اطلاعیه ی سایت
با سلام و احترام خدمت شما بازدیدکنندگان لطفا موارد زیر را به دقت مطالعه نمایید :
 • عزیزانی که به هر دلیل موفق به دریافت و یا دانلود فایل مورد نظرشان نشده اند (می توانند با مراجعه به صفحه تماس با ما مشکل خود را اطلاع داده تا مشکل آن ها برطرف گردد)
 • به اطلاع شما عزیزان می رسانیم با توجه به اینکه شبکه شاپرک اقدام به تهیه پروتکل امنیتی لایه باز کرده است و این شرکت نیز هم اکنون از نسخه 39 و نسخه های پایین تر مرورگر های گوگل کروم و موزیلا فایرفاکس پشتیبانی نمی کند، بنابراین الزامی است که برای پرداخت وجه مرورگر شما به روز شده باشد و از آخرین نسخه مرورگرتان استفاده کنید.
عدم آپدیت (به روز بودن) مرورگر باعث می شود، به جای صفحه درگاه بانک، خطای عدم تایید خرید را مشاهده نمایید. راه حل : با آپدیت نمودن مرورگرتان، می توانید از بروز تراکنش های ناموفق پیشگیری کنید و خریدتان بدون مشکل انجام می شود.

پایان نامه بررسی ساختارهای فرهنگی و موانع توسعه فرهنگی در ایران

پایان نامه بررسی ساختارهای فرهنگی و موانع توسعه فرهنگی در ایران

 • موضوع پایان نامه : بررسی ساختارهای فرهنگی و موانع توسعه فرهنگی در ایران
 • مربوط به رشته : علوم سیاسی
 • فرمت اجرایی : در قالب Word
 • تعداد صفحات : ۶۳ صفحه

توضیحی مختصر از پایان نامه بررسی ساختارهای فرهنگی و موانع توسعه فرهنگی در ایران :

یکی از مباحث مهمی که در نیمه دوم قرن بیستم و به دنبال ظهور کشورهای تازه استقلال یافته جهان سوم در عرصه روابط بین الملل توجه بسیاری از اندیشمندان علوم سیاسی را به خود جلب نموده است، نوسازی و توسعه سیاسی و توسعه اقتصادی است. اما این سوال مطرح می شود که چرا تابه حال ایران نتوانسته است به الگویی در جهت نیل به توسعه سیاسی و اقتصادی دست یابد؟ در این مسیر با چه مشکلاتی مواجه می باشد؟

باعنایت به اهمیت این موضوع، ما نیز در این پژوهش سعی نموده‌ ایم ضمن ارائه تصویری از توسعه و ویژگی های آن، به بررسی ساختارهای فرهنگی ایران بپردازیم و مهمترین علل توسعه نیافتگی ایران را فرهنگ حاکم بر روح ملت ایران ذکر نموده، و به عنوان راه حل توسعه فرهنگی را مقدم بر توسعه سیاسی و توسعه اقتصادی دانسته‌ ایم.

ضمنا در این پژوهش سعی شده است ریشه‌ ای ترین مسائل موجود در بطن فرهنگ ایرانی و مشکلات ساختارهای اجتماعی ایران مورد بررسی قرار گرفته تا علل توسعه نیافتگی ایران در عرصه های سیاسی و اقتصادی مشخص تر گردد.

در مجموع می توان گفت که هدف اصلی در این تحقیق این است که توسعه سیاسی و توسعه اقتصادی در کشور ما، در مقام نخست به معنای پالایش ویژگی های منفی و فرهنگی است که در طول تاریخ و در بستر زمان شکل گرفته‌ اند و رفع این موانع جز از طریق ایجاد یک نظام آموزشی کار آمد آن هم از طریق اهتمام جدی دولت که قادر به تربیت انسان هایی خلاق و با فرهنگ باشد میسر نیست. بدیهی است که رفع این نواقص در فرهنگ جامعه، بستری مناسب جهت توسعه همه جانبه را در کشور فراهم خواهد آورد. اثبات این موضوع که توسعه فرهنگی مقدم تر از توسعه سیاسی و توسعه اقتصادی است، انگیزه انتخاب موضوع از جانب محقق می ‎باشد.

شما عزیزان برای دانلود پایان نامه بررسی ساختارهای فرهنگی و موانع توسعه فرهنگی در ایران و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید… .

فهرست مطالب پایان نامه بررسی ساختارهای فرهنگی و موانع توسعه فرهنگی در ایران به صورت زیر می باشد :

 1. پیشگفتار
 2. فصل اول : کلیات تحقیق

 3. طرح مسئله
 4. اهداف تحقیق
 5. اهمیت تحقیق
 6. سوال اصلی
 7. سوالات فرعی
 8. فرضیات تحقیق
 9. متغیرها و مفاهیم عملیاتی
 10. روش تحقیق
 11. مشکلات و موانع تحقیق
 12. سازماندهی تحقیق
 13. فصل دوم : مفهوم توسعه و توسعه یافتگی

 14. فرهنگ و توسعه
 15. مفهوم فرهنگ
 16. ویژگی های عمومی فرهنگ
 17. تاثیر فرهنگ بر توسعه و اهمیت مفهوم توسعه فرهنگی
 18. استراتژی فرهنگی
 19. فصل سوم : موانع توسعه فرهنگی در ایران

 20. فرهنگ عمومی تاثیر گذار بر روند توسعه
 21. تیپولوژی شخصیتی ایرانیان
 22. نتیجه گیری
 23. فهرست منابع

ایمیل:
کلیه کارت های عضو شبکه شتاب امکان پرداخت اینترنتی را دارند.
لینک دانلود پس از پرداخت در اختیار شما قرار می گیرد.
مبلغ قابل پرداخت: ۵,۰۰۰تومان
0 لایک
۰ تا کنون ثبت شده است
گرافیک و طراحی : پارس تمز

Copyright © 2015 All rights Reserved

تمام حقوق مادی و معنوی و طرح قالب برای "تک آی آر" محفوظ است و هر گونه کپی برداری خلاف قوانین می شود.