پایان نامه رشته حقوق بین الملل

دانلود پایان نامه اشتباه از نظر حقوقی

 • موضوع پایان نامه : اشتباه از نظر حقوقی
 • مربوط به رشته : حقوق
 • فرمت اجرایی : در قالب word
 • تعداد صفحات : 163 صفحه

موضوع اشتباه در حقوق

اصطلاح «مسئولیت مطلق»  در حقوق جزا اشاره به در نظر نگرفتن اشتباه یا اتفاقی است که بنا به اصل باید مؤثر در مسئولیت کیفری متهم باشد. نمونه بارز این دسته از جرایم در حقوق ایران بزه کشیدن چک بلامحل است . به عبارت دیگر، هرگاه با اشتباه «بجا» همانند اشتباه «نابجا» برخورد شود، مسئولیت مطلق فرض شده است. اگر بگوییم دادگاه ایالتی ایندیانا به مایک تایسون، مسئولیت مطلق بار نمود، سخن به گزاف نگفته‌ایم. به هر حال، صحیح نیست که عدم تأثیر اشتباه در مکان و مصونیت را موجب مسئولیت مطلق بدانیم؛ چرا که این دسته از اشتباهات با ملاک نخست ما سازگار نیستند.

اشتباه در حقوق بین الملل کیفری

اشتباه در حقوق بین الملل کیفری

ضرب‌ المثل «جهل به قانون رافع مسئولیت نیست» در بسیاری از سیستم های حقوقی ریشه دوانده است، به طوری که اشتباه در این گونه موارد مؤثر در مسئولیت و تقصیر دانسته نمی‌ شود. در نتیجه، رویه عدم توجه به اشتباه حکمی (جهل حکمی) ممکن است در بدو امر به عنوان نوعی «مسئولیت مطلق» به نظر نرسد. در پروندة هاپکینز علیه ایالت ، یک کشیش به علت ارتکاب بزه قانونی پست کردن اعلامیه دعوت از زوجین برای ازدواج، مسئول شناخته شد، هر چند مدیر کل دادستانی  ایالت به او گفته بود که پست کردن این گونه اعلامیه جرم محسوب نمی‌شود.

فهرست مطالب پایان نامه اشتباه از نظر حقوقی

 1. چکیده
 2. گفتار اول : اشتباهات نابجا
 3. گفتار دوم : اشتباه موضوعی
 4. گفتار سوم : اشتباه حکمی
 5. گفتار چهارم : اشتباه در رویه قضایی
 6. گفتار پنجم : رابطه اشتباه به امر قانونی
 7. گفتار ششم : دفاع اشتباه در اساسنامه دادگاه کیفری بین المللی
 8. گفتار هفتم : جمع بندی
 9. بخش دوم : دفاعیات ناشی از شرایط خاص روانی
 10. گفتار اول : تاریخچه
 11. گفتار دوم : انواع بیماری ها روانی
 12. گفتار سوم : مطالعه تطبیقی
 13. گفتار چهارم : جنون و مستی به عنوان عوامل رافع مسئولیت در رویه قضایی
 14. گفتار پنجم : دفاع جنون و مستی به عنوان نقصان مسئولیت در رویه قضایی
 15. گفتار ششم : دفاع جنون و مستی در اساسنامه دادگاه بین المللی کیفری
 16. گفتار هفتم : جمع بندی
 17. فاقد منابع

بانک ملت

ایمیل:
کلیه کارت های عضو شبکه شتاب امکان پرداخت اینترنتی را دارند.
لینک دانلود پس از پرداخت در اختیار شما قرار می گیرد.
مبلغ قابل پرداخت: 5,000تومان
ادامه + دانلود

پایان نامه اکو ECO سازمان همکاری های اقتصادی و تحولات سازمان اکو

اکو ECO سازمان همکاری های اقتصادی (منطقه ای) و تحولات آن

 • موضوع پایان نامه : اکو ECO سازمان همکاری های اقتصادی و تحولات سازمان اکو
 • مربوط به رشته : حقوق بین الملل
 • فرمت اجرایی : در قالب Word
 • تعداد صفحات : 127 صفحه

توضیحی مختصر از پایان نامه اکو ECO سازمان همکاری های اقتصادی و تحولات سازمان اکو :

اکو سازمانی بين المللی با ويژگی اقتصادی است كه مقر آن در ايران قرار دارد و به بيان واضح تر ايران از مهمترين اعضاء و مؤسسين آن است.

ملاحظه خواهيد كرد كه با نگاهي به نام، اساسنامه و ظرفيت كشورهای عضو چه از لحاظ جمعيتی و چه از لحاظ منابع طبيعی و وسعت، اکو بسترهای فراوانی در جهت تنظيم روابط منطقه ای و توسعه اقتصادی كشورهای عضو دارد كه اگر چه از آنها استفاده نمی شود يا حداقل كمتر استفاده می شود می تواند اين سازمان را به يكی از كانون های قدرت منطقه ای چه از لحاظ اقتصادی و چه از منظر سياسی تبديل نمايد.

بدون ترديد يكی از عمده ترين عوامل شكل گيری سازمانی با اين ويژگی ها و اعضاء ، جغرافيا و موقعيت خاص ژئوپلتيكی منطقه است. اکو كه يکی از دو سازمان بزرگ منطقه‌ است كه خاورميانه را تحت پوشش خود قرار داده است به دليل موقعيت حياتی اين منطقه و وجود شاهراه ها و مركزيت اقتصادی آن، منطقه تحت پوشش اكو و به تبع خود سازمان را واجد موقعيت های خاص ترجيحی برای ساير كشورهای دنيا بخصوص كشورهای پيشرفته می نمايد.

شما عزیزان برای دانلود پایان نامه اکو ECO سازمان همکاری های اقتصادی و تحولات سازمان اکو و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید… .

ادامه + دانلود

بررسی حقوقی قراردادهای نفتی منعقده میان دولت و شرکت های خارجی

بررسی حقوقی قراردادهای نفتی منعقده میان دولت و شرکت های خارجی

 • موضوع پایان نامه : بررسی حقوقی قراردادهای نفتی منعقده میان دولت و شرکت های خارجی
 • مربوط به رشته : حقوق بین المللی عمومی
 • فرمت اجرایی : در قالب Word
 • تعداد صفحات : 157 صفحه

توضیحی مختصر از پایان نامه بررسی حقوقی قراردادهای نفتی منعقده میان دولت و شرکت های خارجی :

در تحقیق پیش رو منظور ما از قراردادهای منعقده راجع به منابع طبیعی قراردادهای اکتشاف و بهره برداری است (Exploiation) و مباحث شامل قراردادهای پائین دستی مانند فروش نفت خام یا فرآورده‌ های نفتی و غیره نخواهد بود. فرض اساسی در این تحقیق این است که، در قراردادهای نفتی باید همواره تعادلی میان «قاعده‌ وفای به عهد» و «تعادل قراردادی» برقرار باشد. بر پایه این فرض ما به دنبال پاسخ این سؤال اساسی هستیم که آیا کشورهای صاحب منابع طبیعی (به طور خاص نفت) با توجه به اثر تحولات ایجاد شده در حقوق بین الملل حق جرح و تعدیل و انتفاء قراردادهای راجع به منابع طبیعی را خواهند داشت و به بیان دیگر آیا تئوری‌ حاکمیت قانون ملی و تئوری حاکمیت قواعد بین‌ الملل (بین المللی شدن قراردادها) بر هم غلبه نموده‌ اند یا در یک رابطه سنتزیک به یک تعادل رسیده‌اند. روش تحقیق به صورت کتابخانه‌ ای است.

 در فصل نخست این نوشتار، با این اعتقاد که سیر تاریخی قراردادهای نفتی می‌ تواند حقیقتاً منشأ بسیاری از استدلال‌ ها و نگرانی‌ ها را آشکار کند، به این مطلب پرداخته شده است. همچنین صورت‌ های نوین قراردادهای نفتی، از لحاظ خصوصیات حقوقی مورد بررسی قرار گرفته است. برای مثال خواهیم دید که برخی از جنبه‌ هایی «حقوق در حال شکل‌ گیری» – برای مثال قراردادهای توسعه، چگونه در کاهش مدت زمان قراردادها، یا کنترل منابع و یا الزامات در انتقال تکنولوژی، رخ می‌ نمایاند. در بخش‌ هایی از فصل نخست، برخی از مباحث – برای مثال در خصوص تئوری‌ های حقوقی، برای احتراز از چند باره‌ گویی به اختصار بیان شده و عمده استدلالات، به تدریج در ضمن بحث و در موقعیت مناسب دیگر، ارائه گردیده است.

 در فصل دوم، به تعارضات و مباحث فنی حقوقی این قراردادها پرداخته شده است. ملاحظه خواهید کرد که قراردادهای نفتی، قراردادهایی پیچیده بوده و جنبه‌های اقتصادی سرمنشأ بسیاری از قواعد حقوقی است.  یکی از محدودیت‌ های عمده در تعقیب این بحث ،در جایی که به طور اخص قراردادهای نفتی مورد نظر بود، این بود که، در ایران، با وجود اینکه پرسابقه‌ ترین کشور واگذار کننده امتیاز و بعدها از پیشروان تحولات حقوقی در زمینه نفت بوده است به دلیل محرمانه تلقی شدن قراردادها و اسناد، دسترسی به آخرین مدارک، عملی تقریباً غیر ممکن است. این وضعیت عیناً در مورد سایر کشورها و یا شرکت‌ های عمده نفتی وجود داشته و این باعث می‌ شود گاهی مباحث ،البته به نحوی که در حقوق بین الملل عمومی چندان هم غیر معمول نیست ،به رویه‌ ها و داوری‌ هایی که اکنون آشکار گردیده‌ اند محدود شوند.

شما عزیزان برای دانلود پایان نامه بررسی حقوقی قراردادهای نفتی منعقده میان دولت و شرکت های خارجی و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید… .

ادامه + دانلود

بررسی اعتبار حقوقی قطعنامه ها و وتو های شورای امنیت سازمان ملل متحد

بررسی اعتبار حقوقی قطعنامه ها و وتو های شورای امنیت سازمان ملل متحد

 • موضوع پایان نامه : بررسی اعتبار حقوقی قطعنامه ها و وتو های شورای امنیت سازمان ملل متحد
 • مربوط به رشته : حقوق بین الملل
 • فرمت اجرایی : در قالب Word
 • تعداد صفحات : 171 صفحه

توضیحی مختصر از پایان نامه بررسی اعتبار حقوقی قطعنامه ها و وتو های شورای امنیت سازمان ملل متحد :

با بررسی متون و منابع موجود در خصوص شورای امنیت جايگاه حقوقی اين ركن مهم در منشور ملل متحد را مورد بررسی قرار داده و از اين رهگذر، تصميمات آن را كه در قالب قطعنامه های نسبتاً لازم الاجرا متبلور است و همچنين نقش آن در حفظ صلح و امنيت بين المللی را مورد تحليل و بررسی قرار داده ایم . با عنايت به اهميت قطعنامه های شورای امنیت در عصر حاضر و در چارچوب نظام امنيت جهانی، بررسی عملكرد اين ركن سازمان ملل متحد و ميزان التزام به تصميمات شورا و پيامدهای ناشی از آن مد نظر قرار گرفته است. شورای امنیت سازمان ملل متحد ، ركن اصلی و اجرايی سازمان ملل بوده و صلاحيت رسيدگی به كليه اختلافات، اعم از سياسی يا غيرسياسی را داشته و قطعنامه هايی كه صادر می نمايد با پشتوانه دولت قدرتمند ( اعضای دائم) دارای ضمانت اجرايی كافی نيز می باشد. شورای امنیت اين صلاحيت را مطابق اختياراتی كه در خود منشور برای آن لحاظ شده ، كسب نموده است ودولت های عضو ملل متحد با پذيرش آن ( منشور) در واقع چنين صلاحيتی را به شورا تفويض نموده اند.

شما عزیزان برای دانلود پایان نامه بررسی اعتبار حقوقی قطعنامه ها و وتو های شورای امنیت سازمان ملل متحد و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید… .

ادامه + دانلود

دانلود پایان نامه بررسی مفهوم نظم عمومی در حقوق بین الملل خصوصی

دانلود پایان نامه بررسی مفهوم نظم عمومی در حقوق بین الملل خصوصی

 • موضوع پایان نامه : بررسی مفهوم نظم عمومی در حقوق بین الملل خصوصی
 • مربوط به رشته : حقوق بین الملل
 • فرمت اجرایی : در قالب Word
 • تعداد صفحات : 82 صفحه

توضیحی مختصر از پایان نامه بررسی مفهوم نظم عمومی در حقوق بین الملل خصوصی :

راجع به تعریف نظم عمومی و وظیفه‌ ای که در حقوق برای آن وجود دارد اختلاف نظرهائی میان دانشمندان به وجود آمده. آنهائی که با آزادی فردی بیشتر علاقه‌ مندند در تهدید قلمرو و نفوذ آن کوشاتر هستند و بالعکس کسانی که به سوسیالیسم متمایل‌ ترند برای توسعه حدود آن تعصب بیشتری به خرج داده‌ اند. حقوقدانان داخلی و بین‌ المللی بر سر این مطلب در منازعه‌ اند که مفهوم نظم عمومی به کدام رشته از حقوق داخلی و بین‌ الملل خصوصی ارتباط دارد و از مفاهیم اختصاصی کدام یک محسوب می‌ گردد. برخی از متخصصین حقوق بین‌ الملل آن را متعلق به حقوق بین‌ الملل خصوصی دانسته‌ اند و حال آنکه دیگران اکثراً از آن حقوق داخلی محسوبش داشته‌ اند. اختلاف منابع و ساختمان حقوق کشورهای مختلف اروپائی نیز به نوبه خود در طرز تفکر متفکرین آن ممالک موثر واقع شده و باعث بروز اختلافاتی بین‌ حقوقدانان و محاکم کشورهای مذکور در زمینه مصادیق نظم عمومی گردیده است ممکن است امری در حقوق فرانسه مصداق نظم عمومی به حساب رود ولی در انگلستان یا آلمان یا سوئیس چنان نباشد این قبیل تمایزات و تفاوت ها در مقام مقایسه حقوقق ایران و اروپا محسوس‌ تر به نظر می‌ رسد.

شما عزیزان برای دانلود پایان نامه بررسی مفهوم نظم عمومی در حقوق بین الملل خصوصی و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید… .

ادامه + دانلود

دانلود مقاله بررسی وضعیت حقوقی کشتی ها در آب های داخلی

دانلود مقاله بررسی وضعیت حقوقی کشتی ها در آب های داخلی

 • عنوان مقاله : بررسی وضعیت حقوقی کشتی ها در آب های داخلی
 • مربوط به رشته : حقوق بین الملل
 • فرمت اجرایی : در قالب WORD
 • تعداد صفحات : 95 صفحه

توضیحی مختصر از مقاله بررسی وضعیت حقوقی کشتی ها در آب های داخلی :

حقوق بين الملل دريا ها يكی از رشته های نوين جهان است كه نسبت به ساير رشته های نوين جهان است كه نسبت به ساير رشته های حقوق از اهميت دو چندان برخوردار است. اين رشته زمانی خود را به منصه ظهور گذاشت كه در هشتاد سال پيش در سال 1924 ميلادی وقتی كه جامعه ملل كميته ای از كارشناسان را مامور تهيه فهرستی از موضوعات درياليتی نمود انديشه تدوين و تنظيم قواعد حاكم بر روابط دولت ها در دريا ها شروع شد. در حال حاضر موضوع آب های داخلی به طور اخص كه مقصود از آن آب های واقع در قلمرو خشكی يک دولت يا چند دولت مثل رودخانه ها يا درياچه ها نيست بلكه مقصود آب هايی است كه بين قلمرو خشكی و خط مبدا و يا در پشت خط مبدا كه از آن عرض دريای سرزمينی محاسبه می شود قرار می گيرد. با اين وضعيت مختصر، وضعیت حقوقی کشتی ها در آب های داخلی مورد بررسی قرار می گيرد.

شما عزیزان برای دانلود مقاله بررسی وضعیت حقوقی کشتی ها در آب های داخلی و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید… .

ادامه + دانلود

پایان نامه بررسی جرم پولشویی در اسناد بين المللی و حقوق ايران

دانلود مقاله مربوط به رشته حقوق آشنایی با جرم پولشویی

 • عنوان پایان نامه : بررسی جرم پولشویی در اسناد بین المللی و حقوق ایران
 • مربوط به رشته : حقوق
 • فرمت اجرایی : در قالب Word
 • تعداد صفحات : 222 صفحه

توضیحی مختصر از پایان نامه بررسی جرم پولشویی در اسناد بین المللی و حقوق ایران :

پولشویی پديده‌ ای است که به عنوان جرمی سازمان يافته و فراملی در دهه‌ های اخير در اسناد و برنامه‌‌ های بين‌ المللی به دنيا معرفی شده است. جرم پولشویی يک جرم ثانويه است که به دنبال جرايم مقدمی که منافع مالی و مادی توليد می کنند، ارتکاب می يابد و به معنای مخفی کردن آگاهانه ماهيت و منشا نامشروع اموال حاصل از ارتکاب اين جرايم است به  نحوی که اين اموال ظاهری قانونی به خود گرفته و پاک و مشروع جلوه‌ داده شوند. تفکر جرم‌ انگاری اين پديده به دنبال گسترش جرايم سازمان يافته در دنيا مطرح شد و هدف اين بود که با کوتاه کردن دست جنايتکاران از عوايد مجرمانه‌ شان، انگيزه‌ ارتکاب جرم در آن ها از بين برود و به اين ترتيب با مبارزه با پولشویی به مبارزه با جرايم سازمان يافته پرداخت. علاوه بر آن ميزان بالای پولشویی در جهان، خصوصيات سازمان يافتگی و فراملی بودن و بدون بزه ديده بودن جرم پولشویی ، خسارات و زيان‌ های اقتصادی ، اجتماعی و سياسی آن و ارتباط تنگاتنگ آن با جرايم ديگر ضرورت جرم‌ انگاری اين پديده را  در دنيا و همچنين ايران بيشتر کرده است و به همين جهت نيز در ايران لايحه‌ ای در خصوص مبارزه با پولشویی به تصويب رسيد که هنوز مراحل نهايی قانون گذاری را طی نکرده است.

شما عزیزان برای دانلود پایان نامه بررسی جرم پولشویی در اسناد بين المللی و حقوق ايران و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید… .

ادامه + دانلود
گرافیک و طراحی : پارس تمز

Copyright © 2015 All rights Reserved

تمام حقوق مادی و معنوی و طرح قالب برای "تک آی آر" محفوظ است و هر گونه کپی برداری خلاف قوانین می شود.