اطلاعیه ی سایت
با سلام و احترام خدمت شما بازدیدکنندگان لطفا موارد زیر را به دقت مطالعه نمایید :
 • عزیزانی که به هر دلیل موفق به دریافت و یا دانلود فایل مورد نظرشان نشده اند (می توانند با مراجعه به صفحه تماس با ما مشکل خود را اطلاع داده تا مشکل آن ها برطرف گردد)
 • به اطلاع شما عزیزان می رسانیم با توجه به اینکه شبکه شاپرک اقدام به تهیه پروتکل امنیتی لایه باز کرده است و این شرکت نیز هم اکنون از نسخه 39 و نسخه های پایین تر مرورگر های گوگل کروم و موزیلا فایرفاکس پشتیبانی نمی کند، بنابراین الزامی است که برای پرداخت وجه مرورگر شما به روز شده باشد و از آخرین نسخه مرورگرتان استفاده کنید.
عدم آپدیت (به روز بودن) مرورگر باعث می شود، به جای صفحه درگاه بانک، خطای عدم تایید خرید را مشاهده نمایید. راه حل : با آپدیت نمودن مرورگرتان، می توانید از بروز تراکنش های ناموفق پیشگیری کنید و خریدتان بدون مشکل انجام می شود.

دانلود مقاله پیرامون دین و ماتریالیسم

 • موضوع مقاله : دین و ماتریالیسم
 • مربطو به رشته های : دینی و مذهبی
 • فرمت اجرایی : در قالب Word
 • تعداد صفحات : ۴۴ صفحه

دین و ماتریالیسم : علل گرایش به مادیگری «ماتریالیسم»

فرض تضاد میان مندرجات کتب مذهبی و اصل تکامل ،‌عذری برای گرایش به مادیگری محسوب نمی شود ،‌مطلب چیز دیگری است حقیقت آن است که مادیین اروپا خیال می کرده اند که فرضیه تکامل عقلاً و منطقاً با مسأله خدا سازگار نیست ،‌اعم از آنکه با مذهب سازگار باشد یا نباشد. بدین جهت اظهار می داشتند از با قبول اصل تکامل مسأله خدا منتفی است.

از علل و عوامل دیگر عبارتند از : نارسایی مفاهیم اجتماعی و سیاسی – نقلی روش های تبلیغی و نامساعد بودن جو اخلاقی و اجتماعی می باشد . که به علت گسترده بودن بحث از بحث و تفسیر در مورد آن در این مجموعه گردآوری شده پرهیز کرده و انشاء الهی امیدواریم خودخواننده آنها را جستجو نماید.

دانلود مقاله دین و ماتریالیسم

دانلود مقاله دین و ماتریالیسم

به علاوه تاریخ نشان می دهد که همواره پیامبران و پیروان آنها بوده اند که در مقابل فرعون ها و نمرودها و صاحبان قدرت به پا خاسته اند و قدرت های اهریمنی را در هم کوفته اند . پیامبران بودند که با نیروی ایمان از طبقه محروم و استثمار شده ، قدرتی عظیم علیه «ملأ» و «مترفین» بوجود می آورند.

چنانکه می دانیم در قرنهای هجدهم و نوزدهم ماتریالیسم به صورت یک مکتب در آمد ، و حال آنکه در گذشته این چنین نبوده است. آنچه به بعضی مکاتب یونان قدیم نسبت می دهند اساس درستی ندارد معمولاً تاریخ فلسفه نویس ها خودشان فلسفه نمی دانند و چون بعضی کلمات از برخی فلاسفه در مورد قدم زمانی ماده و یا چیزی از این قبیل می بینند خیلا می کنند لازمه این فکر ، انکار خدا و ماورائ طبیعت است. از نظر ما ثابت نیست که قبل از قرون جدید مکتبی مادی و جود داشته است . بلکه قبلاً فقط گرایش های فردی بسیوی مادیگری در یونان و غیر یونان وجود داشته است.

فهرست مطالب مقاله پیرامون دین و ماتریالیسم

 1. تعریف ماتریالیسم
 2. آیا انسان بالفطره الهی است یا مادی
 3. سابقه تاریخی
 4. ماتریالیسم در دوره اسلامی
 5. ماتریالیسم در قرون جدید
 6. تصویر انسانی خدا
 7. پست خدایی
 8. دوره های سه گانه اگوست کنت
 9. در خشونت های کلیسا
 10. نارسائی مفاهیم فلسفی
 11. مشکل علت نخستین
 12. توحید و تکامل
 13. فاقد منابع

بانک ملت

ایمیل:
کلیه کارت های عضو شبکه شتاب امکان پرداخت اینترنتی را دارند.
لینک دانلود پس از پرداخت در اختیار شما قرار می گیرد.
مبلغ قابل پرداخت: ۳,۰۰۰تومان
2 لایک
۰ تا کنون ثبت شده است
گرافیک و طراحی : پارس تمز

Copyright © 2015 All rights Reserved

تمام حقوق مادی و معنوی و طرح قالب برای "تک آی آر" محفوظ است و هر گونه کپی برداری خلاف قوانین می شود.