اطلاعیه ی سایت
با سلام و احترام خدمت شما بازدیدکنندگان لطفا موارد زیر را به دقت مطالعه نمایید :
 • عزیزانی که به هر دلیل موفق به دریافت و یا دانلود فایل مورد نظرشان نشده اند (می توانند با مراجعه به صفحه تماس با ما مشکل خود را اطلاع داده تا مشکل آن ها برطرف گردد)
 • به اطلاع شما عزیزان می رسانیم با توجه به اینکه شبکه شاپرک اقدام به تهیه پروتکل امنیتی لایه باز کرده است و این شرکت نیز هم اکنون از نسخه 39 و نسخه های پایین تر مرورگر های گوگل کروم و موزیلا فایرفاکس پشتیبانی نمی کند، بنابراین الزامی است که برای پرداخت وجه مرورگر شما به روز شده باشد و از آخرین نسخه مرورگرتان استفاده کنید.
عدم آپدیت (به روز بودن) مرورگر باعث می شود، به جای صفحه درگاه بانک، خطای عدم تایید خرید را مشاهده نمایید. راه حل : با آپدیت نمودن مرورگرتان، می توانید از بروز تراکنش های ناموفق پیشگیری کنید و خریدتان بدون مشکل انجام می شود.

دانلود مقاله اثرات نفت بر اقتصاد ایران و محیط زیست مناطق

 • موضوع مقاله : دانلود مقاله اثرات نفت بر اقتصاد ایران و محیط زیست مناطق
 • مربوط به رشته : اقتصاد
 • فرمت اجرایی : در قالب Word
 • تعداد صفحات : ۱۲۸ صفحه

آثار نفت بر اقتصاد کشور و محیط زیست مناطق

عمده ترین آلاینده خلیج فارس و دریای عمان، نفت و فرآورده‌ های آن می‌ باشد. منطقه خلیج فارس و حوضچه‌ های نفتی اطراف آن حامل حدود ۶۰ درصد از نفت جهان می‌ باشد و نزدیک به ۴۰ درصد از صادرات نفت جهان از این منطقه انجام می‌ شود. بنابراین، این ماده به شکل های گوناگون موجب آلودگی خلیج فارس تا ۴۷ برابر بیشتر از دریاهای مشابه در جهان شده است. نفت هنگام ورود به دریا با توجه به شرایط جوی و شکل ساختمانی آن دستخوش تغییراتی از جمله تبخیر، تعلیق، ترکیب، ترسیب و تجزیه می‌ گردد. هیدروکربن های سبک موجود در نفت خام به سرعت تبخیر و از محیط دریا خارج می‌ شود ولی در نهایت با ریزش های جوی دوباره به دریا باز می‌ گردد. هیدروکربن های سنگین رسوب می‌ کنند یا به بستر دریا می‌ روند یا توسط امواج به ساحل آمده، به شکل توپک‌ های متشکل از قیر (Taebal) در ساحل پراکنده می‌ شوند.

اثرات نفت بر اقتصاد کشور و محیط زیست مناطق

اثرات نفت بر اقتصاد کشور و محیط زیست مناطق

وجود نفت در دریا موجب مسمومیت، خفگی، تغییر رفتار، مهاجرت، جهش و تجمع در بافت های آبزیان مستقر در ناحیه می‌ گردد. بیشترین اثر مخرب نفت بر جمعیتی از آبزیان وارد می‌ شود که دارای حرکت کم هستند یه به صورت بنتیک (Bentic) زندگی می‌ کنند. از سویی، تجزیه نفت در دریا سبب ایجاد برخی ترکیبات سمی‌ تر یا افزایش نورتینت‌ ها می‌ شود که نخست در صورت تجمع (Bio accumulation) و بزرگنمایی زیستی (Bio magnification)، مرگ مستقیم یا تدریجی آبزیان را به همراه می‌ آورد و در ثانی چون نفت ترکیبی آلی می‌ باشد، تجزیه آن توسط باکتری ها یا آلاینده‌ های دیگر موجب افزایش نوترینت‌ ها و شکوفایی پلانکتونی می‌ گردد که در مواردی مانند کشنده‌ های قرمز (Red tide) می‌ تواند بسیار خطرناک باشد.

از سویی دیگر، ورود نفت به دریا موجب کاهش نفوذ نور و اکسیژن محلول در آب و در نتیجه کاهش تولید فرآورده‌ های اولیه می‌ گردد.

فهرست مطالب مقاله اثرات نفت بر اقتصاد کشور و محیط زیست مناطق

 1. نفت و اقتصاد
 2. فازهای ۲ و ۳
 3. فازهای ۴ و ۵
 4. فازهای ۶ و ۷ و ۸
 5. فازهای ۹ و ۱۰
 6. فازهای ۱۱ و ۱۲
 7. درآمد و اشتغالزایی
 8. آلودگی های نفتی خلیج فارس، دریای عمان و دریای خزر
 9. آلودگی های نفتی، تهدیدی دیگر
 10. آلودگی های غیر نفتی آب های دریای خزر
 11. بکارگیری پتانسیل طبیعی مناطق در جهت توسعه اقتصادی
 12. استان مازندران و صنایع نساجی
 13. صنایع روستایی در استان سیستان و بلوچستان
 14. صنایع دستی در استان هرمزگان
 15. ضرورت توجه بیشتر به مناطق مورد بحث
 16. فاقد منابع

بانک ملت

ایمیل:
کلیه کارت های عضو شبکه شتاب امکان پرداخت اینترنتی را دارند.
لینک دانلود پس از پرداخت در اختیار شما قرار می گیرد.
مبلغ قابل پرداخت: ۵,۰۰۰تومان
2 لایک
۰ تا کنون ثبت شده است
گرافیک و طراحی : پارس تمز

Copyright © 2015 All rights Reserved

تمام حقوق مادی و معنوی و طرح قالب برای "تک آی آر" محفوظ است و هر گونه کپی برداری خلاف قوانین می شود.