پایان نامه رشته مدیریت آموزشی

دانلود مقاله مدیریت آموزشی مبتنی بر سیستم

 • موضوع مقاله : مدیریت آموزشی مبتنی بر سیستم
 • مربوط به رشته : مدیریت
 • فرمت اجرایی : در قالب Word
 • تعداد صفحات : ۲۰۲ صفحه

مدیریت آموزشی مبتنی بر سیستم

اگر یک مدیر آموزشی، این تحقیق را مطالعه کند به این نتیجه می‌ رسد که نیروی انسانی از مهمترین و ارزشمندترین دارایی‌ های هر سازمان آموزشی است که در همه فصل‌ ها به این نکته اشاره شده است. لذا موفقیت مدیران آموزشی در رسیدن به اهداف آموزشی، مرهون توجه کافی به این منبع حیاتی می‌ باشد. از جمله عوامل در هدایت نیروی انسانی به کارگیری عوامل انگیزشی توسط مدیران می‌ باشد.

ادامه + دانلود

رابطه بین عزت نفس مدیران و اثربخشی مدیران در مدارس راهنمایی

پایان نامه رابطه بین عزت نفس مدیران و اثربخشی مدیران در مدارس راهنمایی
رابطه بین عزت نفس مدیران و اثربخشی مدیران در مدارس راهنمایی

 • موضوع پایان نامه : رابطه بین عزت نفس مدیران و اثربخشی مدیران در مدارس راهنمایی
 • مربوط به رشته : مدیریت آموزشی
 • فرمت اجرایی : در قالب doc
 • تعداد صفحات : ۷۲ صفحه

توضیحی مختصر از پایان نامه رابطه بین عزت نفس مدیران و اثربخشی مدیران در مدارس راهنمایی :

هر سازمانی برای تحقق هدف یا هدف هایی بوجود می آید و تمامی کارکردها و وظایفی که برای نقش های مختلف در سازمان پیش بینی می شود به منظور تحقق همین هدف هاست.

عصر کنونی دوره شتابنده غیر قابل پیش بینی است. سازمان ها برای مقابله با تهدیدات محیطی و استفاده از فرصت های احتمالی ، ناچارند ظرفیت ها و توانمندی های دورنی خود را بشناسند. نقاط ضعف را ترمیم و به تقویت نقاط قوت بپردازند. سازمان ها نباید در انتظار موج باشند ، بلکه باید خود منبع موج و تحول گردند و در جهت بهبودی خود بکوشند تا بتوانند پاسخ گوی نیازهای جدید تمدن امروزی باشند.

مهمترین عاملی که می تواند تحقق هدف های سازمان را تعیین نماید اثر بخشی سازمانی است که این اثر بخشی به میزان زیادتر در گرو اداره موثر سازمان توسط مدیران سازمان می باشد. در هر صورت میزان اثر بخشی ارتباط مستقیمی با عملکرد مدیر دارد و هنگامی که رفتار مدیر در جهت تحقق هدف ها و نتایج مطلوب باشد می گوییم اثر بخشی تحقق یافته است. لذا ملاک اثر بخشی معمولا رفتاری است که مورد ارزشیابی قرار می گیرد.

در میان سازمان های اجتماعی مختلف ، مدرسه از جایگاه و اهمیت خاصی برخوردار است و به جهت ماهیت فعالیت ها و اهداف آموزش و پرورش ، جامعه توجه و حساسیت خاصی نسبت به مدرسه و نحوه اداره آن نشان می دهد و همواره فعالیت ها و عملکرد مدرسه را تحت نظارت و ارزشیابی مستقیم قرار می دهد و در مورد آنها قضاوت می کند.

نظام آموزشی همواره به دنبال یافتن مناسب ترین ملاک های گزینش مدیران مدارس و ارزشیابی از رفتار آنان بوده است تا از آن طریق با بکارگیری رهبران آموزشی واقعی بتواند معلمان را در انجام هر چه بهتر خدمات آموزش و پرورش یاری دهند.

در طول صد سال گذشته بسیاری از روانشناسان این نظریه را پذیرفته اند که انسان دارای نیاز به عزت نفس است و ارزشیابی شخصی از خویشتن مهمترین عامل موثر در روند رشد روانی است. بنابراین نیاز به عزت نفس یا خود ارزشمندی یا احترام به خود از جمله نیازهای طبیعی انسان است. زمانی که نیاز به احترام به خود ارضاء شود ، انسان احساس خوشایندی از اعتماد به نفس و خود ارزشمندی ، توانایی ، قابلیت ، لیاقت، و کفایت پیدا می کند و وجود خود را در زندگی مفید و موثر می داند. میزان رضایت از خود یا ارزشی که انسان برای خود قائل است ، اهمیت بسیار زیادی در رفتار و پویایی دورنی فرد دارد و بیشتر صاحب نظران برخورداری از عزت نفس (ارزیابی مثبت از خود) را به عنوان عامل مرکزی و اساسی در سازگاری عاطفی – اجتماعی افراد می دانند.

شما عزیزان برای دانلود پایان نامه رابطه عزت نفس مدیران و اثربخشی مدیران در مدارس راهنمایی و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید … .

ادامه + دانلود

دانلود پایان نامه بررسی عملکرد مدیران تحصیل کرده و غیر تحصیل کرده

دانلود پایان نامه بررسی عملکرد مدیران تحصیل کرده و غیر تحصیل کرده

 • عنوان پایان نامه : بررسی عملکرد مدیران تحصیل کرده و غیر تحصیل کرده
 • مربوط به رشته : مدیریت و برنامه ریزی آموزشی
 • فرمت اجرایی : در قالب word
 • تعداد صفحات : ۱۴۱ صفحه

توضیحی مختصر از پایان نامه بررسی عملکرد مدیران تحصیل کرده و غیر تحصیل کرده :

مقایسه عملکرد مدیران تحصیل کرده و غیر تحصیل کرده : هدف از این تحقیق مقایسه دو دسته از مدیران آموزشی مدارس راهنمایی است که شامل مدیران تحصیل کرده در رشته های مدیریت و سایر مدیران (مدیرانی که یا فاقد تحصیلات دانشگاهی می باشند و یا دارای تحصیلاتی در رشته های غیر از رشته های مدیریت هستند) می باشد، که از نظر میزان دستیابی به اهداف و همچنین توانایی انجام موثر وظایف مدیریتی مورد مقایسه قرار می گیرند که در نتیجه آن تفاوت های موجود میان این دو گروه مورد پژوهش، مشخص گردیده و روشن می شود که کدام دسته از این دو گروه در هر یک از موارد فوق و تا چه حدی بهتر عمل می کنند. همچنین در این تحقیق میزان توانمندی های مدیران تحصیل کرده در رشته های مدیریت که بیشتر ناشی از تحصیلات آنهاست، آشکار می گردد و در نتیجه آن، میزان سودمندی کلی آموزش های مدیریتی دانشگاهی و ارتباط آن با مهارت های مورد نیاز مدیران تعیین می گردد. در نتیجه این تحقیق، همچنین توانایی های موجود در سطح مدیریت مدارس و نقاط قوت و ضعف آنها نیز مشخص گردیده و برآورد خوبی از میزان کارآمدی میران موجود بدست می دهد که می تواند در برنامه ریزی ها و تصمیم گیری ها مورد توجه قرار گیرد. همچنین در صورت وجود تفاوت های موجود در بین مدیران و آشکار شدن کارآمدی مدیران تحصیل کرده در رشته های مدیریت، لزوم بکارگیری صحیح افراد تحصیل کرده در رشته های مدیریت و گسترش آموزش های مدیریتی برای مدیران آموزشی بیشتر مورد تاکید قرار می گیرد.

شما عزیزان برای دانلود پایان نامه بررسی عملکرد مدیران تحصیل کرده و غیر تحصیل کرده و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید… .

ادامه + دانلود
گرافیک و طراحی : پارس تمز

Copyright © 2015 All rights Reserved

تمام حقوق مادی و معنوی و طرح قالب برای "تک آی آر" محفوظ است و هر گونه کپی برداری خلاف قوانین می شود.