اطلاعیه ی سایت
با سلام و احترام خدمت شما بازدیدکنندگان لطفا موارد زیر را به دقت مطالعه نمایید :
 • عزیزانی که به هر دلیل موفق به دریافت و یا دانلود فایل مورد نظرشان نشده اند (می توانند با مراجعه به صفحه تماس با ما مشکل خود را اطلاع داده تا مشکل آن ها برطرف گردد)
 • به اطلاع شما عزیزان می رسانیم با توجه به اینکه شبکه شاپرک اقدام به تهیه پروتکل امنیتی لایه باز کرده است و این شرکت نیز هم اکنون از نسخه 39 و نسخه های پایین تر مرورگر های گوگل کروم و موزیلا فایرفاکس پشتیبانی نمی کند، بنابراین الزامی است که برای پرداخت وجه مرورگر شما به روز شده باشد و از آخرین نسخه مرورگرتان استفاده کنید.
عدم آپدیت (به روز بودن) مرورگر باعث می شود، به جای صفحه درگاه بانک، خطای عدم تایید خرید را مشاهده نمایید. راه حل : با آپدیت نمودن مرورگرتان، می توانید از بروز تراکنش های ناموفق پیشگیری کنید و خریدتان بدون مشکل انجام می شود.

دانلود مقاله پیرامون مصادره اموال غیر منقول

 • موضوع مقاله : مصادره اموال غیر منقول
 • مربوط به رشته : حقوق
 • فرمت اجرایی : در قالب word
 • تعداد صفحات : ۱۰۱ صفحه

مصادره اموال غیر منقول

در طول سلطنت ۱۶ ساله رضا شاه بطور مداوم به میزان «املاک شخصی شاهی» افزوده شد، تا جایی که در پایان سلطنت رضا شاه بخش گسترده ای از اراضی کشاورزی و دیگر دارایی های غیر منقول کشور به مالکیت وی در آورده بود.

رضا شاه از همین اوایل سلطنت ضمن ممیزی دوباره «زمینهای خالصه سلطنتی و خاصه دولتی»، بخش اعظمی از این اراضی را به مالکیت خود درآورده بود.

با این حال این پایان راه نبود. او در طول سلطنتش به انحاء مختلف، اراضی گسترده ای را تصاحب کرد. از جمله این روش ها «خرید املاک شخصی افراد»‌ در گوشه و کنار کشور بود و چنانچه دانستیم در واقع این فرایند تصاحب و خرید وجوه مختلف از یک فعل یعنی همان ( مصادره اموال غیر منقول ) است.

دانلود مقاله مصادره اموال غیر منقول

دانلود مقاله مصادره اموال غیر منقول

یکی از مهمترین شاخه های حقوق خصوصی (به معنای حقوق تنظیم کننده روابط افراد جامعه با یکدیگر) که در مقابل حقوق عمومی (به معنای حقوق تنظیم کننده رابطه افراد با حاکمان) و به معنایی بسیار ساده اشاره دارد که همانا «راه و روش زیستن و قواعد حقوقی لازم جهت بقاء روابط افراد یک جامعه را تشکیل می دهد، (قانون و قواعد حقوق مدنی) است.

البته حقوق مدنی دقیقاً یک رشته از رشته های حقوق خصوصی نیست.  زیرا از نظر تاریخی، مبنای حقوق خصوصی و مطالعه تاریخی آنرا مبنای سایر شعبه ها نشان می دهد. حقوق مدنی، روابط اشخاص را تنها از این لحاظ که عضو «جامعه و مدینه» است، تنظیم می کنند و توجهی به خصوصیت های مربوط به مشاغل گوناگون ندارد. با وجود این در مسائل مدنی به ویژه در قواعد مربوط به « مالکیت اموال غیر منقول » نیز «حقوق عمومی» بر مالکیت «زمین های مزروعی» ویژگی هایی یافته است که باید موضوع حقوقی خاصی ] حقوق روستایی [ قرار گرفته و در شمار حقوق عمومی درآید، همچنین قانون «روابط مالک و مستأجر» دخالت دولت در تنظیم روابط میان افراد جامعه را آشکارتر می کند.

فهرست مطالب مقاله مصادره اموال غیر منقول

 1. دیباچه
 2. سیر تکامل بشر از ادوار نخستین تا زمان معاصر
 3. باب نخست – تاریخچه مصادره در ایران

 4. فصل نخست : ایران پیش از انقلاب مشروطیت
 5. بخش نخست: ایران باستان
 6. بخش دوم: ایران از ظهور اسلام تا دوران معاصر
 7. بخش سوم: ایران از انقلاب مشروطیت تا انقلاب اسلامی
 8. بخش چهارم: ایران از انقلاب اسلامی تا عصر حاضر
 9. باب دوم – مصادره از اموال غیر منقول و حقوق خصوصی

 10. فصل نخست – حقوق مدنی و مصادره
 11. بخش نخست – قانون مدنی
 12. گفتار نخست: «مالکیت و مصادره اموال غیر منقول»
 13. گفتار دوم: «ارث و مصادره اموال غیر منقول»
 14. گفتار سوم: «عقود معین و مصادره اموال غیر منقول»
 15. باب سوم – مصادره اموال غیر منقول در حقوق عمومی

 16. بخش اول – قانون اساسی
 17. نتیجه گیری مبحث
 18. منابع و مآخذ

بانک ملت

ایمیل:
کلیه کارت های عضو شبکه شتاب امکان پرداخت اینترنتی را دارند.
لینک دانلود پس از پرداخت در اختیار شما قرار می گیرد.
مبلغ قابل پرداخت: ۴,۰۰۰تومان
1 لایک
۰ تا کنون ثبت شده است
گرافیک و طراحی : پارس تمز

Copyright © 2015 All rights Reserved

تمام حقوق مادی و معنوی و طرح قالب برای "تک آی آر" محفوظ است و هر گونه کپی برداری خلاف قوانین می شود.