اطلاعیه ی سایت
با سلام و احترام خدمت شما بازدیدکنندگان لطفا موارد زیر را به دقت مطالعه نمایید :
 • عزیزانی که به هر دلیل موفق به دریافت و یا دانلود فایل مورد نظرشان نشده اند (می توانند با مراجعه به صفحه تماس با ما مشکل خود را اطلاع داده تا مشکل آن ها برطرف گردد)
 • به اطلاع شما عزیزان می رسانیم با توجه به اینکه شبکه شاپرک اقدام به تهیه پروتکل امنیتی لایه باز کرده است و این شرکت نیز هم اکنون از نسخه 39 و نسخه های پایین تر مرورگر های گوگل کروم و موزیلا فایرفاکس پشتیبانی نمی کند، بنابراین الزامی است که برای پرداخت وجه مرورگر شما به روز شده باشد و از آخرین نسخه مرورگرتان استفاده کنید.
عدم آپدیت (به روز بودن) مرورگر باعث می شود، به جای صفحه درگاه بانک، خطای عدم تایید خرید را مشاهده نمایید. راه حل : با آپدیت نمودن مرورگرتان، می توانید از بروز تراکنش های ناموفق پیشگیری کنید و خریدتان بدون مشکل انجام می شود.

دانلود پایان نامه بررسی علل مهاجرت نیروی کار از روستا به شهر

بررسی علل مهاجرت نیروی کار روستائیان به شهرها

 • عنوان پایان نامه : بررسی علل مهاجرت نیروی کار از روستا به شهر
 • مربوط به رشته : جامعه شناسی
 • فرمت اجرایی : در قالب Word
 • تعداد صفحات : ۶۴ صفحه

توضیحی مختصر از پایان نامه جامعه شناسی بررسی علل مهاجرت نیروی کار از روستا به شهر :

اگر بخواهیم عوامل اصلی مهاجرت نیروی کار را به طور کلی مورد تقسیم‌ بندی قرار دهیم می توانیم دو دسته از عوامل را موثر بدانیم. گروه اول را عوامل فشار (Push  Factors) می نامند که شامل غیر اقتصادی شدن فعالیت های کشاورزی، توزیع ناعادلانه زمین، رشد جمعیت و ثابت ماندن بازده تولید در بخش کشاورزی است. گروه دوم به عوامل کششی یا جذب (Pull  Factors) موسومند که شامل دوگانگی منطقه‌ ی و تخصیص بیشتر منابع در بخش های شهری (خدمات و صنعت) و بهتر بودن سطح زندگی در مناطق شهری است. به منظور تجزیه و تحلیل تاثیر این ۲ دسته از عوامل از شاخص های درآمد های انتظاری در شهر از مدل هریس- تودارو استفاده می شود. در بحث‌ های تئوریک و نظری به این نتیجه می رسیم که نمی توان دیوار بلندی بین عوامل کشش و جذب ترسیم کرد. چون نوعی ارتباط متقابل بین این ۲ دسته از عوامل وجود دارد. به عقیده آن ها آن چه که واقعا مهاجرت نیروی کار را تسریع می کند همان دوگانگی منطقه‌ ای است. این ۲ معتقدند که مهاجرت در هر منطقه‌ ای امری طبیعی است چون نوعی توالی در رشد بخش ها وجود دارد و خود به‌ خود و به مرور زمان با جایگزین شدن عوامل تولیدی به جای یکدیگر سهم نیروی کار در بخش کشاورزی در اشتغال کل کاهش میی یابد و سهم بخش صنعت و خدمات افزایش می یابد. اما آن چه که کشور های در حال توسعه را از کشور های پیشرفته متمایز می سازد ناهمگونی در مهاجرت نیروی کار است. بطوری که در این کشور ها محدود بودن امکانات تولید از یک طرف و محدود بودن ارتباط های بخش کشاورزی با سایر بخش های اقتصاد از طرف دیگر موجب می شود تا این کشورها تلاش بیشتری در جهت گسترش بخش صنعت شهری از خود نشان بدهند.

شما عزیزان برای دانلود پایان نامه بررسی علل مهاجرت نیروی کار از روستا به شهر و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید… .

فهرست مطالب پایان نامه علل مهاجرت نیروی کار روستائیان به شهرها به صورت زیر می باشد :

 1. مقدمه
 2. فصل اول : کلیات پایان نامه
 3. بیان مساله
 4. اهداف کلی و جرئی
 5. نمودار تحلیلی
 6. فرضیات
 7. جامعه آماری
 8. نمونه و شیوه نمونه گیری
 9. ابزار و روش جمع آوری اطلاعات
 10. روش تحقیق
 11. فصل دوم : تعاریف مربوط
 12. فصل سوم : جامعه آماری
 13. فصل چهارم : جمع بندی ، نتیجه گیری و پیشنهادات
 14. نتایج تحقیق
 15. پیشنهادات
 16. فهرست منابع

ایمیل:
کلیه کارت های عضو شبکه شتاب امکان پرداخت اینترنتی را دارند.
لینک دانلود پس از پرداخت در اختیار شما قرار می گیرد.
مبلغ قابل پرداخت: ۵,۰۰۰تومان
0 لایک
۰ تا کنون ثبت شده است
گرافیک و طراحی : پارس تمز

Copyright © 2015 All rights Reserved

تمام حقوق مادی و معنوی و طرح قالب برای "تک آی آر" محفوظ است و هر گونه کپی برداری خلاف قوانین می شود.