روش تحقیق

پروژه روش تحقیق دلایل فرار کردن دختران از منزل

 • موضوع پروژه روش تحقیق : دلایل فرار کردن دختران از منزل
 • مربوط به رشته : جامعه شناسی
 • فرمت اجرایی : در قالب word
 • تعداد صفحات : ۲۱۷ صفحه

دلایل فرار کردن دختران از منزل

انسان به عنوان موجودی منحصر به فرد و اشرف مخلوقات، مسائل و مشکلات پیچیده ای دارد که تحلیل و حل  و فصل آنها نیاز به تعمق و دید همه جانبه دارد. هر فرد ظرفیت روانی خاصی دارد که غفلت از آن جامعه بشری را با تهدید و خطر روبرو می سازد. امروزه بسیاری کودکان و نوجوانان بدون آینده مشخص و امیدوار کننده همراه با احساس اضطراب، بی هویتی، سرگردانی در معرض خطر هستند. بر طبق آمار ۵۵% از بزه‌ کارانی که در کانون های اصلاح و تربیت نگهداری می شوند نوجوانانی هستند که به نحوی فرار از مدرسه و یا فرار از خانه داشته اند. به ویژه در چند سال اخیر آمار فراریان از خانواده رو به فزونی است و متاسفانه تعداد زیادی از این آمار را دختران تشکیل می‌دهند که از نظر جسمی و روانی نسبت به پسران آسیب پذیرتر هستند.

برای مطالعه و بررسی علمی رفتارهای انسانی، بخصوص در زمینه کجروی، هم از لحاظ ذهنی به صورت شناخت مفاهیم خاص، و هم به کمک ابزار و وسایل تحقیق  عینی برای گسترش پژوهش های علمی در این زمینه نیازمندیم.

ادامه + دانلود

رابطه میان بانکداری الکترونیکی در بانک ها و رضایت مشتریان

 • موضوع پروژه روش تحقیق : بررسی رابطه میان بانکداری الکترونیکی در بانک های خصوصی و دولتی و رضایت مشتریان
 • فرمت اجرایی : در قالب Word
 • تعداد صفحات : ۳۵ صفحه

رابطه بانکداری الکترونیکی در بانک ها و رضایت مشتریان

ما اگر بخواهیم در عرصه‌ ی اقتصاد و تجارت از مزیت رقابتی بهره‌ مند شویم و در اقتصاد بین‌ الملل حضور یابیم و سهم مان را افزایش بدهیم، باید هزینه‌ ی تمام شده‌ ی تولید کالا و خدمت را کاهش بدهیم. باید ضریب انتشار اطلاعات مربوط به کالا و خدمت و مزایای تولیداتمان اعم از کالا و خدمت را افزایش بدهیم. باید فرصت‌هایی که امکان عرضه‌ی تولیداتمان در دنیای بیرون را افزایش می‌ دهد، مورد استفاده قرار دهیم.

ادامه + دانلود

میزان تاثیر گذاری کتابهای کتابخانه به علم و دانش کودکان

 • موضوع روش تحقیق : بررسی میزان تاثیر گذاری کتابهای موجود در کتابخانه به علم و دانش دانش آموزان
 • مربوط به رشته : جامعه شناسی
 • فرمت اجرایی : در قالب Word
 • تعداد صفحات : ۴۹ صفحه

میزان تاثیر گذاری کتابخانه بر علم و دانش کودکان

هدف از انجام دادن این تحقیق ایجاد جذابیت برای رفتن به کتابخانه و پایدار ماندن کتابخانه و استفاده ی مناسب از کتابخانه ها و تأثیر کتاب های موجود در کتابخانه به علم و دانش دانش آموزان است و در پرسش نامه ها معلوم می شود که میزان استفاده از کتاب های کتابخانه ها چگونه است.

مطابق هدف هایی که انجام دادن این تحقیق گفتیم اهمیت هایی برای نتیجه های این تحقیق پیدا می شود که یکی از این اهمیت ها درباره ی این است که دانش آموزان و افراد با خواندن این تحقیق امکان ایجاد شور و نشاط برای رفتن به کتابخانه را پیدا خواهند کرد و اهمیت دوم این است که چرا تعداد کتابخانه ها رو به افزایش است و فرهنگ استفاده از کتاب های کتابخانه به وجود آمده است.

تاثیر کتابخانه بر علم و دانش کودکان

تاثیر کتابخانه بر علم و دانش کودکان

به نظر من یکی از علت های بالا رفتن تعداد کتابخانه ها و همچنین بالا رفتن تعداد دانش آموزان و افراد و همین ایجاد شور و نشاط و توجه به آینده ی ما است.

همه ی دانش آموزان برای خواندن کتاب های درسی به کتابخانه نمی روند و تعدادی از آن ها برای کتاب های درسی می روند و در کتاب خانه ها تقریباً همه ی کتاب های مورد نیاز افراد وجود دارد و کمتر مواردی است که فرد کتاب مورد نظرش را پیدا نکند.

فهرست مطالب روش تحقیق بررسی میزان تأثیر گذاری کتابهای کتابخانه به علم و دانش دانش آموزان

 1. مقدمه
 2. طرح مسئله
 3. هدف تحقیق
 4. اهمیت تحقیق
 5. فرضیه
 6. جذابیت برنامه های صبح گاهی و مشکلات آن ها
 7. روش اجرا
 8. جامع آماری مورد مطالعه
 9. نمونه و شیوه نمونه گیری
 10. ابزارهای اندازه گیری
 11. روش های آماری
 12. سطوح اندازه گیری
 13. تعریف متغیرها
 14. پرسشنامه اول
 15. پرسشنامه دوم
 16. نتیجه گیری کلی
 17. اهمیت کتابخانه
 18. کتاب خانه و نقش آن در توسعه اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی
 19. نقش کتابخانه در توسعه فرهنگی
 20. کتابخانه و نقش آن در بالا بردن عادت مطالعه
 21. کتاب خانه های عمومی
 22. کتاب خانه ملی
 23. کتاب خانه آموزشگاهی
 24. کتاب خانه های روستایی و کتاب خانه های مساجد
 25. منابع و مأخذ

بانک ملت

ایمیل:
کلیه کارت های عضو شبکه شتاب امکان پرداخت اینترنتی را دارند.
لینک دانلود پس از پرداخت در اختیار شما قرار می گیرد.
مبلغ قابل پرداخت: ۴,۰۰۰تومان
ادامه + دانلود

تاثیر رضایتمندی شغلی معلمان با پیشرفت تحصیلی دانش آموزان

بررسی تاثیر رضایتمندی شغلی معلمان با پیشرفت تحصیلی دانش آموزان

 • موضوع روش تحقیق : بررسی تاثیر رضایتمندی شغلی معلمان با پیشرفت تحصیلی دانش آموزان مقطع ابتدایی
 • مربوط به رشته : روانشناسی
 • فرمت اجرایی : در قالب Doc
 • تعداد صفحات : ۳۵ صفحه

توضیحی مختصر از روش تحقیق بررسی تاثیر رضایتمندی شغلی معلمان با پیشرفت تحصیلی دانش آموزان :

رضایتمندی شغلی معلمان از عوامل مهمی است که پیوسته در توسعه تکنولوژیک مورد توجه قرار می‌ گیرد، مطالعه و بررسی تاریخچه توسعه و تحول جوامع تکنولوژیک نشان می‌ دهد که رضایتمندی شغلی نیروی انسانی ماهر و تعلیم یافته در تبدیل جوامع به جوامع تکنولوژیک تاثیر انکارناپذیری داشته است. از آنجا که هر فردی سعی دارد شغلی را انتخاب کند که علاوه بر تامین نیازهای مادی از نظر فردی – اجتماعی و روان شناختی نیز او را ارضاء نماید. بدین لحاظ برای نیل به این هدف یعنی گماردن افراد در مشاغل مناسب مطالعه خصوصیات فردی و اجتماعی و روان‌ شناختی نیروی انسانی لازم و ضروری است. در غیر این صورت، با سپردن مشاغل به افرادی که یا علاقه‌ ای به انجام شغل مورد نظر ندارند و یا فاقد رضایتمندی شغلی لازم برای انجام آن هستند علاوه بر آنکه فردی ناشایست بر سر کاری گمارده می شود، بلکه موجب تغییر در سطح آموزشگاه نیز می گردد.

تحول در آموزش مشکلات فراوانی را در تصمیم گیری مناسب شغلی و حرفه ای به وجود می آورد. به عنوان مثال می توان گفت تنوع و تعدد حرف و مشاغل و نیز پیچیده بودن روابط بین افراد، طرح ریزی حرفه ای و انتخاب شغل و رضایتمندی شغلی مفاهیمی هستند که معطوف به آموزش اند.

از آنجا که کار قسمت اعظمی از اوقات زندگی هر فرد را به خود اختصاص می دهد حتی در جوامع بدوی نیز هر کس مجبور به انجام کاری است و باید قسمتی از وظایف محوله در جامعه خود را بر عهده گیرد. گروهی معتقدند انسان به خاطر ارضای نیازهای مادی خود بالاجبار به کار تن می دهد در حالی که گروهی دیگر کار کردن و اشتغال را بالاجبار توام نمی دانند و معتقدند اجبار نمی تواند عامل مهمی در ادامه اشتغال به شمار رود. به نظر این گروه گرچه انسان از طریق کار نیازهای زندگیش را برطرف می سازد. در حین حال از کار نیز لذت می برد و به خاطر کار کردن زندگی می کند کار از سوی دیگر علاوه بر رفع نیازهای مادی برای جسم و ذهن تمرین و ممارستی طبیعی محسوب می شود و ارضاء کننده فعالیت ها و تلاش های جسمی و ذهنی انسان است.

شما عزیزان برای دانلود روش تحقیق بررسی تاثیر رضایتمندی شغلی معلمان با پیشرفت تحصیلی دانش آموزان و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید … .

ادامه + دانلود

بررسی رابطه بین رشته تحصیلی با رضایت شغلی معلمین مقطع راهنمائی

بررسی رابطه بین رشته تحصیلی با رضایت شغلی معلمین مقطع راهنمائی

 • موضوع روش تحقیق : بررسی رابطه بین رشته تحصیلی با رضایت شغلی معلمین مقطع راهنمایی
 • فرمت اجرایی : در قالب Doc
 • تعداد صفحات : ۲۴ صفحه

توضیحی مختصر از روش تحقیق بررسی رابطه بین رشته تحصیلی با رضایت شغلی معلمین در مقطع راهنمایی :

رضایت شغلی معلمین

در برخی بررسی ها دریافته اند که عامل های استرس معینی در وضعیت های معینی موجب بهبود در عملکرد شغلی و رضایت شغلی و فشار کار می شوند، حال آنکه پژوهش های دیگر نشان داده اند که استرس ممکن است به کاهش عملکرد شغلی و رضایت شغلی منجر شود. اگر تفاوت های فردی در نظر گرفته شوند، خواهیم دید که نسبت میان رضایت شغلی معلمین (و متغیرهای دیگر پیچیده تر می شود. به عنوان نمونه وال شاک walshak) (در ۱۹۸۱) با انجام بررسی گسترده ای درباره تأثیر اسرتس در مردان و زنان، در شکل های کارگری یکسان نتایجی را به دست آورده است که نشان می دهند سطح رضایت شغلی زنان با مردان در مشاغل یکسان، بسیار متفاوت است.

نتیجه گیری ها و بررسی ها نشان می دهند که رضایت شغلی کم، نشانه از استرس شغلی است. در ارزشیابی اثربخشی راه های مداخله ای که مدیریت استرس در پیش می گیرد، می توان رضایت شغلی را نیز وسیله سنجش مفیدی برای نتیجه کار دانست، اما تعیین بهترین شیوه برای سنجش کلی حاصل کار دشوار است. در بعضی مورد ها، برای مشخص کردن رضایت شغلی معلمین به طور مستقیم به ارزیابی های رفتاری دست می زنند. نمونه هایی از چنین سنجش های رفتاری عبارتند از تعیین دفعات (یا فراوانی) غیبت ها، شمار کارکنانی که ترک کار کرده اند، یا میزان شکوه و شکایت های اظهار شده.

دلیل منطقی کاربرد چنین سنجه هایی آن است که با بررسی این متغیرها می توان به میزان رضایت فرد از کار پی برد. روش دیگر برای بررسی رضایت شغلی معلمین این است که از وسیله های خودسنجی (self-reportinstruments) استفاده شود. چندین وسیله خود سنجی گوناگون وجود دارد. مثلاً پرسش نامه توصیف شغلی، مقیاس صورت ها، پرسش نامه رضایت مینه سوتا. به عنوان مثال پرسش نامه ی اخیر از ۱۰۰ پرسش تشکیل شده است و رضایت کارکنان را از ۲۰ جنبه گوناگون محیط کار ارزیابی می کند. هر یک از این ۲۰ جنبه تقویت کننده کار با نیازهای روانی مرتبط است: استفاده از توانایی، پیشرفت و موفقیت، فعالیت، ترقی، اختیار و اقتدار سیاست ها و روش های شرکت، حقوق و مزایا، همکاران، خلاقیت، استقلال، ارزش های اخلاقی، شهرت، مسئولیت، تأمین، خدمات اجتماعی، پایگاه اجتماعی، روابط نظارتی- انسانی، تنوع نظارتی- فنی، شرایط کار.

برای تکمیل این پرسش نامه کارکنان هر پرسش را می سنجند و با توجه به درجه بندی که از «هیچ رضایتی ندارم» تا «رضایت کامل دارم» را در بر می گیرد، پاسخ می دهند. با جمع بستن نمره های افراد می توان به نمره های گروه رسید. بعد می توان از این نمره های گروهی استفاده کرد و رضایت شغلی را پیش از برنامه مداخله و پس از آن مقایسه کرد، یا میزان رضایت شغلی معلمین را میان گروه های مختلف در سازمان با هم مقایسه کرد.

شما عزیزان برای دانلود روش تحقیق بررسی رابطه بین رشته تحصیلی با رضایت شغلی معلمین مقطع راهنمائی و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید … .

ادامه + دانلود

دانلود روش تحقیق اثرات و عوامل مؤثر بر طلاق در خانواده ها

دانلود روش تحقیق اثرات و عوامل مؤثر بر طلاق در خانواده ها

 • موضوع روش تحقیق عملی : اثرات و عوامل مؤثر بر طلاق در خانواده ها
 • مربوط به رشته : علوم اجتماعی و علوم تربیتی
 • فرمت اجرایی : در قالب doc
 • تعداد صفحات : ۸۱ صفحه

توضیحی مختصر از روش تحقیق اثرات و عوامل موثر بر طلاق در خانواده ها :

در پی تحقیق انجام شده در زمینه « عوامل موثر بر طلاق »، اطلاعات به دست آمده از تعداد ۶۰ نفر مطلقه ای که پرسشنامه ای را در مورد آنها تنظیم شده است به شرح زیر تنظیم و طبقه بندی شده است:

با توجّه به یافته ها در خصوص سطح تحصیلات و سن در امر طلاق تأثیر بسزایی دارد که چنانچه تحصیلات و سن فرد مورد نظر کم باشد، حتماً ازدواج بعد از مدّتی منجر به طلاق خواهد شد و لیکن چنانچه فرد به سن قانونی اعلام شده از طرف مراجع قانونی رسیده باشد و از لحاظ سواد و تحصیلات در سطح متوسط یا بالاتر باشد امکان طلاق به طرز چشمگیری کم می شود. سن همسر با میزان تحصیلات همسر در میزان طلاق تأثیر بسزایی داشته که سن طلاق گرفته زیر ۴۰ سال و از نظر تحصیلات در سطح پایینی قرار دارند. در مورد محل تولد و تعداد فرزند رابطه ای نزدیک وجود دارد که در روستا زندگی می کند. با توجه به فرهنگ روستا و نیاز نیروی کار در روستا طبیعتاً تعداد فرزندان آمار بیشتری به خود اختصاص می دهد ولی در شهر به دلیل شهرنشینی و پاره ای از مشکلات اقتصادی و سکونتی این آمار به چشمگیری پایین می آید و کمی فرزند در شهر این امکان را متأسفانه به شهری ها می دهد که خیلی ساده تر و زودتر به طلاق تن بدهند و با توجه به آمار، آمار طلاق در روستا کمتر (۱۵%) و در شهر بیشتر (۴۸%) می باشد. رابطه خانوادگی با نحوه آشنا شدن زوجین ارتباط تنگاتنگی دارد. لذا در این مورد بایستی جوانان ما به سادگی از این مسئله نگذرند و فقط به مسائل ابتدایی اکتفا نمایند. با ایجاد رابطه خانوادگی با زوج مورد نظر رفت و آمدها می توان تصمیم درست و عاقلانه ای گرفت که پس از ازدواج دچار بحران نگردید. در مورد میزان درآمد با وضعیت مسکونی زوجین که این هم بی ارتباط به هم نیست و شاید مهمترین مسأله در امر طلاق باشد که بسیار خانواده هایی به خاطر نداشتن منزل مسکونی و کمبود بودجه مالی دچار بحران شده و نهایتاً منجر به طلاق شده اند. ضمناً میزان درآمد با شغل همسر ارتباط دارد که اگر چنانچه زوجین شاغل باشند هرچند اجاره نشین باشند باز هم مشکلات کمتری دارند نسبت به کسی که فقط مرد خانواده شاغل است و زن خانه دار.

شما عزیزان برای دانلود روش تحقیق اثرات و عوامل مؤثر بر طلاق در خانواده ها و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید… .

ادامه + دانلود

دانلود روش تحقیق بررسی نقش بیمه عمر و پس انداز در چرخه اقتصادی

دانلود روش تحقیق بررسی نقش بیمه عمر و پس انداز در چرخه اقتصادی

عنوان پروژه روش تحقیق : بررسی نقش بیمه عمر و پس انداز در چرخه اقتصادی

فرمت اجرایی : در قالب Word

تعداد صفحات : ۳۷ صفحه

توضیحی مختصر از پروژه روش تحقیق بررسی نقش بیمه عمر و پس انداز در چرخه اقتصادی :

در مورد بیمه‌ عمر می بایست ابتدا نیاز اقتصادی اشخاص برای آن ها ترسیم شود. در دوره های متفاوت زندگی هر انسانی، نیاز های اقتصادی مطابق با زمان خود را دارد. اگر این نیاز های اقتصادی به وضوح برای او روش گردد فروش بیمه عمر آسان‌ تر خواهد بود. یک عضو جامعه تا زمانی که نداند نیازش چیست و بیمه عمر در آینده او و خانواده‌ اش چه کاربردی دارند، انگیزه کافی برای خرید آن را ندارد. تبیین نیاز های اقتصادی از طریق شیوه های مناسب است. نمی دانیم که آینده و سرنوشت خانواده مان بعد از ما چه خواهد شد؟ نداشتن یک اهرم حمایتی برای خانواده مثل پدیدن از یک بلندی است. جامعه جهانی به سرعت به پیر شدن نزدیک می شود یعنی بهداشت مناسب، درمانی کارا، تغذیه خوب به تدریج جامعه را به سوی امید به زندگی طولانی سوق می دهد. پیر بودن جمعیت یک معضل اقتصادی برای جامعه است. شخص اگر یک حساب بانکی در بانک باز کرده و فوت نماید، مانده حساب پس‌ انداز متوفی به وارث او مسترد می گردد، ولی در بیمه عمر و پس‌ انداز اگر اولین مبلغ قسط به بیمه‌ گر پرداخت شده و فوت نمود،‌ سرمایه ثبت شده در بیمه نامه که قبلا خریده شده است به وارث بیمه‌ گزار پرداخت می گردد. اولین اثر درتامین و گردآوری سرمایه، جنبه اقتصادی آن است. بدین ترتیب که حق بیمه‌ ها موجب تشکیل سرمایه در شرکت بیمه می شود و امکان سرمایه‌ گذاری را ایجاب می کند.

شما عزیزان برای دانلود روش تحقیق بررسی نقش بیمه عمر و پس انداز در چرخه اقتصادی و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید… .

ادامه + دانلود

تاثیر آموزش سبک حل مسئله بر حرمت خود و مشکلات رفتاری دانش آموزان

مشکلات رفتاری

 • موضوع روش تحقیق : بررسی تاثیر آموزش سبک حل مسئله بر حرمت خود و مشکلات رفتاری دانش آموزان
 • فرمت اجرایی : در قالب Word
 • تعداد صفحات : ۵۱ صفحه

توضیحی مختصر از روش تحقیق تاثیر آموزش سبک حل مسئله بر حرمت خود و مشکلات رفتاری دانش آموزان :

احساس حقارت و وابستگی از مشخصات عمده فرد با حرمت خود پایین است که او را به بی کفایتی و ناتوانی در تصمیم‌ گیری های سنجیده در مواجهه با موقعیت‌ های مسئله زا و فشار آور سوق داده و به ابراز واکنش‌ های تکانشی و هیجانی وادار می کند. یافته ثابت این ادعا بر پایه نتایج تحقیقات آشکار می سازد که دانش آموزان دارای مشکلات رفتاری ارتباطی اغلب حرمت خود کلی پایین از خود نشان می دهند. با مقایسه دو گروه از دانش‌ آموزان واجد مشکلات رفتاری ارتباطی و فاقد مشکلات رفتاری دریافتیم که گروه واجد مشکلات رفتاری ارتباطی نسبت به گروه فاقد مشکلات رفتاری ارتباطی به طور معناداری راه حل‌ های متنوع کمتری ایجاد می کنند. هم چنین او دریافت که آزمودنی های دارای مشکلات رفتاری ارتباطی نسبت به آزمودنی های بدون مشکلات رفتاری ارتباطی تصمیمات سودمند کمتر و برانگیختگی بیشتری اتخاذ می کنند. با این همه، هر چند پژوهش های انجام شده در زمینه‌ رابطه‌ اختصاصی سه متغیر حل مسئله، حرمت خود و مشکلات رفتاری بسیار محدود است اما اینکه راهبردهای حل مساله ممکن است به بسیاری از درمان جویان در مقابله با مشکلات رفتاری که در اثر پایین بودن حرمت خود به وقوع می پیوندند کمک کنند دور از انتظار نیست چرا که به نظر می رسد می توانند در کاهش شدت نشانه های مشکلات رفتاری دانش آموزان و یا از شروع نشانه‌ های اختلالات رفتاری ارتباطی پیشگیری به عمل آورند.

شما عزیزان برای دانلود روش تحقیق تاثیر آموزش سبک حل مسئله بر حرمت خود و مشکلات رفتاری دانش آموزان و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید… .

ادامه + دانلود

بررسی مقیاس سخت کوشی در میان دختران و پسران دانشکده کشاورزی

بررسی مقیاس سخت کوشی در میان دختران و پسران دانشکده کشاورزی

 • موضوع پروژه روش تحقیق : بررسی مقیاس سخت کوشی در میان دختران و پسران دانشکده کشاورزی
 • فرمت اجرایی : Word
 • تعداد صفحات : ۸۱ صفحه

توضیحی مختصر از روش تحقیق بررسی مقیاس سخت کوشی در میان دختران و پسران دانشکده کشاورزی :

هدف اصلی این پژوهش ، بررسی ویژگی های روان سنجی فرم فارسی مقیاس سخت کوشی ، شامل پایایی ، روایی ، تحلیل عاملی اکتشافی مقیاس بود . ۱۳۰ نفر از دانشجویان دانشگاه در دو گروه دختران ( n=70 ) و پسران ( n=60 ) با اجرای مقیاس سخت کوشی ، مقیاس سلامت روانی و مقیاس کمال گرایی مثبت و منفی در این پژوهش شرکت کردند ، پایایی باز آزمایی مقیاس سخت کوشی بر اساس نتایج دو بار اجرای آزمون در مورد دو گروه نمونه محاسبه و با ضرایب همبستگی از ۷۷/۰ تا ۸۸/۰ تایید شد . همسانی درونی مقیاس سخت کوشی بر حسب ضرایب آلفای کرونباخ در مورد دو گروه نمونه محاسبه و یا ضرایب همبستگی از ۶۵/۰ تا ۷۸/۰ تایید شد . نتایج تحلیل عاملی اکتشافی ، علاوه بر عامل کلی سخت کوشی ، سه عامل را برای مقیاس سخت کوشی تایید کرد . روایی همزمان مقیاس سخت کوشی بر اساس ضرایب همبستگی نمره های آزمودنی ها در این مقیاس با نمره های آنها در زیر مقیاس های بهزیستی روان شناختی ، درماندگی روان شناختی ، کمال گرایی مثبت و کمال گرایی منفی بررسی و تایید شد .

شما عزیزان برای دانلود پروژه روش تحقیق بررسی مقیاس سخت کوشی در میان دختران و پسران دانشکده کشاورزی و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید… .

ادامه + دانلود

مقایسه میزان ابراز وجود (قاطعیت) دانشجویان ورزشکار و غیر ورزشکار

روش تحقیق مقایسه میزان ابراز وجود (قاطعیت) دانشجویان ورزشکار و غیر ورزشکار

 • عنوان روش تحقیق : مقایسه میزان ابراز وجود (قاطعیت) دانشجویان ورزشکار و غیر ورزشکار
 • فرمت اجرایی : در قالب Word
 • تعداد صفحات : ۱۹۸ صفحه

توضیحی مختصر از روش تحقیق مقایسه میزان ابراز وجود (قاطعیت) دانشجویان ورزشکار و غیر ورزشکار :

ابراز وجود یا قاطعیت به عنوان روشی جهت رفع مشکلات ارتباطی افراد و رفع اضطراب هایی که از روابط متقابل اجتماعی ناشی می شود در مسیر تکامل شخصیتی افراد تاثیر مستقیم و فراوان دارد هیچکس را نمی توان یافت که کاملا رشد کرده و یا احساس کند که فردی کامل است مگر آن که در یک ارتباط انسانی قرار گیرد . فقیرپور در سال  ۱۳۷۷ می گوید افرادی که به علت عدم مهارت های ارتباطی مهم بین فردی و اجتماعی نمی توانند احساسات و خواسته های خویش را بیان کنند و یا از عهده تقاضاهای نا معقول دیگران برنمی آیند غالبا از طرف افراد دیگر تحت سلطه  قرار می گیرند ،   عزت نفس را از دست داده و احساس می کنند کنترلی بر وقایع زندگی خویش  ندارند در نتیجه از رویارویی با مسائل مختلف زندگی اجتناب می کنند ، خوشنودی و احساس رضایتمندی انسان در زندگی تاحدودی به ارضاء نیازهایی وابسته است که محصول ارتباط با دیگران هستند،  مانند دوستی ،احترام ،پیشرفت ،اعتماد و عزت نفس … .

شما عزیزان برای دانلود روش تحقیق مقایسه میزان ابراز وجود (قاطعیت) دانشجویان ورزشکار و غیر ورزشکار و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید… .

ادامه + دانلود

روش تحقیق بررسی میزان تاثیر فعالیت های فرهنگی مساجد بر روی جوانان

روش تحقیق بررسی میزان تاثیر فعالیت های فرهنگی مساجد بر روی جوانان

 • عنوا روش تحقیق : بررسی میزان تاثیر فعالیت های فرهنگی مساجد بر روی جوانان
 • فرمت اجرایی : در قالب Word
 • تعداد صفحات : ۱۳۴ صفحه

توضیحی مختصر از روش تحقیق بررسی میزان تاثیر فعالیت های فرهنگی مساجد بر روی جوانان :

تحقیقات تقریبا زیادی در زمینه ی دوری خانواده ها از مساجد انجام شده است و خیلی ها از پر کردن خلأ فرهنگی ناشی از کم کاری مساجد صحبت کرده اند .اما با توجه به مشکلات فرهنگی بسیار زیادی که امروز جامعه و خانواده ها درگیر آن هستند و نیز تبلیغات گسترده و ترویج فرهنگ بیگانه که با قدرت بسیار بالایی انجام می شود و با ابزار های گسترده در ذهن جوانان تأثیر می گذارد که بخش بزرگی از این تغییر فرهنگ نه تنها سبب رشد و تعالی و مدرن شدن جامعه نمی شود بلکه جوانان را درگیر ظواهر می کند .در چنین شرایطی به نظر می رسد بیشترین مشکل ناشی از دوری از فرهنگ معنوی ،اصیل و غنی ایرانی و اسلامی است که البته مروجین این فرهنگ نتوانسته اند آن را با معیار های زندگی مدرن و امروزی مطابقت دهند تا بتوانند نسل نوخواه امروز را که دیگر در قالب سنتی نمی تواند زندگی کند را نیز جذب کنند .و مساجد به عنوان پایگاه های ترویج دین و فرهنگ دینی با توجه به پراکندگی و فراگیری بسیار بالا و این که در تمامی نقاط و حتی دور افتاده ترین روستا ها حضور دارند و همواره به عنوان مراکزی امن و قابل اعتماد برای خانواده ها به شمار می روند اگر کارکرد لازم را داشته باشند می توانند نقش بسیار مؤثر و بالایی را در ارتقاء مسایل فرهنگی داشته باشند.

شما عزیزان برای دانلود روش تحقیق بررسی میزان تاثیر فعالیت های فرهنگی مساجد بر روی جوانان و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید… .

ادامه + دانلود
گرافیک و طراحی : پارس تمز

Copyright © 2015 All rights Reserved

تمام حقوق مادی و معنوی و طرح قالب برای "تک آی آر" محفوظ است و هر گونه کپی برداری خلاف قوانین می شود.