پایان نامه رشته جغرافیا

دانلود پایان نامه فرایند ها و انواع اشکال کارست

 • موضوع پایان نامه : فرایند ها و انواع اسکال کارست
 • مربوط به رشته های : زمین شناسی و جغرافیا
 • فرمت اجرایی : در قالب Word
 • تعداد صفحات : ۱۴۰ صفحه

آشنایی با اشکال مختلف کارست

سازنده های کارستی در نقاط مختلف دنیا گسترده هستند، و پدیده های کارستی در مناطق تحت اشغال این سازنده ها یافت می شود. لذا توزیع نابرابر این سازنده ها در سطح جهان،گسترش ناهمسان مناطق کارست رانیز به دنبال دارد. وجودسازندهای متعدد آهکی و شرایط مناسب زمین شناسی باعث ایجاد و توسعه پهنه های کارست در برخی نواحی دنیا شده است. در ایران نیز به علت وجود شرایط مساعد زمین شناسی و تاثیر شرایط آب و هوایی، اشکال کارستی در برخی نقاط از جمله در رشته کوههای زاگرس، البرز، و کپه داغ و هزار مسجد گسترش یافته است.

فرایند ها و انواع اسکال کارست

فرایند ها و انواع اسکال کارست

شناسایی اشکال کارستی که ازسنگهای انحلال پذیر و عمدتا از کربنات ها نظیر سنگهای آهکی و دو لومیتی تشکیل یافته و طبقه بندی آنها دارای اهمیت است. به ویژه هنگامی که از دیدگاه کاربردی به آن توجه شود. مانند : استفاده از آبخان های کارست و توسعه منابع آب، پروژه های عمرانی از قبیل سد سازی و استفاده برای شرب، وجود ذخایر عظیمی از هیدروکربورها (نفت و گاز) در سازندهای کارستی، همچنین توسعه صنعت توریسم و گردشگری.

مطالعات کارست در ایران سابقه چندانی ندارد و به سالهای ۱۳۵۱ -۱۳۵۲ می رسد.

بنابراین لزوم برنامه ریزی برای شناسایی ا شکال کارستی و طبقه بندی آن دارای اهمیت می باشد.

شناسایی پدیده های کارستی مانند کارن، دولین، آون، پولیه، غارها، و غیره که در اثر انحلال ایجاد شده اند و طبقه بندی آنها در حوضه آبریز فریزی از اهداف مطالعه این رساله می باشد. که برای اولین بار در این منطقه صورت گرفته است.

فهرست مطالب پایان نامه آشنایی با اشکال کارست

 1. فصل اول : کلیات تحقیق

 2. فصل دوم : ویژگی های طبیعی

 3. فصل سوم : اشکال ژئومورفیک کارست

 4. فصل چهارم : عوامل آنتروپوژنیک در قلمره های کارستی با تاکید بر مدیریت کارست


بانک ملت

ایمیل:
کلیه کارت های عضو شبکه شتاب امکان پرداخت اینترنتی را دارند.
لینک دانلود پس از پرداخت در اختیار شما قرار می گیرد.
مبلغ قابل پرداخت: ۵,۰۰۰تومان
ادامه + دانلود

تحلیل ژئوپلتیک از نقش اقتصادی و سیاسی ایران در خاورمیانه

تحلیل ژئوپلتیک از نقش اقتصادی و سیاسی ایران در خاورمیانه

 • عنوان پایان نامه : تحلیل ژئوپلتیک از نقش اقتصادی و سیاسی ایران در خاورمیانه
 • مربوط به رشته : جغرافیای سیاسی
 • فرمت اجرایی : در قالب Word
 • تعداد صفحات : ۷۳ صفحه

توضیحی مختصر از پایان نامه تحلیل ژئوپلتیک از نقش اقتصادی و سیاسی ایران در خاورمیانه :

قلمروهای ژئوپلتیک ، عرضه تقابل اندیشه های ایدئولوژیک ، اقتصاد ، سیاست و به واقع منافع دولت ها و بازیگران در حال تعامل سیاسی و سیستم های مداخله گر بین المللی است موقعیت احراز نشدنی ژئوپلتیک ایران در تئوری ها و مدل های جغرافیای سیاسی و ژئوپلتیک بر هیچ صاحب نظری پوشیده نیست. این موقعیت تا قبل از فروپاشی بلوک کمونیسم از هویت ویژه ای برخوردار بود . پس از فروپاشی جنگ سرد، هویت ژئوپلتیک ایران به تبع پدیداری نظام نوین منطقه ای و ایجاد خلاء ژئوپلتیک در منطقه خاورمیانه و آسیای مرکزی و منطقه قفقاز دچار تغییر و تحولات عمده ای شد. تغییر و تحولات ژئوپلتیک مزبور جهت گیری های سیاسی و اقتصادی تازه ای را نیازمند است که به عنوان مثال می توان از گسترش همکاری مکمل و سیستم های سایبرنتیکی همپوش بین واحد های ملی در نظام نوین منطقه ای نام برد. در کنار این مسئله که می توان از آن به ساختار نوین ژئوپلتیک نام برد، جمهوری اسلامی ایران از وضعیت بسیار استثنایی برخوردار است، چرا که تبدیل قلمرو های ژئواستراتژیک به ژئوپلی نومیک ، این کشور در مرکز ثقل امنیت انرژی جهان واقع شده است.

شما عزیزان برای دانلود پایان نامه تحلیل ژئوپلتیک از نقش اقتصادی و سیاسی ایران در خاورمیانه و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید… .

ادامه + دانلود
گرافیک و طراحی : پارس تمز

Copyright © 2015 All rights Reserved

تمام حقوق مادی و معنوی و طرح قالب برای "تک آی آر" محفوظ است و هر گونه کپی برداری خلاف قوانین می شود.