مقالات جغرافیایی

دانلود مقاله اثر توفان بر اکوسیستم و موجودات زنده

 • موضوع مقاله : اثر توفان بر اکوسیستم و موجودات زنده
 • مربوط به رشته های : محیط زیست و جغرافیا
 • فرمت اجرایی : در قالب Word
 • تعداد صفحات : ۱۰۸ صفحه

اثر توفان بر اکوسیستم و موجودات زنده

اثر توفان ها و پتانسیل تخریبی آنها به وسیله مقیاس Saffir – Simpson از ۵-۱ شماره گذاری می شوند، توفان گروه ۱ کمترین نیروی تخریبی را دارد و توفان گروه ۵ بیشترین قدرت تخریب را داراست.

ادامه + دانلود

دانلود مقاله در مورد زلزله در ایران

 • موضوع مقاله : زلزله در ایران
 • مربوط به رشته های : زمین شناسی و جغرافیا
 • فرمت اجرایی : در قالب Word
 • تعداد صفحات : ۴۲ صفحه

تحقیق درباره ی زلزله در ایران

در دنیای امروز اطلاع رسانی و آموزش به هنگام بیش از هر چیز دیگر ی مورد توجه قرار دارد. در تمام زمینه های اقتصادی – اجتماعی – و سیاسی نقش اطلاع رسانی و آموزش درست و به هنگام تعیین کننده است .
شاید بتوان گفت یکی از تفاوت های چشم گیر بین کشورهای پیشرفته صنعتی با کشورهای توسعه نیافته یا در حال توسعه نحوه و میزان اطلاع رسانی و آموزش به هنگام است تا آنجا که اطلاع رسانی و آموزش بهنگام در دنیای امروز بیش از ابزارهای جنگی کارایی دارد .

ادامه + دانلود

رسوبگذاری محیط های صحرایی،بیابانی،دریایی،دریاچه‌ و دلتایی

 • موضوع مقاله : بررسی رسوبگذاری محیط های صحرایی و بیابانی، دریایی و دریاچه ای، دلتایی و مصب ها
 • مربوط به رشته : جغرافیا
 • فرمت اجرایی : در قالب Word
 • تعداد صفحات : ۴۸ صفحه

رسوبگذاری محیط های صحرایی و بیابانی، دریایی و دریاچه ای، دلتایی و مصب ها

یکی از مثالهای قدیمی رسوبگذاری در مناطق دلتایی ایران ، رسوبات شیلی و ماسه سنگی سازند شمشک (ژوراسیک تحتانی تا میانی) در شرق حوضه البرز است. راد (۱۹۸۶) ، سازند شمشک را به ۶ واحد چینه ای سنگی (لیتواستراتیگرافی) تقسیم کرده و معتقد است که این رسوبات در یک سیستم رودخانه ای – دلتایی رسوب کرده اند. واحد ۱ از شیل و ماسه سنگ تشکیل شده است که به فرم دیسکانفورم بر روی آهکهای تریاس قرار دارد . وجود آثاری از خاکهای قدیمه در قسمت تحتانی این واحد موید است که این رسوبات در زمان ژوراسیک در محیطی تشکیل گردیده که در معرض هوا قرار داشته است . ترکیب کانی شناسی ، ادامه دار نبودن توده‌ های ماسه‌ ای و نبود فسیل در این رسوبات نمایش دهنده این است که آنها در یک سیستم ماندری بر جای گذاشته اند . واحد ۲ بیشتر از ماسه سنگ است که وی آن را رسوبات پر کننده کانالهای شاخه‌ ای تفسیر کرده است . در این واحد سنگی کاهش تدریجی اندازه دانه‌ ها به طرف بالا ، وجود ماسه سنگ پبلی تا میکرو کنگلومرا در قسمت تحتانی ، نبود فسیل و حفره‌ های تشکیل شده توسط موجودات و ایممچور بودن ماسه و لایه بندی مورب از اختصاصاتی است که وی برای تفسیر خود از آنها استفاده کرده است. واحد ۳ از شیل آهکی تشکیل شده که در یک محیط آرام رسوب کرده است. لامیناسیون‌ های نازکی از رس سنگ و سیلتستون و بطور موضعی لایه هایی از آهک و آثار زیادی از فسیل های گیاهی – برگ ها و تنه‌ های درختان – و افق هایی از زغال سنگ در این واحد نمایش دهنده رسوبگذاری این رسوبات در محیط باتلاقی می‌ باشد.

رسوبگذاری صحرا ها، دریاچه ها و دلتا ها

رسوبگذاری صحرا ها، دریاچه ها و دلتا ها

فهرست مطالب مقاله رسوبگذاری در مناطق صحرا، بیابان، دریا، دریاچه، دلتا و مصب

 1. مقدمه
 2. پیشگفتار
 3. فصل اول : رسوبگذاری محیط های صحرایی

 4. رسوبات حمادا
 5. رسوبات سریر
 6. رسوبات سبخاها و دریاچه‌ های نواحی صحرایی
 7. رسوبات وادی
 8. رسوبات لسی
 9. رسوبات ماسه ای بادی
 10. رسوبگذاری و ساختمان های رسوبی در تپه‌ های ماسه ای
 11. ـ اختصاصات رسوبات بادی
 12. فصل دوم : رسوبگذاری در محیط های دریاچه ای

 13. ـ رسوبات دریاچه ای
 14. رسوبات آواری
 15. رسوبات شیمیایی و بیولوژیکی
 16. ـ تشخیص رسوبات دریاچه ای
 17. فصل سوم : رسوبگذاری محیط های حد واسط (دلتایی)

 18. فرآیندهای موجود در محیط های دلتایی عهد حاضر
 19. مدلهای دلتایی بر اساس فرآیندها
 20. ـ رخساره‌ های دلتایی
 21. رخساره‌ های دلتایی خارج از آب
 22. رخساره‌ های دلتایی زیر آب
 23. ـ مثالی از دلتاهای قدیمی در ایران
 24. ـ کلیاتی در مورد تشخیص رسوبات دلتایی و نوع آنها
 25. منابع و مآخذ

بانک ملت

ایمیل:
کلیه کارت های عضو شبکه شتاب امکان پرداخت اینترنتی را دارند.
لینک دانلود پس از پرداخت در اختیار شما قرار می گیرد.
مبلغ قابل پرداخت: ۴,۰۰۰تومان
ادامه + دانلود

دانلود مقاله پیرامون کشور ایران

دانلود مقاله پیرامون کشور ایران

 • موضوع مقاله : کشور ایران
 • فرمت اجرایی : در قالب PDF
 • تعداد صفحات : ۵۱ صفحه

توضیحی مختصر از مقاله کشور ایران :

معرفی کشور ایران

کشور ایران که به معنی سرزمین آریاییان بوده و با نام رسمی جمهوری اسلامی ایران کشوری در جنوب غربی آسیا و در منطقه خاورمیانه و با وسعت ۱٬۶۴۸٬۱۹۵ کیلومتر مربّع که هجدهمین کشور از نظر مساحت در جهان شناخته شده است. پایتخت کشور ایران تهران می باشد که بزرگترین کشور در ایران است . کشور های همسایه ایران را می توان این گونه نام برد که از شمال با جمهوری آذربایجان، ارمنستان و ترکمنستان، از شرق با افغانستان و پاکستان و از غرب با ترکیه و عراق همسایه‌ است و همچنین از شمال به دریای خزر و از جنوب به خلیج فارس و دریای عمان محدود می‌ شود. زبان رسمی کشور ایران پارسی (فارسی) و نوع حکومت این کشور جمهور اسلامی می باشد. واحد پول ایران ریال و نوع تقویم که در این کشور مرسوم است هجری شمسی می باشد.

استان های ایران

در کشور ایران، تقسیم بندی کشور به صورت استانی است. به عبارت دیگر ایران، متشکل از استان های متعددی است که وقتی در کنار یکدیگر قرار می گیرند، کشور ایران را تشکیل می دهند. هر استان، دارای بخش های کوچک تر دیگری نیز هست که به آن شهر، شهرستان، بخش و روستا می گویند. بر اساس آخرین تقسیمات کشوری، کشور ایران دارای۳۱ استان و ۲۶۸ شهرستان است.

استان های ایران به ترتیب حروف الفبا عبارتند از: آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، اصفهان، البرز، ایلام، بوشهر، تهران، چهارمحال و بختیاری، خراسان جنوبی، خراسان رضوی ، خراسان شمالی، خوزستان، زنجان، سمنان، سیستان و بلوچستان ، فارس، قزوین، قم، کردستان، کرمان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گلستان، گیلان، لرستان، مازنداران، مرکزی، هرمزگان، همدان و یزد.

شما عزیزان برای دانلود مقاله پیرامون کشور ایران و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید … .

ادامه + دانلود

دانلود مقاله پیرامون آلودگی ها

دانلود مقاله پیرامون آلودگی ها

 • موضوع مقاله : آلودگی ها
 • فرمت اجرایی : در قالب PDF
 • تعداد صفحات : ۵۶ صفحه

توضیحی مختصر از مقاله پیرامون آلدگی ها :

آلودگی چیست؟

به ورود آلاینده‌ ها به یک محیط که باعث ناپایداری، اختلال، آسیب و یا ناراحتی در آن محیط برای موجودات زنده شود آلودگی گفته می‌ شود. آلودگی می‌ تواند به شکل مواد شیمیایی باشد یا در شکل انرژی برای نمونه، صدا، گرما یا نور محیط را آلوده کند. مواد آلوده‌ کننده‌ ای که در پی رویدادهای طبیعی پدید می‌ آیند زمانی به عنوان آلاینده شناخته می‌ شوند که میزان آن‌ ها از حدّ طبیعی بگذرد. آلودگی را اغلب در دو گونه دسته‌ بندی می‌ کنند: آلودگی با منبع نقطه‌ ای و آلودگی با منبع غیرنقطه‌ ای. نوع اول برای نمونه آلودگی آب است که در منبعی نقطه‌ ای سرچشمه می‌ گیرد نظیر مجرای خروجی یک فاضلاب. نوع دوم به آلودگی تغذیه شده از یک ناحیه وسیع و نه از یک محل ویژه اشاره دارد.

جلوگیری از انواع آلودگی ها

عوامل زیادی در کاهش عمر مفید سیستم ها و قطعات هیدرولیک مؤثر هستند. برای جلوگیری از آلودگی های گازی، آبی و یا آلودگی به ذرات ابتدا باید معیار مناسبی برای پاکیزگی سیالات تعریف و سپس بر اساس یک چارچوب ثابت آن را حفظ کرد. معیارهای ویژه پاکیزگی سیالات برای انواع سیستم های هیدرولیک براساس استانداردهای ISO و NAS اندازه گیری و تعیین شده است.

راه های مقابله با آلودگی

در راستای مقابله با آلودگی در بسیاری از کشورهای جهان اقداماتی برای کاهش آثار آلودگی هوا بر محیط زیست انجام شده است. در حالی که دانشمندان آثار زیانبار آلودگی هوا را بر گیاهان، حیوانات و زندگی انسان ها مطالعه می کنند، قانون گذاران قوانینی را برای کنترل کاهش آلاینده ها تصویب نموده و آموزگاران در مدارس و استادان در دانشگاه ها آثار آلودگی هوا را برای نسل جوان تشریح می کنند. اولین گام برای حل مشکل آلودگی هوا ارزیابی است. محققان آلودگی هوا را بررسی کرده و استانداردهایی را برای اندازه گیری نوع و مقدار آلاینده های خطرناک تعیین می کنند. بعد از آن باید حد مجاز آلاینده های هوا مشخص شود.

شما عزیزان برای دانلود مقاله پیرامون آلودگی ها و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید… .

ادامه + دانلود

دانلود مقاله استان زنجان

دانلود مقاله استان زنجان

 • عنوان مقاله : معرفی استان زنجان
 • فرمت اجرایی : در قالب PDF
 • تعداد صفحات : ۵۷ صفحه

توضیحی مختصر از مقاله استان زنجان :

استان زنجان با مساحتی بالغ بر ۲۲۱۶۴ کیلومتر مربع بین ۴۷ درجه و ۱۰ دقیقه تا ۹۰ درجه و ۲۶ دقیقه طول شرقی و ۳۵ درجه و ۳۳ دقیقه تا ۳۷ درجه و ۱۵ دقیقه عرض شمالی از نصف‌ النهار گرینویچ، در ناحیه شمال غرب کشور قرار دارد و از طرف شمال به استان اردبیل، از شمال شرق به استان گیلان، از شرق به استان قزوین، از جنوب به استان همدان، از غرب به استان کردستان و آذربایجان غربی و از شمال غرب به استان آذربایجان شرقی محدود است. براساس آخرین تقسیمات کشوری، استان زنجان دارای هفت شهرستان، پانزده بخش، چهارده شهر، چهل و شش دهستان و ۱۲۰۸ آبادی است. از این تعداد ۹۷۶ آبادی دارای سکنه و ۲۳۲ آبادی آن خالی از سکنه است. بر اساس متون تاریخی و داده‌ های باستان‌ شناسی، موجودیت شهر زنجان به روزگار ساسانیان باز می گردد. آنچه مسلم است از این واژه در متون دوران میانی و کهن ذکری به میان نیامده است و باید شکل اصلی این کلمه یا قالب تغییر یافته آن را در متون دوران متأخر (دوره اسلامی) جستجو کرد. به اعتقاد حمدالهی مستوفی قزوینی ـ مورخ سده هشتم هـ .ق ـ این شهر را «اردشیر بابکان» موسس سلسله ساسانی ساخت و آن را «شهین» به معنای منسوب به شاه نامید. همچنین در کتاب‌ های انجمن «آرا» و «آنند راج» آورده شده است:” که زنجان شهری بود بزرگ در میان ری و آذربایجان و وجه تسمیه آن مخفف «زندگان» یعنی اهل کتاب زند است.“ به نظر می آید این واژه یعنی «زندیگان» بر اثر تغییر و تحول زبانی در طول زمان به واژه زنگان تغییر یافته و در دوره اسلامی به واژه زنجان تبدیل شد.

شما عزیزان برای دانلود مقاله استان زنجان و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید… .

ادامه + دانلود

دانلود مقاله استان تهران

دانلود مقاله استان تهران

 • عنوان مقاله : معرفی استان تهران
 • فرمت اجرایی : در قالب PDF
 • تعداد صفحات : ۹۸ صفحه

توضیحی مختصر از مقاله استان تهران :

استان تهران با ۱۸۹۰۹ کیلومتر مربع مساحت و ۲/۱ درصد مساحت کل کشور ایران از آن جهت از دیگر استان های کشور متمایز است که به عنوان مرکزیت سیاسی جمهوری اسلامی ایران در آن مستقر است. ولی استان و شهر تهران برخلاف آنچه که تصور می شود علاوه بر محوریت سیاسی که ویژگی آن محسوب می شود دارای ابعاد مختلفی همچون سایر استان های ایران و همه شهرها و استان های کشورهای دنیا است. استان تهران با ۱۳ شهرستان شهریار، رباط‌ کریم، کرج، ساوجبلاغ، نظرآباد، ورامین، اسلامشهر، شمیرانات، ری، دماوند، فیروزکوه، پاکدشت و تهران و ۴۳ شهر و ۱۳۵۸ آبادی دارای سکنه را از دو جنبه باید شناخت. تهران قدیم که پشتوانه و هویت فرهنگی مردم و ساکنان آن است و تهران جدید که ویژگی های خاص اعم از مثبت و منفی خود را در میان سایر استان های کشور دارد. تهران: تهران پایتخت ایران به عنوان پر جمعیت‌ ترین شهر کشور، از نظر مساحت شهرنشینی نه تنها در ایران بلکه در دنیا جزو بزرگترین شهرها می‌ با‌شد که از آن به عنوان ابر شهر یاد می‌ کنند.

شما عزیزان برای دانلود مقاله استان تهران و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید… .

ادامه + دانلود

دانلود مقاله استان مرکزی

دانلود مقاله استان مرکزی

 • عنوان مقاله : معرفی استان مرکزی
 • فرمت اجرایی : در قالب PDF
 • تعداد صفحات این مقاله : ۴۲ صفحه

توضیحی مختصر از مقاله استان مرکزی :

استان مرکزی بین رشته کوه‌ های البرز و زاگرس و در مجاورت کویر مرکزی بین ۳۳ درجه  و ۳۰ دقیقه تا ۳۵ درجه و ۳۵ دقیقه عرض شمالی و ۴۸ درجه و ۵۷ دقیقه تا ۵۱ درجه طول شرقی از نصف النهار گرینویچ قرار دارد. استان مرکزی از شمال به استان‌ های تهران و قزوین، از جنوب به استان‌ های اصفهان و لرستان، از شرق به استان‌ های اصفهان و تهران و از غرب به استان همدان محدود است. مساحت کل استان مرکزی حدود ۲۹۱۵۲ کیلومتر مربع است. مرکز استان مرکزی شهرستان اراک است. مهم‌ترین ارتفاعات استان را بخش‌ هایی از کوه‌ های مرکزی و کوه‌ های زاگرس تشکیل می دهند. بلندترین ارتفاعات استان مرکزی قله «شهباز» با ۳۳۸۸ متر ارتفاع در رشته کوه راسوند است و پست‌ ترین منطقه آن را دشتی در جنوب ساوه با ۹۵۰ متر ارتفاع از سطح دریا تشکیل می دهد. استان مرکزی از یک طرف در کویر مرکزی و از طرف دیگر در محل زاویه چین‌ خوردگی البرز و زاگرس واقع شده است. حدود ۳۸ درصد از مساحت استان مرکزی در منطقه نیمه بیابانی، بین کوهستان و بیابان قرار دارد. خاک این مناطق برای کشاورزی مناسب و استفاده از آب قنات و رودخانه ها در این نواحی میسر است.آب و هوا در مناطق مختلف متنوع است.

شما عزیزان برای دانلود مقاله استان مرکزی و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید… .

ادامه + دانلود

دانلود مقاله استان قم

دانلود مقاله استان قم

 • عنوان مقاله : معرفی استان قم
 • فرمت اجرایی : در قالب PDF
 • تعداد صفحات : ۴۷ صفحه

توضیحی مختصر از مقاله استان قم :

استان قم با وسعت ۱۱۲۴۰ کیلومتر مربع، بین مدار ۳۴ درجه و ۱۵ دقیقه تا ۳۵ درجه و ۱۵ دقیقه عرض شمالی نسبت به خط استوا و ۵۰ درجه و ۳۰ دقیقه تا ۵۱ درجه و ۳۰ دقیقه طول شرقی نسبت به نصف النهار گرینویچ، در بخش مرکزی ایران قرار دارد. مساحت استان قم ۶/۸ % درصد کل مساحت کشور است. استان قم که تقریباً در مرکز ایران قرار دارد، از شمال به استان تهران، از شرق به استان سمنان، از جنوب به استان اصفهان و از غرب و جنوب غربی به استان مرکزی محدود است. بخشی از محدوده استان قم به ویژه دهستان قم رود در محدوده پارک ملی کویر قرار دارد . قم به دلیل داشتن مناطق و روستا های متنوع در موقعیت های مختلف جغرافیایی دارای آب و هوای بیابانی و نیمه بیابانی است و آب و هوای روستا های آن از کویری و بیابانی تا سرد و کوهستانی تغییر می کند و بر اساس همین تنوع اقلیمی، موقعیت کشاورزی و پوشش گیاهی آن نیز متفاوت شده است . گونه های کیلیا ، سودا ، گز ، بادامک و پسته وحشی و گیاهانی که کاربرد دارویی و صنعتی دارند همچون خارشتر ، پیچک ، گراس ،‌ اشنان ،‌ اسپند ، شیرخشت و شیرین بیان در استان قم وجود دارند که گونه های استان قم را تشکیل می دهند .

شما عزیزان برای دانلود مقاله استان قم و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید… .

ادامه + دانلود

دانلود مقاله استان مازندران

دانلود مقاله استان مازندران

 • عنوان مقاله : معرفی استان مازندران
 • فرمت اجرایی : در قالب PDF
 • تعداد صفحات : ۴۹ صفحه

توضیحی مختصر از مقاله استان مازندران :

استان مازندران با ۲۴۰۹۱ کیلو متر مربع مساحت و ۲۶۰۲۰۰۸ نفر جمعیت از استان‌ های سرسبز شمال فلات ایران است و در کرانه دریای مازندران قرار دارد. استان مازندران در غرب استان گرگان و مشرق استان گیلان می‌ باشد و از جنوب با استان‌ های سمنان، تهران، قزوین هم مرز است. دریای مازندران نیز مرز شمالی استان مازندران را کاملاً در بر گرفته‌ است. تعداد ۱۵ شهرستان، ۳۶ شهر، ۳۸ بخش و ۱۰۴ دهستان در مازندران وجود دارد که ۴۳ درصد از شهرها در طول نوار ساحلی واقع شده‌ اند. استان مازندران تنها استانی است که با سه محور هراز، کندوان و سوادکوه با مرکز کشور مرتبط می‌ باشد و چهار فرودگاه دشت ناز ساری، نوشهر، بیشه‌ کلا بابلسر و رامسر ارتباط هوایی آن را با بقیه نقاط برقرار ساخته و راه آهن شمال یکی از شعبه‌ های اصلی راه آهن سراسری نیز از آن عبور می‌ کند. علاوه بر آن جاده ساحلی از رامسر تا بابلسر به طول ۲۲۰ کیلومتر با فاصله ۱۰ تا ۳۰۰ متر از کنار دریا می‌ گذرد. استان مازندران با حدود ۲۴ هزار کیلومتر مربع مساحت بین ۴۷ دقیقه تا ۳۸ درجه و ۵ دقیقه عرض شمالی و ۵۰ درجه و ۳۴ دقیقه تا ۵۶ درجه و ۱۴ دقیقه طول شرقی از نصف النهار گرینویچ قرار گرفته است.

شما عزیزان برای دانلود مقاله استان مازندران و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید… .

ادامه + دانلود

دانلود مقاله استان کرمانشاه

دانلود مقاله استان کرمانشاه

 • عنوان مقاله : معرفی استان کرمانشاه
 • فرمت اجرایی : در قالب PDF
 • تعداد صفحات : ۴۲ صفحه

توضیحی مختصر از مقاله استان کرمانشاه :

استان کرمانشاه با وسعتی برابر با ۲۵ /۲۴۴۳۴ کیلومتر مربع در غرب ایران قرار دارد. استان کرمانشاه حدود ۱/۴۵ درصد از مساحت کل کشور را تشکیل می دهد و به لحاظ وسعت هجدهمین استان کشور است. استان کرمانشاه از شمال به استان کردستان، از جنوب به استان‌ های لرستان و ایلام، از شرق به استان همدان و از غرب با کشور عراق هم‌جوار است و بیش از سیصد و سی کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق دارد. استان کرمانشاه  منطقه‌ ای نیمه کوهستانی است و سلسله جبال زاگرس بخش عمده استان کرمانشاه را پوشانده است. تنها در بخش‌ هایی از دامنه‌ های کم شیب این منطقه یا دره‌ های عریض آن، زمین‌ های کم ارتفاع و جلگه‌ های آبرفتی مشاهده می شود. استان کرمانشاه دارای آب و هوای گرمسیری است. استان کرمانشاه از نظر آب و هوا تحت تأثیر عوامل چندی است که اوضاع اقلیمی این ناحیه را به وجود می آورد. در مناطق کوهستانی برف چندین ماه از سال در ارتفاعات می ماند و درجه حرارت تا پانزده درجه سانتی گراد پایین می آید. فصل زمستان در این مناطق طولانی است و با بهاری کوتاه به تابستان متصل می شود. بر اساس آخرین وضعیت تقسیمات کشوری، استان کرمانشاه دارای دوازده شهرستان، بیست و شش شهر، بیست و پنج بخش و هشتاد و سه دهستان است. کرمانشاه  –  سرپل ذهاب  – قصرشیرین – اسلام آباد – جوانرود  –  کنگاور – پاوه  – صحنه  –  هرسین

شما عزیزان برای دانلود مقاله استان کرمانشاه و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید… .

ادامه + دانلود
گرافیک و طراحی : پارس تمز

Copyright © 2015 All rights Reserved

تمام حقوق مادی و معنوی و طرح قالب برای "تک آی آر" محفوظ است و هر گونه کپی برداری خلاف قوانین می شود.