مقالات حقوقی

دانلود تحقیق بزهکاری نوجوانان و نوع دادرسی اطفال بزهکار

 • موضوع تحقیق : بزهکاری نوجوانان و نوع دادرسی اطفال بزهکار
 • مربوط به رشته : حقوق
 • فرمت اجرایی : در قالب word
 • تعداد صفحات : ۹۸ صفحه

بررسی بزهکاری نوجوانان و نوع دادرسی اطفال بزهکار

اطفال دارای طبعی انعطاف پذیر و قابل اصلاح و درمان هستند و اکثر بزهکاران حرفه ای خطرناک کسانی هستند که اولین جرم را در دوره ی طفولیت مرتکب شده اند. تربیت و درمان اطفال بزهکار یا تغییر دادن طرز تفکر و اعمال آنان مستلزم روش های مختلف و نسبتاً طولانی است که هدایت اطفال بایستی سر لوحه کار مسئولین قرار بگیرد. همان طور که توجه به مسائل مربوط به تغذیه کودکان اهمیت فراوانی دارد توجه به مسائل اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی … نیز باید مورد عطف قرار گیرد. در غیر این صورت شاهد پیامدهای زیانباری خواهیم بود. از مهم ترین عواقب سوئی که در کمین چنین جوامعی است پیدایش پدیده بزهکاری نوجوانان خواهد بود.

ادامه + دانلود

دانلود مقاله پیرامون حقوق جزای عمومی اسلامی

 • موضوع مقاله : حقوق جزای عمومی اسلامی
 • مربوط به رشته : حقوق
 • فرمت اجرایی : در قالب Word
 • تعداد صفحات : ۸۷ صفحه

حقوق جزای عمومی اسلامی

مقررات کیفری اسلام را که شارع مقدس در این جهان برای گنهکاران یا جنایتکاران تعیین نموده است اعم از آن که مربوط باشد به گناهانی که دارای کیفر خاصی می باشند و یا به گناهان دیگر، و اعم از این که کیفر جنایت، بدنی باشد یا مالی، حقوق جزای عمومی اسلامی می نامیم. در گذشته این نوع مقررات را سیاسات می نامیدند.

این مقررات از لحاظ این که به کلی جزائم و مجازات ها مربوط باشد، یا به جرائم و مجازات های خاص، و یا به جنبه های اجرائی، به حقوق جزای عمومی اسلامی، حقوق جزای اختصاص و آئین دادرسی کیفری تقسیم می شود که در این نوشته به قسم اول می پردازد.

ادامه + دانلود

مقاله جایگاه و وظایف مشاورین معاملات ملکی در نظام حقوقی

 • موضوع مقاله : جایگاه و وظایف مشاورین معاملات ملکی در نظام حقوقی
 • مربوط به رشته : حقوق
 • فرمت اجرایی : در قالب Word
 • تعداد صفحات : ۱۲۵ صفحه

جایگاه و وظایف مشاورین معاملات ملکی در نظام حقوقی

چون تعریف قضا و شرایط دادرسی و آداب آن را اقرار کنیم به معنی دعوی و ارکان آن که عبارت از مدعی – مدعی علیه مدعی به و جواب دعوی است می‌ پردازیم.

دعوی در لغت به معنی طلب آمده است. خداوند درباره اهل بهشت می فرماید: ولهم مایدعون اهل بهشت هر چه طلب کند می یابند. لازمه هر دعوایی آن است که دو طرف داشته باشند مدعی و منکر. دعوی کننده را مدعی و دیگری را دعوی بر وی متوجه شده مدعی علیه یا منکر و چیزی که ادعا شده است مدعی به نامیده می شود.

مدعی به گاهی ملک و هنگامی حق است ملک هم گاهی عینی و زمانی منفعت و موقعی انتفاع است حق هم گاهی مالی و زمانی غیر مالی.

ادامه + دانلود

دانلود مقاله پیرامون حقوق خانواده

 • موضوع مقاله : حقوق خانواده
 • مربوط به رشته : حقوق
 • فرمت اجرایی : در قالب Word
 • تعداد صفحات : ۴۸ صفحه

آشنایی با حقوق خانواده

خانواده از دیدی یک مؤسسه حقوقی است و روابط اعضای آن بناچار باید مبتنی بر ضوابطی باشد. بررسی حقوق خانواده در پنج قسمت قابل ذکر است.

فصل دوم آن مربوط به حقوق اختصاصی زنان است.

فصل سوم آن مربوط به حقوق شوهر یا وظیفه زن است.

در قسمت چهارم سخن از حقوق فرزندان است.

در فصل پنجم سخن از حقوق والدین و اجداد است.

ادامه + دانلود

دانلود مقاله دفاع اجتماعی با نظر درباره حقوق کیفری

 • موضوع مقاله : دفاع اجتماعی با نظر درباره حقوق کیفری
 • مربوط به رشته : حقوق
 • فرمت اجرایی : در قالب word
 • تعداد صفحات : ۵۵ صفحه

دفاع اجتماعی یا نظری کوتاه درباره حقوق کیفری

حقوق کیفری که مکتب دفاع اجتماعی حامی آن است قبل از همه سعی دارد به مدد این فرضیه های علمی و اجتماعی ، ماهیت بشر را بشناسد و با شناسایی این ماهیت، یا به عبارت دیگر با شناسایی شخصیت بشری، در مقام ارشاد و اصلاح او برآید. فرضیه بازتاب شرطی، بشر را قابل تربیت و ارشاد می داند بازتاب های ذاتی یا فطری روی هم رفته بیشتر از دو یا سه بازتاب نیست که وجود طبیعی بشر بدان ها بستگی دارد؛ ولی وجود اجتماعی و مدنی بشر ، مجموعه ای از بازتاب های شرطی است. فرضیه بازتاب شرطی در عرصه اجتماعی و تعلیم و تربیت، اعمال بشری را عاری از حسن و قبح می داند. در این فرضیه بشر چون لوحی ساده است که هر نقشی را در آن می توان نگاشت .

ادامه + دانلود

دانلود مقاله رژیم حقوقی تنگه های بین المللی و تنگه هرمز

 • موضوع مقاله : رژیم حقوقی تنگه های بین المللی و تنگه هرمز
 • مربوط به رشته : حقوق
 • فرمت اجرایی : در قالب Word
 • تعداد صفحات : ۳۶ صفحه

تحقیق رژیم حقوقی تنگه های بین المللی و تنگه هرمز

نمایندگی ایران در کنفرانس به حقّ عبور ترانزیتی از تنگه‌ ها که نوآوری کنوانسیون ۱۹۸۲ بود، اعتراضی نداشت و این حکایت از رضایت احتمالی ایران نسبت به این قاعده دارد. با وجود این همانگونه که در بند پیشین توضیح داده شد، ایران تمایل به محدودیت رفت و آمد شناورهای جنگی بیگانه در خلیج فارس و دریای عمان دارد و این تنگه هرمز است که به وسیله دریای عمان و اقیانوس هند، کشورهای ساحلی خلیج فارس را با دریاهای آزاد جهان مرتبط می سازد؛ و ایران اصرار دارد حضور نظامی مستمر بیگانگان در خلیج فارس – که مستلزم عبور از تنگه هرمز است – ضرورتی ندارد.

ادامه + دانلود

دانلود مقاله پیرامون عدالت کیفری از دیدگاه حمورابی

 • موضوع مقاله : عدالت کیفری از دیدگاه حمورابی
 • مربوط به رشته : حقوق
 • فرمت اجرایی : در قالب Word
 • تعداد صفحات : ۴۲ صفحه

عدالت کیفری از دیدگاه حمورابی

در خصوص سالهای دقیق سلطنت حمورابی اختلاف است. این امر ناشی از آنست که مورخین در مورد تاریخ تهاجم آموریها یا آموریتها اتفاق نظر نداشته و نسبت به وقوع تهاجم مذکور در دو هزار سال قبل از میلاد توافق ندارند. به همین جهت برخی از آنان تاریخ سلطنت حمورابی را بین سالهای ۲۱۲۳ تا ۲۰۸۰ و برخی دیگر بین سالهای ۲۰۶۷ تا ۲۰۲۵ قبل از میلاد ذکر کرده اند. مرحوم دهخدا سلطنت حمورابی را بین سالهای ۲۰۰۳ تا ۱۹۶۱ دانسته و لیکن نظر غالب بر آنست که وی بین سالهای ۱۷۰۴ تا ۱۶۶۲ پیش از میلاد سلطنت نموده است.

در اینجا, بحث پیرامون تاریخ دقیق سلطنت حمورابی چندان مثمر ثمر نبوده و آنچه که مورد قبول اکثریت مورخین و باستان شناسان واقع شده این است که وی, همانطوری که اشاره شد, قبل از قرن هفدهم پیش از میلاد میزیسته و لذا تخته سنگی که قوانین وی بر آن منقوش است, و به عنوان غنیمت جنگی, حدود نه قرن بعد از مرگ وی توسط یکی از پادشاهان عیلامی به شهر شوش پایتخت عیلام برده شده, نزدیک به چهار هزار سال قدمت دارد.

عدالت کیفری از دیدگاه حمورابی

عدالت کیفری از دیدگاه حمورابی

مجموعه قوانین حمورابی مشتمل بر ۲۸۲ ماده است که ۳۵ ماده آن محو گردیده و از آنها جز اطلاعاتی ناقص در دست نیست. ظاهراً این امر بدست پادشاه عیلام و پس از انتقال تخته سنگ مذکور به شوش به منظور حکم مواد جدید به جای مواد محذوف صورت گرفته است اگر چه مواد موجود به نعبیر امروزی مشتمل بر مقررات مدنی, تجاری و کیفری است و از روابط بین زن و شوهر و حقوق زن گرفته تا شرایط فرزند خواندگی و اجاره اشیاء و اشخاص و غیره را تنظیم می کند, معهذا, بخش مهمی از این مواد قانونی واجد جنبه کیفری واجد جنبه کیفری است که نه تنها به تعیین مجازات برای بسیاری از اعمالی که امروزه نیز جرم شناخته می شوند پرداخته, بلکه به عنوان پاسدار و پامن اجرای کیفری بسیاری از اعمالی که در روزگار ما مجاز و یا فقط از ضمانت اجرای حقوقی برخوردارند مورد توجه قانونگذار قرار گرفته است.

فهرست مطالب مقاله عدالت کیفری از دیدگاه حمورایی

 1. کلیات
 2. خصوصیات و اهمیت قوانین حمورابی
 3. بخش اول : بافت اجتماعی بابل

 4. طبقات سه گانه مردم بابل
 5. بخش دوم : اصول حقوق کیفری عمومی

 6. بخش سوم : اقسام جرائم

 7. جرائم علیه اشخاص
 8. جرائم علیه حیثیت افراد
 9. اعمال خلاف مصالح خانواده
 10. جرائم علیه مصالح عمومی
 11. بخش چهارم : آئین دادرسی کیفری

 12. منابع

بانک ملت

ایمیل:
کلیه کارت های عضو شبکه شتاب امکان پرداخت اینترنتی را دارند.
لینک دانلود پس از پرداخت در اختیار شما قرار می گیرد.
مبلغ قابل پرداخت: ۳,۰۰۰تومان
ادامه + دانلود

دانلود مقاله پیرامون قتل نفس

 • موضوع مقاله : قتل نفس
 • مربوط به رشته : حقوق
 • فرمت اجرایی : Word
 • تعداد صفحات : ۵۹ صفحه

مقاله در مورد قتل نفس

معمولاً افرادی که اقدام به قتل نفس می کنند دارای برخی خصوصیات رفتاری مشترک هستند ؛ اغلب در سطح اقتصادی پایین جامعه قرار دارند و یا این که دچار افسردگی می باشند .

اضطراب مزمن ، افسردگی ، تهدید به قتل نفس و … از نشانه های مهم رفتاری هستند که منجر به خودکشی می شوند . این افراد اغلب تصور می کنند که با مشکلی بزرگ و غیر قابل تحمل روبه رو هستند که تنها چاره باقی مانده مرگ است .

تحقیق پیرامون قتل نفس

تحقیق پیرامون قتل نفس

رفتارهای خودکشانه نتیجه تعامل پیچیده عوامل پزشکی – اجتماعی و خانوادگی می باشد . تغییرات اجتماعی که ممکن است با افزایش قتل نفس جوانان مرتبط باشد عبارتند از عوامل افزایش دهنده ی افسردگی کودکی ، کاهش ثبات خانوادگی و افزایش دسترسی به سلاح .در اروپا بزرگترین موج خودکشی جوانان طی جنگ جهانی بودو  ازدلایل آن می توان به بیکاری دسته جمعی ، ناکامی های ناشی ازآن حتی در بین افراد با تحصیلات بالا ، کاهش اعتقادات مذهبی ،مدارا با رفتارهای بحرانی در خرده فرهنگ جوانان و اثرات طلاق بر کودکان اشاره کرد .

عوامل بسیاری به نسبت های قتل نفس بستگی دارند مانند جنس مذکر ، بیوه گی ، مجرد یا مطلقه بودن ، تمرکز جمعیت ، بحران های اقتصادی ، سکونت در کلان شهرها و شهر های بزرگ ، سابقه اختلافات خانوادگی در زمان کودکی ،اختلالات روانی و بیماری های جسمی .

فهرست مطالب مقاله قتل نفس

 1. چکیده
 2. مقدمه
 3. بررسی نظری خودکشی
 4. رفتار های قبل از خودکشی
 5. شیوه های خودکشی
 6. انواع خودکشی
 7. اهداف خودکشی
 8. علل خودکشی
 9. خصوصیات مشترک انواع خودکشی
 10. بررسی انگیزه های خودکشی
 11. راه های پیشگیری از خودکشی
 12. بررسی تجربی خودکشی : مورد ایران
 13. علل خودکشی در ایران
 14. تبیین جایگاه جرم قتل عمدی در حقوق و فقه
 15. اندیشه یا افکار خودکشی
 16. نتیجه  گیری
 17. کتابنامه
 18. منابع اینترنتی

بانک ملت

ایمیل:
کلیه کارت های عضو شبکه شتاب امکان پرداخت اینترنتی را دارند.
لینک دانلود پس از پرداخت در اختیار شما قرار می گیرد.
مبلغ قابل پرداخت: ۴,۰۰۰تومان
ادامه + دانلود

دانلود مقاله پیرامون قصاص حق انحلالى یا مجموعى

 • موضوع مقاله : قصاص حق انحلالی یا مجموعی؟
 • مربوط به رشته : حقوق
 • فرمت اجرایی : در قالب word
 • تعداد صفحات : ۳۱ صفحه

قصاص حق انحلالی یا مجموعی؟

هرگاه اولیاى دم، گروهى باشند و فقط بعضى از آنها خواهان قصاص باشند، آیا این بعض به تنهایى و بدون دیگر اولیاى دم حق قصاص دارند؟ فقهاى ما این بحث را در ضمن دو مساله طرح کرده اند :

مساله نخست : اگر بعضى از اولیاى دم خواستار عفو یا دیه باشند، آیا جایز است بعضى دیگر از آنان مستقلا خواستار قصاص شوند یا جایز نیست و با تقاضاى عفو یا دیه از سوى گروه اول، حق قصاص ساقط خواهد شد و گروه دوم حق قصاص نخواهند داشت؟ در این مساله چنین نسبت داده شده که همه فقهاء قائل به عدم سقوط حق قصاص هستند و معتقدند بعد از پرداخت سهم دیه دیگر اولیا، قصاص جایز است.

مقاله قصاص حق انحلالی یا مجموعی؟

مقاله قصاص حق انحلالی یا مجموعی؟

مساله دوم : آیا استیفاى حق قصاص از سوى بعضى از اولیا بدون حضور یا اذن دیگر اولیا جایز است یا جایز نیست؟ راى مشهور فقهاى ما در این مساله آن است که بعض اولیا به تنهایى حق استیفاى قصاص را ندارند، بسیارى از فقها در کتب خود بدین فتوا تصریح کرده اند. بدون شک، این دو مساله در طرف نفى – یعنى عدم جواز- متلازم هستند، بدین معنى که اگر در مساله نخست قائل به عدم جواز شدیم و گفتیم که در صورت عفو یا اخذ دیه از سوى بعضى از اولیا، حق قصاص ساقط مى شود، به ناچار عدم جواز استیفاى حق قصاص از سوى بعض از اولیاء به تنهایى نیز مترتب بر آن خواهد بود. زیرا اگر حق قصاص، حق ثابت هر یک از وارثان نباشد بلکه حقى باشد که به مجموع آنان تعلق دارد، بنابراین هیچ یک به تنهایى و بدون اینکه دیگر ورثه بخواهند نمى تواند این حق را استیفا کند. فقط پس از آنکه در مساله اول براى هر یک از ورثه به طور مستقل قائل به ثبوت حق قصاص شدیم و گفتیم این حق، با عفو بعضى از اولیاء، ساقط نمى شود، آنگاه جاى گشودن این بحث در مساله دوم است که آیا از نظر ایجابى نیز این مساله با مساله نخست متلازم است؟

از ظاهر جواهر و کتب دیگر به دست مى آید که تلازم میان این دو مساله هم در نفى است و هم در اثبات و اگر در مساله نخست گفتیم هر یک از ورثه مستقلا حق قصاص دارد، در مساله دوم نیز باید بگوییم هر یک از ورثه به تنهایى مى تواند حق خود را استیفا کند. شاید به همین جهت نیز در مبانى تکمله المنهاج به جاى این دو مساله، یک مساله آورده شده است.

فهرست مطالب مقاله قصاص حق انحلالی یا مجموعی؟

 1. مساله نخست
 2. دلیل دوم، تمسک به روایات خاصه
 3. صحیحه ابى ولاد حناط
 4. ادله مخالف راى مشهور
 5. فاقد منابع

بانک ملت

ایمیل:
کلیه کارت های عضو شبکه شتاب امکان پرداخت اینترنتی را دارند.
لینک دانلود پس از پرداخت در اختیار شما قرار می گیرد.
مبلغ قابل پرداخت: ۳,۰۰۰تومان
ادامه + دانلود

دانلود مقاله ماهیت رشوه در فقه و حقوق موضوعه

 • موضوع مقاله : ماهیت رشوه در فقه و حقوق موضوعه
 • مربوط به رشته : حقوق
 • فرمت اجرایی : در قالب word
 • تعداد صفحات : ۷۲ صفحه

ماهیت رشوه در فقه و حقوق موضوعه

رشاء و ارتشاء از جمله جرایمی هستند که به آنها بسیار پرداخته شده لکن هیچگاه تعریف دقیقی از آنها ارائه نشده است؛ از این رو بنده در این مقاله از منظر فقهی و باتوجه به نظر غالب فقها چه متقدمین و چه معاصرین به این مسئله پرداختم و از سوی دیگر از دید قوانین و حقوق داخلی این قضیه را مورد بررسی قرار داده و در دنباله بحث به بیان این مسئله و مصادیق آن در حقوق خارجی پرداختم علل خصوص مواردی را که در حقوق ما بدانها اشاره نشده است و سوای این مباحث از نقطه نظر اجتماعی و به خصوص فرهنگ رفتار سازمانی که شاخه جدیدی از مدیریت سازمانی است پدیده رشوه را بررسی نمودم و در این بین از جنبه های اقتصادی و روانشناسی رشوه نیز غافل نگشتم تا مجموعه کاملی را از ابعاد گوناگون در اختیار خواننده قرار دهم بدین امید که مخاطب با مطالعه این مقاله به یک دید کلی در این زمینه برسد؛ و پس از آن خود بتواند تحلیل درستی از این دو پدیده شوم و علل آنها داشته باشد.

ماهیت رشوه در فقه و حقوق موضوعه

ماهیت رشوه در فقه و حقوق موضوعه

هدف از نگارش این مقاله در ورای تبیین برخی از مهم ترین مباحث جرایم رشاء ، رایش و ارتشاء پاسخ به چند سوال کلیدی ذیل و در پایان ارائه راهکارهایی برای برون رفت از بحران یا به تعبیری اپیدمی رشوه و رشوه خواری در نظام اداری ماست . سوالاتی از قبیل : چرا رشوه ؟ چرا تسلط روابط بر ضوابط ؟ چرا با وجود مجازات بسیار سنگین خبری از کاهش ارتکاب این جرایم نیست ؟ چرا شکست سیاست های کیفری دولت ؟ و هزاران چرای دیگر که ما در این مجال اندک یارای پاسخگویی به تمام این چراها را نداشته و تنها به بیان چند راهکار علمی و عملی برای اقدامی عاجل دراین زمینه بسنده می کنیم. که البته اینها همه نظریه و نیازمند قرار گرفتن در بوته عمل هستند.

فهرست مطالب مقاله ماهیت رشوه در فقه و حقوق موضوعه

 1. چکیده
 2. مقدمه
 3. تعریف و تاریخچه
 4. کتب لغت
 5. ترمینولوژی حقوق
 6. بررسی علل رشوه از منظر فقهی ، حقوقی
 7. تعریف کلی
 8. الف) عنصر مادی
 9. عنصر مادی جرم رشاء
 10. عنصر معنوی
 11. عنصر قانونی
 12. نتیجه گیری
 13. ب) رایش
 14. عنصر مادی
 15. عنصر معنوی
 16. عنصر قانونی
 17. ج ) ارتشاء
 18. الف) عنصر مادی
 19. عنصر روانی
 20. عنصر قانونی
 21. جرایم علیه عدالت
 22. رشاء و ارتشاء
 23. اجماع (نظرات فقها)
 24. فقهای متقدم
 25. فقهای متاخر
 26. عقل
 27. اقسام رشوه
 28. نظر شیخ انصاری
 29. تفاوت رشوه با جعل
 30. تفاوت رشوه و هدیه
 31. بررسی علل رشوه از منظر اجتماعی
 32. راهکارها برای پیشگیری از این پدیده شوم
 33. بررسی علل رشوه از منظر اقتصادی
 34. بررسی علل رشوه از منظر روانشناسی
 35. نتیجه گیری و ارائه راهکار
 36. منابع و مآخذ

بانک ملت

ایمیل:
کلیه کارت های عضو شبکه شتاب امکان پرداخت اینترنتی را دارند.
لینک دانلود پس از پرداخت در اختیار شما قرار می گیرد.
مبلغ قابل پرداخت: ۵,۰۰۰تومان
ادامه + دانلود

دانلود مقاله پیرامون مصادره اموال غیر منقول

 • موضوع مقاله : مصادره اموال غیر منقول
 • مربوط به رشته : حقوق
 • فرمت اجرایی : در قالب word
 • تعداد صفحات : ۱۰۱ صفحه

مصادره اموال غیر منقول

در طول سلطنت ۱۶ ساله رضا شاه بطور مداوم به میزان «املاک شخصی شاهی» افزوده شد، تا جایی که در پایان سلطنت رضا شاه بخش گسترده ای از اراضی کشاورزی و دیگر دارایی های غیر منقول کشور به مالکیت وی در آورده بود.

رضا شاه از همین اوایل سلطنت ضمن ممیزی دوباره «زمینهای خالصه سلطنتی و خاصه دولتی»، بخش اعظمی از این اراضی را به مالکیت خود درآورده بود.

با این حال این پایان راه نبود. او در طول سلطنتش به انحاء مختلف، اراضی گسترده ای را تصاحب کرد. از جمله این روش ها «خرید املاک شخصی افراد»‌ در گوشه و کنار کشور بود و چنانچه دانستیم در واقع این فرایند تصاحب و خرید وجوه مختلف از یک فعل یعنی همان ( مصادره اموال غیر منقول ) است.

دانلود مقاله مصادره اموال غیر منقول

دانلود مقاله مصادره اموال غیر منقول

یکی از مهمترین شاخه های حقوق خصوصی (به معنای حقوق تنظیم کننده روابط افراد جامعه با یکدیگر) که در مقابل حقوق عمومی (به معنای حقوق تنظیم کننده رابطه افراد با حاکمان) و به معنایی بسیار ساده اشاره دارد که همانا «راه و روش زیستن و قواعد حقوقی لازم جهت بقاء روابط افراد یک جامعه را تشکیل می دهد، (قانون و قواعد حقوق مدنی) است.

البته حقوق مدنی دقیقاً یک رشته از رشته های حقوق خصوصی نیست.  زیرا از نظر تاریخی، مبنای حقوق خصوصی و مطالعه تاریخی آنرا مبنای سایر شعبه ها نشان می دهد. حقوق مدنی، روابط اشخاص را تنها از این لحاظ که عضو «جامعه و مدینه» است، تنظیم می کنند و توجهی به خصوصیت های مربوط به مشاغل گوناگون ندارد. با وجود این در مسائل مدنی به ویژه در قواعد مربوط به « مالکیت اموال غیر منقول » نیز «حقوق عمومی» بر مالکیت «زمین های مزروعی» ویژگی هایی یافته است که باید موضوع حقوقی خاصی ] حقوق روستایی [ قرار گرفته و در شمار حقوق عمومی درآید، همچنین قانون «روابط مالک و مستأجر» دخالت دولت در تنظیم روابط میان افراد جامعه را آشکارتر می کند.

فهرست مطالب مقاله مصادره اموال غیر منقول

 1. دیباچه
 2. سیر تکامل بشر از ادوار نخستین تا زمان معاصر
 3. باب نخست – تاریخچه مصادره در ایران

 4. فصل نخست : ایران پیش از انقلاب مشروطیت
 5. بخش نخست: ایران باستان
 6. بخش دوم: ایران از ظهور اسلام تا دوران معاصر
 7. بخش سوم: ایران از انقلاب مشروطیت تا انقلاب اسلامی
 8. بخش چهارم: ایران از انقلاب اسلامی تا عصر حاضر
 9. باب دوم – مصادره از اموال غیر منقول و حقوق خصوصی

 10. فصل نخست – حقوق مدنی و مصادره
 11. بخش نخست – قانون مدنی
 12. گفتار نخست: «مالکیت و مصادره اموال غیر منقول»
 13. گفتار دوم: «ارث و مصادره اموال غیر منقول»
 14. گفتار سوم: «عقود معین و مصادره اموال غیر منقول»
 15. باب سوم – مصادره اموال غیر منقول در حقوق عمومی

 16. بخش اول – قانون اساسی
 17. نتیجه گیری مبحث
 18. منابع و مآخذ

بانک ملت

ایمیل:
کلیه کارت های عضو شبکه شتاب امکان پرداخت اینترنتی را دارند.
لینک دانلود پس از پرداخت در اختیار شما قرار می گیرد.
مبلغ قابل پرداخت: ۴,۰۰۰تومان
ادامه + دانلود
گرافیک و طراحی : پارس تمز

Copyright © 2015 All rights Reserved

تمام حقوق مادی و معنوی و طرح قالب برای "تک آی آر" محفوظ است و هر گونه کپی برداری خلاف قوانین می شود.