اطلاعیه ی سایت
با سلام و احترام خدمت شما بازدیدکنندگان لطفا موارد زیر را به دقت مطالعه نمایید :
 • عزیزانی که به هر دلیل موفق به دریافت و یا دانلود فایل مورد نظرشان نشده اند (می توانند با مراجعه به صفحه تماس با ما مشکل خود را اطلاع داده تا مشکل آن ها برطرف گردد)
 • به اطلاع شما عزیزان می رسانیم با توجه به اینکه شبکه شاپرک اقدام به تهیه پروتکل امنیتی لایه باز کرده است و این شرکت نیز هم اکنون از نسخه 39 و نسخه های پایین تر مرورگر های گوگل کروم و موزیلا فایرفاکس پشتیبانی نمی کند، بنابراین الزامی است که برای پرداخت وجه مرورگر شما به روز شده باشد و از آخرین نسخه مرورگرتان استفاده کنید.
عدم آپدیت (به روز بودن) مرورگر باعث می شود، به جای صفحه درگاه بانک، خطای عدم تایید خرید را مشاهده نمایید. راه حل : با آپدیت نمودن مرورگرتان، می توانید از بروز تراکنش های ناموفق پیشگیری کنید و خریدتان بدون مشکل انجام می شود.

دانلود مقاله حسابداری پیرامون شرکتهای تضامنی

 • موضوع مقاله : شرکتهای تضامنی
 • مربوط به رشته : حسابداری
 • فرمت اجرایی : در قالب word
 • تعداد صفحات : ۴۶ صفحه

حسابداری شرکتهای تضامنی

بعد از اینکه دو یا چند نفر تصمیم به تشکیل شرکتهای تضامنی گرفتند، برای انجام فعالیت های تجاری لازم است که توافق بین شرکا‌ء به صورت مدون تهیه شود. در ایران طبق ماده ۱۹۵ قانون تجارت، شرکتنامه باید براساس مقررات قانون تجارت تهیه شود و در اداره ثبت شرکت ها به ثبت برسد.

تقسیم سود و زیان براساس حقوق و پاداش

کلمه حقوق در عملیات حسابداری شرکتهای تضامنی به عنوان وسیله‌ ای برای تقسیم خالص به کار می‌ رود. پرداخ حقوق یا پاداش راه حل ساده‌ ای برای شناسایی خدمات انجام شده توسط هر شریک است، و شرکتنامه به همین منظور، حقوق مختلفی را به شرکاء اختصاص داده و باقیمانده به صورت مساوی با نسبت های دیگر تقسیم می‌ شود.

در شرکتنامه شرکت تضامنی ممکن است برای شریک اداره کننده شرکت، امتیازی به صورت درصدی از سود خالص نیز در نظر گرفته شود که این امتیاز با حقوق و پاداش تفاوت دارد و فقط زمانی که شرکت دارای سود است، به شریک تعلق می‌ گیرد و به هنگام زیان خالص شرکت پرداخت نمی‌ شود.

حساب سرمایه شرکاء در شرکتهای تضامنی

عملیات حسابداری مربوط به تقسیم سود و زیان و برداشت شرکاء و حساب سرمایه در شرکتهای تضامنی با حسابداری شرکتهای انفرادی و شرکت سهامی تفاو دارد. اگر چه می‌توان در شرکتهای تضامنی با ثبت یک حساب سرمایه‌ برای هر شریک، کلیه حسابهای مربوط به شرکاء را در آن منظور کرد ولی معمول این است که از سه نوع حساب :

 1. حساب سرمایه،
 2. حساب جاری،
 3. حساب وام دریافی یا پرداختی به شرکت.

حساب سرمایه با سرمایه‌گذاری اولیه بستانکار شده و در مقابل، حساب داراییهایی که به عنوان سرمایه آورده شده است بدهکار می‌ گردد.

حسابداری شرکتهای تضامنی

حسابداری شرکتهای تضامنی

سایر موارد احتمالی برای افزایش یا کاهش سرمایه نیز در حساب سرمایه منظور خواهد شد. در برخی از کشورها، در پایان دوره مالی براساس شرکتنامه، سود یا زیان خالص ارائه شده در خلاصه سود وزیان به حساب سرمایه شرکاء بسته می‌شود. ولی در ایران نظر این است که به نام هر شریک یک حساب برداشت یا حساب جاری افتتاح شود و سهم سود وی به این حساب بستانکار و وجوهی را که شریک از شرکت دریافت و برداشت کند، به این حساب بدهکار شود. با استفاده از این روش، حساب سرمایه هر شریک ثابت باقی مانده و اضافه برداشت های آنها نیز مشخص خواهد شد.

فهرست مطالب مقاله شرکتهای تضامنی

 1. مقدمه
 2. سازمان و عملیات شرکتهای تضامنی
 3. مسئولیت در شرکت تضامنی
 4. نام شرکتهای تضامنی
 5. سازمان شرکت تضامنی
 6. تشکیل شرکتهای تضامنی
 7. افتتاح حسابهای شرکت تضامنی
 8. حساب سرمایه شرکاء در شرکتهای تضامنی
 9. برنامه تقسیم سود یا زیان در شرکتهای تضامنی
 10. مسائل خاص در شرکتهای تضامنی
 11. تغییر نسبتهای تقسیم سود و زیان
 12. انحلال شرکت تضامنی
 13. تصفیه نهائی با شرکا
 14. عملیات حسابداری دوران تصفیه
 15. منابع و مأخذ

بانک ملت

ایمیل:
کلیه کارت های عضو شبکه شتاب امکان پرداخت اینترنتی را دارند.
لینک دانلود پس از پرداخت در اختیار شما قرار می گیرد.
مبلغ قابل پرداخت: ۴,۰۰۰تومان
1 لایک
۰ تا کنون ثبت شده است
گرافیک و طراحی : پارس تمز

Copyright © 2015 All rights Reserved

تمام حقوق مادی و معنوی و طرح قالب برای "تک آی آر" محفوظ است و هر گونه کپی برداری خلاف قوانین می شود.