اطلاعیه ی سایت
با سلام و احترام خدمت شما بازدیدکنندگان لطفا موارد زیر را به دقت مطالعه نمایید :
 • عزیزانی که به هر دلیل موفق به دریافت و یا دانلود فایل مورد نظرشان نشده اند (می توانند با مراجعه به صفحه تماس با ما مشکل خود را اطلاع داده تا مشکل آن ها برطرف گردد)
 • به اطلاع شما عزیزان می رسانیم با توجه به اینکه شبکه شاپرک اقدام به تهیه پروتکل امنیتی لایه باز کرده است و این شرکت نیز هم اکنون از نسخه 39 و نسخه های پایین تر مرورگر های گوگل کروم و موزیلا فایرفاکس پشتیبانی نمی کند، بنابراین الزامی است که برای پرداخت وجه مرورگر شما به روز شده باشد و از آخرین نسخه مرورگرتان استفاده کنید.
عدم آپدیت (به روز بودن) مرورگر باعث می شود، به جای صفحه درگاه بانک، خطای عدم تایید خرید را مشاهده نمایید. راه حل : با آپدیت نمودن مرورگرتان، می توانید از بروز تراکنش های ناموفق پیشگیری کنید و خریدتان بدون مشکل انجام می شود.

دانلود پایان نامه نقد مبانی فکری انجمن حجتیه

 • موضوع پایان نامه : نقد مبانی فکری انجمن حجتیه
 • مربوط به رشته : معارف اسلامی و دینی
 • فرمت اجرایی : در قالب word
 • تعداد صفحات : ۱۸۰ صفحه

نقد مبانی فکری انجمن حجتیه

آنچه فلاسفه عقل پنداشته‏ اند منجر به پذیرش توالى فاسد است : از قبیل انهدام جمیع شرایع افحام انبیا، ایجاب حق، علیت علم الهى و ثبوت مشیت و اراده ازلى و استناد همه افعال به اراده ازلیه، امتناع معاد جسمانى و امتناع اثبات نبوت به وسیله معجزه و امکان تطوّر حق.

از این رهگذر جمیع شرایع باطل مى‏شود که نتیجه براهین ، علم حصولى یقینى است و چه بسا این علوم در واقع خطا مى‏ باشند در این صورت اساس این یقین حجتیه بر خداست نه حجت خداوند بر مردم، یعنى مردم مى‏ توانند بر خداوند احتجاج نمایند که چون براهین ایمن از خطا نیست ما به براهین گوش نمى‏ دهیم که بنابراین لغویت بعثت و امتناع حجتیه براى خداوند لازم مى‏ آید. و همچنین بقیه تالى‌ فاسدها به این دلیل است که بر اساس عقلى که فلاسفه علوم خود را بر آن استوار مى‏ بینند مانعى جهت احتجاج مردم به این سخنان وجود ندارد.

اگر اساس بر همان چیزى که آن را عقل پنداشته‏ اند باشد جمیع شرایع منهدم مى‏ شود و جمیع انبیاء افحام می شوند زیرا نتیجه براهین در علم حصولى یقین است و از آنجا که در نزد آنان میزانى براى احراز صواب از خطا وجود ندارد پس امنیت از خطا در تحصیل یقین وجود ندارد … یقین که در نزد فلاسفه عبارت از حصول صورت شئ در نفس است که اگر مطابق با واقع باشد حجتیه با لذّات است.

دانلود پایان نامه نقد مبانی فکری انجمن حجتیه

دانلود پایان نامه نقد مبانی فکری انجمن حجتیه

غلط واضحى است زیرا صورت بر فرض حصول و مطابقتش با واقع کشف از واقع نیست پس حجت و برهان نیست … بر اساس جهالت بشر در معرفت عقل … آنچه عقل نامیده است نُکراء و شیطنت است، زیرا فعلیت نفس به استخراج نظریات از ضروریات عین فعلیت به جهالت است، و چگونه چنین نباشد، با این‌که نتیجه استنتاجات آنها توصیف حق تعالى و تعریف او با معلومات، معقولات، و تصورات است.

فهرست مطالب پایان نامه نقد مبانی فکری انجمن حجتیه

 1. فصل اول : کلیات

 2. فصل دوم

 3. توصیف
 4. عقلائیت و خرد ورزی
 5. نفی اخباری گری
 6. نفی عقل فلسفی
 7. مفهوم عقل در دیدگاه تفکیک
 8. کیفیت پیدایش معرفت
 9. ارزش معلومات
 10. فلسفه ستیزی
 11. نفی فلسفه به صراحت
 12. استدلال بر تباین کلّی فلسفه و شریعت
 13. از افراط تا تعدیل ( از فلسفه ستیزی تا فلسفه پذیری )
 14. تحلیل
 15. واژه شناسی
 16. معرفت شناسی
 17. پیشفرض ها
 18. پیشفرض های رقیب
 19. لوازم پیشفرض ها
 20. نظام بحث
 21. نقد وبررسی
 22. نقد زبانی
 23. سازگاری درونی
 24. سازگاری برونی
 25. سازگاری با واقع
 26. منابع و مآخذ

بانک ملت

ایمیل:
کلیه کارت های عضو شبکه شتاب امکان پرداخت اینترنتی را دارند.
لینک دانلود پس از پرداخت در اختیار شما قرار می گیرد.
مبلغ قابل پرداخت: ۵,۰۰۰تومان
0 لایک
۰ تا کنون ثبت شده است
گرافیک و طراحی : پارس تمز

Copyright © 2015 All rights Reserved

تمام حقوق مادی و معنوی و طرح قالب برای "تک آی آر" محفوظ است و هر گونه کپی برداری خلاف قوانین می شود.