اطلاعیه ی سایت
با سلام و احترام خدمت شما بازدیدکنندگان لطفا موارد زیر را به دقت مطالعه نمایید :
 • عزیزانی که به هر دلیل موفق به دریافت و یا دانلود فایل مورد نظرشان نشده اند (می توانند با مراجعه به صفحه تماس با ما مشکل خود را اطلاع داده تا مشکل آن ها برطرف گردد)
 • به اطلاع شما عزیزان می رسانیم با توجه به اینکه شبکه شاپرک اقدام به تهیه پروتکل امنیتی لایه باز کرده است و این شرکت نیز هم اکنون از نسخه 39 و نسخه های پایین تر مرورگر های گوگل کروم و موزیلا فایرفاکس پشتیبانی نمی کند، بنابراین الزامی است که برای پرداخت وجه مرورگر شما به روز شده باشد و از آخرین نسخه مرورگرتان استفاده کنید.
عدم آپدیت (به روز بودن) مرورگر باعث می شود، به جای صفحه درگاه بانک، خطای عدم تایید خرید را مشاهده نمایید. راه حل : با آپدیت نمودن مرورگرتان، می توانید از بروز تراکنش های ناموفق پیشگیری کنید و خریدتان بدون مشکل انجام می شود.

دانلود مقاله پیرامون حقوق جزای عمومی اسلامی

 • موضوع مقاله : حقوق جزای عمومی اسلامی
 • مربوط به رشته : حقوق
 • فرمت اجرایی : در قالب Word
 • تعداد صفحات : ۸۷ صفحه

حقوق جزای عمومی اسلامی

مقررات کیفری اسلام را که شارع مقدس در این جهان برای گنهکاران یا جنایتکاران تعیین نموده است اعم از آن که مربوط باشد به گناهانی که دارای کیفر خاصی می باشند و یا به گناهان دیگر، و اعم از این که کیفر جنایت، بدنی باشد یا مالی، حقوق جزای عمومی اسلامی می نامیم. در گذشته این نوع مقررات را سیاسات می نامیدند.

این مقررات از لحاظ این که به کلی جزائم و مجازات ها مربوط باشد، یا به جرائم و مجازات های خاص، و یا به جنبه های اجرائی، به حقوق جزای عمومی اسلامی، حقوق جزای اختصاص و آئین دادرسی کیفری تقسیم می شود که در این نوشته به قسم اول می پردازد.

با توجه حقوق جزای روز، مقصود از حقوق جزای عمومی اسلامی مقررات کلی کیفری اسلام است در باب شرائط جرم بطور کلی (گناه)، اجزای مجازات ها، مسئولیت جزائی، انواع مجازات ها و موضوعات کلی دیگر.

با توجه به تعریف بالا موضوعات مورد بحث در حقوق جزای عمومی عبارت است از : جرم (یا گناه) کیفر، مسئولیت و مانند این ها، امید است در این مقاله بتوانیم بطور مختصر درباره: جرم، مسئولیت و انواع مجازات ها به گفتگو بپردازیم.

دانلود مقاله حقوق جزای عمومی اسلامی

دانلود مقاله حقوق جزای عمومی اسلامی

با مطالعه دقیق در منابع کیفری اسلام به خوبی بدست می آید که هدف اسلام از کیفر گناهکار و جنایتکار، زجر و تعذیب آن ها و مجرد تشقی خاطر اولیاء دم و مانند این امور نیست، غرض، تادیب و تهذیب اخلاق مجرم، بوجود آوردن جامعه سالم و بطور کلی حفظ و حمایت مردم از شرو و رو مفاسد اجتماعی و سقوط در پرتگاه های زذائل اخلاقی است. بقول بعضی از بزرگان، هدف کبفر: حفظ دین، نفس، نسل، عقل و مال است که ضروریات خمس نامیده می شود.

فهرست مطالب مقاله حقوق جزای عمومی اسلامی

 1. مقدمه
 2. حکم چیست؟
 3. حکم تکلیفی و حکم وضعی
 4. اقسام حکم تکلیفی
 5. فرق میان حق و حکم
 6. حقوق جزای اسلامی
 7. حقوق جزای عمومی اسلامی
 8. جرم یا گناه
 9. عناصر جرم یا گناه
 10. قاعده عطف به ماسبق نشدن
 11. قاعده تفسیر محدود
 12. مراحل جرم
 13. طبقه بندی جرائم بر حسب عنصر روانی
 14. منابع

بانک ملت

ایمیل:
کلیه کارت های عضو شبکه شتاب امکان پرداخت اینترنتی را دارند.
لینک دانلود پس از پرداخت در اختیار شما قرار می گیرد.
مبلغ قابل پرداخت: ۵,۰۰۰تومان
2 لایک
۰ تا کنون ثبت شده است
گرافیک و طراحی : پارس تمز

Copyright © 2015 All rights Reserved

تمام حقوق مادی و معنوی و طرح قالب برای "تک آی آر" محفوظ است و هر گونه کپی برداری خلاف قوانین می شود.