها و رستوران‌ هایی در نقاط مختلف به صورت یکی از اقلام عمده بودجه شهرهای بزرگ در آمدند ،همگی در صدد ایجاد مکان‌ هایی کنار فرودگاه‌ ها، راه‌ های اصلی و مناطق روستایی برآمدند. خدمات مهمی که ‌آژانس‌ های مسافرتی و دست‌ اندرکاران و متصدیان امور مسافرتی ارائه می دادند، و کارهایی را که دفاتر گردشگری در بخش دولتی انجام می دادند و سرانجام فناوری پیشرفته، همه باعث شدند که مسافران بالقوه کنونی بتوانند سفرهایی سالم، بی‌خطر، آرام و لذت‌ بخش انجام دهند. با درک واژگان و مفاهیم اصولی که در محتوای مسافرت و صنعت جهانگردی به کار برده می شود، چارچوبی ارائه می شود که بیشتد بحث‌ های مربوط به این صنعت بر اساس آن است. به علت ناملموس بودن ماهیت این صنعت، از نظر واژه‌ شناسی، تعریف عمومی ارائه شده که از جهات مختلفی حائز اهمیت است.

شما عزیزان برای دانلود پایان نامه صنعت جهانگردی و مسافرت رشته مدیریت جهانگردی و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید… .

ادامه + دانلود

دانلود مقاله پیرامون جهانگردی و هتلداری – طراحی هتل

دانلود پایان نامه پیرامون جهانگردی و هتلداری

 • عنوان مقاله : جهانگردی و هتلداری – طراحی هتل
 • مربوط به رشته : مدیریت جهانگردی و هتلداری – معماری
 • فرمت اجرایی : در قالب word
 • تعداد صفحات : ۱۱۷ صفحه

توضیحی مختصر از مقاله پیرامون هتلداری و جهانگردی – طراحی هتل :

با گسترش و توسعه سمع و خارق العاده وسایل و امکانات حمل و نقل هتلداری و هتل به صنعتی واقعی تبدیل گردید به طریقی که هتل به صورت هر محصول صنعتی دیگری تولید می شود، یقینا هتل و هتلداری می باید سود آوری مورد انتظار و متعارف سرمایه گذار را تامین کند، اما هتلداری وجود دیگری نیز هست بسیار و متنوع و شگرف زیرا فضایی است که مانند دیگر فضاها به شیوه خاص خود انسان جمعی انسان را به صورت فردی و گروهی مورد خطاب قرار می دهد جمعی که فرد فرد آن دارای ویژگی های خاص خود بوده و نباید در قالبی از پیش فرض شده و قرار داده شود. بنابراین مهمان خانه، هتل، هتل آپارتمان، زائرسرا، مسافرخانه، متل، فضای اقامت موقت و … بخشی از فضای اجتماعی است که در آن برخوردهای اجتماعی باید ممکن گردد و از این منظر هتل بخشی از فضای برخورد اجتماعی و گاه آمیزش با فضای فرهنگی است که باید از اهداف صرفا تجاری فراتر رود. معماری یک هتل می تواند ایجاد حس تعلق به آن فضا و محیط را تسهیل کند و در نتیجه باعث حس امنیت و اطمینان شود. پس می تواند چنین پنداشت که هتل قابل زنجیره شدن و تکرار مشابه از این مکان به آن مکان با تشابهات اغراق آمیز حتی در جزئیات و ابراز آن یعنی فضای مدل هویت خاص نمی باشد بلکه فضایی است مانونس که می توان به آن احساس تعلق کرد.

شما عزیزان برای دانلود مقاله پیرامون جهانگردی و هتلداری – طراحی هتل و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید… .

ادامه + دانلود

پروژه رشته مدیریت عوامل جذب گردشگر خارجی به آثار تاریخی ایران

عوامل جذب گردشگر خارجی به آثار تاریخی ایران مخصوص رشته مدیریت

 • عنوان پروژه : عوامل جذب گردشگر خارجی به آثار تاریخی ایران
 • مربوط به رشته : مدیریت
 • فرمت اجرایی : در قالب Word
 • تعداد صفحات : ۱۰۴ صفحه

توضیحی مختصر از پروژه رشته مدیریت عوامل جذب گردشگر خارجی به آثار تاریخی ایران :

کشور ایران از قدیم همواره مورد توجه گردشگر ها بوده است و کسانی که در طی سالیان متمادی برای شناخت تمدن و فرهنگ کهن سرزمین ما به ایران آمده اند به شدت تحت تاثیر هنر و اخلاق و خصوصیات مردم این کشور قرار گرفته و بررسی های فراوانی در این خصوص به عمل آورده اند. در واقع سفر و جهانگردی یکی از اموری است که اخیرا مورد توجه بسیار قرار گرفته و توجه به آن روز به روز بیشتر می شود. در دنیای امروز مسافرت و سیاحت بزرگترین منبع تجاری بین المللی است که از نظر اقتصادی بسیار مهم و پر ارزش می باشد. به این منظور هدف کلی از انجام این پروژه معرفی جاذبه های گردشگری ایران و ارائه راهکار هایی برای افزایش ظرفیت کار و درآمد ملی ( هم به صورت ارز خارجی و هم به صورت سرعت گردش پول ) است. علاوه بر این سعی شده در این پروژه به بررسی عوامل موثر در جذب گردشگر ها و اثر گذاری گردشگر ها خارجی بر اقتصاد، امنیت اجتماعی، میراث فرهنگی و منابع طبیعی در ایران پرداخته شود.

شما عزیزان برای دانلود پروژه رشته مدیریت عوامل جذب گردشگر ها خارجی به آثار تاریخی ایران و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید… .

ادامه + دانلود

دانلود پایان نامه مدیریت گردشگری و توریست و تاثیرش بر امنیت ملی

دانلود پایان نامه مدیریت گردشگری و توریست و تاثیرش بر امنیت ملی

 • عنوان پایان نامه : گردشگری و توریست و تاثیرش بر امنیت ملی
 • مربوط به رشته : مدیریت جهانگردی
 • فرمت اجرایی : در قالب Word
 • تعداد صفحات : ۸۵ صفحه

توضیحی مختصر از پایان نامه گردشگری و توریست و تاثیرش بر امنیت ملی :

جهانگردی، پیشه انسان هایی است که در اندیشه وسعت نگاه خود اقناع حس کنجکاوی، رنج سفر را بر عافیت حضر می خرند و پنجه در پنجه شدائد به کشف ناگفته ها و نادیده ها می پردازند. دیگران از اندوخته های آنان بهره برده و در سکون و آرامش خود به رمز هزاران سوال نهفته پی می برند. این نوع جهانگردی که به زمان های دور مربوط می شود، امروزه چهره متفاوتی پیدا کرده است. در عصر حاضر میلیون ها تن در طول سال به انگیزه مشاهده آثار باستانی و طبیعی، آشنایی با آداب و رسوم سنت های ملی و مذهبی، شرکت در جشنواره ها، بازدید از اماکن مقدسه دینی که غالبا آمیزه ای از عشق، هنر و مهارت است، قدم بر عرصه کشور هایی می گذارند که صد ها سال قبل محل سکونت و حیات آدمیان بوده است. توریست به عنوان عنصر اصلی جهانگردی محسوب که با ورود خود به یک کشور موجبات اشتغال و ارزآوری و همچنین دارای مزایای ارتباطی، سیاسی، فرهنگی و تاثیرات بین الملل است. در این تحقیق سعی شده با مشخص نمودن وضعیت حقوقی جهان گردان غیر مسلمان و ارائه مزایا و معایب صنعت توریست و اشاره به خطرات حضور افراد خارجی در کشور با ارائه پیشنهاد در این خصوص افزایش توریست و چگونگی کنترل صحیح توریست ها در کشور عزیزمان باشیم.

شما عزیزان برای دانلود پایان نامه رشته مدیریت گردشگری و توریست و تاثیرش بر امنیت ملی و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید…

ادامه + دانلود
گرافیک و طراحی : پارس تمز

Copyright © 2015 All rights Reserved

تمام حقوق مادی و معنوی و طرح قالب برای "تک آی آر" محفوظ است و هر گونه کپی برداری خلاف قوانین می شود.