اطلاعیه ی سایت
با سلام و احترام خدمت شما بازدیدکنندگان لطفا موارد زیر را به دقت مطالعه نمایید :
 • عزیزانی که به هر دلیل موفق به دریافت و یا دانلود فایل مورد نظرشان نشده اند (می توانند با مراجعه به صفحه تماس با ما مشکل خود را اطلاع داده تا مشکل آن ها برطرف گردد)
 • به اطلاع شما عزیزان می رسانیم با توجه به اینکه شبکه شاپرک اقدام به تهیه پروتکل امنیتی لایه باز کرده است و این شرکت نیز هم اکنون از نسخه 39 و نسخه های پایین تر مرورگر های گوگل کروم و موزیلا فایرفاکس پشتیبانی نمی کند، بنابراین الزامی است که برای پرداخت وجه مرورگر شما به روز شده باشد و از آخرین نسخه مرورگرتان استفاده کنید.
عدم آپدیت (به روز بودن) مرورگر باعث می شود، به جای صفحه درگاه بانک، خطای عدم تایید خرید را مشاهده نمایید. راه حل : با آپدیت نمودن مرورگرتان، می توانید از بروز تراکنش های ناموفق پیشگیری کنید و خریدتان بدون مشکل انجام می شود.

دانلود مقاله پیرامون مجلس خبرگان

دانلود مقاله پیرامون مجلس خبرگان

 • موضوع مقاله : مجلس خبرگان
 • فرمت اجرایی : در قالب PDF
 • تعداد صفحات : ۷۰ صفحه

توضیحی مختصر از مقاله در مورد مجلس خبرگان :

اعتبار و مشروطیت اعضای مجلس خبرگان

اعضای مجلس خبرگان ، «بالاصاله» از طرف خود و «بالوکاله» از طرف موکلان خویش که جمهور مردم ایران اند (همه مردم یا اکثریت آنان)، برای شناخت فقیه جامع شرایط رهبری، به تحقیق و تبادل نظر درباره فقیهان عصر می پردازند و پس از تبیّن رشد ازغی و آشکار شدن حق، ولایت فقیه معیّن را خود بالاصاله می پذیرند و از باب بیّنه یا گزارش کارشناسانه خبیر، او را به موکلان خود معرفی می کنند. اعضای این مجلس کسانی هستند که جمهور مردم از جهت علمی و عملی بدان ها اعتماد و وثوق دارند.

اصل یکصد و هفتم و یکصد و هشتم قانون اساسی، عهده دار بیان مشروعیت مجلس خبرگان و اعتبار آرای اعضای آن است؛ البته تفصیل آن اعتبار و نیز مشروعیت مصوبات مجلس خبرگان، بر عهده قوانین موضوع و مصوب خود خبرگان است که قانون اساسی، چنین اختیاری را به آنان داده است. بنابراین، اعتبار مشروعیت مجلس خبرگان، به آرای عمومی وابسته است، چنان که اعتبار ریاست رئیس جمهور و مشروعیت نمایندگی نمایندگان مجلس شورای اسلامی، به رأی مردم متکی است؛ با این تفاوت که نفوذ ریاست جمهوری، به تنفیذ مقام رهبری و اصل اعتبار نمایندگان مجس شورای اسلامی که اعضای آن در سایه مشروعیت آن، صاحب اعتبار و مشروعیت می شوند، به تحقق شورای نگهبان، که فقهای آن منصوب مستقیم رهبری اند و حقوق دانانش به وسیله مسئول قوه قضائیه که او نیز منصوب رهبر است، به مجلس معرفی می شود ،نیازمند است، ولی اعتبار و مشروعیت نمایندگی اعضای مجلس خبرگان، همانند مشروعیت تأسیس خود مجلس خبرگان، به تنفیذ، تصویب و تأیید رهبری احتیاجی ندارد. در استقلال مجلس خبرگان و بی نیازی آن از نصب و تأیید رهبر، می توان به قانون مصوب خود مجلس خبرگان استشهاد کرد، زیرا مجلس مزبور، در عزل، نصب و پذیرش استعفای برخی اعضای معذور، مستقل است و به تنفیذ مقام رهبری نیاز ندارد.

شما عزیزان برای دانلود مقاله پیرامون مجلس خبرگان و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید… .

فهرست مطالب مقاله درباره مجلس خبرگان به صورت زیر می باشد :

 1. جایگاه مجلس خبرگان

 2. ضرورت تشکیل مجلس خبرگان
 3. نظارت مجلس خبرگان بر رهبری
 4. اهمیت مجلس خبرگان رهبری
 5. فلسفه تشکیل مجلس خبرگان رهبری
 6. مجلس خبرگان از نگاه امام خمینی (ره)
 7. وظایف مجلس خبرگان در قانون اساسی
 8. اولین مجلس خبرگان رهبری
 9. شیوه تعیین رهبری
 10. آشنایی با مرکز تحقیقات علمی دبیرخانه مجلس خبرگان
 11. فاقد منابع

بانک ملت

ایمیل:
کلیه کارت های عضو شبکه شتاب امکان پرداخت اینترنتی را دارند.
لینک دانلود پس از پرداخت در اختیار شما قرار می گیرد.
مبلغ قابل پرداخت: ۲,۰۰۰تومان
0 لایک
۰ تا کنون ثبت شده است
گرافیک و طراحی : پارس تمز

Copyright © 2015 All rights Reserved

تمام حقوق مادی و معنوی و طرح قالب برای "تک آی آر" محفوظ است و هر گونه کپی برداری خلاف قوانین می شود.