پایان نامه رشته مدیریت بیمه

مقاله نقش و تاثیر تجارت الکترونیک بر شرکت های بیمه ایرانی

 • موضوع مقاله : نقش و تاثیر تجارت الکترونیک بر شرکت های بیمه ایرانی
 • مربوط به رشته : مدیریت بیمه
 • فرمت اجرایی : در قالب Word
 • تعداد صفحات : ۲۵ صفحه
 • این مقاله بدون تصویر می باشد

تاثیر تجارت الکترونیک بر شرکت های بیمه ایرانی

هدف اصلی این مقاله بررسی تاثیر تجارت الکترونیک بر شرکت های بیمه ایرانی است. برای نیل به این هدف، پس از بررسی ادبیات موضوع و کاوش در مقالات پیشین تعیین چارچوب مرجع تحقیق با استفاده از روش تحقیق کمی (پیمایش) و تکمیل پرسشنامه از شرکت های بیمه ایرانی سعی شده تا به سوالات تحقیق پاسخ داده شود.

یافته‌ های این مطالعه حاکی از آن است که شرکت های بیمه‌ ای، نگرشی مثبت نسبت به تجارت الکترونیک داشته و اغلب آنها تجارت الکترونیک را به صورت یک فرصت قلمداد کرده و معتقدند که به کارگیری تجارت الکترونیک تاثیراتی مثبت بر صنعت بیمه کشور خواهد داشت. کمبود متخصصان فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) و کمی نیروی انسانی ماهر و خبره در زمینه تجارت الکترونیک از عمده نیازمندی های زیرساختاری برای این شرکت ها ذکر شده است.

تاثیر تجارت الکترونیک بر شرکت های بیمه ایرانی

تاثیر تجارت الکترونیک بر شرکت های بیمه ایرانی

آماده نبودن سایر بخش های پشتیبان (مانند پول الکترونیکی و شبکه مخابراتی)، فقدان قوانین و مقررات ضروری (امضای الکترونیکی، کپی رایت و …)، فراگیر نبودن استفاده از اینترنت و دسترسی محدود به آن و وجود نگرش سنتی حاکم بر فرهنگ سازمانی از جمله موانع بازدارنده پیاده‌ سازی تجارت الکترونیک در این شرکت ها ارزیابی شده است.

بخش های بازاریابی و فروش به همراه بخش تحقیق و توسعه پتانسیل های خوبی برای بهره‌ گیری از تجارت الکترونیک داشته و از طرف دیگر بیمه‌ های اتومبیل، باربری، عمر و اشخاص از قابلیت بیشتری برای عرضه به صورت «بر خط» را دارند. در نهایت (با پیش فرض به کارگیری تجارت الکترونیک) بیمه‌گران ایرانی منافع و مزایایی را به این شرح متصور شده‌ اند: بهبود وجهه شرکت به عنوان یک شرکت پیشتاز و مدرن، تسهیل همکاری و انتقال دانش میان ذی‌ نفعان (سهامداران، نمایندگی ها و کارگزار‌ی‌ ها)، کاهش هزینه‌ های سرمایه‌ گذاری مورد نیاز برای ایجاد و گسترش شبکه نمایندگی ها، کاهش هزینه‌ های تمام شده برای عرضه محصولات / خدمات و گسترش کسب و کار با حذف محدودیت های جغرافیایی.

فهرست مطالب مقاله نقش و تاثیر تجارت الکترونیک بر شرکت های بیمه ایرانی

 1. پیشگفتار
 2. مقدمه
 3. صنعت بیمه و چالش های پیرامون
 4. مروری بر صنعت بیمه در ایران
 5. چالش های موجود در صنعت بیمه
 6. تاثیر تجارت الکترونیک بر بیمه
 7. اینترنت و تجارت الکترونیک : مزایا و معایب
 8. بیمه الکترونیک : کاربرد تجارت الکترونیک در صنعت بیمه
 9. مدل های تجارت الکترونیک در شرکت های بیمه‌ ای
 10. اهداف و متدولوژی تحقیق
 11. اهداف اصلی و تفصیلی
 12. روش تحقیق
 13. تحلیل و ارائه یافته‌ های تحقیق
 14. نگرش و دیدگاه نسبت به تجارت الکترونیک
 15. زیرساخت های لازم
 16. موانع عمده پیش رو در به کارگیری تجارت الکترونیک
 17. قابلیت‌ های کاربرد تجارت الکترونیک در بیمه
 18. میزان تاثیر تجارت الکترونیک در زنجیره ارزش بیمه
 19. میزان سازگاری محصولات بیمه ای با تجارت الکترونیک
 20. مزایا و منافع متصور از به کارگیری تجارت الکترونیک
 21. نتیجه‌ گیری و پیشنهادها
 22. منابع

بانک ملت

ایمیل:
کلیه کارت های عضو شبکه شتاب امکان پرداخت اینترنتی را دارند.
لینک دانلود پس از پرداخت در اختیار شما قرار می گیرد.
مبلغ قابل پرداخت: ۳,۰۰۰تومان
ادامه + دانلود

پایان نامه بیمه آتش سوزی و بررسی دلایل عدم گرایش افراد به آن

پایان نامه بیمه آتش سوزی و بررسی دلایل عدم گرایش افراد به آن

 • عنوان پایان نامه : بیمه آتش سوزی و بررسی دلایل عدم گرایش افراد به آن
 • مربوط به رشته های : مدیریت بیمه ، مدیریت و اقتصاد
 • فرمت اجرایی : در قالب Word
 • تعداد صفحات : ۱۰۵ صفحه

توضیحی مختصر از پایان نامه بیمه آتش سوزی و بررسی دلایل عدم گرایش افراد به آن :

همه روزه به علت وقوع آتش سوزی های کوچک و بزرگ در گوشه و کنار این کشور و عدم وجود استطاعت مالی کافی از سوی افراد و یا سازمان ها به منظور جبران این خسارت ها، متاسفانه شاهد نابودی بسیاری از خانواده ها (بعلت عدم وجود تمکین مالی) و یا سازمان ها (علیرغم مفید بودنشان برای جامعه) می باشیم، در حالی که که با هزینه نمودن مبلغ نسبتاً اندکی این افراد و سازمان ها قادر به تحت پوشش قرار دادن اموال خود می باشند. هدف از انجام این تحقیق شناسایی علت و یا عللی می باشند که با وجود ارائه پوشش های نسبتاً کافی بیمه ای توسط شرکت های بیمه، افراد و سازمان ها استقبال مناسب را از این پوشش ها نمی نمایند از آن پس نه تنها عنصر فعالی در جامعه به شمار نمی روند بلکه خود محتاج کمک دیگران می شوند و این موضوع چه بسا می تواند منشاء ایجاد مشکلات و نابسامانی های زیاد شوند.

شما عزیزان برای دانلود پایان نامه بیمه آتش سوزی و بررسی دلایل عدم گرایش افراد به آن و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید… .

ادامه + دانلود

بررسی آثار و پیامدهای خصوصی سازی صنعت بیمه بر ساختار دارایی ها

بررسی آثار و پیامدهای خصوصی سازی صنعت بیمه بر ساختار دارایی ها

 • عنوان پایان نامه : بررسی آثار و پیامدهای خصوصی سازی صنعت بیمه بر ساختار دارایی ها و سرمایه گذاری های شرکت های بیمه
 • مربوط به رشته : مدیریت بیمه
 • فرمت اجرایی : در قالب Word
 • تعداد صفحات : ۹۵ صفحه

توضیحی مختصر از پایان نامه بررسی آثار و پیامدهای خصوصی سازی صنعتی بیمه بر ساختار دارایی ها :

مطالب مندرج در این پژوهش در ۵ فصل به شرح زیر سازماندهی شده است. در فصل اول پس از بیان تعریف مسأله و اهمیت و ضرورت انجام تحقیق، هدف از انجام تحقیق حاضر بیان شده است و در این راستا سؤالات و فرضیات مرتبط با موضوع تحقیق عنوان گردیده است. بدلیل آنکه موضوع این رساله به خصوصی سازی در صنعت بیمه مرتبط است لذا در فصل دوم ابتدا به بیان مفاهیم و تعاریف مرتبط با خصوصی سازی پرداخته شده است و سپس مفاهیم خصوصی سازی در صنعت بیمه مورد بررسی قرار گرفته است و پیرامون نقش نظارتی بیمه مرکزی در جریان خصوصی سازی، مشارکت بخش خصوصی داخلی و خارجی در خصوصی سازی و مشکلات عملیاتی خصوصی سازی در صنعت بیمه توضیحاتی ارائه گردیده است. فصل سوم این رساله به بیان تاریخچه پیدایش بیمه در جهان و ایران می پردازد و در ادامه به بیان آثار اقتصادی و اجتماعی عملکرد صنعت بیمه پرداخته شده است. فصل چهارم در این فصل پس از معرفی نسبت های مالی و معیارهای سنجش عملکرد شرکت‌ های بیمه به بررسی عملکرد شرکت های بیمه داخلی پرداخته شده است. فصل پنجم رساله در ابتدا خلاصه ای از آنچه در فصول گذشته انجام شده را بیان می کند و سپس به طور کلی نتایج تحلیل پرسشنامه را تشریح می کند و سپس پیشنهاداتی در خصوص چگونگی مشارکت بخش خصوصی در صنعت بیمه کشور و چگونگی نظارت نهادهای قانونی در این امر ارائه می گردد تا از این طریق موجبات افزایش بازده سرمایه گذاری های شرکت های بیمه ای و متعاقباً افزایش نرخ رشد بازده اقتصادی کشور حاصل گردد.

شما عزیزان برای دانلود پایان نامه بررسی آثار و پیامدهای خصوصی سازی صنعت بیمه بر ساختار دارایی ها و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید… .

ادامه + دانلود

دانلود پایان نامه شرکت سهامی بیمه ایران (رشته مدیریت بیمه)

داتلود پایان نامه شرکت سهامی بیمه ایران (رشته مدیریت بیمه)

 • عنوان پایان نامه : شرکت سهامی بیمه ایران
 • مربوط به رشته : مدیریت بیمه
 • فرمت اجرایی : در قالب Word
 • تعداد صفحات : ۵۲۷ صفحه

توضیحی مختصر از پایان نامه شرکت سهامی بیمه ایران :

واژه بیمه که در زبان فرانسه assurance و در زبان انگلیسی insurance نامیده می شود، ظاهراً به کلام فارسی شباهت دارد ولی معلوم نیست از چه تاریخی مصطلح شده و غرض از استعمال آن چه بوده است. لغت شناسان معتقدند که واژه های انگلیسی و فرانسه از ریشه لاتینی securus که به معنای اطمینان است گرفته شده و علاوه بر عقد بیمه در معانی تضمین، تأمین، اعتماد یا اطمینان به کار رفته است. واژه بیمه در اغلب زبان های دیگر  نیز از همین ریشه مشتق شده است. در حالی که تصور نمی رود که واژه «بیمه» در فارسی خود از ریشه های عربی، ترکی، عبرانی، یونانی، روسی یا لاتین باشد گو اینکه واژه های بسیاری در زبان فارسی از این زبان ها گرفته شده، با این همه، به نظر می رسد که ریشه اصلی همان «بیم» است زیرا عامل اساسی انعقاد عقد بیمه، ترس و گریز از خطر است و به سبب همین ترس و به منظور حصول تأمین عقد بیمه وقوع می یابد.

شما عزیزان برای داتلود پایان نامه شرکت سهامی بیمه ایران (رشته مدیریت بیمه) و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید… .

ادامه + دانلود
گرافیک و طراحی : پارس تمز

Copyright © 2015 All rights Reserved

تمام حقوق مادی و معنوی و طرح قالب برای "تک آی آر" محفوظ است و هر گونه کپی برداری خلاف قوانین می شود.