مقالات روانشناسی

مقایسه رضایت از زندگی زناشویی در زنان شاغل و خانه دار

 • موضوع مقاله : مقایسه رضایت از زندگی زناشویی در زنان شاغل و خانه دار
 • مربوط به رشته : روانشناسی
 • فرمت اجرایی : در قالب word
 • تعداد صفحات : ۶۶ صفحه

رضایت زندگی زناشویی در زنان شاغل و خانه دار

مسلما زمانی زوجین به وظایف خود به طور کامل عمل خواهند کرد که احساس رضایتمندی از زندگی زناشویی خود داشته باشند. امکان توجه به تامین نیازهای روانی عاطفی و جسمانی فرزندان و تربیت صحیح آنها منوط به داشتن احساس رضایتمندی از زندگی زناشویی می باشد.

احساس رضایتمندی همچنین توان مقابله در برابر مشکلات و فشارهای روانی را افزایش می دهد و سبب ارتقاء سطح بهداشت روانی و جسمانی زوجین و نهایتا افراد جامعه خواهد گردید.

ادامه + دانلود

دانلود مقاله پیرامون جوان و تربیت جوانان

 • موضوع مقاله : جوان و تربیت جوانان
 • مربوط به رشته : روانشناسی
 • فرمت اجرایی : در قالب Word
 • تعداد صفحات : ۴۸ صفحه

جوان و تربیت جوانان

یکی از اهداف تربیت جوانان ایجاد نظام همبست های از ارزش ها در درون خود آنان می باشد آن گونه که فرد به معیارها و ملاک هایی مجهز شود که قادر به تشخیص ارزش ها از ضد ارزش ها باشد و در مورد آنها بتواند به مقایشه بپردازد و از نوعی قضاوت و داوری ضد ارزش ها باشد و در مورد آنها بتواند به مقایشه بپردازد و از نوعی قضاوت و داوری صحیح برخوردار گردد برای این منظور لازم است با ترتیب دادن مجالس بحث و انتقاد قوای عقلانی خود را پرورش داده و در او توانایی مقایسه و قضاوت ایجاد کنیم چه آنکه از درجات و مراحل بالای تفکر مقایسه امور با یکدیگر و نیز داروی درباره آنهاست.

ادامه + دانلود

دانلود مقاله ای کامل درباره ی خودکشی

 • موضوع مقاله : خودکشی
 • مربوط به رشته : روانشناسی
 • فرمت اجرایی : در قالب word
 • تعداد صفحات : ۹۴ صفحه

مقاله کامل دربارۀ خودکشی

نبود دانش کافی درباره‌ ی رفتارهای خودکشی گرایانه، بد فهمی‌ های بسیاری را در مورد خودکشی به وجود آورده است. از آن جا که این تصورات نادرست درباره‌ ی خودکشی، اغلب مانع کمک به افراد در معرض خطر می‌ شود، فهرستی از آن‌ ها در زیر ارائه شده است:

۱-“افرادی که درباره‌ ی خودکشی صحبت می‌ کنند، به آن اقدام نمی‌ کنند”، در حالی که نتایج پژوهش‌ ها حاکی از آن است که بیش از سه چهارم کسانی که به زندگی خود پایان می‌ دهند، قبل از ارتکاب، در خصوص برنامه یا نقشه‌ ی خود، چه به عنوان فریاد کمک خواهی و چه با گوشه و کنایه صحبت کرده‌ اند. به عنوان مثال، ممکن است هشدار فرد در این زمینه با گفتن جملاتی مانند: جهان بدون او بهتر خواهد بود، یا زندگی ارزش زیستن ندارد، بروز داده شود.

ادامه + دانلود

دانلود مقاله روانشناسی عشق ورزیدن

 • موضوع مقاله : روانشناسی عشق ورزیدن
 • مربوط به رشته : روان شناسی
 • فرمت اجرایی : در قالب Word
 • تعداد صفحات : ۶۴ صفحه

روانشناسی عشق ورزیدن

برای انسان رسیدن به کمال بدون نوعی از عشق ورزیدن امکان پذیر نیست. بدین گونه هر کس در آرزوی عشق ورزیدن و مورد عشق واقع شدن است. هر چند عده زیادی هستند که به طور کامل ناکام می گردند. امروزه عده ای هستند که می ترسند به نفوذ عشق دیگری سر فرود آورند زیرا تصور می کنند هویت شخص خود را از دست می دهند. عده ای دیگر در ناخود آگاه خود عاشق شدن را ممنوع می کنند چون نمی خواهند مورد خیانت واقع شوند. در این مواقع است که بعلت ناسازگاری های ناخود آگاه در درون فرد عشق ورزی غیر ممکن می گردد و در مواقع است که روانکاوی یا دوباره سازی روانی تقریبا همیشه موثر است.

ادامه + دانلود

مقاله علل پیدایش آسیب های اجتماعی و راه های پیشگیری آن

 • موضوع مقاله : علل پیدایش آسیب های اجتماعی و راه های پیشگیری از آن
 • مربوط به رشته : روانشناسی و علوم اجتماعی
 • فرمت اجرایی : در قالب word
 • تعداد صفحات : ۳۵ صفحه

علل و عوامل پیدایش آسیب های اجتماعی و راه های پیشگیری از آن

نوجوان و جوانی که دوره کودکی را پشت سر گذارده، باید خود را برای زندگی مستقل اجتماعی آماده نماید. تحقق این موضوع، پیش از هر چیز، مستلزم یافتن هویت خویشتن است. اینک او خود را یافته است. اگر بزرگ سالان ویژگی های این دوره زندگی او را بشناسند و با آنان برخوردی مناسب داشته باشند، هم نوجوانان به هویت خویش دست می یابند و هم بزرگ سالان کمتر احساس نگرانی می کنند. از این رو، می توان گفت: بیشتر انحرافات نوجوانان و جوانان ریشه در ناکامی های اولیه زندگی دارد.

پیشگیری از آسیب های اجتماعی

پیشگیری از آسیب های اجتماعی

اصولا اسلام به پیش گیری از آسیب های اجتماعی و جرم بیش از اصلاح مجرم اهتمام دارد. به همین دلیل پیش از هر چیز به عوامل به وجود آورنده و زمینه های آسیب های اجتماعی (گناه و جرم) توجه ویژه دارد و برای مقابله با آن چاره سازی کرده است. اسلام، آگاهی، علم و تفکر را مایه اساسی هر نوع پیشرفت و سعادت دانسته، آن را بسیار می ستاید و از جهل و نادانی که مایه بدبختی و گناه است، نهی می کند. به امر رعایت بهداشت و نظافت عنایت ویژه داشته و برای سلامت روح و روان، نیز به اقامه نماز و دعا امر فرموده و گذشت، مهربانی و صبوری. حق شناسی، سپاسگزاری، رعایت حرمت دیگران، عدل و احسان، توصیه نموده و از نفاق، ریا، دروغ، افترا و تحقیر به شدت بیزاری جسته است. همه افراد را در برابر اعمال خویش مسئول دانسته و می فرماید: هر کار ریز و درشتی در اعمال افراد ثبت و عمل هیچ کس ضایع نخواهد شد.

فهرست مطالب مقاله علل بوجود آمدن آسیب های اجتماعی و ارائه راه حل برای آن

 1. پیش گفتار
 2. عوامل شخصیتی
 3. ویژگی های شخصیتی افراد بزهکار و کجرو
 4. عوامل فردی
 5. عوامل اجتماعی
 6. نتیجه گیری
 7. پیشنهادات
 8. اقدامات پیشگیرانه
 9. راهکارهای شناسایی مشکلات نوجوان و جوانان
 10. وظایف خانواده
 11. وظایف سایر نهادها
 12. فاقد منابع

بانک ملت

ایمیل:
کلیه کارت های عضو شبکه شتاب امکان پرداخت اینترنتی را دارند.
لینک دانلود پس از پرداخت در اختیار شما قرار می گیرد.
مبلغ قابل پرداخت: ۳,۰۰۰تومان
ادامه + دانلود

دانلود مقاله پیرامون فلسفه پیشرفت گرایی

 • موضوع مقاله : فلسفه پیشرفت گرایی
 • مربوط به رشته : روانشناسی
 • فرمت اجرایی : در قالب Word
 • تعداد صفحات : ۲۳ صفحه

فلسفه پیشرفت گرایی

پیشرفت گرایی جهان نگرایی ای است که بر این باور می رود که بهبود و اصطلاح شرایط انسان و جامعه هم ممکن است و هم مطلوب. بسیاری از پرورشکاران اولیه پیشرفت گرایی در جستجوی نوآوری های تربیتی ای بودند که موجب آزادی نیروهای کودک گردد. پیشرفت گرایان دیگر به عمل گرایی جان دیوئی منتسب بودند، اعتقاد داشتند که مدارس جزئی از قلمرو وسیع تر اصلاح نهادی و اجتماعی هستند.

پیشرفت گرایان، همچون روسو، آموزه دنائت آدمی را مردود انگاشتند، معتقد بودند که مردم ذاتاً نیکند. علاوه بر این پیشرفت گرایی در روحیه صلاح اجتماعی که بر جنبش پیشرفت گرایی قرن بیستم آمریکا حاکم بود ریشه داشت.

روسو در مقام، یکی از نخستین طغیانگران علیه آموزش و پرورش سنتی، مدعی بود که مؤثر ترین یادگیری هنگامی تحقق می یابد که از علایق و نیازهای کودک پیروی کند.

پتالوتستی بر آن بود که آموزش و پرورش طبیعی باید در محیطی آکنده از محبت و امنیت عاطفی صورت پذیرد. مضافاً آنکه تربیت باید از محیط مستقیم کودک آغاز شده، متضمن فعالیت های حواس او در ارتباط با اشیاء موجود در محیط باشد.

فلسفه پیشرفت گرایی

فلسفه پیشرفت گرایی

بسیاری پراگماتیسم را با پیشرفت گرایی و پیشرفت گرایی را با نام جان دیویی یکی دانسته اند اما بالنسبه شواهد زیادی هست که دیگران اگر نگوییم بیشتر لااقل به اندازه دیویی با توسعه تعلیم و تربیت پیشرفت گرا ارتباط داشته اند. مطمئناً هم سرهنگ فرانسیس پارکر و هم جی استانلی هال از لحاظ عملی و نظری سایه ای وسیع برای این نهضت گسترده اند. پیروان دیویی همچون ویلیام هرد کیلپاتریک، جان چایلدز، بوید بود و گود دون ها لیفش نیز موثر بوده اند .

در اوایل قرن بیستم هنگامی که اندیشه های پراگماتیک و پیشرفت گرا در حال توسعه بود برخی مردم دیوئی و پیر دانش را مخالف نظام حکومتی آمریکا قلمداد می کردند. به این دلیل مربیان زیادی مقاصد و تکنیکهای تعلیم و تربیت پراگماتیسم را به این عنوان که زیاد تند است نپذیرفتند.

تا پیش از اواخر دهه ۱۹۳۰ روش های تعلیم و تربیت پیشرفتگرا به اندازه کافی متداول شده و بررسی های گسترده ای برای مقایسه مدارس سنتی و پیشرفت گرا به راه افتاده بود. این بررسی به «هشت سال تحقیق» شهرت یافته (بین سالهای ۱۹۳۲ تا ۱۹۴۰) تحقیقات نشان داد که شاگردان دبیرستانها و مدارس پیشرفت گرا به همان خوبی یا بهتر از شاگردانی عمل می کردند که در موسسات سنتی حضور می یابند اما گزارش نهایی این تحقیق  در روزهای پر جنب و جوش جنگ جهانی دوم فاش شد و در نتیجه این بررسی هرگز توجهی را که شایسته اش بود، به دست نیاورد.

فهرست مطالب مقاله پیرامون فلسفه پیشرفت گرایی

 1. مقدمه
 2. پیشرفت گرایی و آموزش و پرورش
 3. اهداف تعلیم و تربیت
 4. روشهای تعلیم و تربیت
 5. تجربه دینی
 6. رشد اخلاقی
 7. رشد زیبایی
 8. پراگماتیسم (پیشرفت گرایی) به عنوان فلسفه تعلیم و تربیت
 9. ماهیت تجربه
 10. ابزارگرایی
 11. فردگرایی و روابط اجتماعی
 12. ویلیام کیلپتریک و روش پروژه
 13. معلم پیشرو
 14. روابط فلسفی و ایدئولوژیک پیشرفت گرایی
 15. نقادی دیوئی از آموزش و پرورش پیشرو
 16. نتیجه گیری
 17. منابع و مآخذ

بانک ملت

ایمیل:
کلیه کارت های عضو شبکه شتاب امکان پرداخت اینترنتی را دارند.
لینک دانلود پس از پرداخت در اختیار شما قرار می گیرد.
مبلغ قابل پرداخت: ۳,۰۰۰تومان
ادامه + دانلود

دانلود مقاله پیرامون کودکان کار و خیابان

 • موضوع مقاله : کودکان کار و خیابان
 • مربوط به رشته : روانشناسی
 • فرمت اجرایی : در قالب Word
 • تعداد صفحات : ۲۷ صفحه

کودکان کار و کودکان خیابانی

حذف کامل کار کودکان به هیچ وجه ممکن نیست. کمک اصلی به کودکان کار می تواند به صورت تسهیل شرایط اشتغال آنها و نیز آموزش و توانمندسازی آنها انجام شود. دو کشور برزیل و هند در کاهش آسیب های ناشی از کار کودکان بسیار خوب عمل کرده اند. شاخص تفاوت خدمات آنها ، ارائه خدمات به کودکان در سطح خیابانها بوده است. به این شکل که در این دو کشور، خدمات بهداشتی، آموزشی و تفریحی برای کودکان کار خیابانی با کمک سازمان های مردم نهاد در سطح خیابانها به این کودکان ارائه می شود. البته در این حالت نیز کودکان شاغل در کارگاهها یا مشاغل خانگی باز هم از خدمات اجتماعی در جهت کسب توانمندی و کاهش آسیب محروم می مانند.

کودکان کار و کودکان خیابانی

کودکان کار و کودکان خیابانی

کودکان کار فقط به کودکان کار خیابانی محدود نمی شوند. هرگاه قند شکسته شده توسط قند شکن ها را در دهان می گذاریم، حبوبات پاک شده را مصرف می کنیم، بر روی فرش دست باف راه می رویم ، بلوکها و آجر های ساختمان ها را نظاره می کنیم ، به تفکیک زباله های شهری فکر می کنیم، … به نوعی با کودکان کار در ارتباط بوده ایم. یک پدیده اجتماعی پیچیده را نمی توان از صفحه اجتماع حذف کرد. باید دلایل آن را شناخت و در جهت کاهش آسیب های آن قدم برداشت. حتی یک کودک کار، یک کودک محروم شده از حق کودکی است … .

فهرست مطالب مقاله کودکان کار و کودکان خیابانی

 1. مقدمه
 2. ریشه یابی معضل «کودکان خیابانی»
 3. رشد احساس مسئولیت برای اقدام
 4. حذف کار کودکان بخش جایی ناپذیری از دستور کار ILO
 5. ضرورت تشکیل بخش بهداشت جهانی شایسته
 6. مطالبات بخش بهداشت NGO
 7. اقدامات انجام شده بخش بهداشت
 8. ضرورت ایجاد بانک اطلاعات کودکان کار و خیابان
 9. اهداف بانک اطلاعات
 10. برنامه های بانک اطلاعات کودکان کار و خیابان
 11. مهم ترین مشکلات کودکان خیابانی و کودکان کار
 12. پیشنهادهایی برای کاهش کار کودکان
 13. چگونگی ایجاد محیط حمایتی برای کودکان کار
 14. توصیه
 15. نتیجه گیری
 16. منابع

بانک ملت

ایمیل:
کلیه کارت های عضو شبکه شتاب امکان پرداخت اینترنتی را دارند.
لینک دانلود پس از پرداخت در اختیار شما قرار می گیرد.
مبلغ قابل پرداخت: ۳,۰۰۰تومان
ادامه + دانلود

دانلود مقاله کنترل و کاهش پدیده کودک آزاری

 • موضوع مقاله : کنترل و کاهش پدیده کودک آزاری
 • مربوط به رشته : روانشناسی
 • فرمت اجرایی : در قالب word
 • تعداد صفحات : ۳۵ صفحه

کنترل و کاهش پدیده کودک آزاری

انسان در طول دوران کودکی یکی از آسیب پذیرترین دوره های عمر خود را می گذراند و به نظر می رسد با وجود پیشرفتهای همه جانبه در علوم و تکنولوژی این روند همچنان ادامه دارد همه روزه کودکان بسیاری در جهان بر اثر بیماری های قابل پیشگیری جان خود ار از دست می دهند و تعداد بیشماری نیز با مخاطراتی روبرو می شوند که مانع حفظ سلامت و رشد آنان می گردد. فقر بیسوادی سو تغذیه جنگ انواع سود استفاده ها تبعیض نژادی و نداشتن امنیت از جمله مواردی هستند که همواره کودکان را در سراسر جهان مورد تهدید جدی قرار داده اند.

پیامدهای ناگوار کودک آزاری تنها متوجه کودک و خانواده وی نبوده و همه جامعه را در بر می گیرد زیرا کودکان آزار دیده امروزه اشخاص آزار گر فردا خواهند بود و این تسلسل همچنان ادامه خواهد داشت. افرادی که در کودکی در معرض اذیت و آزار قرار گرفته اند نمی توانند در آینده تعاملی سالم و منطقی با دیگر اعضای جامعه بر قرار کنند بنابراین هزینه های بالایی برای از دست رفتن ظرفیتهای به همه جامعه تحلیل می شود.

کنترل و کاهش پدیده کودک آزاری

کنترل و کاهش پدیده کودک آزاری

بررسی های انجام شده ثابت می کند که افراد خشن در دوران کودکی قربانی یا شاهد خشونت بوده اند . به این ترتیب خشونت خانگی به یک فرد خاتمه نمی یابد و قربانی در بزرگسالی و پس از تشکیل خانواده همان رفتار را فرا گرفته و در خانواده آن را جهت حل تعارض ها و تنش های خانوادگی به کار می گیرد. اثرات سوآزا رو اذیت کودکان به دو صورت کوتاه مدت و دراز مدت بروز می کند.

آمار مربوط به کودک آزاری در کشورمان، نشان می دهد که بیشترین کودک آزاری با ۶/۷۰ درصد جسمی بوده است که از میان کتک زدن با کمربند دست کابل و سوزاندن بیشترین روش کودک آزاری جسمی کودکان بوده است. کتک زدن با دست سوزاندن با قاشق داغ کشیدن گوش و موی سر کودک گذاشتن فلفل در دهان کودک و… از اشکال مختلف کودک آزاری جسمی است که به دفتر انجمن گزارش شده است. آزار روحی و عاطفی با ۴/۲۸ درصد در مرتبه دوم نوع کودک آزاری قرار داد که شامل تحقیر توهین اخراج از خانه ممانعت از تحصیل وادار کردن کودک به تکدی گری غذا ندادن و … می باشد.

فهرست مطالب مقاله کنترل و کاهش پدیده کودک آزاری

 1. مقدمه
 2. فرضیه
 3. اهداف
 4. تعاریف
 5. انواع کودک آزاری
 6. سبب شناسی (ایتو لوژی)
 7. اقدامات اجرایی
 8. قانون حکایت از کودکان و نوجوانان
 9. بررسی و تحلیل آماری وضعیت موجود
 10. کلام آخر
 11. فهرست منابع

بانک ملت

ایمیل:
کلیه کارت های عضو شبکه شتاب امکان پرداخت اینترنتی را دارند.
لینک دانلود پس از پرداخت در اختیار شما قرار می گیرد.
مبلغ قابل پرداخت: ۳,۰۰۰تومان
ادامه + دانلود

دانلود مقاله پیرامون مشاوره روانی کودکان

 • موضوع مقاله : مشاوره روانی کودکان
 • مربوط به رشته : روانشناسی
 • فرمت اجرایی : در قالب Word
 • تعداد صفحات : ۴۲ صفحه

مشاوره ی روانی کودکان

سطح پیشرفت فکری کودکان و شناخت آن‌ ها ممکن است به آن‌ ها اجازه ندهد که مواجه‌ ی با این مشکل را بفهمند که والدین آن‌ ها مهربان و دوست‌ داشتنی نیستند. پیشنهادات اختصاصی طرز مشاوره روانی کودکان مورد تعرض در زیر آمده است.

دانلود مقاله مشاوره روانی کودکان

دانلود مقاله مشاوره روانی کودکان

 • در مشاوره‌ ی همه‌ ی قربانیان تعرض، مشاور باید آماده باشد که با مسائل بیمار کودک خود عجین گردد، شامل آزمایشات کودک در مورد چیزهای مورد علاقه مشاور.
 • آرامش و تمدد اعصاب و تصورات ممکن است به کودک کمک کند یک نقطه‌ نظر مثبت‌ تری از خود و زندگی‌ اش داشته باشد.
 • تشویق به ظاهر بدنی خوب و اعتماد به نفس در مورد وضع محاوره‌ ای و گفت و گو و ضع غیر محاوره‌ ای یا بدنی و رفتاری.
 • بازی درمانی ممکن است به کودک مورد تخطی قرار گرفته کمک کند با احساسات و افکارش ارتباط برقرار کند.
 • کودکان مورد تجاوز جنسی به توجه خاصی نیاز دارند، درک و بینش و حمایت از طرف مشاور، اغلب این کودکان در ابتدا قادر به بحث در مورد مشکل یا مشاوره نیستند زیرا احساس شدید گناه می‌ کنند و خیال می‌ کنند که یک طوری آن‌ ها حمله‌ ی آن شخص را تحریک کرده‌ اند یا می‌ توانسته‌ اند کاری کنند که او حمله نکند ولی آن کار را نکرده‌ اند.
 • تکنیک‌ های خاص مثل مشاوره با کتاب، بازی با نقشه‌ های مختلف، بازی درمانی، مشاوره‌ های گروهی می توانند در نظر گفته شوند البته به تناسب درک و شعور کودک. قرار دادن کودک تجاوز جنسی شده در گروه و جمع احتیاج به هوشیاری خاص دارد مخصوصاً اگر آسیب در همین اواخر اتفاق افتاده باشد. شاید کودک آماده‌ی تقسیم و تشریک احساسات شدید نباشد.
 • ممکن است کودکان نیاز به این داشته باشند که اطلاع یابند چه چیز در لمس کردن و عمل و رفتار مناسب است و چه چیز مناسب نیست و اطمینان حاصل کنند که برخی از اعضاء بدن آن‌ها خصوصی هستند. ممکن است احتیاج داشته باشند که به آن‌ها گفته شود رفتارهای جنسی و تنبیهی بزرگ‌ ترها که انجام داده‌ اند بیمار و نامناسب بوده است. به علت محدود بودن رشد فکری و شناختی کودکان و ادراک آن‌ ها و برای آرام کردن نگرانی حاکم بر محیط این نوع مسائل خلی از برنامه‌ ها طراحی شده‌ اند تا به کودکان در مورد تجاوز و تخطی نسبت به کودکان توسط بازی‌ های نقش‌ دار و عروسکی، کتاب‌ های رنگی، فیلم‌ ها، فیلم سینمایی و … چیزهایی بیاموزند. کلماتی که در آن‌ها به کار رفته روشن و واضح نیستند ولی به جای آن مربوط می‌ شود به لمس و مناطق مخصوص بدن. این برنامه‌ ها برای تحصیل و بررسی جنسی ساخته نشده‌اند و برای آن هستند که به کودکان اطلاعاتی و روش‌هایی برای مقابله‌ ی با وضیعت‌ های تجاوز و سوء استفاده معرفی نمایند.

فهرست مطالب مقاله مشاوره روانی کودکان

 1. مقدمه
 2. بدرفتاری با کودکان
 3. بدرفتاری روانی
 4. بدرفتاری بدنی
 5. تجاوز جنسی به کودکان
 6. روش‌ های مشاوره‌ ای کلی برای کودکان مورد آزار قرار گرفته
 7. چیزهایی که کودک از بدرفتاری در ذهن دارد
 8. بچه‌ های طلاق
 9. اعتراف به واقعیات موجود در از هم گسیختگی ازدواج
 10. رها شدن از کشمکش‌ های والدین و فشار روحی و برگزیدن رسوم متعاقب آن
 11. تحلیل شکست
 12. حل مشکلات عصبانیت و سرزنش خود
 13. پذیرش طلاق برای همیشه
 14. رسیدن به امیدهای واقعی در مورد ارتباط افراد خانواده
 15. کودکان در خانواده‌ ی جدید
 16. مرحله‌ ی آغازین
 17. مرحله‌ ی حد واسط
 18. مرحله‌ ی پایان
 19. کودکان در خانه‌ ی تک والدی
 20. فاقد منابع

بانک ملت

ایمیل:
کلیه کارت های عضو شبکه شتاب امکان پرداخت اینترنتی را دارند.
لینک دانلود پس از پرداخت در اختیار شما قرار می گیرد.
مبلغ قابل پرداخت: ۳,۰۰۰تومان
ادامه + دانلود

دانلود مقاله ای درباره ی روانشناسی کار

 • موضوع مقاله : روانشناسی کار
 • مربوط به رشته : روانشناسی
 • فرمت اجرایی : در قالب word
 • تعداد صفحات : ۳۴ صفحه

مقاله ای کامل درباره ی روانشناسی کار

روانشناسی کار از دو جنبه نظری و علمی مورد توجه قرار می گیرد : وقتی درباره تحقیقات و یافته های روانشناسی کار صحبت می کنیم و با جنبه نظری روانشناسی سر و کار داریم و به عبارت دیگر آشنایی با مفاهیم روانشناسی کار و ازمون های آن بعد نظری و علمی برای ما روشن می کند کلبه تحقیقات روان شناسی و نحوه استفاده از روش های علمی و نظری برای شناخحت رفتار ادمی در این قلمرو قرار می گیرد، هنگامی که درباره استفاده عملی و کاربرد یافته های روان شناسی کار صحبت می کنیم جنبه عملی  روان شناسی کار مطمع نظر است به عبارت دیگر زمانی که از تست های سنجش توانایی های نیروی انسانی و تفاوت های فردی در شغل و … و غیره عملاً استفاده می کنیم بُعد عملی روان شناسی کار را مورد نظر قرار می دهیم.

روانشناسی کار چیست؟

روانشناسی کار چیست؟

تفاوت های فردی در عملکرد شغلی

تفاوت های فردی در عملکرد شغلی اهمیت شایانی دارد زیرا نحوه کار افراد را مستقیماٌ تعریف می کند. مثلاً می بینیم کار مندی بر یک شغل معین اصرار می ورزد ولی فرد دیگری به بهانه های مختلف از همان کار سر می زند یا امتنا می ورزد امروزه نظام های اداری و صنعتی نسبت به راهنمایی های صحیح افراد حساسیت خاصی را نشان می دهد هدف از این راهنمایی این است که کارمندان و کارگران نه تنها توانایی انجام کاری را باید بر عهده داشته باشند بلکه از نظر روانی نیز باید با آن فرد سازگار باشد راهنمایی کارکنان و کارمندان زمانی موفقیت آمیز است که بر اثر تفاوتهای فردی انجام گیرد یعنی هر کس با توجه به استعداد و ویژکی های خاص خود در جای مناسب قرار بگیرد اگر کار مورد نظر نسبت به توانایی های کارمند یا کارگر دشوار باشد نتایج زیر را به بار خواهد آورد مانند بی نظمی، بازده پایین، خسارت های مادی و معنوی، نارضایتی و … اگر فعالیتی مورد نظر نسبت به توانایی های آن شغل خیلی بالا باشد یا به عبارت دیگر شغل خیلی ساده باشد انتظار کسالت، هواس پرتی، خیال بافی و نارضایتی های مختلف را باید داشته باشیم.

فهرست مطالب مقاله روانشناسی کار

 1. پیش فرض‌ های روانشناسی کار
 2. موارد استفاده از روانشناسی کار
 3. توسعه روانشناسی کار
 4. تعریف روانشناسی کار
 5. مبانی نظری و علمی روانشناسی کار
 6. کاربرد روان شناسی کار و تفاوتهای فردی
 7. تفاوتهای فردی
 8. تفاوتهای فردی در عملکرد شغلی
 9.  آثار آموزشی شغل بر تفاوتهای فردی
 10.  آزمونهای روانی
 11. انواع آزمون
 12. استفاده از این آزمون های روانی چه مشکلاتی را به بار می آورد ؟
 13. دلایل بی اعتمادی یا مشکلات نسبت به گاربرد نادرست آزمون ها
 14.  اندازه گیری توانایی های انسان
 15. ثبات زمان واکنش
 16. انواع مختلف زمانهای واکنش
 17. توانایی های مکانیکی و آزمونهای آنها
 18. آزمون های توانایی ذهنی
 19. آزمون های شخصیتی
 20. ضرورت پرداختن به نگرش
 21. نگرش ها و اندازه گیری آنها
 22. تعریف نگرش و لزوم اندازه گیری آن
 23. عناصر تشکیل دهنده نگرش ها
 24. آیا تمایل به عملکردن همیشه به اجرا در می آید ؟ چرا؟
 25. آیا نگرش های افراد یکسان است؟ نگرش های متفاوت از کجا ریشه می گیرند‌؟
 26. تعریف پروژه
 27. مشتری
 28. فروش
 29. انبار
 30. موجودی کالا
 31. سفارش کالا
 32. دستور تحویل کالا
 33. فاکتور
 34. پیش فاکتور
 35. ۱- عنصر شناختی یک نگرش
 36. ۲- تغییر عنصر عاطفی
 37. ۳- تغییر عنصر رفتاری
 38. اندازه گیری نگرش ها
 39. تحلیل نتایج
 40. مقیاس ترستون
 41. مقیاس لیکرت
 42. شرایط محیط کار
 43. معیارهای شرایط کار
 44. ۱- معیارهای فیزیولوژیک
 45. ۲-معیارهای روانی
 46. ۳-معیارهای تولید
 47. بازدهی : درونداد
 48. تحلیل معیارهای شرایط کار
 49. میزان روشنایی و استانداردهای آن
 50. درجه روشنایی مطلوب
 51. سر و صدای محیط کار
 52. فاقد منابع

بانک ملت

ایمیل:
کلیه کارت های عضو شبکه شتاب امکان پرداخت اینترنتی را دارند.
لینک دانلود پس از پرداخت در اختیار شما قرار می گیرد.
مبلغ قابل پرداخت: ۳,۰۰۰تومان
ادامه + دانلود

دانلود مقاله عزت نفس در بین زنان متاهل و مجرد

 • موضوع مقاله : بررسی عزت نفس در بین زنان متاهل و مجرد
 • مربوط به رشته : روانشناسی
 • فرمت اجرایی : در قالب word
 • تعداد صفحات : ۴۴ صفحه

عزت نفس میان زنان متأهل و مجرد

در این پژوهش ارتباط بین عزت نفس و ازدواج در بین دختران و زنان مورد بررسی قرار گرفت که بدین ترتیب میزان عزت نفس هر دو گروه که هر کدام ۳۰ نفر بودند و از طریق آزمون کوپر اسنیت سنجیده شد . پس از آن جدول توزیع فراوانی ، شاخص های گرایش مرکزی و پراکنش و نمودار های چند ضلعی برای هر دو گروه ترسیم شد و در نهایت از طریق آزمون t گروه های مستقل تفاوت مابین نمرات دو گروه را ارزیابی نمودیم .

از آنجائی که میزان t بدست آمده در مقایسه با میزان t جدول کوچکتر است فرض صفر تأیید می شود، یعنی تفاوتی بین عزت نفس زنان متأهل و مجرد وجود ندارد .

عزت نفس زنان مجرد و متاهل

عزت نفس زنان مجرد و متاهل

اصولاً طرح این تحقیق بصورت مقایسه ای است ، بدین ترتیب که نمونه را به دو دسته زنان متاهل و دختران مجرد تقسیم کردیم سپس با استفاده از تست عزت نفس کوپر اسمیت نمرات خام هر آزمودنی را محاسبه نموده و در نهایت برای هر گروه جداول توزیع فراوانی ، نمودارهای چند ضلعی، شاخص های گرایش مرکزی از قبیل نما، میانه ، میانگین و شاخص های پراکنش از قبیل دامنه، تغییرات ،واریانس و انحراف استاندارد را محاسبه نموده و از طریق آزمون گروه های مستقل تفاوت بین نمرات عزت نفس دو گروه را سنجیده و به ارتباط بین ازدواج و عزت نفس در بین زنان متأهل و مجرد پی خواهیم برد .

فهرست مطالب مقاله روانشناسی عزت نفس بین زنان متاهل و مجرد

 1. چکیده
 2. مقدمه
 3. فصل اول : کلیات تحقیق

 4. موضوع تحقیق
 5. فایده، اهمیت، هدف تحقیق
 6. فرضیه های تحقیق
 7. تعریف عملیاتی
 8. فصل دوم : مبانی تحقیق

 9. ابعاد عزت نفس
 10. مفهوم خود
 11. نقش خانواده در شکل گیری عزت نفس
 12. عوامل مؤثر در رشد عزت نفس
 13. عزت نفس و عملکرد سودمند
 14. علت اصلی کدام است؟
 15. دیدگاه های نظری در مورد عزت نفس
 16. تحقیقات انجام شده
 17. فصل سوم : روش تحقیق

 18. مقدمه
 19. جامعه مورد تحقیق
 20. نمونه و روش نمونه گیری
 21. روش جمع آوری اطلاعات
 22. اعتبار و پایایی آزمون
 23. فصل چهارم : روش تجزیه و تحلیل داده ها

 24. محاسبه شاخص های گرایش مرکزی گروه اول
 25. محاسبه شاخص های گرایش مرکزی گروه دوم
 26. محاسبات استنباطی
 27. فصل پنجم : نتیجه گیری

 28. مقدمه
 29. خلاصه
 30. نتیجه
 31. محدودیت های پژوهش
 32. پیشنهادات
 33. منابع

بانک ملت

ایمیل:
کلیه کارت های عضو شبکه شتاب امکان پرداخت اینترنتی را دارند.
لینک دانلود پس از پرداخت در اختیار شما قرار می گیرد.
مبلغ قابل پرداخت: ۳,۰۰۰تومان
ادامه + دانلود
گرافیک و طراحی : پارس تمز

Copyright © 2015 All rights Reserved

تمام حقوق مادی و معنوی و طرح قالب برای "تک آی آر" محفوظ است و هر گونه کپی برداری خلاف قوانین می شود.