مقالات هنری

دانلود مقاله پیرامون فن و هنر سفالگری ایران

 • موضوع مقاله : فن و هنر سفالگری
 • مربوط به رشته : هنر
 • فرمت اجرایی : در قالب Word
 • تعداد صفحات : ۴۲ صفحه

فن و هنر سفالگری در ایران

سفالگری به عنوان یکی از بر جسته ترین مظاهر هنر اسلامی دارای نقوش متنوعی بوده که همواره با اعتقادات دینی و تصورات هنرمند از هستی عجین بوده است.

فن و هنر سفالگری ایران به علت جنبه های گوناگون اقتصادی ،فرهنگی و تا حدودی مذهبی از گذشته ی بسیار دور مورد توجه قرار گرفته و در هر دوره با وضعیت سیاسی منطقه و کشور تحول و توسعه یافته است. نمونه های سفالینه که از محوطه های باستانی ایران کشف شده و ارتباط این هنر را با فرهنگ، اقتصاد و مذهب از یک طرف و ذوق و سلیقه ی شخصی و قومی سفالگران از طرف دیگر نشان می دهد.

مقاله فن و هنر سفالگری ایران

مقاله فن و هنر سفالگری ایران

در هزاره ی پنجم (ق.م) اختراع چرخ سفالگری تحولی چشمگیر در این هنر و تأثیر بسیاری در زمینه ی اقتصادی به وجود آورد. یکی از مهمترین ابعاد فن و هنر سفالگری در آن زمان را می توان بعد و جنبه ی فرهنگی و اجتماعی آن دانست، چه آشنایی ما از ارتباط موجود بین اقوام با یکدیگر در آن روزگاران بیشتر از دست ساخته های هنری مانند سفالگری امکان پذیر است.

سهم سفالگران مسلمان به جهان سفالگری از ارزش بسیار بالایی برخوردار است.این سفالگران اولین کسانی بودند که تکنیک و دانش توسعه ی سرامیک های لعاب دار تزئینی را به اروپا الهام بخشیدند.

سفالگران دوران اسلامی با تمامی روش های ساخت دستی،چرخ کاری و قالبگیری آشنا بودند و تلاش همیشگی آنها در دستیابی به روش های جدید ساخت و لعاب های تازه در آثار به جا مانده به خوبی هویداست.

فهرست مطالب مقاله فن و هنر سفالگری ایران

 1. فصل اول – مقدمه

 2. فصل دوم – چکیده

 3. مهمترین تکنیک های تزیین ظروف در نیشابور
 4. دسته های سفال با نقش کنده
 5. نقوش سفال در ادوار اسلامی از مناظر مختلف
 6. فصل سوم – فن و هنر سفالگری

 7. فصل چهارم – مهمترین تکنیک های تزیین ظروف در نیشابور

 8. سفال با پوشش گلی
 9. سفالینه با نقوش رنگارنگ
 10. سفالینه با تزیین زرین فام
 11. سفالیه با نقش کنده
 12. سفالینه با لعاب یکرنگ
 13. فصل پنجم – کلیاتی درباره سفال اسلامی

 14. سفال گبری
 15. سفال سلجوقی
 16. سفال مینائی ایران
 17. سفال دوره عثمانی
 18. سفال دوره صفویه ایران
 19. فصل ششم – هنر سفالگری و بررسی نقوش آن در ادوار اسلامی

 20. بررسی نقوش انسانی با توجه به جهان بینی عرفانی
 21. بررسی نقوش انسانی مرتبط با مراسم ماه محرم
 22. بررسی نقوش انسانی و ارتباط آن با ادبیات
 23. بررسی نقوش انسانی و ارتباط آن با مفاهیم نجومی
 24. فصل هفتم – جام با گلابه ی سفالگری

 25. فصل هشتم – کوزه

 26. نتیجه گیری
 27. فهرست منابع و مآخذ

بانک ملت

ایمیل:
کلیه کارت های عضو شبکه شتاب امکان پرداخت اینترنتی را دارند.
لینک دانلود پس از پرداخت در اختیار شما قرار می گیرد.
مبلغ قابل پرداخت: ۴,۰۰۰تومان
ادامه + دانلود

مقاله در مورد شمسه تجلی نور در هنرهای اسلامی

مقاله در مورد شمسه تجلی نور در هنرهای اسلامی

مقاله در مورد شمسه تجلی نور در هنرهای اسلامی

 • موضوع مقاله : شمسه تجلی نور در هنرهای اسلامی
 • مربوط به رشته : هنر و گرافیک
 • فرمت اجرایی : در قالب Word
 • تعداد صفحات : ۵۶ صفحه

توضیحی مختصر از مقاله در مورد شمسه تجلی نور در هنرهای اسلامی

هنرمندان مسلمان، فوق العاده به ایجاد «نور» و آنچه که نور منعکس می کند در آثارشان توجه داشته اند. به همین علت «هنرهای آتشین» که عبارت از مینا و سرامیک و کاشی سازی و از این قبیل هستند؛ در هنرهای اسلامی و در همه جای دنیای اسلام رواج داشته است.

نقطه مرکزی را در گنبدها معمولاً با نور ملازم می کنند و در تذهیب که معمولاً در شمسه ها چنین حالتی ظاهر می شود، با رنگ طلا در مرکز، بیان می شود. این که نقطه اول را که همان نقطه ۸ پایانی سلوک عشقه هاست، به نور تعبیر می کنند، برگرفته از تفکر عرفانی اسلام است که در قرآن کریم نیز بر آن تأکید شده است. خداوند خود را نور می داند. این نور همه عالم وجود را از غیب و شهادت در بر می گیرد و از این رو برای دریافت آن، سیر به درون که مرجع الهام سالکان و منبع انوار الهی است، لازم است. این سیر که در حقیقت جست و جویی به سوی حقیقت نور است، در گردش عشقه به نمایش درآمده است. هرچه در این مرتبه ظاهر شود، محو در نور گشته و باطنش آشکار می گردد. و به این ترتیب همه انوار هستی از نور او مایه می گیرد، و به نور ذات پاک او منتهی می شود.

دو عامل در «هنر اسلامی» خیلی مهم است. این دو عامل یکی عامل «نقش های هندسی» و دیگری عامل «نقش پیچک» است.

دنیای ما، این دنیای «سمبلیک» کنونی، از «ریتم» و از «حرکت» تشکیل شده داست، آن نقش هائی که در رسمی سازی و مقرنس بندی، وجود دارد در ایجاد سطوح هندسی بکار رفته است و مسلمان ها این فن را به نهایت رساندند، که نظیر آن را در جاهای دیگر دنیا (مگر تا انداره ای در هنر بیزانس) سراغ نداریم.

عوامل هندسی بیشتر عبارت از تبلور دنیای معادن و دنیای بلورین است، که این کلمه «تبلور» و «بلور» درخشش هایی بسیار پرمعنی دارد.

 شما عزیزان برای دانلود مقاله در مورد شمسه تجلی نور در هنرهای اسلامیو مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید… .

ادامه + دانلود

دانلود مقاله پیرامون هنر تئاتر

دانلود مقاله پیرامون هنر تئاتر

 • موضوع مقاله : هنر تئاتر
 • فرمت اجرایی : در قالب PDF
 • تعداد صفحات : ۷۶ صفحه

توضیحی مختصر از مقاله پیرامون هنر تئاتر :

تعریف تئاتر

تئاتر پدیده پیچیده ای است که وجوه مختلف آن، به اقتضای دوره های مختلف تاریخی مورد توجه قرار می گیرد. ما نمی خواهیم تئاتر را تعریف کنیم، بلکه فقط نشانه های آن را پیگیری می کنیم تا به «شناخت» برسیم. عمدتاً این تصور وجود دارد که تئاتر «بازنمایی Representation» چیزی است. بازنمایی دنیای مادی، روحانی، روانی یا اجتماعی از چیزی. این نکته به خودی خود بدیهی است. پس با این تعبیر تئاتر به یک لحاظ بازنمایی زندگی است. اگر چنین باشد، تأثیر مردم در این زندگی، محوری است. از سویی دیگر، ما می دانیم که تئاتر تنها هنری است که بدون «مخاطب» نام هنر را نمی توان به آن اطلاق کرد. تأثیر «مخاطب» در تئاتر دقیقاً به اندازه مفهوم «زیبایی شناسانه» مؤثر و مهم است. دیدگاه دکتر «ساموئل جانسون» در کتاب «زندگی گری Life of Gray» در مورد ادبیات، نزدیک به این دیدگاه درباره تئاتر است. جانسون می نویسد:

«من با شادمانی موافقتم را با خواننده معمولی اعلام می کنم، زیرا سرانجام عقل سلیم خوانندگان است که به دور از شائبه تعصبات ادبی با آن همه ظرافتهای نکته بینانه و جزم اندیشی علامه وار، باید برای افتخارات ادبی حکم صادر کند.»

تئاتر یگانه هنری است که ضبط نمی شود. مثل نقاشی امکان بازبینی ندارد. مثل شعر یا داستان در قالب واژه ها، ثبت نمی شود. حتی نمایش نامه را هم اگر به تنهایی به عنوان اثری هنری بپذیریم، (اثری ادبی مستقل) با این حال تمام مفهوم تئاتر نخواهد بود و برای مفهوم کلی نمایش، ماده ی خامی محسوب می شود، با وجود پیدایش سینما و تلویزیون و امکان ضبط لحظات و صحنه هایی نمایشی، باز هم کسی تئاتر را در قالب تصاویر نمی پذیرد. تئاتر اتفاقی است که در لحظه شکل می گیرد.

شما عزیزان برای دانلود مقاله پیرامون هنر تئاتر و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید… .

ادامه + دانلود

دانلود مقاله پیرامون صنایع دستی

دانلود مقاله پیرامون صنایع دستی

 • موضوع مقاله : صنایع دستی
 • فرمت اجرایی : در قالب PDF
 • تعداد صفحات : ۷۹ صفحه

توضیحی مختصر از مقاله پیرامون صنایع دستی :

صنایع دستی چیست؟

صنایع دستی به مجموعه ای از هنرها و صنایع اطلاق می شود که به طور عمده با استفاده از مواد اولیه ی بومی و انجام قسمتی از مراحل اساسی تولید به کمک دست و ابزار دستی محصولاتی ساخته می شود که در هر واحد آن ذوق هنری و خلاقیت فکری صنعتگر سازنده به نحوی تجلی یافته و همین عامل، وجه تمایز اصلی این گونه محصولات از مصنوعات مشابه ماشینی و کارخانه ای می باشد. و یا اگر بخواهیم تعریفی دیگر در مورد صنایع دستی ارائه دهیم : صنایع دستی مانند دیگر پدیده های فرهنگی دارای ابعاد تاریخی، زیبایی شناختی، اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی است و با توجه به ماهیت و رویکرد کل نگر در علم مردم شناسی لازم است که تمام ابعاد صنایع دستی به نحو همزمان در نظر گرفته شوند تا امکان تحلیل مردم شناختی این صنایع فراهم آید. صنایع دستی دارای اسامی و مفاهیم مترادفی مانند صنایع قومی، صنایع سنتی و صنایع ملی است.همه این مفاهیم مترادف، دارای بخشی از وجوه صنایع دستی است.

در شرق نزدیک لباس یکى از سه نیاز اساسى جسمانى انسان: خوراک، پوشاک و مسکن؛ و صنعت پوشاک پیشرفته‏ترین صنایع بوده است. داخل خانه‏ ها با پرده‏ هاى رنگى آویخته بر دیوار تزیین مى‏شد و در نظر مردم آن عصر خوش لباسى مهمترین نشانه تنعم به حساب مى‏آمد و زیبایى هر خانه در پرده‏هاى زیباى آویخته و فرش هاى گسترده آن خلاصه مى‏شد. درباره طوسى زاهد (متوفى ۳۴۴) آورده ‏اند که رختخواب نداشت ، و این را نشانه ویژه بر زهدش گرفته ‏اند بدین گونه تهیه و تولید فرش و سجاده در همه مناطق عمومیت داشته است.

شما عزیزان برای دانلود مقاله پیرامون صنایع دستی و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید… .

ادامه + دانلود

دانلود مقاله اصلاح و بهبود تئاتر

دانلود مقاله اصلاح و بهبود تئاتر

 • موضوع مقاله : اصلاح و بهبود تئاتر
 • مربوط به رشته : هنر تئاتر
 • فرمت اجرایی : در قالب word
 • تعداد صفحات : ۶۳ صفحه

توضیحی مختصر از مقاله اصلاح و بهبود تئاتر :

۵ ژانویه ۱۶۷۲ اولین تئاتر سلطنتی توسط آتش نابود و شرکت King موقتاً برای تماشا به زمین تنیس لیزل (Lisle) می رفتند، در همین هنگام تئاتر سلطنتی در دروری (Drury) با هزینه‌ ای بالغ بر ۴۰۰۰ پوند توسط کریستوفر رن (Christopher Wren) ساخته شد. دومین تئاتر سلطنتی دارای عرض مشابهی با اولین تئاتر اما طول آن ۱۴۰ فوت یعنی ۲۸ فوت طولانی تر از تئاتر قبلی بود، برای اینکه یک اطاق پرده به پشت آن اضافه شده بود در مقابله با پر خرجی و مجللی (Dorset garden) دومین تئاتر به گفته درایدن (Dryden) در روز افتتاحیه در تاریخ ۲۶ مارس ۱۶۷۴ بسیار ساده ساخته شده بود. اما تفاوت‌ها را اینگونه بیان کرده است: یک خانه ساده، پس از یک انتظار طولانی شما را نیمه راضی به خانه می فرستد درست مثل کاخ‌ های نرون که با طلا می درخشیدند.

شما عزیزان برای دانلود مقاله اصلاح و بهبود تئاتر و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید… .

ادامه + دانلود

دانلود مقاله و تحقیق جامع و کامل پیرامون سینما

دانلود مقاله و تحقیق جامع و کامل پیرامون سینما

 • عنوان مقاله : سینما
 • فرمت اجرایی : در قالب PDF
 • تعداد صفحات : ۶۱ صفحه

توضیحی مختصر از مقاله و تحقیق جامع و کامل پیرامون سینما :

سینما در اصل واژه ای است یونانی به معنای حرکت ، اما در اصطلاح ، سینما ، هنر و فنی است که به کمک یک سری تصاویر متحرک ، پیامی را به مخاطب خود که همان تماشا گر است منتقل می کند. سینما آخرین هنر و به عبارت دیگر هفتمین هنر است . شش هنر دیگر عبارتند از : تئاتر ، نقاشی ، مجسمه سازی ، معماری ، موسیقی و رقص . در این میان سینما تنها هنری است که نه تنها شش هنر دیگر را به خدمت گرفته بلکه به گونه ای توانسته آنها را اعتلا نیز ببخشد. همچنین سینما صنعت ، فن و تکنیک را نیز به خدمت گرفته و در متن خود دارد. سینما بر مبنای ابزار های ماشینی شکل گرفته است. در واقع در روز های اولیه ای که این جوجه سر از تخم در می آورد، مخاطبان بیشتر مجذوب تکنولوژی سینما می شدند، تا با آنچه که واقعاً نمایش داده می شد. تأثیرگذارترین تحلیل ها در توسعه ی سینما بر مبنای نظریه ی فیلم ایده آلیستی را، می توان در یاداشت های اصلی «آندره بازن» مشاهده کرد. در پروژه ی “آندره بازن ” که بیشتر نظری بود تا تجربی، او واژه ی «اسطوره سینمای کامل» را در ذهن کسانی که این رسانه را ابداع کرده بودند، مکان یابی می کند: «در تصور آن ها (منظور خالقان و کاشفان رسانه سینما) سینما به عنوان یک نمایش کامل و کلی از واقعیت دیده می شد.

شما عزیزان برای دانلود مقاله و تحقیق جامع و کامل پیرامون سینما و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید… .

ادامه + دانلود

دانلود مقاله پیرامون طراحی فرش

دانلود مقاله پیرامون طراحی فرش

 • عنوان مقاله : طراحی فرش
 • مربوط به رشته : طراحی فرش
 • فرمت اجرایی : در قالب PDF
 • تعداد صفحات : ۶۶ صفحه

توضیحی مختصر از مقاله پیرامون طراحی فرش , طراحی فرش کامپیوتری :

ﺗﮑﻨﯿﮏ ﻃﺮاﺣﯽ ﻓﺮش ﻧﯿﺰ ﻫﻤﭽﻮن ﺧﻮد ﻓﺮش ﺗﺤﻮﻻت ﮔﻮﻧﺎﮔﻮﻧﯽ را ﭘﺸﺖ ﺳﺮ ﮔﺬاﺷﺘﻪ اﺳﺖ که اﺑﺘﺪاﯾﯽ ﺗﺮﯾﻦ ﻧﻮع آن را ﻣﯽ ﺗﻮان در ﺑﺎﻓﺖ ذﻫﻨﯽ ﯾﮏ ﻗﺎﻟﯿﺒﺎف داﻧﺴﺖ. ﻫﻨﺮﻣﻨﺪ ﻗﺎﻟﯿﺒﺎف ﺑﺎ در ﻧﻈﺮ ﮔﺮﻓﺘﻦ ﻃﺮح و ﯾﺎ‫ ﻃﺮح هایی در ذﻫﻦ ﺧﻮد و ﺗﻠﻔﯿﻖ آن ، ﻧﻘﺸﯽ را در ﻧﻈﺮ ﮔﺮﻓﺘﻪ و آن را روی ﻓﺮش ﭘﯿﺎده ﻣﯽ ﮐﻨﺪ. روش ﭘﯿﺸﺮﻓﺘﻪ ﺗﺮ اﯾﻦ اﻣﺮ را ﺑﺎﯾﺪ اﺳﺘﻔﺎده از ﻧﻘﺸﻪ ﻫﺎی ﻧﻘﻄﻪ ﭼﯿﻦ ﻗﺎﻟﯽ داﻧﺴﺖ ﮐﻪ ﺗﻮﺳﻂ ﻃﺮاح ﺗﻬﯿﻪ ﺷﺪه و ﺳﭙﺲ ﺑﻪ وﺳﯿﻠﻪ ﻗﺎﻟﯿﺒﺎف ﺑﺮ روی ﻗﺎﻟﯽ ﭘﯿﺎده ﻣﯽ ﺷﻮد و در ﭘﯿﺸﺮﻓﺘﻪ ﺗﺮﯾﻦ ﺣﺎﻟﺖ ﯾﮏ ﺑﺎﻓﻨﺪه ﻣﺎﻫﺮ ﻣﯽ ﺗﻮاﻧﺪ ﺑﺎ ﺷﻄﺮﻧﺠﯽ ﮐﺮدن ﯾﮏ ﻋﮑﺲ ﯾﺎ ﻧﻘﺎﺷﯽ ﺑﺪون ﻧﻘﻄﻪ ﭼﯿﻦ ،ﯾﮏ ﻓﺮش را ﺑﺒﺎﻓﺪ و ﯾﮏ اﺛﺮ ﻫﻨﺮی ﺑﻪ وجود آورد. ﺑﻨﺎﺑﺮاﯾﻦ ﺑﺎ ﺗﻮﺟﻪ ﺑﻪ ﻣﻄﺎﻟﺐ ﺑﯿﺎن ﺷﺪه ﺑﻪ ﻃﻮر ﮐﻠﯽ ﺑﺎﻓﻨﺪه ﺑﺮای ﭘﯿﺎده ﮐﺮدن ﻃﺮح روی ﻗﺎﻟﯽ ﻣﯽ ﺗﻮاﻧﺪ از دو‫ روش ذهنی بافی و روش استفاده از نقشه های شطرنجی اﺳﺘﻔﺎده ﮐﻨﺪ.

شما عزیزان برای دانلود مقاله پیرامون طراحی فرش و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید… .

ادامه + دانلود

دانلود مقاله پیرامون نقاشی معاصر ایران

دانلود مقاله پیرامون نقاشی معاصر ایران

 • عنوان مقاله : نقاشی معاصر ایران
 • مربوط به رشته : هنر نقاشی
 • فرمت اجرایی : در قالب Word
 • تعداد صفحات : ۱۲۹ صفحه

توضیحی مختصر از مقاله پیرامون نقاشی معاصر ایران :

نقاشی معاصر ایران به دوره ای اطلاق می شود که از دهه ۱۳۲۰ آغاز شده است و تا کنون ادامه دارد. در این رساله چهار تن از نقاشان که فعالیت خود را از دهه های آغازین این دوران شروع کردند، مورد بررسی قرار خواهند گرفت؛ حسین کاظمی، منوچهر یکتایی، ابوالقاسم سعیدی و سهراب سپهری. این نقاشان به طور عمده طبیعت را وسیله بیان کار خود قرار داده اند. انتخاب این نقاشان بر این دیدگاه استوار است که هر یک از آن ها از زاویه ای خاص و نگاهی شخصی به یک موضوع مشترک نگاه می کنند. تمامی آن ها از فرهنگ ایرانی سر بر می آورند و به دوره ای مشترک تعلق دارند، هر چند تحت تاثیر فضاهای مختلف، تاثرات متفاوتی در آثار آن ها آشکار می شود. در این رساله سعی می شود تا با تأمل در مفهوم طبیعت و خوانش دوره کوتاهی از نقاشی معاصر ایران، سرانجام به طور جداگانه، با تامل بر آثار هر نقاش به دنیای درونی او  نزدیک شویم. در این سفر نگارنده سعی می کند با همدلی با خالق اثر به عمیق ترین لایه های تخیل او نزدیک شود. پایه چنین تحلیلی بر نقد تخیلی استوار است. بر این اساس وحدت و بقای خیال پردازی در توشه گیری از عناصر چهارگانه وجود؛ آب، باد، خاک و آتش به انسجام می رسد. در غیر این صورت پایه های تخیل سست است و اثر هنری اصیل در حد بازی های فرمی و تصویری تنزل خواهد کرد. این که تاثیرات بیرونی تا چه حد به این دنیای درونی هنرمند راه می یابند و او چگونه در رسیدن به خلقت وجودی ناب اثر با عنصر خلق آن اثر یگانه می شود مورد تحلیل قرار خواهد گرفت.

شما عزیزان برای دانلود مقاله پیرامون نقاشی معاصر ایران و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید… .

ادامه + دانلود

دانلود تحقیق تاریخ هنر رشته گرافیک پیرامون کوبیسم

دانلود تحقیق تاریخ هنر رشته گرافیک پیرامون کوبیسم

 • عنوان تحقیق : کوبیسم
 • مربوط به درس : تاریخ هنر
 • مربوط به رشته : گرافیک
 • فرمت اجرایی : در قالب word
 • تعداد صفحات : ۹۴ صفحه

توضیحی مختصر از تحقیق تاریخ هنر رشته گرافیک پیرامون کوبیسم :

کوبیسم چیست؟

شاید بپرسیم که کوبیسم چیست؟ اما کوبیسم را نمی توان به سادگی تعریف کرد، لذا باید بکوشیم پاسخ این پرسش را به طور غیر مستقیم بگوئیم. اینکه کوبیسم را بر حسب شیوه، یا بر حسب موضوع، یا برخی فنون خاص، و یا به عنوان یک نظم یا نظریه زیبایی شناختی تعریف کنیم نیز ممکن نیست. کوبیسم همچنین ملهم از هیچ فلسفه خاصی نبود. ترکیبی بود از بینش، درک راستگویی، نوگرایی، و تمایل به ارائه یک واقعیت معاصر، کوبیسم ضمنا حاصل این اعتقاد بود که روش ها و قراردادهای مرسوم هنری (و بخصوص نقاشی) نادرست و کهنه اند، و نیز نتیجه این درک بلاواسطه بود که نسل جدید نقاشان جوان، اگر می خواست، می توانست یک وسیله بیان تصویری تازه کشف یا ابداع کند. یکی از هدف های عمده کوبیسم این بود که واقعیت ملموس هر چیز را بدون توسل به تدابیر چشم فریب بیان کند. علاوه بر این کوبیسم کوششی بود در این جهت که ار هر پرده، واقعیت ملموس تازه ساخته شود، نه تصویری و هم انگیز از یک آرمان تخیلی و یا ادراکی صرفا بصری از واقعیت. و این، عصاره و جوهر واقعگرایی تازه ای بود که کوبیسم آن را گرامی می داشت. به قول براک، هدف کوبیسم «نه تلاش و دوباره سازی امری داستانی بلکه ساختن حقیقتی تصویری» بود. در سرتاسر سال های ۱۹۲۰ تا ۱۹۳۰ مفاهیم تصویری جدید کوبیسم، و تکنیک های جدید «کلاژ» و کنستروکسیون، هنوز بر نسل های بعدی هنرمندان تاثیر می گذاشت. روش های کوبیستی طی مدت نخستین جنگ جهانی استتار و به دنبال آن طراحی مدرن معماری را تحت تاثیر قرار داد، ضمن آن که در چهل سال گذشته کوبیسم، کوبیسم حتی به هر تجارتی و کاربردی هم رخنه کرده بود. لذا اغراق نیست اگر بگوئیم که کوبیسم یکی از بزرگترین تحولات هنری تمام دوران ها را پی افکند، و نفوذ مداوم آن نشان داد که در تکامل هنر غربی عامل عمده ای بوده است.

شما عزیزان برای دانلود تحقیق تاریخ هنر رشته گرافیک پیرامون کوبیسم و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید… .

ادامه + دانلود

دانلود مقاله تصویربرداری در شرایط مختلف نوری

دانلود پژوهش تصویربرداری در شرایط مختلف نوری در روز برای رشته تصویربرداری

 • عنوان مقاله : تصویربرداری در شرایط مختلف نوری
 • مربوط به رشته : تصویربرداری
 • فرمت اجرایی : در قالب Word
 • تعداد صفحات : ۵۷ صفحه

توضیحی مختصر از مقاله تصویربرداری در شرایط مختلف نوری :

تصویربرداری مانند دیگر حرفه‌ ها و هنر ها تکنیک‌ ها و فنونى دارد که هر کسى که مى‌ خواهد این کار را انجام دهد باید به این فنون و تکنیک‌ ها آگاهى داشته باشد. این تکنیک‌ ها عبارتند از: ۱٫ تصویربرداری معمولی :  بیشتر تصویربرداری ها با استفاده از این تکنیک صورت مى گیرد. در این نوع از تصویربرداری حرکات حالت عادى را داشته و دوربین به همان صورت فیلمبردارى مى کند که چشمان ما صحنه ها را مى بیند. اکثر فیلم هاى آموزشى نیز به همین صورت تهیه مى شوند. ۲٫ تصویربرداری برای نمایش آهسته :سرعت فیلم در پروژکتور ها و دوربین‌ هاى فیلمبردارى در حالت معمولى ۲۴ فریم در ثانیه است. حال چنانچه حرکت فیلم در پروژکتور و دوربین هر دو یکسان باشد، حرکت از حالت طبیعى و معمولى خود برخوردار است ولى اگر فیلمبردارى را با سرعت بیشترى انجام دهیم مثلا سرعت حرکت فیلم را در دوربین معادل ۶۴ فریم در ثانیه درنظر بگیریم ولى آن را با سرعتى معادل ۲۴ فریم در ثانیه که همان سرعت معمولى است نمایش می دهیم. ۳٫تصویربرداری با فاصله زمانی : استفاده از این تکنیک، نمایش و حرکات بى‌ نهایت آرام را میسر مى‌ سازد. چنانچه از صحنه‌ اى با سرعت آهسته نظیر یک یا چند فریم در ثانیه تصویربرداری نموده و آن را با سرعتى عادى نمایش دهیم، حرکت مورد نظر به خوبى قابل رویت مى‌ شود. مثال بسیار بارزى در این مورد مى‌ تواند باز شدن تدریجى و آرام غنچه گل ها در طبیعت باشد.

شما عزیزان برای دانلود مقاله تصویربرداری در شرایط مختلف نوری و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید… .

ادامه + دانلود
گرافیک و طراحی : پارس تمز

Copyright © 2015 All rights Reserved

تمام حقوق مادی و معنوی و طرح قالب برای "تک آی آر" محفوظ است و هر گونه کپی برداری خلاف قوانین می شود.