اطلاعیه ی سایت
با سلام و احترام خدمت شما بازدیدکنندگان لطفا موارد زیر را به دقت مطالعه نمایید :
 • عزیزانی که به هر دلیل موفق به دریافت و یا دانلود فایل مورد نظرشان نشده اند (می توانند با مراجعه به صفحه تماس با ما مشکل خود را اطلاع داده تا مشکل آن ها برطرف گردد)
 • به اطلاع شما عزیزان می رسانیم با توجه به اینکه شبکه شاپرک اقدام به تهیه پروتکل امنیتی لایه باز کرده است و این شرکت نیز هم اکنون از نسخه 39 و نسخه های پایین تر مرورگر های گوگل کروم و موزیلا فایرفاکس پشتیبانی نمی کند، بنابراین الزامی است که برای پرداخت وجه مرورگر شما به روز شده باشد و از آخرین نسخه مرورگرتان استفاده کنید.
عدم آپدیت (به روز بودن) مرورگر باعث می شود، به جای صفحه درگاه بانک، خطای عدم تایید خرید را مشاهده نمایید. راه حل : با آپدیت نمودن مرورگرتان، می توانید از بروز تراکنش های ناموفق پیشگیری کنید و خریدتان بدون مشکل انجام می شود.

بررسی فیزیولوژیک تحمل به تنش کم آبی در ژنوتیپ های بهاره کلزا

بررسی فیزیولوژیک تحمل به تنش کم آبی در ژنوتیپ های بهاره کلزا

 • موضوع پایان نامه : بررسی فیزیولوژیک تحمل به تنش کم آبی در ژنوتیپ های بهاره کلزا
 • مربوط به رشته : کشاورزی
 • فرمت اجرایی : در قالب Word
 • تعداد صفحات : ۵۰ صفحه

توضیحی مختصر از پایان نامه بررسی فیزیولوژیک تحمل به تنش کم آبی در ژنوتیپ های بهاره کلزا :

به منظور بررسی اثر تنش کم آبی در مرحله رشد زایشی بر صفات زراعی و فیزیولوژیک ژنوتیپ های کلزا ، آزمایشی به صورت کرت‌ های خرد شده در قالب طرح پایه بلوک های کامل تصادفی در یکی از مزرعه های تحقیقاتی مؤسسه تقحیقات اصلاح و تهیه نهال و بذر اجرا شد. در این آزمایش، آبیاری به عنوان عامل اصلی در دو سطح آبیاری معمول براساس ۸۰ میلی تبخیر از تشتک کلاس A (شاهد) و تنش کم آبی (قطع آبیاری از مرحله ساقه‌ دهی به بعد تا مرحله بلوغ فیزیولوژیکی) و ژنوتیپ های بهاره کلزا به عنوان عامل فرعی در ۱۰ سطح شامل اوگلا، نوزده- اچ، هایولا ۴۰۱ (کانادا)، هایولا ۴۰۱ (صفی‌آباد)، هایولا ۴۰۱ (برازجان)، سین-۳، هایولا ۴۲۰، آپشن ۵۰۰، هایولا ۳۰۸ و کوانتوم بودند. نتایج حاصل نشان داد که قطع آبیاری از مرحله ساقه‌ دهی به بعد، تأثیر نامطلوبی بر فعالیت‌ های رشدی، عملکرد و اجزاء عملکرد داشت. در میان اجزاء عملکرد دانه، کاهش وزن هزار دانه (۸ درصد) و به ویژه تعداد دانه در خورجین (۳/۱۱ درصد)، بیشترین سهم را در کاهش عملکرد دانه (۱۶ درصد) ژنوتیپ های بهاره کلزا در شرایط تنش کم آبی دارا بودند. ژنوتیپ ها در شرایط تنش کم آبی میزان آمینواسید پرولین بالاتری در برگ داشتند، در حالی که میزان محتوای نسبی آب برگ و میزان کلروفیل b, a و کل در آنها پایین‌ تر بود. کم آبی ، نسبت کلروفیل a به b را افزایش داد که این امر ناشی از کاهش بیشتر میزان کلروفیل b نسبت به کلروفیل a بود. میزان پرولین تجمع یافته در برگ در شرایط تنش کم آبی ، بیان‌ گر میزان خسارت وارده به ژنوتیپ ها بوده و ارتباطی با تحمل به تنش نداشت. همچنین، کاهش میزان محتوای نسبی آب برگ در ژنوتیپ های حساس به کم آبی بیشتر بود. ژنوتیپ هایی که در شرایط تنش کم آبی ، محتوای نسبی آب برگ خود را به میزان بالاتری حفظ نمودند، عملکرد دانه بالاتری را تولید نمودند. بر پایه نتایج، این گونه استنباط می شود که ژنوتیپ های  سین- ۳، نوزده- ۱چ، هایولا ۴۲۰، هایولا ۴۰۱ (برازجان) و هایولا ۴۰۱ (کانادا) با شاخص تحمل به تنش بالاتر نسبت به سایر ژنوتیپ های مورد بررسی، سازگاری مناسب‌ تری با تنش کم آبی داشتند و توانستند هم در شرایط آبیاری معمول و هم تنش کم آبی ، میزان عملکرد دانه بالاتری را تولید نمایند. در مقابل، ژنوتیپ های ولا ۳۰۸، بیشترین حساسیت را به کم‌ آبی در میان ژنوتیپ ها مورد بررسی دارا بود.

شما عزیزان برای دانلود پایان نامه بررسی فیزیولوژیک تحمل به تنش کم آبی در ژنوتیپ های بهاره کلزا و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید… .

فهرست مطالب پایان نامه بررسی فیزیولوژیک تحمل به تنش کم آبی در ژنوتیپ های بهاره کلزا به صورت زیر می باشد :

 • چکیده
 • مقدمه
 • مواد و روش‌ ها
 • نتایج و بحث
 • نتیجه‌ گیری کلی
 • منابع مورد استفاده

ایمیل:
کلیه کارت های عضو شبکه شتاب امکان پرداخت اینترنتی را دارند.
لینک دانلود پس از پرداخت در اختیار شما قرار می گیرد.
مبلغ قابل پرداخت: ۴,۰۰۰تومان
0 لایک
۰ تا کنون ثبت شده است
گرافیک و طراحی : پارس تمز

Copyright © 2015 All rights Reserved

تمام حقوق مادی و معنوی و طرح قالب برای "تک آی آر" محفوظ است و هر گونه کپی برداری خلاف قوانین می شود.