اطلاعیه ی سایت
با سلام و احترام خدمت شما بازدیدکنندگان لطفا موارد زیر را به دقت مطالعه نمایید :
  • عزیزانی که به هر دلیل موفق به دریافت و یا دانلود فایل مورد نظرشان نشده اند (می توانند با مراجعه به صفحه تماس با ما مشکل خود را اطلاع داده تا مشکل آن ها برطرف گردد)
  • به اطلاع شما عزیزان می رسانیم با توجه به اینکه شبکه شاپرک اقدام به تهیه پروتکل امنیتی لایه باز کرده است و این شرکت نیز هم اکنون از نسخه 39 و نسخه های پایین تر مرورگر های گوگل کروم و موزیلا فایرفاکس پشتیبانی نمی کند، بنابراین الزامی است که برای پرداخت وجه مرورگر شما به روز شده باشد و از آخرین نسخه مرورگرتان استفاده کنید.
عدم آپدیت (به روز بودن) مرورگر باعث می شود، به جای صفحه درگاه بانک، خطای عدم تایید خرید را مشاهده نمایید. راه حل : با آپدیت نمودن مرورگرتان، می توانید از بروز تراکنش های ناموفق پیشگیری کنید و خریدتان بدون مشکل انجام می شود.

مقاله رشته مکانیک و صنایع بررسی آزمون خزش فرو رونده و خستگی

عنوان مقاله : بررسی آزمون خزش فرو رونده و خستگی

مربوط به رشته های : مکانیک ، صنایع و متالوژی

فرمت اجرایی : در قالب word

تعداد صفحات : ۳۵ صفحه

توضیحی مختصر از مقاله رشته مکانیک و صنایع بررسی آزمون خزش فرو رونده و خستگی :

آزمون خزش تغییر شکل مداوم در دماهای بالا را وقتی تنش کمتر از حد تسلیم است تعیین می کند .نتایج آزمون خزش در طراحی اجزای ماشینی که در دمای بالا قرار دارند اهمیت دارد. خزش خاصیت بسیار مهم مواد در کاربرد های دمای بالا است و می توان آن را به صورت (( جریان مداوم و آهسته مومسان تحت بار یا تنش ثابت )) تعریف کرد. به طور کلی خزش به آهنگ تغییر شکلی وابسته است که در دمای کارکرد فلز و تحت تنش های پایین تر از تنش فلز ادامه یابد . آزمون خزش در هر دمایی رخ می دهد ولی اهمیت آزمون خزش به ماهیت ماده و مقدار تغییر شکل مجاز قطعه بستگی دارد . آزمون خزش همان آزمون کششی است که در تنش و دمای ثابت انجام می شود . در آزمون خزش از یک وسیله بسیار دقیق اندازه گیری طول و یک وسیله گرم کردن نمونه در شرایط کاملا کنترل شده استفاده می شود . منحنی آموزش خزش کل یا درصد ازدیاد طول بر حسب زمان رسم می شود. منحنی ( الف) مرحله های مختلف آزمون خزش را نشان می دهد . در آغاز بارگذاری ازدیاد طول آنی کشسانی پدید می آید. سپس یک مرحله مقدماتی گذرا به وجود می آید که طی آن لغزش و کار سختی در اغلب دانه های دارای جهت مطلوب روی می دهد. آهنگ خزش (مماس بر منحنی) ابتدا بالاست و به تدریج تا حداقلی کاهش می یابد .پس از این به مرحله دوم یا آزمون خزش حالت پایا می رسیم که طی آن تغییر شکل با آهنگ تقریبا ثابت ادامه می یابد.در طی مرحله بین آهنگ کار سختی و آهنگ نرم شدن ناشی از باز یابی یا تجدید تبلور تعادل به وجود دارد. در بعضی موارد تحت تنش های متوسط ممکن است آهنگ خزش بسیار آهسته کاهش یابد و مرحله ثانویه تا مدتی دراز ادامه پیدا کند (منحنی ب) ولی اگر تنش به مقدار کافی بالا باشد مرحله سومی نیز وجود دارد که در آن آهنگ خزش شتاب یابد تا شکست رخ دهد.

شما عزیزان برای دانلود مقاله رشته مکانیک و صنایع بررسی آزمون خزش فرو رونده و خستگی و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید… .

فهرست مطالب مقاله بررسی آزمون خزش فرو رونده و خستگی به صورت زیر می باشد :

مقدمه ای در مورد مقاله آزمون خزش فرو رونده و خستگی

برخی از خواص آزمون خزش آلیاژگون های آن

آزمون خزش

هدف از اجرای آزمون خزش

خواسته های آزمایش آزمون خزش

روش انجام کار

و …

منابع و ماخذ

ایمیل:
کلیه کارت های عضو شبکه شتاب امکان پرداخت اینترنتی را دارند.
لینک دانلود پس از پرداخت در اختیار شما قرار می گیرد.
مبلغ قابل پرداخت: ۳,۰۰۰تومان
0 لایک
۰ تا کنون ثبت شده است
گرافیک و طراحی : پارس تمز

Copyright © 2015 All rights Reserved

تمام حقوق مادی و معنوی و طرح قالب برای "تک آی آر" محفوظ است و هر گونه کپی برداری خلاف قوانین می شود.