اطلاعیه ی سایت
با سلام و احترام خدمت شما بازدیدکنندگان لطفا موارد زیر را به دقت مطالعه نمایید :
 • عزیزانی که به هر دلیل موفق به دریافت و یا دانلود فایل مورد نظرشان نشده اند (می توانند با مراجعه به صفحه تماس با ما مشکل خود را اطلاع داده تا مشکل آن ها برطرف گردد)
 • به اطلاع شما عزیزان می رسانیم با توجه به اینکه شبکه شاپرک اقدام به تهیه پروتکل امنیتی لایه باز کرده است و این شرکت نیز هم اکنون از نسخه 39 و نسخه های پایین تر مرورگر های گوگل کروم و موزیلا فایرفاکس پشتیبانی نمی کند، بنابراین الزامی است که برای پرداخت وجه مرورگر شما به روز شده باشد و از آخرین نسخه مرورگرتان استفاده کنید.
عدم آپدیت (به روز بودن) مرورگر باعث می شود، به جای صفحه درگاه بانک، خطای عدم تایید خرید را مشاهده نمایید. راه حل : با آپدیت نمودن مرورگرتان، می توانید از بروز تراکنش های ناموفق پیشگیری کنید و خریدتان بدون مشکل انجام می شود.

دانلود مقاله بررسی مدیریت بحران ناشی از زلزله

دانلود مقاله بررسی مدیریت بحران ناشی از زلزله

 • موضوع مقاله : بررسی مدیریت بحران ناشی از زلزله
 • مربوط به رشته : مدیریت و برنامه ریزی
 • فرمت اجرایی : در قالب Word
 • تعداد صفحات : ۱۰۱ صفحه

توضیحی مختصر از مقاله بررسی مدیریت بحران ناشی از زلزله :

مدیریت بحران در برگیرنده ی یک سری عملیات و اقدامات پیوسته و پویا بوده و به طور کلی بر اساس تابع کلاسیک مدیریت که شامل برنامه ریزی، سازماندهی، تشکیلات، رهبری و کنترل است. استوار می باشد. در واقع در مدیریت بحران معمولاٌ چندین سازمان مختلف دگیرانجام وظایفی می شوند که باید با هماهنگی کامل نسبت به پیشگیری ازبحران، کاهش اثرات آن و آمادگی لازم اقدام نمایند. هم چنین سازمان های مربوطه باید به نحود مطلوبی نسبت به انجام تمهیدات لازم و ضروری و همچنین بهبود امور و اوضاع بعد از بروز بحران اقدام به عمل آورند. لذا تعریف جامعی از مدیریت بحران را به شرح زیر می تواند ارایه نمود:

مدیریت بحران علمی کاربردی است که به وسیله ی مشاهد سیستماتیک بحران ها و تجزیه و تحلیل آنها در جستجوی یافتن ابزاری است که به وسیله ی آنها بتوان از بروز بحران ها، پیشگیری نموده و یا در صورت بروز آن در خصوص کاهش اثرات آن، آمادگی لازم، امداد رسانی سریع و بهبودی و بازسازی اوضاع اقدام نمود. مدیریت بحران به منزله ی یک رشته علمی، به طور کلی در حوزه مدیریت استراتژیک قرار میگیرد و به طور کلی خاص به مباحث کنترل استراتژیک مرتبط می شود.

نگرش سنتی به مدیریت بحران نگرش منفی بوده، بطوری که در گذشته اکثر کشورهای دنیا توانایی ایجاد هماهنگی و توازن در میان مراحل مستمر و پی در پی مدیریت بحران و همچنین سازمان های مسئول را نداشتند بنابراین تمام توجه و کوشش آنهابر مراحل پس از وقوع بحران متمرکز میشد که این شرایط همانند فرو نشاندن آتش بود. با این تصور نادرست آنها در انتظار بروز حادثه و خراب شدن کارها می نشستند و پس از آن، مدیر بحران سعی در کاهش ضرر ناشی از آسیب ها می کرد. بنابراین در این فرایند تمام انرژی و توان خود را در مراحل پس از بحران مصرف می کردند که این موضوع به کوتاهی در برابر اقدامات قبل از بحران همانند عدم جمع آوری اطلاعات و آماده و عدم شناخت دقیق از احتمال بروز بحران های مشابه در آینده می انجامید. به تازگی این واژه معنای مثبت و قابل فهم تری پیدا کرده است و توجه به مسائل پیش از بحران دغدغه ی دست اندرکاران شده است. با توجه به مفهوم و معنای جدید می بایست برنامه ریزی هایی به صورت مجموعه ای از طرح ها و برنامه های عملی برای مقابله با بحران های احتمالی آینده درسازمان های مرتبط انجام گیرد و آمادگی برخورد با رخدادهای غیر مترقبه دراین سازمان شود. بنابراین مدیریت بحران، علاوه بر انجام و اصل امداد رسانی و بازسازی بر ضرورت پیش بینی منظم و کسب آمادگی را برخورد با بحران تاکید دارد.

شما عزیزان برای دانلود مقاله بررسی مدیریت بحران ناشی از زلزله و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید… .

فهرست مطالب مقاله بررسی مدیریت بحران ناشی از زلزله به صورت زیر می باشد :

 1. بحران
 2. مدیریت بحران
 3. ماهیت بحران زلزله
 4. راهبردهای جامع مدیریت بحران ناشی از زلزله
 5. چرخه مدیریت بحران
 6. تجربه های تلخ زلزله های پیشین
 7. اقدامات مدیریت بحران زلزله
 8. منابع

ایمیل:
کلیه کارت های عضو شبکه شتاب امکان پرداخت اینترنتی را دارند.
لینک دانلود پس از پرداخت در اختیار شما قرار می گیرد.
مبلغ قابل پرداخت: ۵,۰۰۰تومان
0 لایک
۰ تا کنون ثبت شده است
گرافیک و طراحی : پارس تمز

Copyright © 2015 All rights Reserved

تمام حقوق مادی و معنوی و طرح قالب برای "تک آی آر" محفوظ است و هر گونه کپی برداری خلاف قوانین می شود.