اطلاعیه ی سایت
با سلام و احترام خدمت شما بازدیدکنندگان لطفا موارد زیر را به دقت مطالعه نمایید :
 • عزیزانی که به هر دلیل موفق به دریافت و یا دانلود فایل مورد نظرشان نشده اند (می توانند با مراجعه به صفحه تماس با ما مشکل خود را اطلاع داده تا مشکل آن ها برطرف گردد)
 • به اطلاع شما عزیزان می رسانیم با توجه به اینکه شبکه شاپرک اقدام به تهیه پروتکل امنیتی لایه باز کرده است و این شرکت نیز هم اکنون از نسخه 39 و نسخه های پایین تر مرورگر های گوگل کروم و موزیلا فایرفاکس پشتیبانی نمی کند، بنابراین الزامی است که برای پرداخت وجه مرورگر شما به روز شده باشد و از آخرین نسخه مرورگرتان استفاده کنید.
عدم آپدیت (به روز بودن) مرورگر باعث می شود، به جای صفحه درگاه بانک، خطای عدم تایید خرید را مشاهده نمایید. راه حل : با آپدیت نمودن مرورگرتان، می توانید از بروز تراکنش های ناموفق پیشگیری کنید و خریدتان بدون مشکل انجام می شود.

دانلود مقاله پیرامون بورس اوراق بهادار

دانلود مقاله پیرامون بورس اوراق بهادار

 • موضوع مقاله : بورس اوراق بهادار
 • فرمت اجرایی : در قالب PDF
 • تعداد صفحات : ۶۱ صفحه

توضیحی مختصر از مقاله پیرامون بورس اوراق بهادار :

بورس اوراق بهادا چیست؟

بورس اوراق بهادار یکی از نهادهای بازار سرمایه است . بازار سرمایه اولا از آن جهت که بازار است یعنی با توجه به وجود عده ای از متقاضیان سرمایه که نیازهای واحدی دارند و قادر به پرداختن بهای آن هستند ، ثانیا از جهت سرمایه یعنی نقدینگی یا قدرت خرید لازم برای ایجاد ، تاسیس یا راه اندازی یک واحد اقتصادی ، باید مورد توجه قرار گیرد.

نهاد موازی بورس، بخش بانکی است که هم به عنوان بازار پول و هم به عنوان بازارسرمایه ایفای نقش می نماید و با جمع آوری پس اندازها و اعطای اعتبارات بلند مدت ، سرمایه مورد نیاز واحدهای اقتصادی را تامین می کند. اقتصاد ملی ما در وضعیتی است که برای انجام برنامه های توسعه و در جهت سرعت بخشیدن به آهنگ توسعه و افزایش مداوم تولیدات ، نیاز روزافزونی به منابع مالی دارد . منابع مالی یا باید از داخل کشور تامین گردد، و یا باید به صورت استقراض (انواع وام ها) از خارج تحصیل شود. بدیهی است از دیدگاه رشد اقتصادی ، حصول به اهداف توسعه ، استفاده از هردو منبع را توجیه می کند. بورس اوراق بهادار نهادی است که می توان با استعانت از آن ، هردو منبع وجوه داخلی و خارجی را به خدمت گرفت. یکی از شاخص های مهم مقایسه تشکیلات بورس در کشورهای مختلف و همچنین جایگاه بورس در بازار سرمایه و اقتصاد ملی ، نسبت ارزش روز سهام به ارزش محصول ناخالص ملی است.

هدف از تشکیل سازمان بورس اوراق بهادار ، جمع آوری و تجهیز پس اندازهای خصوصی و سوق دادن آنها به سوی سرمایه گذاری و فعالیت های مولد است . ضمنا اهداف ثانوی دیگری مانند افزایش تولید و تشکیل سرمایه ، افزایش صادرات غیر نفتی ، کاهش کسر بودجه ، جمع آوری نقدینگی ، کنترل تورم و… به آن اضافه شده است. برای تحقق این اهداف ، معاضدت برخی عوامل ساختاری لازم است و به موازات این عوامل ، مجموعه شرایط سازمانی حاکم بر بورس مانند چگونگی عرضه سهام ، فعالیت کارگزاران ، کنترل شرکت ها ، تبلیغات ، مکانیزاسیون سیستم و … نیز باید به نحو همسو و هماهنگ با اهداف سازمان تحول یابد.

شما عزیزان برای دانلود مقاله پیرامون بورس اوراق بهادار و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید… .

فهرست مطالب مقاله پیرامون بورس اوراق بهادار به صورت زیر می باشد :

 1. مقدمه
 2. بورس اوراق بهادار چیست؟
 3. سابقه و تاریخچه بورس
 4. نقش بورس اوراق بهادار در اقتصاد
 5. بورس از دیدگاه سرمایه گذاران
 6. بورس از دید صادر کنندگان اوراق بهادار
 7. داد و ستد در در بورس اوراق بهادار
 8. کارگزاری در بورس اوراق بهادار
 9. نحوه کار کارگزاران در بورس
 10. بورس اوراق بهادار در ایران
 11. بورس اوراق بهادار تهران
 12. سازمان و نحوه اداره امور بورس تهران
 13. مقررات حاکم بر نحوه انجام معاملات بورس
 14. نحوه پذیرش اوراق بهادار در بورس
 15. نحوه خرید سهام و سرمایه گذاری در بورس اوراق بهادار
 16. فعالیت بورس اوراق بهادار تهران
 17. منابع

بانک ملت

ایمیل:
کلیه کارت های عضو شبکه شتاب امکان پرداخت اینترنتی را دارند.
لینک دانلود پس از پرداخت در اختیار شما قرار می گیرد.
مبلغ قابل پرداخت: ۲,۰۰۰تومان
0 لایک
۰ تا کنون ثبت شده است
گرافیک و طراحی : پارس تمز

Copyright © 2015 All rights Reserved

تمام حقوق مادی و معنوی و طرح قالب برای "تک آی آر" محفوظ است و هر گونه کپی برداری خلاف قوانین می شود.