پایان نامه رشته عمران

دانلود تحقیق و مقاله پیرامون راهسازی

 • موضوع مقاله : راهسازی
 • مربوط به رشته : عمران
 • فرمت اجرایی : در قالب Word
 • تعداد صفحات : ۶۱ صفحه

مقاله پیرامون راهسازی

در امر راهسازی نوع روکش و آسفالت را می توان به سادگی با توجه به حجم ترافیک شهری در خیابان و نوع خاک انتخاب نمود اما گاهی انتخاب روکش آسفالت آنقدر پیچیده می شود که باید با توجه به تحقیقات و پژوهش های سنگین صورت گرفته و فاکتور های مهم و وزین مانند چرخه هزینه زندگی انتخاب کرد. هر گاه که در انتخاب از متدولوژی راهسازی استفاده شود باید سبک انتخاب شده عینی، منطقی، علنی، قابل توضیح و مهم تر از همه این که بهترین معیار برای پرداخت کننده مالیات را در بر داشته باشد.

بسیاری از آژانس های سازنده راهسازی ایالات متحده امریکا درصددند تا روند روکش کردن خیابان ها را مورد بررسی و بازبینی قرار دهند تا نسب به رعایت اصول و الگوهای آسفالت کاری مطمئن شوند. در برخی از ایالات تصمیم گیری در این خصوص فقط بر عهده سازمان مرکزی است و در برخی دیگر به سازمان ها و ادارات زیر مجموعه نیز تفیذ اختیار شده است.

مقاله پیرامون راهسازی

مقاله پیرامون راهسازی

روکش کردن خیابان ها کاری بسیار دشوارتر از آسفالت کردن مسیر درب منزل تا پارکینگ اتومبیلتان است. اما آسفالت کردن خیابان ها با این نوع آسفالت بسیار متفاوت است چرا که آسفالت مطلوب می بایست در برابر ترافیک و عبور و مرور سنگین اتومبیل ها و بدی شرایط آب و هوایی بسیار مقاوم بوده و از نظر همواری به گونه ای باشد که بتوان بر روی آن هاکی بازی کرد.

همچنین اگر عمل آسفالت کردن خیابان ها به خوبی صورت گرفته و از آن به خوبی محافظت شود جذابیت خاصی را به خیابان ها و خانه ها و مغازه ها می بخشد. به همین جهت است که طراحان و مهندسین راهسازی با استفاده از خلاقیت خود تغییرات جالبی را در رنگ و الگوی آسفالت کاری پدید آورده اند. باید از آسفالت خیابان ها طوری محافظت شود که در زمستان ها در اثر برف و یخبندان آسیبی نبیند و در تابستان هم آلودگی و کثیفی بر آن تاثیر گذار نباشد. اگر آسفالت این گونه باشد بدیعی است که مقرون به صرفه، بادوام و دائمی خواهد بود و همچنین نگهداری از آن نیز راحت تر می باشد.

فهرست مطالب تحقیق و مقاله راهسازی

 1. تعاریف و مفاهیم فنی راهسازی
 2. سیستم کامپیوتری رهیابی ماشین آلات راهسازی
 3. مزایای کاربرد CAES
 4. اقدامات صورت گرفته جهت ایمنی راه در آمریکا
 5. حفاظهای ایمنی کنار جاده
 6. اقدامات کم هزینه مهندسی و تشدید قوانین در ارتقاء سطح ایمنی جاده ها
 7. استفاده از الیاف در آسفالت
 8. ترکها در آسفالت
 9. مواد افزودنی و تأثیر آن در آسفالت
 10. آسفالت الیافی
 11. الیاف فولادی
 12. مقاومت های آسفالت
 13. روکش آسفالت خیابان ها
 14. منابع

بانک ملت

ایمیل:
کلیه کارت های عضو شبکه شتاب امکان پرداخت اینترنتی را دارند.
لینک دانلود پس از پرداخت در اختیار شما قرار می گیرد.
مبلغ قابل پرداخت: ۴,۰۰۰تومان
ادامه + دانلود

قالب لغزنده و مزایا و معایب استفاده از روش قالب لغزنده عمودی

مزایا و معایب استفاده از روش قالب لغزنده عمودی

 • موضوع پایان نامه : قالب لغزنده چیست و مزایا و معایب استفاده از روش قالب لغزنده عمودی
 • مربوط به رشته : عمران
 • فرمت اجرایی : در قالب Doc
 • تعداد صفحات : ۷۶ صفحه

توضیحی مختصر از پایان نامه قالب لغزنده و مزایا و معایب استفاده از روش قالب لغزنده عمودی :

در مورد مزایا و معایب روش قالب لغزنده مباحث مختلفی وجود دارد. عده ای بطور کلی استفاده از قالب لغزنده عمودی را نامناسب می دانند. یکی از معایب   عمده ای که این عده از نسبت به قالب لغزنده مطرح می کنند مسئله ایجاد تنش های مکانیکی است که در اثر بکارگیری این روش اجرائی در سطح بتن بوجود می آید. این ا فراد ادعا دارند که نیروی اصطحکاک ایجاد شده بین سطح قالب و بتن می تواند از مقاومت کششی بتن تازه ریخته شده بیشتر باشد و در نتیجه سطح بتن ترک خورده و باعث کاهش میزان دوام و مقاومت فشاری بتن میشود. در مقابل دست اندرکاران و طرفداران قالب لغزنده ادعا دارند که فقط زمانی که بین بیش از حد در داخل قالب بماند و سفت شود، چنین شرایطی اتفاق می افتد و در صورت به کارگیری روش های صحیح در اجرای عملیات قالب لغزنده و استفاده از یک مخلوط مناسب بتن، کیفیت سازه اجرا شده توسط قالب لغزنده از کیفیت سازه مشابهی که توسط روش های معمولی قالب بندی اجرا شده نبایستی کمتر باشد افزودنی های بتن به بالا بردن کیفیت کار قالب لغزنده کمک شایان توجهی نموده استفاده از میکروسیلیکا روان کننده و دیر گیر باعث شده بتوان حتی با شن و ماسه شکسته شده نیز بتن های خوبی توسط قالب لغزنده ارائه داد.

در عملیات قالب لغزنده نیروی لازم برای بالا بردن جک توسط دستگاه قدرت هیدرولیک تأمین میشود. در کارگاه های ایران دستگاه قدرت هیدرولیک را پمپ هیدرولیک می نامند. البته پمپ یکی از اجزای دستگاه قدرت است. ما نیز در جاهایی از این نوشته دستگاه قدرت را پمپ نامیده ایم. وظیفه دستگاه قدرت هیدرولیکی آن است که روغن را با فشار بسیار زیاد به سمت جک ها روانه کند. جک ها در اثر فشار روغن شروع به بالا رفتن از میل جک می کنند. عملکرد دستگاه قدرت هیدرولیک در سیستم قالب لغزنده درست مانند عملکرد قلب در بدن انسان می باشد.

پایان نامه مزایا و معایب استفاده از روش قالب لغزنده عمومی فاقد اشکال می باشد

شما عزیزان برای دانلود پایان نامه قالب لغزنده و مزایا و معایب استفاده از روش قالب لغزنده عمودی و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید… .

ادامه + دانلود

دانلود پایان نامه عمران طراحی و ساخت اسکله های شناور

دانلود پایان نامه عمران بررسی ساخت اسکله های شناور

 • موضوع پایان نامه : طراحی و ساخت اسکله های شناور
 • مربوط به رشته : عمران
 • فرمت اجرایی : در قالب Word
 • تعداد صفحات : ۶۵ صفحه

توضیحی مختصر از پایان نامه طراحی و ساخت اسکله های شناور :

اسکله های شناور همانطور که از نام آن مشهود است به صورت شناور بوده و برای مناطقی که تغییرات جزر و مد در آنها زیاد است کارآیی مطلوبی دارد همچنین درصورتیکه عمق بستر درپای اسکله زیاد باشد و یا عرض رودخانه یا دریاچه یا محل استقرار اسکله تا ساحل زیاد باشد و ساخت پایه مقرون به صرفه نباشد و یا اینکه رودخانه یا دریاچه و یا دریا دارای بستر سست باشد استفاده از اسکله های شناور اقتصادی است از مزایای دیگر این سیستم امکان انتقال آن از نقطه ای به نقطه  دیگر بندر و حتی از بندری به بندی دیگر می باشد طول رپی که ساحل را به اسکله های شناور متصل می کند برحسب تغییرات سطح آب و نوع خودروی عبور کننده تعیین می شود و این موضوع بر هزینه اسکله اثر می گذارد از معایب این اسکله نوسان آن درحین تخلیه و بارگیری شناور می باشد لذا در بنادر تجاری مورد استفاده کمتر و در بنادر تفریحی و مسافرتی استفاده بیشتری دارد.

اسکله های شناور که در قرن حاضر به عنوان رقبای اصلی اسکله های ثابت شناخته شده است در حقیقت ماحصل تلاش طراحان در رفع مشکلات موجود در کاربرد اسکله های ثابت می باشند. سرویس دهی مناسب در شرایط جزر و مد امکان توسعه در بنادر با فضای محدود، مدت زمان کوتاهتر در ساخت، تعمیر و توسعه و همچنین هزینه اجرایی کمتر در بسیاری شرایط از جمله عواملی بوده اند که کاربرد اسکله های شناور را روز افزون نموده اند اکنون با وجود کیلومترها مرز آبی در ایران و اهمیت حمل و نقل دریایی در رشد توسعه اقتصادی کشور و از سوی دیگر تجربیات عملی بسیار اندک در طراحی و ساخت این اسکله ها در کشورمان، مطالعه و تحقیق در طراحی و ساخت این اسکله ها بسیار حائز اهمیت است.

شما عزیزان برای دانلود پایان نامه عمران طراحی و ساخت اسکله های شناور و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید… .

ادامه + دانلود

پایان نامه ارزیابی اقتصادی و فنی برای راه اندازی قطار سریع السیر

پایان نامه ارزیابی اقتصادی و فنی برای راه اندازی قطار سریع السیر

 • موضوع پایان نامه : ارزیابی اقتصادی و فنی برای راه اندازی قطار سریع السیر
 • مربوط به رشته : عمران – برنامه ریزی حمل و نقل
 • فرمت اجرایی : در قالب Word
 • تعداد صفحات : ۲۶۰ صفحه

توضیحی مختصر از پایان نامه ارزیابی اقتصادی و فنی برای راه اندازی قطار سریع السیر :

این پایان نامه بنا به نیاز کشورمان به وجود سیستم‌ های قطار سریع السیر بین شهری در ایران اتخاذ شده است . در حالی که تاریخچه مطالعات مربوط به قطار های سریع السیر در ایران به قبل از انقلاب اسلامی ایران بر می گردد (مطالعات مقدماتی مربوط به خط تهران – مشهد توسط شرکت مشاوره توسعه راه آهن ژاپن JARTS) و بعد از انقلاب و بهتر می توان گفت بعد از جنگ تحمیلی با توجه به نیاز کشور و می توان گفت تمامی کشورهای دنیا به این سیستم اوایل دهه ۷۰ شمسی کار مطالعات خط تهران – قم – اصفهان سال ۱۳۷۵ توسط شرکت مترا به انجام رسید و توجیه اجتماعی و اقتصادی این طرح نیز در همین سال به اتمام رسیده اما کماکان این خط بدلیل مشکلات (بیشتر مالی) دولت ناکام مانده است. این در حالی است که در طرح راه آهن ۱۴۰۰ ایران پیش‌ بینی شده که سه خط تهران – مشهد و تهران – اصفهان و تهران – تبریز در این سال دارای قطار سریع السیر ۳۵۰ باشند. در حالیکه رکورد سرعت قطارها در دنیا از مرز ۵۵۰ و در قسمت مسافریبری ۳۵۰ است اما کماکان ما با اجرای طرح راه آهن سریع السیر تهران – اصفهان با مشکل مواجه هستیم. اما دولت تضمین کرده که این طرح کلید بخورد و سرعت قطار سریع السیر این خط در حدود ۲۵۰ است. در این رساله ابتدا وضعیت حمل و نقل سریع در جهان ارائه شده و سپس به مطالعه مهندسی خط جهت استفاده در قطار سریع السیر برقی و نیز بررسی لکوموتیو های مختلف پرداخته می شود و تحولات اخیر در این زمینه بیان می گردد سپس کاربرد قطار سریع السیردر یک مسیر خاص بررسی می گردد.

شما عزیزان برای دانلود پایان نامه ارزیابی اقتصادی و فنی برای راه اندازی قطار سریع السیر و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید… .

ادامه + دانلود

دانلود پایان نامه اجرای اسکلت بتنی ساختمان

دانلود پایان نامه اجرای اسکلت بتنی

 • عنوان پایان نامه : اجرای اسکلت بتنی ساختمان
 • مربوط به رشته : عمران
 • فرمت اجرایی : در قالب word
 • تعداد صفحات : ۱۱۲ صفحه

توضیحی مختصر از پایان نامه اجرای اسکلت بتنی ساختمان :

اجرای اسکلت بتنی : عمل آوردن بتن به سلسله اقداماتی گفته می شود که برای تکمیل و پیشرفت هیدراتاسیون و افزایش مقاومت بتن مصرف شده به مرحله اجرا در آید. این اقدامات در واقع نوعی مراقبت و نگهداری در جهت پرورش و عمل آوردن بتن می باشد که توسط آن می توان دمای بتن ورود آب به جسم بتن، افزایش درجه اشباع، خروج آب از جسم بتن و کاهش درجه اشباع را کنترل نمود. تغییرات احتمالی مقدار رطوبت بتن در مراحل اولیه سخت شدن بر مقاومت دوام و پایان بتن اثر می گذارد. پس از آن که سقف، مقاومت مورد لزوم را به دست آورد می توان تکیه گاه های موقت را جمع آوری کرد زمان لازم برای کسب مقاومت به عواملی مانند نوع سیمان، خصوصیات و ویژگی های بتن تخلیه شده وضعیت آب و هوایی منطقه مورد نظر نوع و میزان مصرف مواد افزودنی بستگی دارد. برای ان که افتادگی حاصل از خیزش به کمترین مقدار خود برسد، برای مدتی شمع هایی به فواصل ۳ متری از یکدیگر در زیر سقف های تیرچه و بلوک قرار می گیرد.

شما عزیزان برای دانلود پایان نامه اجرای اسکلت بتنی ساختمان و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید… .

ادامه + دانلود

دانلود پروژه بررسی مزایا و معایب استفاده از بتن های بازیافتی

دانلود پروژه بررسی مزایا و معایب استفاده از بتن های بازیافتی

 • عنوان پروژه : بررسی مزایا و معایب استفاده از بتن های بازیافتی
 • مربوط به رشته : عمران
 • فرمت اجرایی : در قالب Word
 • تعداد صفحات : ۶۷ صفحه

توضیحی مختصر از پروژه بررسی مزایا و معایب استفاده از بتن های بازیافتی :

امروزه استفاده از بتن های بازیافتی به یکی از مهم ترین مسائل تبدیل شده است و اقتصاد توجه زیادی به استفاده از بتن با دانه بندی بازیافتی (RAC) دارد. تخمین زده شده است که نزدیک به ۱۵۰ میلیون تن قلوه سنگ برای شن و ماسه بتن سالیانه در ایالات متحده تولید می شود و به مصرف می رسد. حال اگر این حجم بالای مصالح سنگی می توانست از مصالح گذشته بازیافت شود دیگر معادن شن و ماسه به سرعت رو به کاهش نمی رفت. بنابراین استفاده از بتن سازه های فرسوده جهت ساختن بتن با دانه بندی بازیافتی شاید نتوان که به طور کامل در نگه داشتن ذخایر و منابع طبیعی کمک کند ولی می تواند از هدر رفتن یک حجم بزرگی از این منابع خدادادی کمک کند. همچنین استفاده از بتن های RAC به تخریب نشدن محیط زیست نیز کمک بزرگی خواهد کرد. استفاده از بتن های بازیافتی از سازه های قدیمی در دهه های گذشته منافعی را برای انسانها به دنبال داشته است. برای مثال در سال ۱۹۸۰بخش حمل و نقل مینسولتا (Minnesolta) مایل از یک مسیر مسطح را با بتن های بازیافتی پوشاند و بعد از آن تخمین زده شد که تقریباً در این پروژه حدود ۶۰۰ هزار دلار صرفه جویی شده است. در این پروژه سعی بر آن شده که به بررسی این بتن ها ( بتن های بازیافتی ) پرداخته شود و عملکرد آنها را در مقایسه با بتن های طبیعی (NAC) بررسی شود.

شما عزیزان برای دانلود پروژه بررسی مزایا و معایب استفاده از بتن های بازیافتی و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید… .

ادامه + دانلود

دانلود پروژه سازه های باز شونده و جمع شونده (رشته عمران)

دانلود پروژه سازه های باز شونده و جمع شونده (رشته عمران)

 • عنوان پروژه : سازه های باز شونده و جمع شونده
 • مربوط به رشته : عمران
 • فرمت اجرایی : در قالب Word
 • تعداد صفحات : ۵۹ صفحه

توضیحی مختصر از پروژه سازه های باز شونده و جمع شونده :

سازه‌ های باز شونده و جمع شونده سازه‌ هایی هستند که توانایی باز و بسته شدن را دارند و در حالت بسته به صورت مجموعه ای فشرده از میله‌ های تقریبا موازی در می آیند، چنر نمونه متدوالی از آنها است کاربرد این سازه‌ ها از سازه‌ های موقت گرفته تا فضا پیما‌ها گسترده شده است، در این پروژه ابتدا مزایا، کاربردها و انواع سازه‌ های باز و جمع شونده مورد بررسی قرار می گیرد سپس طراحی هندسی آنها مورد مطالعه قرار گرفته و رفتار این سازه‌ ها در مراحل باز و بسته شدن از نظر می گذرد و در مراحل بعد، آنالیز، طراحی، و بهینه سازی آنها مورد کنکاش قرار می گیرد.

شما عزیزان برای دانلود پروژه سازه های باز شونده و جمع شونده (رشته عمران) و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید… .

ادامه + دانلود

دانلود پروژه عمران طراحی سازه های فضایی برای نمایشگاههای موقت

دانلود مقاله طراحی سازه های فضایی یا سازه های فضا کار

 • عنوان پروژه : طراحی سازه های فضایی برای نمایشگهای موقت
 • مربوط به رشته : عمران
 • فرمت اجرایی : در قالب Word
 • تعداد صفحات : ۸۷ صفحه

توضیحی مختصر از پروژه طراحی سازه های فضایی برای نمایشگاههای موقت :

پروژه سازه های فضایی بر اساس نیاز مبرم اجتماع و جامعه هنری و صنعت این مرز و بوم انتخاب شده و کاربرد وسیع آن می تواند بسیاری از مشکلات برپایی نمایشگاهها را حل کند. اما انگیزه برگزیدن این پروژه، تازگی و کاربرد آن می باشد، چرا که تا کنون طراحی چنین پروژه ای در ایران به محک تجربه آزموده نشده است. این پروژه نیز حرکتی را در برپایی نمایشگاههای سریع الاحداث ترویج می نماید. نمایشگاههایی که در هر فضایی این امکان را به هنرمند و اجتماع می دهد تا وصول به هدفش را میسر سازد. طراحی سازه های فضایی المان هایی هستند که در کوتاه ترین زمان و با هزینه کم، فضایی دلنشین را برای هنرمند و جامعه پدید می آورد تا لحظه‌ ای هرچند کوتاه سبب آن گردد که انسان به دور از از مشغله فکری در رویا های زیبای فرهنگ خود غوطه ور شود. امید است این پروژه بتواند سهم کوچکی را در این راه به خود اختصاص دهد و عاملی باشد برای کسانی که می خواهند این گفتار را به تکامل و مرحله عمل برسانند.

شما عزیزان برای دانلود پروژه عمران طراحی سازه های فضایی برای نمایشگاههای موقت و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید… .

ادامه + دانلود

دانلود پایان نامه کاربرد فناوری نانو در مهندسی عمران

پژوهش کاربرد فناوری نانو در مهندسی عمران

 • عنوان پایان نامه : کاربرد فناوری نانو در مهندسی عمران
 • مربوط به رشته : عمران
 • فرمت اجرایی : در قالب Word
 • تعداد صفحات : ۷۰ صفحه

توضیحی مختصر از پایان نامه کاربرد فناوری نانو در مهندسی عمران :

فناوری نانو در مهندسی عمران : طبق برآورد های انجام شده تجهیزات ساختمانی سالانه ۱۰۰۰ میلیارد دلار درآمد ایجاد می نمایند. صنعت مربوط به تجهیزات ساختمانی یکی از صنایعی است که فناوری نانو و نانومواد می توانند در آن کاربرد وسیعی داشته باشند. در حال حاضر فناوری نانو در برخی محصولات و تجهیزات ساختمان‌ سازی مانند پنجره‌ های خود تمیز شونده و صفحات خورشیدی منعطف برای رنگ‌ آمیزی ساختمان‌ ها، مورد استفاده قرار می گیرد. البته کاربرد های بسیاری؛ مانند بتن‌ های خود ترمیم شونده، مواد ضد اشعه UV و IR، پوشش‌ ضدمه و سقف‌ ها و دیوار های منتشر کننده نور نیز در حال توسعه می باشند. امروزه حسگر های توانمند فناوری نانو قادرند درجه حرارت، رطوبت و ذرات سمی معلق در هوا را کنترل کنند. انتظار می رود بازار حسگر های فناوری نانو به ۲/۱۷ میلیارد دلار برسد. به زودی حسگر های ارزان‌ قیمت برای کنترل لرزش‌ ها، پوسیدگی ها و دیگر ملاحظات عملکردی در ساختمان‌ سازی ، وارد بازار خواهند شد. فناوری نانو به سرعت باطری ها و وسایل بدون سیم مورد استفاده در این حسگر ها را بهبود می دهد.

شما عزیزان برای دانلود پایان نامه کاربرد فناوری نانو در مهندسی عمران و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید… .

ادامه + دانلود

دانلود مقاله رشته عمران پیرامون بررسی سازه های سبک فولادی

دانلود مقاله مربوط به رشته عمران در مورد سازه های سبک فولادی

 • عنوان مقاله : سازه های سبک فولادی
 • مربوط به رشته : عمران
 • فرمت اجرایی : در قالب Word
 • تعداد صفحات : ۶۳ صفحه

توضیحی مختصر از مقاله رشته عمران پیرامون سازه های سبک فولادی :

آشنایی با سازه های سبک فولادی

اصلی ترین عامل در سازه های سبک فولادی ، مقاطع فولادی جدار نازک (LGS) می باشد. مقاطع فولادی جدار نازک ، مقاطع فلزی سرد نورد شده ای می باشند که با استفاده از ورق های فولادی نازک و با استفاده از روش Roll Forming شکل دهی می شوند. داشتن ضخامت یکنواخت در عرض مقاطع و استفاده از روش Roll Forming برای ساخت آن هاست که باعث می گردد، تولید مقاطع در حجم بسیار بالا و با کیفیت مناسب و یکنواخت انجام گیرد. مقاطع فولادی جدار نازی، سبی بوده و به راحتی قابل حمل می باشند. بخش های مختلف ساختمان را به راحتی می توان با این مقاطع مونتاژ نمود. این عوامل باعث می گردد که عملیات ساخت با این سیستم بسیار سریع باشد. در تکنولوژی سازه های سبک فولادی ، اتصالات به صورت یکپارچه است (دیوار به دیوار، سقف به دیوار و دیوار به پی). بر خلاف روش Large Panel که اتصالات به صورت کام و زبانه است، در روش سازه های سبک فولادی ، اتصالات به صورت جوش نقطه­ ای است و به جای اینکه ابتدا قطعات سنگین بتن در کارخانه ساخته شده و بعد به هم متصل شوند، ابتدا سازه به صورت شبکه­ های میل گردی که بین آنها (بین دو شبکه میلگرد) یک لایه فوم پلی­استایرن قرار می ­گیرد ساخته می­ شود و پانل­ های سبک در محل احداث ساختمان به فنداسیون جوش داده می ­شود و همچنین دیوار ها و سقف به هم جوش داده می­ شوند و ساختمان با پانل­ های سبک برپا می ­شود. سپس در همان محل دیوار ها و سقف و محل، اتصالات به صورت همزمان بتن پاشی می ­شوند. بتن از طریق پمپ، با فشار هوا به پانل­ ها پاشیده می­ شود که اصطلاحا آن را شات کریت گویند.

شما عزیزان برای دانلود مقاله رشته عمران پیرامون بررسی سازه های سبک فولادی و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید… .

ادامه + دانلود
گرافیک و طراحی : پارس تمز

Copyright © 2015 All rights Reserved

تمام حقوق مادی و معنوی و طرح قالب برای "تک آی آر" محفوظ است و هر گونه کپی برداری خلاف قوانین می شود.