اطلاعیه ی سایت
با سلام و احترام خدمت شما بازدیدکنندگان لطفا موارد زیر را به دقت مطالعه نمایید :
 • عزیزانی که به هر دلیل موفق به دریافت و یا دانلود فایل مورد نظرشان نشده اند (می توانند با مراجعه به صفحه تماس با ما مشکل خود را اطلاع داده تا مشکل آن ها برطرف گردد)
 • به اطلاع شما عزیزان می رسانیم با توجه به اینکه شبکه شاپرک اقدام به تهیه پروتکل امنیتی لایه باز کرده است و این شرکت نیز هم اکنون از نسخه 39 و نسخه های پایین تر مرورگر های گوگل کروم و موزیلا فایرفاکس پشتیبانی نمی کند، بنابراین الزامی است که برای پرداخت وجه مرورگر شما به روز شده باشد و از آخرین نسخه مرورگرتان استفاده کنید.
عدم آپدیت (به روز بودن) مرورگر باعث می شود، به جای صفحه درگاه بانک، خطای عدم تایید خرید را مشاهده نمایید. راه حل : با آپدیت نمودن مرورگرتان، می توانید از بروز تراکنش های ناموفق پیشگیری کنید و خریدتان بدون مشکل انجام می شود.

دانلود مقاله پیرامون حقوق خانواده

 • موضوع مقاله : حقوق خانواده
 • مربوط به رشته : حقوق
 • فرمت اجرایی : در قالب Word
 • تعداد صفحات : ۴۸ صفحه

آشنایی با حقوق خانواده

خانواده از دیدی یک مؤسسه حقوقی است و روابط اعضای آن بناچار باید مبتنی بر ضوابطی باشد. بررسی حقوق خانواده در پنج قسمت قابل ذکر است.

فصل دوم آن مربوط به حقوق اختصاصی زنان است.

فصل سوم آن مربوط به حقوق شوهر یا وظیفه زن است.

در قسمت چهارم سخن از حقوق فرزندان است.

در فصل پنجم سخن از حقوق والدین و اجداد است.

نه تنها زندگی خانوادگی بلکه زندگی اجتماعی نیاز به قواعد و ضوابطی دارد که اعضاء مؤظف به تبعیت از آن می باشند. اسلام برای تحکیم خانواده و به نفع هر یک از اعضای آن حقوق و وظایف مخصوصی وضع کرده که رعایت آن سبب نزدیکی افراد بهم شده و درهم ریختگی ها و هرج و مرج ها را از بین می برد.

حقوق خانواده از زمانی است که ازدواجی صورت می گیرد و زن و مردی بر اساس قرارداد تصمیم میگرند تحت شرایطی مورد قبول با هم زندگی نمایند.

رعایت حقوق خانواده برای زن و شوهر و فرزندان این فواید را دارد که اولاً مرز مسؤولیت ها را نسبت بیکدبگر معین می کند. طوری که هر یک از اعضاء در می یابند چه راه و روش و چه مشی مشخصی را باید در پیش گیرند تا مورد توجه و عمل کرده به وظایف و تعهد باشند.

دانلود مقاله حقوق خانواده

دانلود مقاله حقوق خانواده

بر اثر آن نظم در خانواده برقرار می شود و آزادی ها مهار شده و تحت ضابطه اندیشه‌ای در می آید. دیگر کسی تن به بی بند و باری نمی دهد و هرج و مرج در محیط خانواده نخواهد بود. حیثیت هر کس در چارچوب آنچه برایش مطرح است شناخته شده و روی آن حساب خواهد شد.

رعایت حقوق در خانواده سبب پیدایش امنیت در آن می شود، حدود توقعات اعضای خانواده از یکدیگر معلوم می گردد، طرز رفتارها مشخص و در چارچوب ضابطه ها علنی می گردد. زن و شوهر می توانند برای کار و زندگی خود برنامه ریزی کنند و وضع حال و آینده را پیش بینی نمایند.

و بالاخره رعایت حقوق خانواده باعث ایجاد عدالت در خانواده شده و هر یک از اعضاء بر اساس آن برای خود و دیگران مرزی قائل می شوند و از آن حد و مرز تجاوز نکنند و این مجموعه خود عامل و سبب رشد خانواده و در سطحی کلی تر سبب رشد جامعه انسانی است.

فهرست مطالب مقاله حقوق خانواده

 1. مقدمه
 2. کاری که ما انجام داده ایم
 3. بخش اول

 4. تعاریف و بررسی ها
 5. وظایف و کارکرد آن
 6. نقش و اهمیت خانواده
 7. ضرورت وجودی خانواده
 8. فصل اول
 9. مقدمه
 10. فواید رعایت حقوق خانواده
 11. سکونت مشترک
 12. ستر و لباس یکدیگر
 13. معاشرت نیکو
 14. وحدت انس
 15. فصل دوم
 16. دامنه حقوق زن
 17. برخورد خوش
 18. پیشگیری و منع
 19. فصل سوم
 20. حقوق شوهر
 21. مقدمه
 22. دامه حقوق شوهر
 23. از دیگر حقوق شوهر
 24. فصل چهارم
 25. ضرورت ادای حق
 26. مقدمه
 27. رعایت آزادی و استقلال
 28. فصل پنجم
 29. مقدمه
 30. حقوق والدین
 31. منابع و مأخذ

بانک ملت

ایمیل:
کلیه کارت های عضو شبکه شتاب امکان پرداخت اینترنتی را دارند.
لینک دانلود پس از پرداخت در اختیار شما قرار می گیرد.
مبلغ قابل پرداخت: ۴,۰۰۰تومان
1 لایک
۰ تا کنون ثبت شده است
گرافیک و طراحی : پارس تمز

Copyright © 2015 All rights Reserved

تمام حقوق مادی و معنوی و طرح قالب برای "تک آی آر" محفوظ است و هر گونه کپی برداری خلاف قوانین می شود.