اطلاعیه ی سایت
با سلام و احترام خدمت شما بازدیدکنندگان لطفا موارد زیر را به دقت مطالعه نمایید :
 • عزیزانی که به هر دلیل موفق به دریافت و یا دانلود فایل مورد نظرشان نشده اند (می توانند با مراجعه به صفحه تماس با ما مشکل خود را اطلاع داده تا مشکل آن ها برطرف گردد)
 • به اطلاع شما عزیزان می رسانیم با توجه به اینکه شبکه شاپرک اقدام به تهیه پروتکل امنیتی لایه باز کرده است و این شرکت نیز هم اکنون از نسخه 39 و نسخه های پایین تر مرورگر های گوگل کروم و موزیلا فایرفاکس پشتیبانی نمی کند، بنابراین الزامی است که برای پرداخت وجه مرورگر شما به روز شده باشد و از آخرین نسخه مرورگرتان استفاده کنید.
عدم آپدیت (به روز بودن) مرورگر باعث می شود، به جای صفحه درگاه بانک، خطای عدم تایید خرید را مشاهده نمایید. راه حل : با آپدیت نمودن مرورگرتان، می توانید از بروز تراکنش های ناموفق پیشگیری کنید و خریدتان بدون مشکل انجام می شود.

بررسی شیوع افسردگی پس از زایمان در مادران پس از رفتن به درمانگاه

 • بررسی شییوع افسردگی پس از زایمان در مادران مراجعه کننده به درمانگاه زنانموضوع پایان نامه : بررسی شیوع افسردگی پس از زایمان در مادران پس از رفتن به درمانگاه زنان
 • مربوط به رشته : دکتری عمومی و روانشناسی
 • فرمت اجرایی : در قالب Doc
 • تعداد صفحات : ۶۳ صفحه

توضیحی مختصر از پایان نامه بررسی شیوع افسردگی پس از زایمان در مادران پس از رفتن به درمانگاه :

بارداری و زایمان، روندهای تکاملی قابل توجهی برای اکثر زنان هستند. برای تطابق موفقیت آمیز با بارداری و زایمان، سازگاری های فیزیکی، درون فردی و خانوادگی ضرورت دارند. استرس‌ هایی که گریبانگیر یک مادر بی تجربه می شوند، پر تعداد بوده و شامل اختلال فعالیت های معمول، محرومیت از خواب، کاهش استقلال، جدا شدن از اجتماع و تغییرات محیط شغلی هستند. زنانی که به خوبی با وضعیت خود تطابق می یابند، می توانند این تغییرات را پیشگویی کرده و خود را آماده برخورد مناسب با آن ها سازند. متأسفانه تعداد اندکی از زنان ممکن است دچار افسردگی پس از زایمان شوند که یک اختلال روان‌ شناختی وخیم است و مادران جدید را گرفتار می سازد. بارداری، زایمان و مراقبت پس از زایمان از زنان، حوادث طبی هستند که متخصص زایمان بر آنها نظارت می کند.

در این پژوهش برآنیم با توجه به عوارض جدی افسردگی پس از زایمان ، با برداشتن گامی در ارزیابی این بیماری، فراوانی افسردگی پس از زایمان را در مادران، برآورد کنیم.

افسردگی پس از زایمان میزان شیوع نسبتاً بالایی دارد، می تواند مدت زیادی طول بکشد و ممکن است عواقب زیانباری برای نوزاد داشته باشد. تأثیر نامطلوب افسردگی پس از زایمان بر روی نوزادان مورد توجه قرار گرفته است و در مقالات توجه فزاینده‌ ای به آن معطوف شده است.

افسردگی پس از زایمان بسیار وخیم‌ تر و پابرجاتر از “maternity blues”  (به معنای دلتنگی خفیف و گذرا) است. Maternity blues یک واکنش گذاری احساسی است که زنان به فاصله کوتاهی پس از زایمان دچار آن می شوند و بدون هیچ مداخله خاصی فروکش می کند. Augusto  و همکاران در یک مطالعه آینده‌ نگر متوجه شدند که بر اساس معیارهای تشخیصی تحقیقاتی، ۱۰ درصد زنان در دوران بارداری و ۷ درصد زنان در دوره پس از زایمان دچار افسردگی می شوند.

شما عزیزان برای دانلود پایان نامه بررسی شیوع افسردگی پس از زایمان در مادران پس از رفتن به درمانگاه و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید… .

فهرست مطالب پایان نامه بررسی شیوع افسردگی پس از زایمان در مادران مراجعه کننده به درمانگاه به صورت زیر می باشد :

 1. چکیده
 2. مقدمه
 3. نتایج
 4. روش کار و ابزار ها
 5. فصل اول : مقدمه و بیان مسئله

 6. زایمان
 7. افسردگی
 8. اپیدمیولوژی
 9. اتیولوژی
 10. افسردگی و بارداری
 11. درمان
 12. اهداف، فرضیات و سوالات
 13. بیان مسئله
 14. بررسی متون
 15. فصل دوم : مواد ابزار و روش کار

 16.  نوع مطالعه
 17.  جمعیت مورد مطالعه و روش نمونه‌ برداری
 18.  روش جمع آوری داده ها
 19.  جدول متغیرها
 20.  حذف موارد تحت مطالعه
 21.  روش اجرای پژوهش
 22.  نحوه تجزیه و تحلیل داده‌ ها و روش آماری
 23.  ملاحظات اخلاقی
 24. فصل سوم : نتایج بدست آمده

 25. نتایج
 26. فصل چهارم : بحث و پیشنهادات

 27. بحث
 28. پیشنهادات
 29. فصل پنجم : ضمایم

 30. نمودارها
 31. منابع ومآخذ

ایمیل:
کلیه کارت های عضو شبکه شتاب امکان پرداخت اینترنتی را دارند.
لینک دانلود پس از پرداخت در اختیار شما قرار می گیرد.
مبلغ قابل پرداخت: ۵,۰۰۰تومان

موضوعات مرتبط :

تاثیر کلاس‌ آمادگی بارداری بر کاهش افسردگی پس از زایمان زنان

0 لایک
۰ تا کنون ثبت شده است
گرافیک و طراحی : پارس تمز

Copyright © 2015 All rights Reserved

تمام حقوق مادی و معنوی و طرح قالب برای "تک آی آر" محفوظ است و هر گونه کپی برداری خلاف قوانین می شود.