پایان نامه رشته الکترونیک

دانلود پایان نامه اصول طراحی آنتن های حلقوی

 • موضوع پایان نامه : اصول طراحی آنتن های حلقوی
 • مربوط به رشته : الکترونیک
 • فرمت اجرایی : در قالب word
 • تعداد صفحات : ۹۲ صفحه

* این پایان نامه بدون عکس می باشد

اصول طراحی آنتن های حلقوی

همانطوری که محیط یک آنتن حلقوی به اندازه کسر بزرگی از یک طول موج افزایش می یابد ، دامنه و فاز جریان در امتداد حلقه همانند آنتن های دو قطبی تغییر خواهد کرد . بنابراین ، عملکرد آنتن های حلقوی دارای محیطی در حدود نیم طول موج با بزرگتر یا اندازه و شکل حلقه تغییر خواهد کرد .

مباحث مربوط به آنتن های حلقوی بزرگ اغلب از طریق تحلیل یک آنتن حلقوی تحت مفروضات دامنه و فاز یکنواخت جریان انجام می گیرد . در هر حال ، همان طوری که تذکر داده ایم ، رفتار جریان این چنین نیست .

اصول طراحی آنتن های حلقوی

اصول طراحی آنتن های حلقوی

به جای فرض یک جریان یکنواخت ، آنتن های حلقوی مربعی را بطور واقعی تحلیل می کنیم و بنابراین نتایج مفیدی را به دست می آوریم .

یک آنتن حلقوی مربعی با محیطی برابر یک طول موج را مشروحاً بررسی می کنیم . اگر چه تحلیلش تا اندازه ای پیچیده است ، ولی بدین طریق نشان می دهیم اصول نظری را که با فرض جریان واقعی حاصل کردیم ، نتایج نسبتاً دقیقی را به دست می دهد .

این مدعا از طریق مقایسه نتایج تحلیل ریاضی با نتایج دقیق تر حاصل از روش های حل عددی ثابت می شود .

طول هر ضلع از آنتن های حلقوی مربعی تمام موج (دارای محیطی برابر یک طول موج) برابر ربع طول موج می باشد . منطقی است فرض کنیم کهبرای محیطی برابر یک طول موج توزیع جریان سینوسی باشد .

آنتن های حلقوی کوچک

یک حلقه حامل جریان که حداکثر ابعادش کوچکتر از حدوداً یک دهم طول موج لحظه باشد ، موسوم به یک آنتن حلقوی کوچک است . در اینجا نیز کوچک به معنای کوچک از لحاظ الکتریکی یا کوچک در مقایسه با یک موج می باشد .

در این بخش دو روش را برای تحلیل و تعیین خوصا تشعشعی آنتن های حلقوی کوچک به کار می بریم :

اولاً نشان می دهیم که یک حلقه کوچک دوگانه یک دو قطیب ایده آل است . با استفاده از دوگانگی مستور در معادلات ماکسول ، نتایجی را که برای دو قطبی ایده آل به دست آوردیم ، برای تعیین میدان های یک حلقه کوچک تعمیم می دهیم .

ثانیاً ، میدانهای ناشی از یک حلقه کوچک را مستقیماً به دست آورده و نشان می دهیم که نتایج با میدانهای حاصل از کاربرد اصل دوگانگی یکسان است .

فهرست مطالب پایان نامه آنتن های حلقوی کوچک

 1. مقدمه
 2. فصل اول
 3. آنتن های حلقوی
 4. حلقۀ کوچک
 5. دو قطبی مغناطیسی کوتاه . معادل یک حلقله
 6. میدانهای دور دو قطبی کوچک و دو قطبی کوتاه
 7. مقایسه میدانهای دور حلقه کوچک و دو قطبی کوتاه
 8. حالت کلی آنتن حلقه ای
 9. پترن های میدان دور آنتن های حلقه ای دایره ای با جریان یکنواخت
 10. حلقه کوچک به عنوان یک حالت خاص
 11. مقاومت تشعشع حلقه ها
 12. خاصیت جهتی آنتن های حلقوی دایره ای با جریان یکنواخت
 13. جدول فرمول های حلقه
 14. آنتن های حلقوی مربعی
 15. آنتن های حلقوی دایروی
 16. حلقه ی دایروی حامل یک جریان ثابت
 17. فصل دوم
 18. آنتن های حلقوی کوچک
 19. دوگانگی
 20. آنتن حلقوی کوچک
 21. فصل سوم
 22. آنتن های یاگی یودا
 23. منابع و مأخذ

بانک ملت

ایمیل:
کلیه کارت های عضو شبکه شتاب امکان پرداخت اینترنتی را دارند.
لینک دانلود پس از پرداخت در اختیار شما قرار می گیرد.
مبلغ قابل پرداخت: ۴,۰۰۰تومان
ادامه + دانلود

دانلود پایان نامه طراحی میکسر ها و کاربردهای میکسر ها

 • موضوع پایان نامه : طراحی میکسر ها و کاربردهای میکسر ها
دانلود پایان نامه طراحی میکسر ها و کاربردهای میکسر ها

دانلود پایان نامه طراحی میکسر ها و کاربردهای میکسر ها

 • مربوط به رشته :الکترونیک
 • فرمت اجرایی : در قالب Doc
 • تعداد صفحات : ۴۷ صفحه

توضیحی مختصر از پایان نامه طراحی میکسر ها و کاربردهای میکسر ها :

قبل از وارد شدن به طراحی مدار میکسر ، قابلیت یک میکسر را با در نظر گرفتن اینکه میکسر دو فرکانس در ورودی را گرفته و یک فرکانس که از حاصل ضرب دو سیگنال ورودی به وجود می ‎آید مختصراً مرور کنیم. مشکل اصلی برای طراحی میکسر ها همین است که بر گونه‌ ای طراحی شود که سیگنال نامطلوب را از بین ببرد. اغتشاش تولید شده داخلی میکسر که تحت عنوان هارمونیک IMD تعریف می شود. ایزولاسیون بین ورودی های RF, IF می باشد که به صورت مستقیم تحت تأثیر ترکیب کننده (کوپل کننده هایبرید) قرار دارد و رنج دینامیکی که رنج دامنه‌ ای است که هیچ کاهش عملکردی در آن اتفاق نمی افتد.

طراحی مدار یک میکسر RF همان بحث‌ های انجام شده در تقویت کننده RF را دنبال می کند. ورودی های LO, RF یک ترانزیستور یا دیور بایاس شده را تغذیه می کنند. توجه به این نکته ضروری است که تفاوت بسیار زیادی بین فرکانس LO, RF در طرف ورودی و IF در طرف خروجی وجود دارد. از آنجائی که هر دو طرف باید به امپدانس خط  تطبیق شوند. میکسر Dowble-balanced از چهار دیود که به صورت آرایش یکسوسازی قرار گرفته‌ اند، تشکیل شده است. در مجموع دیودها جداسازی بهتری را انجام داد و منجر به حذف مدهای اضافی خواهند شد. برخلاف میکسر single-balanced این میکسر تمام هارمونیک های زوج در سیگنال RF, LO را حذف می کند. اما معایب این میکسر آن است که این میکسر تلفات تبدیلی را افزایش می دهد. برای عملکرد خوب میکسر باید دارای خاصیت غیرخطی باشد در این صورت افزودن مقاومت سری با امیتر در ترانزیستور دو قطبی، با سورس در FET و یا با امیترهای زوج تفاضلی همواره باعث خطی شدن مشخصه می شود و در نتیجه ترانس کنداکتانس کاهش می یابد. چون همه قطعات عملی دارای مقاومت ذاتی سری هستند در نتیجه همیشه مقداری از ترانس کم می شود.

شما عزیزان برای دانلود پایان نامه طراحی میکسر ها و کاربردهای میکسر ها و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید… .

ادامه + دانلود

پایان نامه بررسی سیستم تجسس و دستگاه بازرسی اشعه ایکس فرودگاه

 • موضوع پایان نامه : بررسی سیستم تجسس و دستگاه بازرسی اشعه ایکس فرودگاه
 • مربوط به رشته : الکترونیک
 • فرمت اجرایی : در قالب Word
 • تعداد صفحات : ۸۵ صفحه
 • فاقد تصاویر

توضیحی مختصر از پایان نامه بررسی سیستم تجسس و دستگاه بازرسی اشعه ایکس فرودگاه :

حفاظت و تأمین جان انسان در هر اجتماع و حفظ سرمایه های ملی در هر کشور از بدو تجمع انسان ها مورد توجه رهبران و دولت مردان در هر جامعه بوده و غفلت از آن موجب اضمحلال اقوام و جوامع گردیده است. که در هر عصر و زمانی این اقدامات تامینی بنا به مقتضای پیشرفت های علمی در تشخیص و ارزیابی نوع خطر اعمال شده است. اساس و زیربنای اقدامات، حفاظتی است که معمولاً در سطح یک کشور در سازمان دفاع غیرنظامی هر مملکت متمرکز می ‎شود و سازمان های نظامی نیز به طور اخص و جداگانه بنا به گسترش یگان های تحت امر این اقدامات را به اجرا می گذارند. این اقدامات شامل آموزش پرسنل و مردم در زمینه حفاظت شخصی و استفاده از سیستم های امنیتی در مکان های مورد نیاز می ‎باشد. ما اعتقاد داریم امنیت باید اساساً برخود مردم و نه بر ماشین متکی باشد بر این اعتقاد فلسفه محصولات کمپانی های سازنده پیوسته در پی طرح ابزاری بوده که بهترین پیوند را با نیازهای فردی امنیتی داشته باشد و امکان بازرسی چمدان های و بسته های مسافربری با دستگاه اشعه ایکس را جهت افزایش امنیت خطوط هوایی ایجاد کرده است در این گزارش دستگاه اشعه ایکس مورد بررسی قرار گرفته است که در مبادی فرودگاهی و گمرکات و ادارات پست استفاده گردیده است.

شما عزیزان برای دانلود پایان نامه بررسی سیستم تجسس و دستگاه بازرسی اشعه ایکس فرودگاه و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید… .

ادامه + دانلود

دانلود پایان نامه رشته الکترونیک هواپیمائی طراحی و ساخت اتاق آنتن

دانلود پایان نامه رشته الکترونیک هواپیمائی طراحی و ساخت اتاق آنتن

 • موضوع پایان نامه : طراحی و ساخت اتاق آنتن
 • مربوط به رشته : الکترونیک هواپیمائی
 • فرمت اجرایی : در قالب Word
 • تعداد صفحات : ۶۱ صفحه

توضیحی مختصر از پایان نامه رشته الکترونیک هواپیمائی طراحی و ساخت اتاق آنتن :

مراحل طراحی و ساخت یک اتاق آنتن در این پایان نامه مورد بحث قرار گرفته شده است. یک چنین اتاقی از ضروریات هر مؤسسه مجهز به امکانات آنتن و رادار می باشد و فضای مناسبی برای اندازه گیری مشخصات مختلف آنتن فراهم می کند. کاربرد دیگر این آنتن در امکان اندازه گیری سطح مقطع راداری اجسام می باشد. همچنین اتاق آنتن جهت مصون ماندن نیروی انسانی از خطرات تشعشع الکترومغناطیسی در حین اندازه گیری آنتن سودمند می باشد. علاوه بر اصول طراحی اتاق آنتن، یک نظریه ریاضی کارآمد تحت عنوان شرط مرزی جذب به صورت نوینی در این پایان نامه مطرح شده و تلفیق دو شرط مرزی جذب فیزیکی موج و مدل ریاضی آن به اختصار مطرح شده است. لازم به ذکر است که در ابتدا به شرح تئوری ناحیه سکوت اتاق آنتن می پردازیم، سپس به روش های مختلف اندازه گیری و محاسبه ناحیه سکوت اشاره می کنیم و بعد از آن نتایج آزمایشات انجام شده را ارائه می کنیم و مرغوبیت اتاق آنتن را مورد بررسی قرار می دهیم .

شما عزیزان برای دانلود پایان نامه رشته الکترونیک هواپیمائی طراحی و ساخت اتاق آنتن و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید… .

ادامه + دانلود

دانلود پایان نامه انواع سیستم بارکدینگ ( رشته الکترونیک )

دانلود پایان نامه انواع سیستم بارکدینگ ( رشته الکترونیک )

 • عنوان پایان نامه : انواع سیستم بارکدینگ
 • مربوط به رشته : الکترونیک
 • فرمت اجرایی : در قالب Word
 • تعداد صفحات : ۱۰۲ صفحه

توضیحی مختصر از پایان نامه انواع سیستم بارکدینگ :

امروزه سیستم های اطلاعاتی کامپیوتری سهم بسزایی در کارایی امور تجاری و کنترلی دارند. لذا برای حصول این کارایی ضروری است که اطلاعاتی که به کامپیوتر ها وارد می شوند ، دقیق و بهنگام بوده و در ضمن ، گردآوری آنها نیز هزینه زیادی دربر نداشته باشد . درمیان انواع سیستم های شناسایی خودکار ، تکنولوژی بارکد جزء ساده ترین ها است. این سیستم به صورت تجهیزات جانبی کامپیوتر های شخصی که امروزه در واح دهای صنعتی ، تجاری و اداری کشور جایگاه مهمی یافته اند ، قابل بکارگیری است. در این تحقیق سعی شده انواع سیستم های بارکدینگ معرفی شده و کاربرد های هر یک مورد بررسی قرار گیرند. در سال های اخیر ، نوارهای سیاه و سفید ظاهرا همشکلی که روی بسیاری از کالا های تجاری از قبیل مجلات ، نوشابه ها ، کنسرو ها، کتاب ها ، انواع جعبه ها و …  چاپ می شود ، بسیاری از نظرها رابه خود جلب کرده است . این نوارهای سیاه و سفید که بارکد نام دارند ، علائمی هستند که حاوی اطلاعاتی در مورد کالا ها می باشند. برای رمزگشایی این علائم باید از دستگاهی به نام اسکنر بارکد استفاده نمود که بارکد را بصورت نوری می خواند و به کامپیوتر متصل به آن منتقل می کند. اسکنر بارکد از خود نوری می تاباند که پس از برخورد با نوارهای سیاه وسفید بارکد ، دوباره به دستگاه بازباتانده می شود. جاهایی که سیاه است نور را کمتر و جاهایی که سفید است ، نور را بیشتر باز می تابانند و در نتیجه اسکنر می تواند  تغییرات و  در حقیقت پهنای  نوارها را  تشخیص دهد. این نوارها بسته به ضخامتشان و فاصله شان از هم ، اطلاعات مختلفی را در بردارند .

شما عزیزان برای دانلود پایان نامه انواع سیستم بارکدینگ ( رشته الکترونیک ) و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید… .

ادامه + دانلود
گرافیک و طراحی : پارس تمز

Copyright © 2015 All rights Reserved

تمام حقوق مادی و معنوی و طرح قالب برای "تک آی آر" محفوظ است و هر گونه کپی برداری خلاف قوانین می شود.